Ondřej Lieser vybojoval kartu pro Challenge Tour 2020

Petr Halaburda, Středa 2. října 2019

Druhé místo a zisk karty pro Challenge Tour pro Ondřeje Liesera, bronz pro Jana Cafourka a také šestá příčka pro Aleše Kořínka. Velmi úspěšný byl pro české barvy finálový turnaj Pro Golf Tour v německém Altendorfu.

Před finišem nervózního turnaje, který byl v druhém kole dokonce odehrán s omezeným parem 67 kvůli podmáčenému hřišti, byli ve hře o páté místo a tím kartu (13b) pro nadcházející sezónu druhé nejvyšší evropské série dva Češi – zatímco pro Ondřeje Liesera se rýsovala šance i při zisku druhého místa, jeho krajan Jan Cafourek by na skok do TOP 5 musel turnaj vyhrát.

Do dnešního kola vstupoval z lepší pozice právě Cafourek, ale Lieser prožil skvělý den své kariéry: 65 ran (-7) znamenalo skok na stříbrnou pozici a v klubovně pak musel čekat, zda si udrží páté místo v Order of Merit s 18.552 body.

Ohrozit ho mohl především právě Cafourek (dnes 68), kterému by ale ani posun na druhé místo v třídenním klání už nepomohl. Odchovanec podbořanského golfu obsadil v sezónním hodnocení třinácté místo (13.522 bodů).

Na skvělé vlně se dnes ale vezli i další Češi: Aleš Kořínek (68) poskočil až na šesté místo v turnaji, stejně jako Lieser zahrál také Stanislav Matuš (65) a obsadil 30. příčku. Nevydařený turnaj má za sebou Michal Pospíšil (57. místo).

Konečné výsledky turnaje
Order of Merit 2019

Datum: Středa 2. října 2019

Q-School European Tour: Matuš slaví postup, Cafourek ...

10.11.2019 | Radost českému golfu přináší druhá fáze kvalifikační školy European Tour. Stanislav Matuš obsadil ve svém turnaji v Almeiře dělené páté místo a slaví postup do finále Q-School, kam má vykročeno v Alicante z opakovaně přerušené soutěže rovněž Jan Cafourek.

Stanislav Matuš je zpět v TOP 10, v Alicante znovu ...

09.11.2019 | Stanislav Matuš nechal zapomenout na druhé kolo a po třetím kole kvalifikační školy European Tour se znovu vrátil do první desítky průběžného pořadí s náskokem čtyř ran na pozice, které budou znamenat po neděli postup do další fáze. Třetí kolo v Alicante nebylo dohráno...

Q-Series: Matušovi druhé kolo nevyšlo, v Alicante ...

08.11.2019 | Druhé kolo kvalifikace pro European Tour nevyšlo Stanislavu Matušovi (77), přesto se nadále drží na postupových příčkách. V druhém turnaji v Alicante stačil dohrát pouze Jan Cafourek (72), zatímco Filip Mrůzek byl mezi většinou, která kvůli tmě výsledek nezapisovala.

Skvělé vykročení Stanislava Matuše do Q-School

07.11.2019 | Skvělý start má za sebou český profesionál Stanislav Matuš na turnaji druhé fáze kvalifikační školy European Tour ve Španělsku. Po úvodním kole v Almeiře je se skóre 65 (-7) na děleném třetím místě. Hůře svůj start v Alicante zvládli Jan Cafourek (+2) a Filip Mrůzek (+8).

Trio Matuš, Mrůzek a Cafourek vstupuje do druhé ...

06.11.2019 | Do druhé fáze kvalifikace o účast v příští sezóně European Tour vstoupí ve čtvrtek ve Španělsku trojice českých golfistů. Filip Mrůzek a Jan Cafourek čeká turnaj v Alicante, Stanislav Matuš bude bojovat v Almeiře.

Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...

09.10.2019 | Čtyři čeští hráči se objeví na startu turnaje Stone Irish Challenge, který bude posledním turnajem European Challenge Tour pro široké startovní pole. Tři zbývající soutěže v sezóně už budou mít omezený počet startujících.

Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.

20.06.2019 | Dramatický průběh měl turnaj Czech Classic by Czech Golf Federation, který skončil na Kaskádě. Po zrušení třetího kola se vítězem po 36 odehraných jamkách stal amatér Vítek Novák. Dělené druhé místo patří amatéru Petrovi Hrubému, cutem prošlo celkem šestnáct Čechů, z toho devět amatérů.

Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...

19.06.2019 | Časně ráno ve čtvrtek v 6:30 hod se bude dohrávat druhé kolo profesionálního Czech Classic by Czech Golf Federation na Kaskádě. Z Čechů, kteří již dohráli, si vede nejlépe amatér Petr Hrubý (Even par) a je na tom dokonce nejlépe ze všech hráčů, kteří čekají na start třetího kola.