Česká golfová federace

Aktuality

Váňova neprošla cutem podruhé v řadě

Váňova neprošla cutem podruhé v řadě

Jonáš Mencl, Pátek 9. března 2018

Ani na druhý pokus v sezoně nebyla Šideri Váňová na Ladies European Tour úspěšná. Poté, kdy neprošla před týden cutem na Women's NSW Open v Austrálii, si finále nezahraje ani v Jižní Africe.

České hráčce nevyšel už úvod turnaje – na první devítce zapsala pět bogey a jediné birdie. Druhou devítku zvládla v paru, a odvrátila tak hodně vysoké číslo hned v úvodním kole. Nakonec podepsala skórkartu se 76 údery (+4).

Na 6 298 yardů dlouhém hřišti Westlake Golf Club nezačala dobře ani v pátečním druhém kole. Hned na úvodní jamce (jamka č. 10) zahrála bogey. I tak se ale až do čtrnácté jamky kola držela ve hře o cut. Nepříjemné triple bogey na čtyřparové jamce však veškeré šance zhatilo. Závěrečné birdie už nemohlo nic změnit na tom, že Váňová odjede z Kapského Města zklamaná. I ve druhém kole zahrála 76 a v turnaji obsadila konečné dělené 67. místo. Na cut jí chyběly dvě rány.

LEADERBOARD

Na Ladies European Tour by se Váňová mohla objevit znovu za více než měsíc. Hrát by měla v Maroku stejně jako obhájkyně titulu Klára Spilková, která už účast na Lalla Meryem Cup přislíbila.

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Pátek 9. března 2018
Všechny články autora

Související články

Spilkové závěr nevyšel, skončila na 33. místě
Spilkové závěr nevyšel, skončila na 33. místě

23.09.2018 | Nejméně vydařené kolo zažila na závěr turnaje ze série Ladies European Tour ve Španělsku česká profesionálka Klára Spilková. S výsledkem 75 (+3) se propadla ve výsledkové listině z devátého místa na konečné dělenou 33. příčku. ...

Spilková zůstává před finálovým kolem v TOP 10
Spilková zůstává před finálovým kolem v TOP 10

22.09.2018 | Další výkon pod par hřiště (69) předvedla v třetím kole turnaje Estrella Damm Ladies Open ve Španělsku Klára Spilková a zůstává stále v elitní desítce průběžného pořadí. Z devátého místa už však na medailové pozice ztrácí čtyři rány.

Spilková ve Španělsku předvedla nejlepší kolo ...
Spilková ve Španělsku předvedla nejlepší kolo ...

21.09.2018 | Skvělý výkon předvedla v druhém kole turnaje Golf Club de Terramar série Ladies European Tour česká golfistka Klára Spilková. Její výsledek 64 (-7) byl nejlepším výkonem dne a posunula se na dělené páté místo. Šideri Váňová slibně rozehraný boj o cut nezvládla.

Vydařený start Češek na turnaji LET ve Španělsku
Vydařený start Češek na turnaji LET ve Španělsku

20.09.2018 | Zdařilé vykročení mají za sebou české golfistky startující na turnaji ze série Ladies European Tour ve Španělsku a obě jsou nad hranicí předpokládané cutu. Šideri Váňová drží po výsledku 68 (-3) dělené 15. místo, Klára Spilková (70) je po prvním kole na 35.

Češi v žebříčcích: Melichová poprvé v TOP 100, ...
Češi v žebříčcích: Melichová poprvé v TOP 100, ...

20.09.2018 | Září je ve výkonnostním golfu měsícem, v němž vrcholí sezóna evropských soutěží, aspiranti na kariérní posun usilují o lepší místo v kvalifikačních školách a nižších sériích, hráčům na univerzitách začíná školní rok a s ním i univerzitní týmový golf. A tyto okolnosti promlouvají do žebříčků.

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship ...
Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship ...

19.09.2018 | Český golf o sobě dal znovu hlasitě vědět. Z prestižního turnaje Evian Championship Junior’s Cup, který navazuje na závěrečný dámský major, vezou čeští hráči a hráčky do 14 let výborné čtvrté místo. Ve druhém kole zahráli v paru a z šestého místa po prvním kole o dvě příčky poskočili vpřed.

Evian Championship Junior‘s Cup, 1.
Evian Championship Junior‘s Cup, 1.

18.09.2018 | Velkou bojovnost předvedli čeští reprezentanti do čtrnácti let v prvním kole juniorského poháru Evian Championship. Po horším začátku kola se v jeho druhé polovině herně zvedli a výsledkem je slibné šesté místo v pořadí družstev. Denisa Vodičková je v individuálním hodnocení sedmá.

Češi do 14 let na juniorském Evian Championship
Češi do 14 let na juniorském Evian Championship

17.09.2018 | Na závěrečný ženský major sezony tradičně navazuje juniorský pohár. Stejně tomu je i letos, kdy se The Evian Championship Junior’s Cup uskuteční už podvanácté. Kláru Spilkovou, která v pátek neprošla cutem, tak v dějišti šampionátu vystřídají Češi do 14 let.

Reklama
RBRB
RB