Česká golfová federace

Aktuality

President Masters Invitational vyhráli Zapletal a Saint Germain

President Masters Invitational vyhráli Zapletal a Saint Germain

Petr Halaburda, Neděle 29. září 2019

Závěrečný turnaj domácí sezóny výkonnostních hráčů AUTOCONT President Masters Invitational vyhráli na Zbraslavi Matyáš Zapletal a Nátálie Saint Germain, která titul vybojovala až na třetí jamce play-off s Patricii Mackovou.

V obou kategoriích dokázali udržet vítězství golfisté, kteří byli v čele soutěže již po druhém kole. Matyáš Zapletal (GC Kunětická Hora) i v neděli potvrdil, že dorazil na skvěle připravené hřiště Prague City Golf v dobrém rozpoložení. Také ve třetím kole dokázal přinést výsledek pod par hřiště (71) a celkový výsledek -8 mu přinesl poklidnou výhru s náskokem čtyř úderů před Václavem Tichým (-4, GC Hodkovičky). Bronz bral Dan Hlaváček (E, Greensgate GC).

Ženská soutěž byla podle očekávání mnohem dramatičtější a poslední kolo odstartovala eaglem z takřka 160 metrů na jedničce Tereza Chlostová (GC Erpet), která vedla po pátečním kole. Nejlépe ale prošla hřiště domácí Patricie Macková (Prague City GC) - odehrála hřiště v paru a stáhla především díky lepšímu závěru ztrátu tří ran na dosud vedoucí Natálii Saint Germain (GC Hodkovičky).

Jenže play-off sedlo lépe hráčce vedoucí po sobotě – na dvou jamkách se totiž nerozhodlo. „A na té třetí jsem puttovala do birdie, ale místo toho odešla s bogey. Takový můj tradiční závěr,“ brala s humorem porážku v posledním domácím turnaji sezóny Macková.

Poháry vítězům turnaj předal prezident ČGF Zdeněk Kodejš, který zúčastněným hráčům poděkoval nejen za víkendové výkony, ale především za celou sezónu včetně mnoha úspěšných zahraničních startů.

Konečné výsledky

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

Datum: Neděle 29. září 2019
Všechny články autora

Související články

Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...
Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...

28.09.2019 | Na AUTOCONT President Masters Invitational v Prague City Golf se dá očekávat dramatické nedělní finále. Poslední soutěž výkonnostního golfu v sezóně má po dnešku nové lídry, ale Matyáš Zapletal ani Natálie Saint Germain nejdou do posledního kola s velkým náskokem.

Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům
Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům

27.09.2019 | Sedm ran pod par zahrál Kryštof Strýček na úvod AUTOCONT President Masters Invitational na Zbraslavi a vypracoval si výrazný náskok před svými soupeři. V dámské kategorii odstartovala třídenní závěrečný turnaj domácí výkonnostní sezóny nejlépe Tereza Chlostová.

President Masters Invitational stáhne oponu za ...
President Masters Invitational stáhne oponu za ...

26.09.2019 | Golfová sezóna na tuzemských hřištích ani zdaleka nekončí, ale domácích soutěže výkonnostních golfistů o víkendu budou symbolicky uzavřeny třídenním turnajem AUTOCONT President Masters Invitational na pražské Zbraslavi.

3. RB CGAT ovládli Timotej Formánek a Natálie ...
3. RB CGAT ovládli Timotej Formánek a Natálie ...

20.06.2021 | Lídři po druhém kole Timotej Formánek a Natálie Saint Germain si v Sokolově udrželi vedení a dnes si došli pro vítězství ve třetím díle Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Druhé místo brali Louis Klein a Denisa Vodičková, třetí skončili David Tomi a Veronika Kedroňová.

2. kolo RB CGAT, Sokolov: Nejen bouřka překopala ...
2. kolo RB CGAT, Sokolov: Nejen bouřka překopala ...

19.06.2021 | Další hrací den v horkém počasí mají za sebou účastníci 3. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Sokolově. Druhé kolo přineslo nejen stominutové přerušení kvůli bouřce, ale také překopalo pořadí na pódiových pozicích. V čele jsou Timotej Formánek (-4) a Natálie Saint Germain (-3).

3. RB CGAT, Sokolov: První den ovládlo překvapivě ...
3. RB CGAT, Sokolov: První den ovládlo překvapivě ...

18.06.2021 | Překvapivé lídry má po prvním kole třetí pokračování Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, které dnes odstartovalo v Sokolově. V čele mužské soutěže je po úvodním dnu jedenáctiletý Louis Klein (69), v ženské kategorii šestnáctiletá Lucie Váchová (72).

Uzávěrka přihlášek do Sokolova prodloužena
Uzávěrka přihlášek do Sokolova prodloužena

11.06.2021 | V příštím týdnu pokračuje třetím dílem Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Sokolově, tříkolový turnaj se bude hrát od 18. do 20. června. Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do pondělí 14. června.

Pohár mistrů klubů ve hře na jamky opět ve Staré ...
Pohár mistrů klubů ve hře na jamky opět ve Staré ...

19.05.2021 | Čtrnáctý Pohár mistrů klubů ve hře jamky se uskuteční opět ve Staré Boleslavi, termín šampionátu byl určen na 16. června. Přihlášení do soutěže je možné do 13. června prostřednictvím klubů.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP