Česká golfová federace

Aktuality

Známe šampióny v kategoriích žáků a kadetů

Klára Kuchařová, Neděle 28. června 2020

Příjemné počasí provázelo finálové kolo Národního mistrovství ČR žáků a kadetů. Dosavadní lídři si pohlídali náskok, o vítězích mezi kadety se rozhodovalo do poslední jamky, mladší žákyně šly dokonce do rozehrávky.

Jako první se na Austerlitz do finálových bojů pustily mladší žákyně a byl z toho napínavý boj. Veronika Černá (78+83+79) dnes dohnala ztrátu jedné rány na Sofii Borůvkovou (77+83+80) a v rozehrávce Veronika zvítězila hned na první jamce. Bronzová medaile patří Kristýně Vohralíkové (90+86+80).

Kategorii mladších žáků ovládl Václav Švub ml. s jednou ranou pod par (69+71+73). Na záda mu ve finálovém kole dýchal loňský vítěz Louis Klein, když k výsledkům 73 a 75 přidal dnešních 68 ran a celkem se dostal na výsledek +2. Z bronzu se raduje Mikuláš Vojtěšek (79+74+75).

Starší žákyně Adéla Tarantová nedala soupeřkám sebemenší šanci a po výsledcích 70, 71 a 75 (E) si došla pro titul mistryně ČR do 14 let s náskokem třinácti ran. Lepší finálové kolo Justýny Šafaříkové (78+77+74) rozhodlo o její druhé příčce, s bronzem se musela spokojit Kristina Lebová (80+74+75).

V kategorii starších žáků potvrdil Jakub Janda svou pozici favorita, zvítězil o 16 úderů (73+72+71). Na dalších pozicích byly ale výsledky pořádně vyrovnané - o stříbru rozhodlo lepší finálové kolo Dennise Klímy (77+78+77), na třetím místě tak skončil Karel Holeček (79+75+78).

Napínavý boj do poslední jamky byl k vidění mezi nejstaršími chlapci - nakonec se z vítězství mezi kadety raduje Matěj Bača po skvělých kolech za 72, 70 a 70 ran (-4). Na poslední jamce měl šanci na vynucení rozehrávky Dan Hlaváček, který však na osmnáctce zapisoval bogey a o dvě rány skončil druhý po kolech 73, 68 a 73. Lepší finálové kolo rozhodlo v této kategorii o třetím místě Maxmiliána Jelínka, který se v průběhu turnaje stále zlepšoval a zapisoval skóre +3 (75+73+71).

Krasojízdu předvedla favoritka mezi kadetkami Denisa Vodičková, která jako jediná ze všech hráčů hrála každý den v červených číslech. Po kolech 66, 68 a 70 (-12) se stala mistryní ČR do 16 let a o celých 18 úderů za sebou nechala druhou Kláru Hurtovou (72+77+73), o další dvě rány zpět se na třetím místě umístila Barbora Bujáková (72+77+75).

Především počasí nabídlo ve Slavkově u Brna každý den trochu jiný golf. "První den tu pršelo, druhý den zase foukalo a dnes jsme měli krásný den na golf. Celý šampionát proběhl bez problémů a hráči předváděli úžasné výkony. Tyto dětské kategorie se stále rozrůstají a je krásné vidět, jak se mladí hráči golfem baví," okomentoval ukončený šampionát ředitel mistrovství Josef Slezák.