Česká golfová federace

Aktuality

Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák. Turnaj byl zkrácen na dvě kola

Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák. Turnaj byl zkrácen na dvě kola

redakce, Čtvrtek 20. června 2019

Dramatický průběh měl turnaj Czech Classic by Czech Golf Federation, který skončil na Kaskádě. Po zrušení třetího kola se vítězem po 36 odehraných jamkách stal amatér Vítek Novák. Dělené druhé místo patří amatéru Petrovi Hrubému, cutem prošlo celkem šestnáct Čechů, z toho devět amatérů.

Velmi pestrý turnaj ze série Pro Golf Tour dnes skončil v Golf Resortu Kaskáda. Nejenže hráči bojovali po celou soutěž s náročným nastavením hřiště, ale navíc je trápilo počasí: Nejdříve se ve středu kvůli bouřce nestihlo dohrát druhé kolo, a tak byla dohrávka naplánovaná na dnešní ráno.

Počasí však ani dnes nepřálo a kvůli mlze se hráči na hřiště dostali až v 9:15. Před třetím kolem, které odstartovalo ve 13:00 canon startem, byl v čele amatér Vítek Novák se skóre -1 (67+74).

Hráči stihli na kuřimském hřišti odehrát dvanáct jamek, aby se však v 15:30 kolo kvůli bouřce znovu přerušilo. Počasí se ani dnes odpoledne nesklidnilo, tudíž byl soutěžní výbor nucen třetí kolo kompletně zrušit a konečné výsledky a pořadí se počítaly za 36 odehraných jamek.

Vítězem se tedy stal český amatér Vítek Novák, který se po dvou kolech jako jediný dostal pod hranici cutu. Děleným druhým byl se skóre Even par (74+68) další český amatér Petr Hrubý , který sice po devíti jamkách třetího kola dohnal Nováka a spolu dělili první příčku, ale nakonec o skvělý finiš přišel. Dramatický finiš na hřišti silná bouřka pokazila.

Vítek Novák byl s vítězstvím spokojen, ale nechtěl ho srovnávat s dosavadními amatérskými úspěchy. „Každá soutěž je jiná, ale mám samozřejmě velkou radost, hrál jsem zde opravdu dobře. S nastavením hřiště jsem asi na rozdíl od některých jiných hráčů byl spokojen. Ano, bylo to těžké, ale takové turnaje jsou potřeba, s tím je prostě třeba se na takové úrovni občas vyrovnat. A musím pochválit Petra Hrubého, hrál opravdu výborně,“ sděloval bezprostředně po zisku titulu v premiérovém ročníku turnaje třiadvacetiletý český golfista, který stejně jako řada dalších předních amatérů působí na americké univerzitě.

V posledním kole se právě hnal za životním úspěchem právě další amatér Petr Hrubý (E), ale po jeho zrušení spadl na stříbrnou pozici. „Byl to můj vůbec první start mezi profesionály, moc si zdejší účasti a samozřejmě výsledku cením, ale mohlo to být i lepší... Ale jak jsem už říkal včera, hrálo se mi skutečně výborně a dnes jsem v tom pokračoval,“ připomněl osmnáctiletý hráč, že první místo zase nebylo tak daleko.

Celkem prošlo cutem šestnáct českých golfistů, z toho devět amatérů.

Dařilo se však i profesionálům – Ondřel Lieser (+3) obsadil deváté místo i šek na 1145 eur, o dvě pozice níže v konečném pořadí figuruje Jan Cafourek (+4, 960 eur); nejlepší z Čechů v letošním pořadí série se po dnešku posunul na průběžné deváté místo Order of Merit.

FOTOGALERIE

Autor: redakce 
Datum: Čtvrtek 20. června 2019
Všechny články autora

Související články

Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...
Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...

09.10.2019 | Čtyři čeští hráči se objeví na startu turnaje Stone Irish Challenge, který bude posledním turnajem European Challenge Tour pro široké startovní pole. Tři zbývající soutěže v sezóně už budou mít omezený počet startujících.

Ondřej Lieser vybojoval kartu pro Challenge Tour ...
Ondřej Lieser vybojoval kartu pro Challenge Tour ...

02.10.2019 | Druhé místo a zisk karty pro Challenge Tour pro Ondřeje Liesera, bronz pro Jana Cafourka a také šestá příčka pro Aleše Kořínka. Velmi úspěšný byl pro české barvy finálový turnaj Pro Golf Tour v německém Altendorfu.

Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...
Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...

19.06.2019 | Časně ráno ve čtvrtek v 6:30 hod se bude dohrávat druhé kolo profesionálního Czech Classic by Czech Golf Federation na Kaskádě. Z Čechů, kteří již dohráli, si vede nejlépe amatér Petr Hrubý (Even par) a je na tom dokonce nejlépe ze všech hráčů, kteří čekají na start třetího kola.

Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, ...
Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, ...

18.06.2019 | Český amatér Vítek Novák je v čele turnaje Czech Classic by Czech Golf Federation z profesionální série Pro Golf Tour, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda. Hráčské pole tvrdě bojovalo s náročným hřištěm, pod par se dostali pouze dva hráči.

Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...
Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...

17.06.2019 | Patnáct profesionálů a šestnáct amatérů. Takové bude složení české hráčské skupiny na turnaji Pro Golf Tour s názvem Czech Classic by Czech Golf Federation. Hrát se bude od úterý do čtvrtka v Golf Resortu Kaskáda. ...

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...
Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...

12.06.2019 | Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

Matuš výsledek nevylepšil, čtvrté kolo bylo zrušeno
Matuš výsledek nevylepšil, čtvrté kolo bylo zrušeno

13.10.2019 | Čtvrté kolo turnaje série European Challenge Tour v Irsku bylo kvůli nepříznivému počasí zrušeno a Stanislav Matuš tak nevylepšil konečné dělené 58. místo a v sezónním žebříčku je na 80. místě.

Reklama
Banner