Česká golfová federace

Aktuality

Po výborném finiši skončila Spilková v Austrálii na 12. místě

Po výborném finiši skončila Spilková v Austrálii na 12. místě

Petr Halaburda, Neděle 11. února 2018

Výborný finiš se čtyřmi birdie předvedla Klára Spilková na závěrečných čtyřech jamkách turnaje ActewAGL Canberra Classic ze série Ladies European Tour a poskočila na konečné 12. místo.

Členka Czech Golf Teamu neměla vydařený start do turnaje, už v prvním kole ale předvedla vydařenou druhou devítku a hřiště obešla v paru, stejně jako druhé kolo a před finálem byla na 40. místě. „Druhé kolo jsem hrála už vyrovnaně, ale bohužel jsem nevyužila pětipary, na kterých se dalo hrát druhou ránu na green a skórovat. Bylo 35 stupňů, pořádné teplo,“ okomentovala Spilková první část turnaje.

V závěrečném předvedla odhodlaný výkon. Už po první devítce měla skóre -1 a skvělý závěr přinesl skok výsledkovou listinou, sedm dnešních birdie její výsledek (-4) i umístění výrazně vylepšilo. „Na patnáctce jsem dala birdie z několika centimetrů a pak přidala další tři, vždy po metrových puttech. Potěšilo mě to, protože zpočátku jsem víc tlačila, ale nic tam nepadalo. Až poté jsem se uvolnila,“ vzkázala Klára Spilková v tiskové zprávě.

Ještě dnes přeletěla členka globálního týmu KPMG se svým caddiem Martinem Konečným do Adelaide. Tam ji v úterý čeká kvalifikace celkem 104 hráček o pouhá tři místa na Australian Women´s Open. Mezi startujícími je přitom řada členek Ladies European Tour.

 

Konečné výsledky

Order of Merit 2018

Datum: Neděle 11. února 2018
Všechny články autora

Související články

British Open začíná pro Spilkovou a Váňovou
British Open začíná pro Spilkovou a Váňovou

01.08.2018 | Čtvrtý ženský major letošního roku začne ve čtvrtek 2. srpna i pro dvě české profesionálky. Klára Spilková měla účast na Ricoh Women’s British Open v Royal Lytham & St Annes už dlouho jistou, v pondělí ji po úspěšné kvalifikaci doplnila i Šideri Váňová.

Spilková ovládla kvalifikaci a zahraje si další ...
Spilková ovládla kvalifikaci a zahraje si další ...

03.07.2018 | Po nepovedeném vystoupení na KPMG Women's PGA Championship si Klára Spilková spravila chuť. Pondělní kvalifikaci na turnaj LPGA s názvem Thornberry Creek LPGA Classic vyhrála a od čtvrtka ji čeká boj v hlavním turnaji. ...

Klára Spilková neprošla cutem a na majoru dohrála
Klára Spilková neprošla cutem a na majoru dohrála

30.06.2018 | Klára Spilková na letošním KPMG Women’s PGA Cahmpionship končí. Také ve druhém kole zahrála pět nad par a cut jí utekl o sedm ran. V Americe zůstává, v pondělí se zkusí kvalifikovat do turnaje ve Wisconsinu. ...

Zpátky v USA. Spilková startuje na dalším majoru
Zpátky v USA. Spilková startuje na dalším majoru

28.06.2018 | Letos už druhý start na turnaji kategorie major si připíše Klára Spilková. Po US Women’s Open ji čeká KPMG Women’s PGA Championship, na kterém startuje jako členka týmu KPMG na sponzorskou pozvánku. Pro českou hráčku to bude už třetí start na tomto podniku.

Klára Spilková při premiéře na US Open neprošla ...
Klára Spilková při premiéře na US Open neprošla ...

02.06.2018 | První americký major v letošní sezóně končí pro Kláru Spilkovou předčasně. Česká profesionálka zahrála dvě kola za 75 ran a se skóre šest ran nad par neprošla cutem o dvě rány. Po třítýdenní misi v USA se Spilková vrací domů a bude se připravovat na další major KPMG Women’s PGA Championship.

Klára Spilková bojuje o cut, v Alabamě se druhé ...
Klára Spilková bojuje o cut, v Alabamě se druhé ...

02.06.2018 | Druhé kolo US Women’s Open, kde válčí o cut Klára Spilková, bylo přerušeno kvůli nebezpečí bouřek. V okolí hřiště se v pátek odpoledne objevovaly blesky, hráčky byly stáhnuty do klubovny a kolo dohrají v sobotu ráno. Česká profesionálka je na průběžném 97.

Kláru Spilkovou čeká premiéra na US Women’s Open
Kláru Spilkovou čeká premiéra na US Women’s Open

31.05.2018 | Poprvé v kariéře si nejúspěšnější česká profesionálka Klára Spilková vyzkouší dámské US Open. Do startovní listiny prestižního amerického majoru se dostala díky čtvrtému místu v loňském žebříčku Ladies European Tour. Ve cvičném kole si zahrála i s bývalou světovou jedničkou.

Češky na Symetra Tour obsadily 34. místo
Češky na Symetra Tour obsadily 34. místo

27.05.2018 | Dvojice českých profesionálek na turnaji Symetra Tour v Pensylvánii obsadila dělené 34. místo. Klára Spilková se nyní přesouvá na US Open, Karolína Vlčková plánuje krátký odpočinek uprostřed náročné sezóny.

Reklama
GCTULGCTUL
GCTUL