Česká golfová federace

Aktuality

Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, v čele amatér Vítek Novák

Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, v čele amatér Vítek Novák

Petr Halaburda, Úterý 18. června 2019

Český amatér Vítek Novák je v čele turnaje Czech Classic by Czech Golf Federation z profesionální série Pro Golf Tour, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda. Hráčské pole tvrdě bojovalo s náročným hřištěm, pod par se dostali pouze dva hráči.

Na Kaskádě panovaly sice povětrnostně vhodné podmínky, ale hřiště je stále ještě náročně nastaveno z nedávného turnaje Challenge Tour a hráči měli potíže především s hustými roughy.

„Je to velký test pro všechny hráče, už vedle fairwayí je vysoká tráva. Párkrát jsem minul a i když jsem míč našel, tak jsem zahrál sotva padesát metrů před sebe,“ popsal náročnost současné Kaskády desátý muž průběžného pořadí série Jan Cafourek, který dnes zapisoval 75 ran (+4).

Českých hráčů nakonec bylo po zařazení Richarda Polona (nahradil Davida Siwyho) na startu dvaatřicet a s domácím prostředím si poradili vesměs lépe, než zahraniční kolegové: V TOP 20 je po prvním kole sedm českých golfistů.

Absolutnímu pořadí dokonce kraluje amatér Vítek Novák se skóre 67 (-4), což je o dvě rány lepší než druhý v pořadí. „Míče jsem sice moc dobře netrefoval, ale byl jsem je schopen umísťovat z odpaliště na fairway, což byl klíč k dnešku. A když jsem měl šanci, tak se mi povedlo ji využít,“ vracel se k dnešní hře lídr turnaje, který se mohl navíc opřít o dobré puttování. „Myslím, že se mi podařilo změnit strategii, na kterou jsme zde obvykle zvyklí. Ale i já jsem dnes samozřejmě chyboval, dostal jsem však ze hry relativní maximum, z toho má radost,“ prohlásil Novák.

Nad hranicí cutu (po prvním kole +5), je celkem třináct Čechů, z toho osm amatérů.

Ve středu pokračuje turnaj 2. kolem. Do čtvrtečního finále projde 40 nejlepších a hráči na stejném skóre (postupující amatéři do tohoto počtu nejsou zahrnuti). Pět hráčů už v turnaji po dnešním náročném úvodu pokračovat nebude.

LEADERBOARD

 

 

Datum: Úterý 18. června 2019
Všechny články autora

Související články

Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...
Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...

09.10.2019 | Čtyři čeští hráči se objeví na startu turnaje Stone Irish Challenge, který bude posledním turnajem European Challenge Tour pro široké startovní pole. Tři zbývající soutěže v sezóně už budou mít omezený počet startujících.

Ondřej Lieser vybojoval kartu pro Challenge Tour ...
Ondřej Lieser vybojoval kartu pro Challenge Tour ...

02.10.2019 | Druhé místo a zisk karty pro Challenge Tour pro Ondřeje Liesera, bronz pro Jana Cafourka a také šestá příčka pro Aleše Kořínka. Velmi úspěšný byl pro české barvy finálový turnaj Pro Golf Tour v německém Altendorfu.

Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.
Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.

20.06.2019 | Dramatický průběh měl turnaj Czech Classic by Czech Golf Federation, který skončil na Kaskádě. Po zrušení třetího kola se vítězem po 36 odehraných jamkách stal amatér Vítek Novák. Dělené druhé místo patří amatéru Petrovi Hrubému, cutem prošlo celkem šestnáct Čechů, z toho devět amatérů.

Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...
Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...

19.06.2019 | Časně ráno ve čtvrtek v 6:30 hod se bude dohrávat druhé kolo profesionálního Czech Classic by Czech Golf Federation na Kaskádě. Z Čechů, kteří již dohráli, si vede nejlépe amatér Petr Hrubý (Even par) a je na tom dokonce nejlépe ze všech hráčů, kteří čekají na start třetího kola.

Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...
Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...

17.06.2019 | Patnáct profesionálů a šestnáct amatérů. Takové bude složení české hráčské skupiny na turnaji Pro Golf Tour s názvem Czech Classic by Czech Golf Federation. Hrát se bude od úterý do čtvrtka v Golf Resortu Kaskáda. ...

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...
Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...

12.06.2019 | Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

Matuš výsledek nevylepšil, čtvrté kolo bylo zrušeno
Matuš výsledek nevylepšil, čtvrté kolo bylo zrušeno

13.10.2019 | Čtvrté kolo turnaje série European Challenge Tour v Irsku bylo kvůli nepříznivému počasí zrušeno a Stanislav Matuš tak nevylepšil konečné dělené 58. místo a v sezónním žebříčku je na 80. místě.

Reklama
Banner