Česká golfová federace

Aktuality

Prague Golf Challenge, 4. kolo: Vítězem Francouz Rozner, Matuš vyskočil na 29. místo

Prague Golf Challenge, 4. kolo: Vítězem Francouz Rozner, Matuš vyskočil na 29. místo

Petr Halaburda, Neděle 12. května 2019

Na konečném děleném 29. místě skončil po vydařeném závěrečném kole (69) na zbraslavském turnaji série European Challenge Tour český golfista Stanislav Matuš. Suverénním vítězem se stal Antoine Rozner z Francie s náskokem sedmi ran.

Stanislav Matuš vstupoval do posledního kola Prague Golf Challenge ze šesté desítky průběžného pořadí, ale na závěr v silném větru prokázal velmi dobrou znalost místního hřiště a na rozdíl od většiny startovního pole dokázal snížit skóre. Začal eaglem na desítce, přidal další čtyři birdie a přes tři bogey skončil na denním výsledku -3 a postoupil až na 29. místo.

Velký rozdíl proti předchozím kolům prý cítil při puttování. „Hřiště bylo skvěle připravené, ani déšť mu nijak neublížil. Hned na své první jamce jsem proměnil dlouhý putt a už jsem měl dobrý pocit, který nezmizel celý den,“ svěřoval se po dohrání jediný český hráč, který se probil do víkendových kol.

I když bylo chladno a vítr na řadě jamek výrazně ztěžoval hru, Matuš na podmínky nežehral. „Předpověď strašila horším počasím, tohle se dalo zvládnout. Ale když koukám na výsledky, asi většinu hráčů vítr trápil. Já si ale dnešní kolo užíval, náš flight doprovázela řada diváků. Viděl jsem i řadu neznámých tváří, všem děkuji za podporu, stejně jako za kartu Relmostu a resortu za výborně připravené hřiště,“ kvitoval dnes ukončený turnaj golfista, který za pražský turnaj vyinkasoval 1560 eur.

Závěr turnaje zcela ovládnul šestadvacetiletý francouzský golfista Antoine Rozner, který dokázal zopakovat výsledek 68 z třetího kola a ani na chvíli v průběhu nedělního kola nedal svým pronásledovatelům šanci. Za vítězství obdržel šek na 32 tisíc eur, stejně jako před týdnem za vítězství ve Španělsku.

Zkušenosti své bohaté kariéry dokonale prodal o dvacet let starší Angličan Richard Bland, někdejší účastník major turnajů, který se během celého turnaje pohyboval v TOP 10 a nakonec bral druhé místo.

Vedle Matuše žádný další z celkově jedenácti českých hráčů do víkendového programu na hřišti Prague City Golf neprošel.

Další turnaj European Challenge Tour se uskuteční za dva týdny znovu na českém území. Promotérská společnost Relmost pořádá i další akci D+D Real Czech Challenge, která se bude hrát v Golf Resortu Kaskáda (23. – 26. srpna).

LEADERBOARD   

FOTO Relmost/Ota Mrákota

Datum: Neděle 12. května 2019
Všechny články autora

Související články

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...
Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...

23.05.2019 | Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...
Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...

22.05.2019 | Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Prague Golf Challenge, 3.
Prague Golf Challenge, 3.

11.05.2019 | Třetím kolem pokračoval zbraslavský turnaj Prague Golf Challenge už za účasti pouze jediného českého hráče. Stanislav Matuš dnes zapisoval 71 ran a je na 53. místě leaderboardu. V čele je Antoine Rozner z Francie (-13) s náskokem pouhé rány na své pronásledovatele.

Prague Golf Challenge, 2.
Prague Golf Challenge, 2.

10.05.2019 | Pouze Stanislav Matuš prošel jako jediný z českých hráčů do finálových víkendových kol Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi. Další Češi neprožili ve větrném počasí radostný den a končí.

Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...
Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...

08.05.2019 | Jedenáct českých hráčů a výborně obsazené startovní pole je připraveno na Prague Golf Challenge, turnaji druhé nejvyšší evropské série European Challenge Tour na zbraslavském hřišti, který startuje ve čtvrtek. Od pátku do neděle se hraje na Ypsilonu akce Pro Golf Tour s další českou účastí.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

Mrůzek se vrací z Egypta. Plný optimismu i očekávání
Mrůzek se vrací z Egypta. Plný optimismu i očekávání

12.02.2019 | Filip Mrůzek zahájil sezónu třemi turnaji Mediterranean Tour v Egyptě, ze kterých se vrací s dobrými výsledky. Dvakrát skončil v top 10, jednou mu desítka utekla jen kvůli pokaženému závěru finálového kola. „Určitě převažují pozitivní věci,“ říká a už netrpělivě vyhlíží start Challenge Tour.

Vstup do turnaje se Spilkové nevydařil
Vstup do turnaje se Spilkové nevydařil

24.05.2019 | Klára Spilková zaznamenala nevydařené první kolo na turnaji ze série LPGA Tour ve Virginii. V úvodu turnaje hrála 75 ran (+4) a na děleném 122. místě ztrácí čtyři rány na předpokládanou hranici cutu. ...

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky