Česká golfová federace

Aktuality

Váňova neprošla cutem podruhé v řadě

Váňova neprošla cutem podruhé v řadě

Jonáš Mencl, Pátek 9. března 2018

Ani na druhý pokus v sezoně nebyla Šideri Váňová na Ladies European Tour úspěšná. Poté, kdy neprošla před týden cutem na Women's NSW Open v Austrálii, si finále nezahraje ani v Jižní Africe.

České hráčce nevyšel už úvod turnaje – na první devítce zapsala pět bogey a jediné birdie. Druhou devítku zvládla v paru, a odvrátila tak hodně vysoké číslo hned v úvodním kole. Nakonec podepsala skórkartu se 76 údery (+4).

Na 6 298 yardů dlouhém hřišti Westlake Golf Club nezačala dobře ani v pátečním druhém kole. Hned na úvodní jamce (jamka č. 10) zahrála bogey. I tak se ale až do čtrnácté jamky kola držela ve hře o cut. Nepříjemné triple bogey na čtyřparové jamce však veškeré šance zhatilo. Závěrečné birdie už nemohlo nic změnit na tom, že Váňová odjede z Kapského Města zklamaná. I ve druhém kole zahrála 76 a v turnaji obsadila konečné dělené 67. místo. Na cut jí chyběly dvě rány.

LEADERBOARD

Na Ladies European Tour by se Váňová mohla objevit znovu za více než měsíc. Hrát by měla v Maroku stejně jako obhájkyně titulu Klára Spilková, která už účast na Lalla Meryem Cup přislíbila.

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Pátek 9. března 2018
Všechny články autora

Související články

Lucie Hinnerová: Vždy jsem věřila, že to klapne.
Lucie Hinnerová: Vždy jsem věřila, že to klapne.

11.12.2018 | Mezi českými hráčkami, které se v letošní předkvalifikaci Ladies European Tour rvaly o postup do finálové fáze kvalifikačního boje o evropskou ženskou sérii, byla Lucie Hinnerová tou nejzkušenější. I proto si nakonec s vypjatými okamžiky poradila nejlépe a teď už se připravuje na poslední krok.

Kvalifikační škola LET: Z českého kvarteta postoupil ...
Kvalifikační škola LET: Z českého kvarteta postoupil ...

10.12.2018 | Z kvarteta českých golfistek na startu předkvalifikace Q-School pro Ladies European Tour si postup v marockém Marakéši vybojovala pouze Lucie Hinnerová. V závěrečném turnaji měla účast zaručenu již dříve Šideri Váňová.

Kvalifikační škola LET, 3.
Kvalifikační škola LET, 3.

09.12.2018 | Velmi blízko má v Maroku česká golfistka Lucie Hinnerová k postupu do závěrečné fáze kvalifikační školy Ladies European Tour. Na postupové pozice má po třetím kole náskok pěti ran.

Kvalifikační škola LET, 2.
Kvalifikační škola LET, 2.

08.12.2018 | Také v polovině prvního kvalifikačního turnaje Ladies European Tour v Maroku je nejlepší z českého kvarteta golfistek Lucie Hinnerová (-1), která má na 20. místě náskok čtyř ran na postupové příčky do finálového turnaje.

Kvalifikační škola LET, 1.
Kvalifikační škola LET, 1.

07.12.2018 | Rozdílně vstoupily do kvalifikační školy Ladies European Tour v Maroku české golfistky. Nejlepší Lucie Hinnerová (71) je na děleném 14. místě, za postupovým plánem zatím zaostává Kateřina Vlašínová (76).

Čtyři Češky zkouší štěstí v kvalifikaci o LET
Čtyři Češky zkouší štěstí v kvalifikaci o LET

06.12.2018 | V Maroku a Kambodži pokračuje od 7. prosince kvalifikace o Ladies European Tour. V marockém Marrákeši se o postup do finálové fáze kvalifikace pokusí i kvarteto českých hráček. Přihlášené jsou profesionálky Lucie Hinnerová, Michaela Valášková a Kateřina Vlašínová, i amatérka Kristýna Napoleaová.

Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění ...
Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění ...

28.11.2018 | Sedm českých golfistů a golfistek se zúčastnilo 22. finále juniorské soutěže Faldo Series v Al-Ainu v Emirátech. V absolutním pořadí si vedl nejlépe na děleném desátém místě Hynek Groh, ve své kategorii do 16 let byla hodnocena na děleném třetím místě Tereza Chlostová.

Loučení se sérií LETAS 2018: Macková na 24. místě
Loučení se sérií LETAS 2018: Macková na 24. místě

10.11.2018 | V posledním turnaji letošního ročníku druhé dámské evropské profesionální série LET Access Series obsadila česká amatérka Patricie Macková dělené 24. místo, její krajanka Šideri Váňová poblíž Barcelony skončila na 46. příčce. ...

Reklama
NHGNHG
NHG