Česká golfová federace

Aktuality

2. RB CGAT, 2. kolo: Kousková v trháku, mezi muži drama o titul

Petr Halaburda, Sobota 4. července 2020

Sára Kousková jistě kráčí k titulu z 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Před finálovým kolem má v čele ženské soutěže dominantní náskok sedmi ran. V mužské kategorii se dá naopak očekávat velké drama - ve třech ranách je seřazeno šest hráčů. V čele mužského leaderboardu je Václav Tichý.

Sára Kousková jako jediná je po druhém kole v červených číslech, po pátečních 72 ranách přidala dnes výsledek 68 (-4) a utekla všem pronásledovatelkám. Větší bitva se strhne podle všeho o další medailové pozice, protože mezi druhým a šestým místem je rozdíl pouhé rány. Na prvních třech místech jsou v ženské soutěži hráčky Prague City Golf Clubu.

Také mezi muži ční hráči jednoho klubu, neboť v TOP 8 jsou v aktuálním pořadí čtyři členové místního extraligového Greensgate Golf Clubu. V čele je však aktuálně Václav Tichý (GC Hodkovičky) po vyrovnaných dvou kolech (73+72). Ještě na děleném sedmém místě je pět golfistů se ztrátou pouhých čtyř úderů za lídrem.

V mužské kategorii stačilo na postup do finále (45 hráčů) uhrát po dvou kolech výsledek +17, ženy (postup pro 21 hráček) musely zahrát nejhůře o pět ran méně.

Výsledky po 2. kole

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 4. července 2020
Všechny články autora

Související články

Titul na Dýšině slaví Kousková a Tichý, oba jdou ...

05.07.2020 | Sára Kousková a Václav Tichý slaví titul na druhém turnaji letošní Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Dýšině u Plzně. Oba šampióni se současně dostali do čela žebříčku třídílné série, která bude zakončena počátkem září v Telči.

Na Dýšině rozehráno: V čele zkušená Kousková a ...

03.07.2020 | Na skvěle připraveném, ale technicky náročném dýšinském hřišti byl dnes rozehrán druhý turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Zatímco v čele dámské soutěže je zkušená Sára Kousková (72), v mužské soutěži zaskočili své starší soky mladíci Maxmilián Jelínek a Nikolas Stoulil (oba 71).

Filip Ráža drtil konkurenci, Denisa Vodičková ...

21.06.2020 | S dvouměsíčním zpožděním kvůli epidemii se uskutečnil vstupní turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, který dnes skončil v Beřovicích. Suverénně způsobem start-cíl ovládl mužskou soutěž Filip Ráža, v dámské kategorii získala Denisa Vodičková vítězství na třetí jamce play-off.

V Beřovicích jdou do trháku Ráža s Vodičkovou

20.06.2020 | Také druhý den úvodního turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Beřovicích provázela nepřízeň počasí a silný déšť ovlivnil především hráčky v ženské kategorii. Výbornou formu na úvod sezóny přesto potvrdila vedoucí Denisa Vodičková, která jde - stejně jako mezi muži Filip Ráža - do trháku.

Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...

04.08.2020 | První kontinentální profesionální turnaj po koronavirové pauze přinese v posledním srpnovém víkendu Tipsport Czech Ladies Open, který se bude hrát v Berouně. Po dnešní tiskové konferenci je znám počet českých hráček, určena byla hrací odpaliště, hrát se bude o 200 tisíc eur.

Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...

30.07.2020 | Jeden z nejprestižnějších dorosteneckých turnajů German Girls & Boys byl letos kvůli koronaviru zrušen, přesto se však hřiště St. Leon-Rot rozhodlo pořádat SLR Academy Invitational pro nejlepší hráče do 25 let. V tom zvítězila Jana Melichová (-15), třetí mezi muži skončil Petr Hrubý (-9)...

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičkov ...

18.07.2020 | Tři ze čtyř titulů z Mezinárodního mistrovství ČR zůstaly doma. Zlatou medaili získali na Dýšině suverénní Sára Kousková (juniorky), Denisa Vodičková (dorostenky) a Václav Tichý (dorostenci). Mezi juniory kraloval Slovák Lukáš Zušťák, nejlepším z Čechů byl překvapivě stříbrný Vlastimil Miler.