Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková neprošla do hlavní soutěže Australian Open

Klára Spilková neprošla do hlavní soutěže Australian Open

redakce, Úterý 13. února 2018

Klára Spilková zakončila svůj vstup do sezóny v Austrálii neúspěšnou kvalifikaci do hlavní soutěže Australian Open v Adelaide. Do turnaje série LPGA se kvalifikovaly tři hráčky s výsledkem 69, členka Czech Golf Teamu na ně ztrácela šest ran.

Tvrdé kvalifikační podmínky svedly dohromady 84 hráček, Kláře se bohužel nedařilo. „Ve výkonu bohužel nebyla taková lehkost, i když jsem se o ni snažila, ale nakonec jsem na sebe tlačila a pár ran se nepovedlo. Většinou šly doprava. Hřiště bylo hodně úzké a tvrdé a vyžadovalo přesnost, zvlášť v tomto systému hry na jedno kolo,“ zhodnotila česká golfistka kvalifikaci o největší australský turnaj.

Přesto se může vracet z Austrálie spokojena, na dvou přechozích turnajích se dobře rozehrála na úvod sezony. Potěšilo ji hlavně 12. místo z druhého turnaje ActewAGL Canberra Classic a povzbudivý byl také postup prvním cutem při úvodním Oates Vic Open.  

Čtvrtá hráčka loňského Order of Merit na European Tour nyní stráví nějaký čas doma, než se v polovině března vydá na osvědčené soustředění do Thajska  po boku trenéra Lukáše Martince.

„Těším se, že jak doma, tak pak na soustředění pořádně potrénuji,“ vzkázala Klára Spilková, která má jasno o svých dalších startech: 6. dubna na Terre Blanche Ladies Open ve Francii (LET Access Series), dalším startem v rámci Ladies European Tour bude od 19. dubna účast na Lalla Meryem Cup v Maroku, kde bude obhajovat loňský premiérový profesionální titul.

Výsledky kvalifikace

 

Autor: redakce 
Datum: Úterý 13. února 2018
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková odtajnila nabitý program: LPGA, ...
Klára Spilková odtajnila nabitý program: LPGA, ...

10.05.2018 | Kalendář české profesionálky Kláry Spilkové se plní americkými turnaji. Členka Czech Golf Teamu v následujících týdnech odehraje v zámoří v přípravě před US Open turnaj LPGA, plánuje si zahrát i nižší Symetra Tour a jistou má už i účast na KPMG Women’s PGA Championship.

Po výborném finiši skončila Spilková v Austrálii ...
Po výborném finiši skončila Spilková v Austrálii ...

11.02.2018 | Výborný finiš se čtyřmi birdie předvedla Klára Spilková na závěrečných čtyřech jamkách turnaje ActewAGL Canberra Classic ze série Ladies European Tour a poskočila na konečné 12. místo.

Spilková pokračuje v Austrálii, tentokrát v hlavním ...
Spilková pokračuje v Austrálii, tentokrát v hlavním ...

08.02.2018 | Z turnaje nedaleko Melbourne se Klára Spilková přesunula do Canberry. V hlavním městě Austrálie se pokusí vylepšit dělené 42. místo z minulého týdne a dostat se do optimální formy před blížící se kvalifikací na Women's Australian Open. ...

Spilková na Oates Vic Open končí.
Spilková na Oates Vic Open končí.

03.02.2018 | Účinkování Kláry Spilkové na prvním australském turnaji sezóny Oates Vic Open končí po třetím kole. Česká hráčka nezvládla první devítku hřiště Beach, zahrála 77 ran (+4) a mezi pětatřicet nejlepších hráček, které se mohou těšit i na finálové kolo, se nevešla.

Klára Spilková prošla cutem na Oates Vic Open
Klára Spilková prošla cutem na Oates Vic Open

02.02.2018 | Úvodní turnaj sezóny Ladies European Tour bude o víkendu v Austrálii pokračovat s českou účastí. Klára Spilková sice Oates Vic Open nezačala dobře, neboť v prvním kole zahrála na hřišti Creek tři rány nad par, ale ve druhém se na hřišti Beach zlepšila o pět úderů.

Spilková zahajuje australské turné na Oates Vic Open
Spilková zahajuje australské turné na Oates Vic Open

31.01.2018 | V daleké Austrálii zahájí ve čtvrtek 1. února osmou sezónu na Ladies European Tour Klára Spilková. Ve startovní listině Oates Vic Open v Barwon Heads se objeví vůbec poprvé. V prvním turnaji sezóny, na jehož hřištích budou hrát současně muži i ženy, se chce po zimní pauze především rozehrát.

Klára Spilková uzavřela fenomenální sezónu 36.
Klára Spilková uzavřela fenomenální sezónu 36.

09.12.2017 | Tečku za skvostnou sezónou na Ladies European Tour dala Klára Spilková v sobotu na závěrečném turnaji roku v Dubaji. Rozloučila se 70 ranami a v celkovém součtu všech kol dosáhla skóre -3. Ze Spojených arabských emirátů odjíždí s 36. místem.

Spilková v Dubaji, 3. kolo: Špatný začátek vedl ...
Spilková v Dubaji, 3. kolo: Špatný začátek vedl ...

08.12.2017 | Nepovedený vstup do třetího kola prožila Klára Spilková na závěrečném turnaji letošní sezóny Ladies European Tour v Dubaji. Dvě double bogey ji stály pád průběžným pořadím, zpátky na místa v první třicítce už se dostat nedokázala. Po 74 ranách dělí 38.

Reklama
GPAGPA
GPA