Česká golfová federace

Aktuality

Po výborném finiši skončila Spilková v Austrálii na 12. místě

Po výborném finiši skončila Spilková v Austrálii na 12. místě

Petr Halaburda, Neděle 11. února 2018

Výborný finiš se čtyřmi birdie předvedla Klára Spilková na závěrečných čtyřech jamkách turnaje ActewAGL Canberra Classic ze série Ladies European Tour a poskočila na konečné 12. místo.

Členka Czech Golf Teamu neměla vydařený start do turnaje, už v prvním kole ale předvedla vydařenou druhou devítku a hřiště obešla v paru, stejně jako druhé kolo a před finálem byla na 40. místě. „Druhé kolo jsem hrála už vyrovnaně, ale bohužel jsem nevyužila pětipary, na kterých se dalo hrát druhou ránu na green a skórovat. Bylo 35 stupňů, pořádné teplo,“ okomentovala Spilková první část turnaje.

V závěrečném předvedla odhodlaný výkon. Už po první devítce měla skóre -1 a skvělý závěr přinesl skok výsledkovou listinou, sedm dnešních birdie její výsledek (-4) i umístění výrazně vylepšilo. „Na patnáctce jsem dala birdie z několika centimetrů a pak přidala další tři, vždy po metrových puttech. Potěšilo mě to, protože zpočátku jsem víc tlačila, ale nic tam nepadalo. Až poté jsem se uvolnila,“ vzkázala Klára Spilková v tiskové zprávě.

Ještě dnes přeletěla členka globálního týmu KPMG se svým caddiem Martinem Konečným do Adelaide. Tam ji v úterý čeká kvalifikace celkem 104 hráček o pouhá tři místa na Australian Women´s Open. Mezi startujícími je přitom řada členek Ladies European Tour.

 

Konečné výsledky

Order of Merit 2018

Datum: Neděle 11. února 2018
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková odtajnila nabitý program: LPGA, ...
Klára Spilková odtajnila nabitý program: LPGA, ...

10.05.2018 | Kalendář české profesionálky Kláry Spilkové se plní americkými turnaji. Členka Czech Golf Teamu v následujících týdnech odehraje v zámoří v přípravě před US Open turnaj LPGA, plánuje si zahrát i nižší Symetra Tour a jistou má už i účast na KPMG Women’s PGA Championship.

Klára Spilková neprošla do hlavní soutěže Australian ...
Klára Spilková neprošla do hlavní soutěže Australian ...

13.02.2018 | Klára Spilková zakončila svůj vstup do sezóny v Austrálii neúspěšnou kvalifikaci do hlavní soutěže Australian Open v Adelaide. Do turnaje série LPGA se kvalifikovaly tři hráčky s výsledkem 69, členka Czech Golf Teamu na ně ztrácela šest ran.

Spilková pokračuje v Austrálii, tentokrát v hlavním ...
Spilková pokračuje v Austrálii, tentokrát v hlavním ...

08.02.2018 | Z turnaje nedaleko Melbourne se Klára Spilková přesunula do Canberry. V hlavním městě Austrálie se pokusí vylepšit dělené 42. místo z minulého týdne a dostat se do optimální formy před blížící se kvalifikací na Women's Australian Open. ...

Spilková na Oates Vic Open končí.
Spilková na Oates Vic Open končí.

03.02.2018 | Účinkování Kláry Spilkové na prvním australském turnaji sezóny Oates Vic Open končí po třetím kole. Česká hráčka nezvládla první devítku hřiště Beach, zahrála 77 ran (+4) a mezi pětatřicet nejlepších hráček, které se mohou těšit i na finálové kolo, se nevešla.

Klára Spilková prošla cutem na Oates Vic Open
Klára Spilková prošla cutem na Oates Vic Open

02.02.2018 | Úvodní turnaj sezóny Ladies European Tour bude o víkendu v Austrálii pokračovat s českou účastí. Klára Spilková sice Oates Vic Open nezačala dobře, neboť v prvním kole zahrála na hřišti Creek tři rány nad par, ale ve druhém se na hřišti Beach zlepšila o pět úderů.

Spilková zahajuje australské turné na Oates Vic Open
Spilková zahajuje australské turné na Oates Vic Open

31.01.2018 | V daleké Austrálii zahájí ve čtvrtek 1. února osmou sezónu na Ladies European Tour Klára Spilková. Ve startovní listině Oates Vic Open v Barwon Heads se objeví vůbec poprvé. V prvním turnaji sezóny, na jehož hřištích budou hrát současně muži i ženy, se chce po zimní pauze především rozehrát.

Klára Spilková uzavřela fenomenální sezónu 36.
Klára Spilková uzavřela fenomenální sezónu 36.

09.12.2017 | Tečku za skvostnou sezónou na Ladies European Tour dala Klára Spilková v sobotu na závěrečném turnaji roku v Dubaji. Rozloučila se 70 ranami a v celkovém součtu všech kol dosáhla skóre -3. Ze Spojených arabských emirátů odjíždí s 36. místem.

Spilková v Dubaji, 3. kolo: Špatný začátek vedl ...
Spilková v Dubaji, 3. kolo: Špatný začátek vedl ...

08.12.2017 | Nepovedený vstup do třetího kola prožila Klára Spilková na závěrečném turnaji letošní sezóny Ladies European Tour v Dubaji. Dvě double bogey ji stály pád průběžným pořadím, zpátky na místa v první třicítce už se dostat nedokázala. Po 74 ranách dělí 38.

Reklama
GPAGPA
GPA