Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková neprošla do hlavní soutěže Australian Open

Klára Spilková neprošla do hlavní soutěže Australian Open

redakce, Úterý 13. února 2018

Klára Spilková zakončila svůj vstup do sezóny v Austrálii neúspěšnou kvalifikaci do hlavní soutěže Australian Open v Adelaide. Do turnaje série LPGA se kvalifikovaly tři hráčky s výsledkem 69, členka Czech Golf Teamu na ně ztrácela šest ran.

Tvrdé kvalifikační podmínky svedly dohromady 84 hráček, Kláře se bohužel nedařilo. „Ve výkonu bohužel nebyla taková lehkost, i když jsem se o ni snažila, ale nakonec jsem na sebe tlačila a pár ran se nepovedlo. Většinou šly doprava. Hřiště bylo hodně úzké a tvrdé a vyžadovalo přesnost, zvlášť v tomto systému hry na jedno kolo,“ zhodnotila česká golfistka kvalifikaci o největší australský turnaj.

Přesto se může vracet z Austrálie spokojena, na dvou přechozích turnajích se dobře rozehrála na úvod sezony. Potěšilo ji hlavně 12. místo z druhého turnaje ActewAGL Canberra Classic a povzbudivý byl také postup prvním cutem při úvodním Oates Vic Open.  

Čtvrtá hráčka loňského Order of Merit na European Tour nyní stráví nějaký čas doma, než se v polovině března vydá na osvědčené soustředění do Thajska  po boku trenéra Lukáše Martince.

„Těším se, že jak doma, tak pak na soustředění pořádně potrénuji,“ vzkázala Klára Spilková, která má jasno o svých dalších startech: 6. dubna na Terre Blanche Ladies Open ve Francii (LET Access Series), dalším startem v rámci Ladies European Tour bude od 19. dubna účast na Lalla Meryem Cup v Maroku, kde bude obhajovat loňský premiérový profesionální titul.

Výsledky kvalifikace

 

Autor: redakce 
Datum: Úterý 13. února 2018
Všechny články autora

Související články

British Open začíná pro Spilkovou a Váňovou
British Open začíná pro Spilkovou a Váňovou

01.08.2018 | Čtvrtý ženský major letošního roku začne ve čtvrtek 2. srpna i pro dvě české profesionálky. Klára Spilková měla účast na Ricoh Women’s British Open v Royal Lytham & St Annes už dlouho jistou, v pondělí ji po úspěšné kvalifikaci doplnila i Šideri Váňová.

Spilková ovládla kvalifikaci a zahraje si další ...
Spilková ovládla kvalifikaci a zahraje si další ...

03.07.2018 | Po nepovedeném vystoupení na KPMG Women's PGA Championship si Klára Spilková spravila chuť. Pondělní kvalifikaci na turnaj LPGA s názvem Thornberry Creek LPGA Classic vyhrála a od čtvrtka ji čeká boj v hlavním turnaji. ...

Klára Spilková neprošla cutem a na majoru dohrála
Klára Spilková neprošla cutem a na majoru dohrála

30.06.2018 | Klára Spilková na letošním KPMG Women’s PGA Cahmpionship končí. Také ve druhém kole zahrála pět nad par a cut jí utekl o sedm ran. V Americe zůstává, v pondělí se zkusí kvalifikovat do turnaje ve Wisconsinu. ...

Zpátky v USA. Spilková startuje na dalším majoru
Zpátky v USA. Spilková startuje na dalším majoru

28.06.2018 | Letos už druhý start na turnaji kategorie major si připíše Klára Spilková. Po US Women’s Open ji čeká KPMG Women’s PGA Championship, na kterém startuje jako členka týmu KPMG na sponzorskou pozvánku. Pro českou hráčku to bude už třetí start na tomto podniku.

Klára Spilková při premiéře na US Open neprošla ...
Klára Spilková při premiéře na US Open neprošla ...

02.06.2018 | První americký major v letošní sezóně končí pro Kláru Spilkovou předčasně. Česká profesionálka zahrála dvě kola za 75 ran a se skóre šest ran nad par neprošla cutem o dvě rány. Po třítýdenní misi v USA se Spilková vrací domů a bude se připravovat na další major KPMG Women’s PGA Championship.

Klára Spilková bojuje o cut, v Alabamě se druhé ...
Klára Spilková bojuje o cut, v Alabamě se druhé ...

02.06.2018 | Druhé kolo US Women’s Open, kde válčí o cut Klára Spilková, bylo přerušeno kvůli nebezpečí bouřek. V okolí hřiště se v pátek odpoledne objevovaly blesky, hráčky byly stáhnuty do klubovny a kolo dohrají v sobotu ráno. Česká profesionálka je na průběžném 97.

Kláru Spilkovou čeká premiéra na US Women’s Open
Kláru Spilkovou čeká premiéra na US Women’s Open

31.05.2018 | Poprvé v kariéře si nejúspěšnější česká profesionálka Klára Spilková vyzkouší dámské US Open. Do startovní listiny prestižního amerického majoru se dostala díky čtvrtému místu v loňském žebříčku Ladies European Tour. Ve cvičném kole si zahrála i s bývalou světovou jedničkou.

Češky na Symetra Tour obsadily 34. místo
Češky na Symetra Tour obsadily 34. místo

27.05.2018 | Dvojice českých profesionálek na turnaji Symetra Tour v Pensylvánii obsadila dělené 34. místo. Klára Spilková se nyní přesouvá na US Open, Karolína Vlčková plánuje krátký odpočinek uprostřed náročné sezóny.

Reklama
GAPPGAPP
GAPP