Česká golfová federace

Aktuality

Váňova neprošla cutem podruhé v řadě

Váňova neprošla cutem podruhé v řadě

Jonáš Mencl, Pátek 9. března 2018

Ani na druhý pokus v sezoně nebyla Šideri Váňová na Ladies European Tour úspěšná. Poté, kdy neprošla před týden cutem na Women's NSW Open v Austrálii, si finále nezahraje ani v Jižní Africe.

České hráčce nevyšel už úvod turnaje – na první devítce zapsala pět bogey a jediné birdie. Druhou devítku zvládla v paru, a odvrátila tak hodně vysoké číslo hned v úvodním kole. Nakonec podepsala skórkartu se 76 údery (+4).

Na 6 298 yardů dlouhém hřišti Westlake Golf Club nezačala dobře ani v pátečním druhém kole. Hned na úvodní jamce (jamka č. 10) zahrála bogey. I tak se ale až do čtrnácté jamky kola držela ve hře o cut. Nepříjemné triple bogey na čtyřparové jamce však veškeré šance zhatilo. Závěrečné birdie už nemohlo nic změnit na tom, že Váňová odjede z Kapského Města zklamaná. I ve druhém kole zahrála 76 a v turnaji obsadila konečné dělené 67. místo. Na cut jí chyběly dvě rány.

LEADERBOARD

Na Ladies European Tour by se Váňová mohla objevit znovu za více než měsíc. Hrát by měla v Maroku stejně jako obhájkyně titulu Klára Spilková, která už účast na Lalla Meryem Cup přislíbila.

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Pátek 9. března 2018
Všechny články autora

Související články

Karolína Vlčková vstupuje na Floridě do Symetra Tour
Karolína Vlčková vstupuje na Floridě do Symetra Tour

15.03.2018 | Sen o rychlém vstupu do LPGA na konci loňského roku se sice Karolíně Vlčkové nenaplnil, ale zklamání rychle zažehnala. Získala kartu na nižší sérii Symetra Tour a v pátek odstartuje na Floridě svoji první kompletní profesionální sezónu ve vstupním turnaji Florida's Natural Charity Classic.

Cesta za snem IV.: Jak se dostat mezi nejlepší ...
Cesta za snem IV.: Jak se dostat mezi nejlepší ...

13.03.2018 | Kdo chce v golfu dojít až na vrchol, musí pro to udělat vše, co je v jeho silách. V ženském profesionálním golfu to platí jakbysmet. Podmínkou k dosažení vysněného cíle je také potřeba vytrvat, být trpělivý. Ani členkou LPGA či European Tour se žádná hráčka nestane ze dne na den.

Další zkouška pro Váňovou v Jižní Africe
Další zkouška pro Váňovou v Jižní Africe

07.03.2018 | Druhý letošní start na LET si připíše česká profesionálka Šideri Váňová v Jižní Africe. Po nevydařeném úvodním turnaji v Austrálii, kde neprošla cutem, bude chtít v Kapském Městě vybojovat první body do Order of Merit. ...

Jiří Zuska se probojoval na MM Španělska až do ...
Jiří Zuska se probojoval na MM Španělska až do ...

04.03.2018 | Jiří Zuska se přes vynucenou zimní zdravotní pauzu rychle vrací do optimální formy. Na Mezinárodním mistrovství Španělska, které se uskutečnilo od 28. února do 4. března v R.C.G. La Manga, nejprve zvládl dvoukolovou hru na rány a v jamkové hře došel až do čtvrtfinále.

Váňová po LET v Austrálii: Mohla jsem jen překvapit
Váňová po LET v Austrálii: Mohla jsem jen překvapit

02.03.2018 | Start nové sezóny jí nevyšel podle představ. Šideri Váňová neprošla cutem na Women's NSW Open, kde se v tomto týdnu hraje Ladies European Tour. Kámen úrazu spočíval v prvním kole, kdy se nedostala do dobrého tempa a zahrála 80 ran. Zlepšený výkon ve druhém kole stačil pouze na konečné 105.

Šideri Váňová se dočká prvního letošního startu ...
Šideri Váňová se dočká prvního letošního startu ...

28.02.2018 | Před týdnem jí letošní premiéra na Ladies European Tour nevyšla, když se jako první náhradnice nevešla do startovního pole turnaje v australském Bonville. Další turnaj už Šideri Váňové neuteče - minimálně ve čtvrtek a v pátek si zahraje Women's NSW Open.

Pro Golf Tour v Maroku: Cafourek jako jediný z ...
Pro Golf Tour v Maroku: Cafourek jako jediný z ...

28.02.2018 | Jan Cafourek si v úvodu nové sezóny dál drží velmi slušnou formu. Na třetím turnaji Pro Golf Tour v Maroku se umístil znovu mezi třiceti nejlepšími. České barvy hájili i další tři hráči - Martin Příhoda, Daniel Suchan a Cyril Suk. Ani jeden však do finálového kola nepostoupil.

Marie Luňáčková sahala na univerzitě po titulu.
Marie Luňáčková sahala na univerzitě po titulu.

21.02.2018 | Do konce turnaje Florida State Match-Up jí zbývalo odehrát osm jamek, před kterými držela skóre -9 a už už se dotýkala trofeje pro vítězku. Pak stačil jeden špatný drive a sen o prvním univerzitním titulu vzal za své. Marie, nejstarší ze sesterského tria Luňáčkových, si i tak odvezla cenné 8.

Reklama
NHGNHG
NHG