Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková neprošla do hlavní soutěže Australian Open

Klára Spilková neprošla do hlavní soutěže Australian Open

redakce, Úterý 13. února 2018

Klára Spilková zakončila svůj vstup do sezóny v Austrálii neúspěšnou kvalifikaci do hlavní soutěže Australian Open v Adelaide. Do turnaje série LPGA se kvalifikovaly tři hráčky s výsledkem 69, členka Czech Golf Teamu na ně ztrácela šest ran.

Tvrdé kvalifikační podmínky svedly dohromady 84 hráček, Kláře se bohužel nedařilo. „Ve výkonu bohužel nebyla taková lehkost, i když jsem se o ni snažila, ale nakonec jsem na sebe tlačila a pár ran se nepovedlo. Většinou šly doprava. Hřiště bylo hodně úzké a tvrdé a vyžadovalo přesnost, zvlášť v tomto systému hry na jedno kolo,“ zhodnotila česká golfistka kvalifikaci o největší australský turnaj.

Přesto se může vracet z Austrálie spokojena, na dvou přechozích turnajích se dobře rozehrála na úvod sezony. Potěšilo ji hlavně 12. místo z druhého turnaje ActewAGL Canberra Classic a povzbudivý byl také postup prvním cutem při úvodním Oates Vic Open.  

Čtvrtá hráčka loňského Order of Merit na European Tour nyní stráví nějaký čas doma, než se v polovině března vydá na osvědčené soustředění do Thajska  po boku trenéra Lukáše Martince.

„Těším se, že jak doma, tak pak na soustředění pořádně potrénuji,“ vzkázala Klára Spilková, která má jasno o svých dalších startech: 6. dubna na Terre Blanche Ladies Open ve Francii (LET Access Series), dalším startem v rámci Ladies European Tour bude od 19. dubna účast na Lalla Meryem Cup v Maroku, kde bude obhajovat loňský premiérový profesionální titul.

Výsledky kvalifikace

 

Autor: redakce 
Datum: Úterý 13. února 2018
Všechny články autora

Související články

Spilková neprošla cutem ani ve druhém turnaji LPGA
Spilková neprošla cutem ani ve druhém turnaji LPGA

15.02.2019 | Australská mise se Kláře Spilkové nepovedla. Ani v jednom z turnajů LPGA neprošla česká hráčka cutem, v Grange, kde se hraje ISPS Handa Women´s Australian Open jí chyběly k postupu do finálových kol tři rány. ...

Spilkové se nedaří. Australské Open zahájila 77 ...
Spilkové se nedaří. Australské Open zahájila 77 ...

14.02.2019 | Nadějný vstup do ISPS Handa Women´s Australian Open nepřinesl Kláře Spilkové dobrý výsledek prvního kola. Druhou částí hřiště se Češka protrápila, zapsala 77 ran (+5) a krčí se až na děleném 124. místě. ...

Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...
Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...

13.02.2019 | Druhý australský turnaj LPGA čeká od čtvrtka 14. února Kláru Spilkovou. Českou profesionálku čeká návrat na známé místo, v Grange hrála jako amatérka mistrovství světa už v roce 2008. Teď by na ISPS Handa Women´s Australian Open ráda odčinila minutý cut z minulého týdne.

Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem
Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem

08.02.2019 | Letošní premiéra na LPGA Tour Kláře Spilkové nevyšla podle představ. Česká profesionálka v Austrálii na turnaji ISPS Handa Vic Open neprošla cutem o tři rány. Už v příštím týdnu ale bude mít šanci na reparát, ženská profesionální série se přesune do Grange.

Spilkové nevyšel úvod LPGA v Austrálii
Spilkové nevyšel úvod LPGA v Austrálii

07.02.2019 | Klára Spilková zahájila první turnaj letošní sezóny na LPGA Tour kolem dvě rány nad par. V Austrálii, kde se hraje souběžně i turnaj mužské European Tour, zahrála 75 ran a v zítřejším kole ji čeká boj o cut. Momentálně jí patří až dělená 119. příčka. ...

Očekávaný první start Spilkové je tu.
Očekávaný první start Spilkové je tu.

06.02.2019 | V australské Victorii si připíše Klára Spilková první start letošní sezóny. A půjde rovněž o její premiérový start na LPGA Tour, coby členky nejprestižnějšího ženského profesionálního okruhu. Turnaj ISPS Handa Vic Open si zahrají i muži v rámci European Tour.

Golf Channel bude vysílat LPGA Tour s Klárou Spilkov ...
Golf Channel bude vysílat LPGA Tour s Klárou Spilkov ...

05.02.2019 | Ve čtvrtek vstoupí česká golfová jednička Klára Spilková do prestižní série LPGA Tour na turnaji v Austrálii. Letošní premiéru s českou účastí, ale i všechny turnaje série v nadcházejících dvou sezónách bude vysílat český Golf Channel.

Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...
Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...

30.12.2018 | Klára Spilková v posledních dvou letech výrazně vynáší český golf vzhůru. Loni premiérovým vítězstvím na LET, letos postupem do elitní soutěže LPGA. Není už však sama, kdo má podíl na vzestupu českého golfu. Výtečnou sezónu mezi profesionály zažil i Filip Mrůzek, ani další hráči nezůstali pozadu.

Reklama
ThajskeThajske
Thajske