Česká golfová federace

Aktuality

Prague Golf Challenge, 4. kolo: Vítězem Francouz Rozner, Matuš vyskočil na 29. místo

Prague Golf Challenge, 4. kolo: Vítězem Francouz Rozner, Matuš vyskočil na 29. místo

Petr Halaburda, Neděle 12. května 2019

Na konečném děleném 29. místě skončil po vydařeném závěrečném kole (69) na zbraslavském turnaji série European Challenge Tour český golfista Stanislav Matuš. Suverénním vítězem se stal Antoine Rozner z Francie s náskokem sedmi ran.

Stanislav Matuš vstupoval do posledního kola Prague Golf Challenge ze šesté desítky průběžného pořadí, ale na závěr v silném větru prokázal velmi dobrou znalost místního hřiště a na rozdíl od většiny startovního pole dokázal snížit skóre. Začal eaglem na desítce, přidal další čtyři birdie a přes tři bogey skončil na denním výsledku -3 a postoupil až na 29. místo.

Velký rozdíl proti předchozím kolům prý cítil při puttování. „Hřiště bylo skvěle připravené, ani déšť mu nijak neublížil. Hned na své první jamce jsem proměnil dlouhý putt a už jsem měl dobrý pocit, který nezmizel celý den,“ svěřoval se po dohrání jediný český hráč, který se probil do víkendových kol.

I když bylo chladno a vítr na řadě jamek výrazně ztěžoval hru, Matuš na podmínky nežehral. „Předpověď strašila horším počasím, tohle se dalo zvládnout. Ale když koukám na výsledky, asi většinu hráčů vítr trápil. Já si ale dnešní kolo užíval, náš flight doprovázela řada diváků. Viděl jsem i řadu neznámých tváří, všem děkuji za podporu, stejně jako za kartu Relmostu a resortu za výborně připravené hřiště,“ kvitoval dnes ukončený turnaj golfista, který za pražský turnaj vyinkasoval 1560 eur.

Závěr turnaje zcela ovládnul šestadvacetiletý francouzský golfista Antoine Rozner, který dokázal zopakovat výsledek 68 z třetího kola a ani na chvíli v průběhu nedělního kola nedal svým pronásledovatelům šanci. Za vítězství obdržel šek na 32 tisíc eur, stejně jako před týdnem za vítězství ve Španělsku.

Zkušenosti své bohaté kariéry dokonale prodal o dvacet let starší Angličan Richard Bland, někdejší účastník major turnajů, který se během celého turnaje pohyboval v TOP 10 a nakonec bral druhé místo.

Vedle Matuše žádný další z celkově jedenácti českých hráčů do víkendového programu na hřišti Prague City Golf neprošel.

Další turnaj European Challenge Tour se uskuteční za dva týdny znovu na českém území. Promotérská společnost Relmost pořádá i další akci D+D Real Czech Challenge, která se bude hrát v Golf Resortu Kaskáda (23. – 26. srpna).

LEADERBOARD   

FOTO Relmost/Ota Mrákota

Datum: Neděle 12. května 2019
Všechny články autora

Související články

Skvělý Cafourek ve finále Slovakia Challenge, ...
Skvělý Cafourek ve finále Slovakia Challenge, ...

07.07.2019 | Další turnaj ze série Challenge Tour došel na slovenském Penati do finále. Stanislav Matuš obsadil s celkovým skóre -10 konečné 18. místo, na první desítku ztratil pouze jednu ránu. Skvěle se dnes dařilo Janu Cafourkovi, který po finálových 66 ranách obsadil dělené 19.

3. kolo Challenge Tour na Penati: Matuš útočí ...
3. kolo Challenge Tour na Penati: Matuš útočí ...

06.07.2019 | Stanislav Matuš i Jan Cafourek se po třetím kole na Penati zlepšili o několik míst. Matuš bude ve finále bojovat o TOP 10, na které ztrácí pouhé dvě rány. Cafourek je po dnešním kole v TOP 50.

Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.
Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.

20.06.2019 | Dramatický průběh měl turnaj Czech Classic by Czech Golf Federation, který skončil na Kaskádě. Po zrušení třetího kola se vítězem po 36 odehraných jamkách stal amatér Vítek Novák. Dělené druhé místo patří amatéru Petrovi Hrubému, cutem prošlo celkem šestnáct Čechů, z toho devět amatérů.

Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...
Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...

19.06.2019 | Časně ráno ve čtvrtek v 6:30 hod se bude dohrávat druhé kolo profesionálního Czech Classic by Czech Golf Federation na Kaskádě. Z Čechů, kteří již dohráli, si vede nejlépe amatér Petr Hrubý (Even par) a je na tom dokonce nejlépe ze všech hráčů, kteří čekají na start třetího kola.

Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, ...
Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, ...

18.06.2019 | Český amatér Vítek Novák je v čele turnaje Czech Classic by Czech Golf Federation z profesionální série Pro Golf Tour, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda. Hráčské pole tvrdě bojovalo s náročným hřištěm, pod par se dostali pouze dva hráči.

Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...
Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...

17.06.2019 | Patnáct profesionálů a šestnáct amatérů. Takové bude složení české hráčské skupiny na turnaji Pro Golf Tour s názvem Czech Classic by Czech Golf Federation. Hrát se bude od úterý do čtvrtka v Golf Resortu Kaskáda. ...

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...
Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...

12.06.2019 | Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Suchan s Vlašínovou bojují o životní výsledky
Suchan s Vlašínovou bojují o životní výsledky

07.06.2019 | Dobrý základ pro případné nejlepší výsledky své profesionální kariéry založili na zahraničních turnajích Daniel Suchan (Challenge Tour) a Kateřina Vlašínová (LETAS). Suchan po prvním kole dokonce vedl, do víkendu půjde ze 14. místa. Vlašínová stále drží TOP 10 s nevelkou ztrátou na nejlepší.

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters