Česká golfová federace

Aktuality

Svátek paragolfistů se uskutečnil ve Mstěticích

Svátek paragolfistů se uskutečnil ve Mstěticích

Petr Halaburda, Pondělí 9. července 2018

Hole-in-one, výsledek dvě pod par a také třeba pět birdie v řadě. To všechno nabídnul turnaj Světového poháru v paragolfu - Czech Disabled Golf Masters 2018 se hrál počátkem července ve Mstěticích, kam se sjeli hráči třinácti zemí bojovat o body do světového žebříčku.

Tradičně široké bylo i zastoupení českých barev. V turnaji startovali Pavel Bambousek, Vlastimil Hebelka, František Hes, Jiří Janda, Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Miroslav Lidinský, Václav Mráz, Tomáš Prouza, Lukáš Šnobl, Vladimír Stárek, Aleš Süsser a Zbyněk Vavrečka.

V elitní kategorii na rány startoval ve své paragolfové premiéře profesionál Jiří Janda, spolufavority byli Brendan Lawlor (Irsko) a Joakim Björkman (Švédsko). Pozdější vítěz Lawlor (na snímku) stačil v úvodním kole přidat i hole-in-one. Na druhém místě skončil obhájce loňského vítězství Björkman a třetí pozici vybojovala dánská reprezentantka Mette Wegge Lynggaard.

Čeští reprezentanti se ve světové konkurenci rozhodně neztratili: Jiří Janda přes sérii pěti birdie na medaili nedosáhl a vybojoval páté místo, hned za ním skončil Miroslav Lidinský.

V kategorii stableford A potvrdil stabilní a hlavně skvělou formu český reprezentant Jakub Kovařík - těsné vedení z prvního kola s přehledem potvrdil a s velkým náskokem vybojoval zlatou medaili, obrovským překvapením je stříbro pro dalšího českého hráče Zbyňka Vavrečku. V kategorii stableford B zvítězil český hráč Vladimír Stárek, další z českých reprezentantů Václav Mráz získal bronz.

Závěrečné předávání cen se uskutečnilo během večerní plavby po Vltavě.

Více informací z turnaje na www.czdga.cz

 

Datum: Pondělí 9. července 2018
Všechny články autora

Související články

Hvězdou Czech Disabled Open se stal Slovák Jaroslav ...
Hvězdou Czech Disabled Open se stal Slovák Jaroslav ...

09.09.2019 | Již potřetí za sebou se uskutečnilo o víkendu MM ČR hendikepovaných golfistů v České Lípě. Titul mezinárodního šampióna poprvé putuje na Slovensko - zlato vybojoval Jaroslav Šalaváry před českým šampiónem Zbyňkem Kotkem a Miroslavem Lidinským.

Medailová umístění Jandy, Jiráska a Turka na Czech ...
Medailová umístění Jandy, Jiráska a Turka na Czech ...

01.07.2019 | Již podeváté se uskutečnil na české půdě turnaj Světového poháru paragolfistů. Soutěž s názvem Czech Disabled Golf Masters 2019 se hrála v posledních třech červnových dnech v Golf Clubu Mstětice. Letošního turnaje se zúčastnil rekordní počet 83 hráčů z 19 zemí světa včetně zámoří.

Čeští paragolfisté vezou zlato z Mistrovství Evropy
Čeští paragolfisté vezou zlato z Mistrovství Evropy

07.06.2019 | Zlaté medaile vybojovali čeští paragolfisté na evropském šampionátu, který skončil ve čtvrtek v podvečer ve Španělsku. Prvenství v kategorii Pohár národů (Stableford net) získal tým ve složení Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík a Václav Mráz.

Pavel Bambousek veze stříbro z MS vozíčkářů
Pavel Bambousek veze stříbro z MS vozíčkářů

19.11.2018 | Zavěr sezóny přinesl výrazný úspěch českým hendigolfistům. Pavel Bambousek veze do vlasti z historicky prvního mistrovství světa vozíčkářů ve své kategorii stříbrnou medaili.

CZDGA Golf Tour 2018 završilo finále v Pyšelích
CZDGA Golf Tour 2018 završilo finále v Pyšelích

18.10.2018 | Dvoudenní víkendové klání v Golfovém resortu Pyšely zakončilo letošní Český pohár hendikepovaných golfistů – CZDGA Golf Tour. Soutěž byla poslední možností získat body do celkového pořadí sezóny.

Mezinárodní mistrovství ČR v paragolfu určilo ...
Mezinárodní mistrovství ČR v paragolfu určilo ...

08.10.2017 | Paragolfová sezóna vyvrcholila o víkendu historicky prvním Mezinárodním mistrovstvím České republiky, které hostil golfový resort v České Lípě. Novým šampionem se stal Rakušan Roland Mayer, pouhé tři rány za ním zaostal český reprezentant Miroslav Lidinský.

Čeští hendigolfisté zářili v Itálii
Čeští hendigolfisté zářili v Itálii

05.05.2017 | Trojice Čechů hájila české barvy v Itálii, kde se konal už sedmnáctý ročník turnaje Italian Open for Disabled, který je součástí evropské série European Disabled Golf Tour. Trio Zbyněk Kotek, Miroslav Lidinský a Jakub Kovařík si vedla znamenitě. Všichni tři obsadili místa na stupních vítězů.

Reklama
Banner