Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková neprošla do hlavní soutěže Australian Open

Klára Spilková neprošla do hlavní soutěže Australian Open

redakce, Úterý 13. února 2018

Klára Spilková zakončila svůj vstup do sezóny v Austrálii neúspěšnou kvalifikaci do hlavní soutěže Australian Open v Adelaide. Do turnaje série LPGA se kvalifikovaly tři hráčky s výsledkem 69, členka Czech Golf Teamu na ně ztrácela šest ran.

Tvrdé kvalifikační podmínky svedly dohromady 84 hráček, Kláře se bohužel nedařilo. „Ve výkonu bohužel nebyla taková lehkost, i když jsem se o ni snažila, ale nakonec jsem na sebe tlačila a pár ran se nepovedlo. Většinou šly doprava. Hřiště bylo hodně úzké a tvrdé a vyžadovalo přesnost, zvlášť v tomto systému hry na jedno kolo,“ zhodnotila česká golfistka kvalifikaci o největší australský turnaj.

Přesto se může vracet z Austrálie spokojena, na dvou přechozích turnajích se dobře rozehrála na úvod sezony. Potěšilo ji hlavně 12. místo z druhého turnaje ActewAGL Canberra Classic a povzbudivý byl také postup prvním cutem při úvodním Oates Vic Open.  

Čtvrtá hráčka loňského Order of Merit na European Tour nyní stráví nějaký čas doma, než se v polovině března vydá na osvědčené soustředění do Thajska  po boku trenéra Lukáše Martince.

„Těším se, že jak doma, tak pak na soustředění pořádně potrénuji,“ vzkázala Klára Spilková, která má jasno o svých dalších startech: 6. dubna na Terre Blanche Ladies Open ve Francii (LET Access Series), dalším startem v rámci Ladies European Tour bude od 19. dubna účast na Lalla Meryem Cup v Maroku, kde bude obhajovat loňský premiérový profesionální titul.

Výsledky kvalifikace

 

Autor: redakce 
Datum: Úterý 13. února 2018
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková: 200 kilometrů v nohách, ale únava ...
Klára Spilková: 200 kilometrů v nohách, ale únava ...

07.11.2018 | Nachodit přibližně 200 kilometrů, a přitom podat soustředěný výkon v golfu s minimem chyb, to zaslouží uznání. Tím spíš, když jde o kvalifikaci na nejprestižnější ženský okruh. Klára Spilková se v uplynulých týdnech vyrovnala s fyzickou i psychickou zátěží bravurně a teď jásá.

Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu.
Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu.

06.11.2018 | Klára Spilková vrátila domů z úspěšné kvalifikace LPGA. Na tiskové konferenci v pražské Hergetově Cihelně shrnula tři uplynulé týdny, na jejich závěr přišla velká radost. Současně ukončila předčasně letošní sezónu a už se začala pomalu svěřovat s plány na příští rok.

Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...
Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...

03.11.2018 | Česko bude mít od příští sezóny zastoupení v nejprestižnější ženské sérii světa. Zásluhou Kláry Spilkové, která v závěrečné kvalifikační části Q-Series obsadila čtvrté místo. Hráčskou kartu si vybojovala s naprostým přehledem, na poslední postupové místo si vytvořila náskok 21 ran.

Sedmé kolo Q-Series se dohrávalo v sobotu, Spilková ...
Sedmé kolo Q-Series se dohrávalo v sobotu, Spilková ...

03.11.2018 | (AKTUALIZOVÁNO) Stejně jako předchozí ani sedmé kolo Q-Series nebylo dokončeno kvůli tmě, dohrávalo se až v sobotu dopoledne. Klára Spilková sice poklesla na čtvrté místo, ale její celkovou pozici to nijak neohrozilo - na postupovou hranici má násko 22 ran.

Spilková kráčí k LPGA, od postupu ji dělí dvě kola
Spilková kráčí k LPGA, od postupu ji dělí dvě kola

01.11.2018 | S každým dalším povedeným kolem je blíž a blíž postupu. Teď už je Klára Spilková LPGA tak blízko, že se nechce věřit, že by měla o kartu přijít. Ani v šestém kole Q-Series neměla žádný vážnější problém, zahrála 71 ran (-1) a stále figuruje na prvním místě pořadí, i když už na čele není sama.

Klára Spilková dál v čele Q-Series, postup na ...
Klára Spilková dál v čele Q-Series, postup na ...

01.11.2018 | Závěrečný kvalifikační část LPGA už míří ke svému závěru, nyní už na hřišti Pinehurst #7. Kláru Spilkovou přechod na druhou osmnáctku zatím nijak nezbrzdila v rozletu a po kole v paru (72) dál drží v Q-Series vedení.

Spilková vstupuje do klíčové části Q-Series z ...
Spilková vstupuje do klíčové části Q-Series z ...

31.10.2018 | První část vyšla Kláře Spilkové skvěle. Česká profesionálka se po první polovině závěrečného kvalifikačního maratónu LPGA s názvem Q-Series usadila na vedoucí příčce, kterou bude chtít v následujících čtyřech kolech na Pinehurst no. 7 přetavit v kartu LPGA.

Spilková nezaváhala: V polovině Q-Series jasně vede
Spilková nezaváhala: V polovině Q-Series jasně vede

29.10.2018 | Úvodní část kvalifikačního maratónu LPGA zvládla Klára Spilková na podtrženou jedničku. Ve všech čtyřech kolech na hřišti Pinehurst číslo 6 zahrála pod par a suverénně vede o čtyři rány před startem druhé části, která se uskuteční na Pinehurst #7. Vyšlo jí i čtvrté kolo, navzdory nervóznímu úvodu.

Reklama
PUPU
PU