Česká golfová federace

Aktuality

President Masters Invitational vyhráli Zapletal a Saint Germain

President Masters Invitational vyhráli Zapletal a Saint Germain

Petr Halaburda, Neděle 29. září 2019

Závěrečný turnaj domácí sezóny výkonnostních hráčů AUTOCONT President Masters Invitational vyhráli na Zbraslavi Matyáš Zapletal a Nátálie Saint Germain, která titul vybojovala až na třetí jamce play-off s Patricii Mackovou.

V obou kategoriích dokázali udržet vítězství golfisté, kteří byli v čele soutěže již po druhém kole. Matyáš Zapletal (GC Kunětická Hora) i v neděli potvrdil, že dorazil na skvěle připravené hřiště Prague City Golf v dobrém rozpoložení. Také ve třetím kole dokázal přinést výsledek pod par hřiště (71) a celkový výsledek -8 mu přinesl poklidnou výhru s náskokem čtyř úderů před Václavem Tichým (-4, GC Hodkovičky). Bronz bral Dan Hlaváček (E, Greensgate GC).

Ženská soutěž byla podle očekávání mnohem dramatičtější a poslední kolo odstartovala eaglem z takřka 160 metrů na jedničce Tereza Chlostová (GC Erpet), která vedla po pátečním kole. Nejlépe ale prošla hřiště domácí Patricie Macková (Prague City GC) - odehrála hřiště v paru a stáhla především díky lepšímu závěru ztrátu tří ran na dosud vedoucí Natálii Saint Germain (GC Hodkovičky).

Jenže play-off sedlo lépe hráčce vedoucí po sobotě – na dvou jamkách se totiž nerozhodlo. „A na té třetí jsem puttovala do birdie, ale místo toho odešla s bogey. Takový můj tradiční závěr,“ brala s humorem porážku v posledním domácím turnaji sezóny Macková.

Poháry vítězům turnaj předal prezident ČGF Zdeněk Kodejš, který zúčastněným hráčům poděkoval nejen za víkendové výkony, ale především za celou sezónu včetně mnoha úspěšných zahraničních startů.

Konečné výsledky

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

Datum: Neděle 29. září 2019
Všechny články autora

Související články

Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...
Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...

28.09.2019 | Na AUTOCONT President Masters Invitational v Prague City Golf se dá očekávat dramatické nedělní finále. Poslední soutěž výkonnostního golfu v sezóně má po dnešku nové lídry, ale Matyáš Zapletal ani Natálie Saint Germain nejdou do posledního kola s velkým náskokem.

Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům
Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům

27.09.2019 | Sedm ran pod par zahrál Kryštof Strýček na úvod AUTOCONT President Masters Invitational na Zbraslavi a vypracoval si výrazný náskok před svými soupeři. V dámské kategorii odstartovala třídenní závěrečný turnaj domácí výkonnostní sezóny nejlépe Tereza Chlostová.

President Masters Invitational stáhne oponu za ...
President Masters Invitational stáhne oponu za ...

26.09.2019 | Golfová sezóna na tuzemských hřištích ani zdaleka nekončí, ale domácích soutěže výkonnostních golfistů o víkendu budou symbolicky uzavřeny třídenním turnajem AUTOCONT President Masters Invitational na pražské Zbraslavi.

President Masters: 2. kolo přineslo změny na čele
President Masters: 2. kolo přineslo změny na čele

25.09.2021 | Druhé kolo Raiffeisenbank President Masters Invitational přineslo změnu na čele leaderboardu, do finále půjdou z čela Lucie Váchová a Timotej Formánek. Rozehrány byly také dvoudenní závěrečné turnaje dětské série NGTM i kategorií MID a seniorů.

President Masters Invitational, 1.
President Masters Invitational, 1.

24.09.2021 | Závěrečný turnaj sezóny domácí amatérské špičky Raiffeisenbank President Masters Invitational byl dnes rozehrán v Karlových Varech. Na vrcholu leaderboardu jsou hráči a hráčky v těsném rozestupu, ve vedení jsou Veronika Kedroňová a Lukáš Janda.

Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...
Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...

23.09.2021 | Posledním letošním tuzemským turnajem předních amatérů bude Raiffeisenbank President Masters Invitational, které se uskuteční od pátku do neděle v Karlových Varech. Další start na LPGA Tour čeká Kláru Spilkovou, Karolínu Vlčkovou na Symetra Tour. Na Challenge Tour hraje Gordan Brixi.

Domácí turnajová sezóna vyvrcholí při RB President ...
Domácí turnajová sezóna vyvrcholí při RB President ...

10.09.2021 | Turnajem Raiffeisenbank President Masters Invitational tradičně vyvrcholí během posledního zářijového víkendu tuzemská sezóna amatérských golfistů. Možnost startu v Karlových Varech dostane 42 hráčů a 21 hráček. Uzávěrka přihlášek je 21. září.

Poslední tituly RB CGAT získali Choi a Schwarzová, ...
Poslední tituly RB CGAT získali Choi a Schwarzová, ...

29.08.2021 | Poslední tituly ze série Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Čeladné získali překvapivě Tereza Schwarzová a Junmin Choi, který si vítězství vybojoval na první jamce play-off proti Janu Šustkovi. Vítězství v absolutním pořadí série slaví Timotej Formánek a Denisa Vodičková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP