AppApp
App
Reklama
English

Aktuality

Po výborném finiši skončila Spilková v Austrálii na 12. místě

Po výborném finiši skončila Spilková v Austrálii na 12. místě

Petr Halaburda, Neděle 11. února 2018

Výborný finiš se čtyřmi birdie předvedla Klára Spilková na závěrečných čtyřech jamkách turnaje ActewAGL Canberra Classic ze série Ladies European Tour a poskočila na konečné 12. místo.

Členka Czech Golf Teamu neměla vydařený start do turnaje, už v prvním kole ale předvedla vydařenou druhou devítku a hřiště obešla v paru, stejně jako druhé kolo a před finálem byla na 40. místě. „Druhé kolo jsem hrála už vyrovnaně, ale bohužel jsem nevyužila pětipary, na kterých se dalo hrát druhou ránu na green a skórovat. Bylo 35 stupňů, pořádné teplo,“ okomentovala Spilková první část turnaje.

V závěrečném předvedla odhodlaný výkon. Už po první devítce měla skóre -1 a skvělý závěr přinesl skok výsledkovou listinou, sedm dnešních birdie její výsledek (-4) i umístění výrazně vylepšilo. „Na patnáctce jsem dala birdie z několika centimetrů a pak přidala další tři, vždy po metrových puttech. Potěšilo mě to, protože zpočátku jsem víc tlačila, ale nic tam nepadalo. Až poté jsem se uvolnila,“ vzkázala Klára Spilková v tiskové zprávě.

Ještě dnes přeletěla členka globálního týmu KPMG se svým caddiem Martinem Konečným do Adelaide. Tam ji v úterý čeká kvalifikace celkem 104 hráček o pouhá tři místa na Australian Women´s Open. Mezi startujícími je přitom řada členek Ladies European Tour.

 

Konečné výsledky

Order of Merit 2018

Datum: Neděle 11. února 2018
Všechny články autora

Související články

Cesta za snem I. : Jak složité je dostat se na ...
Cesta za snem I. : Jak složité je dostat se na ...

01.02.2018 | Startovací čáru mají všichni stejnou. Na začátku je sen, který se pouze obrovskou pílí, odhodláním a velkou dávkou štěstí může změnit v realitu. Těch hráčů, jimž se povedlo dojít až na vrchol není mnoho. V evropském golfu takový vrchol představuje European Tour.

Další české TOP 10 na Pro Golf Tour: Pospíšil ...
Další české TOP 10 na Pro Golf Tour: Pospíšil ...

24.01.2018 | Po Filipu Mrůzkovi, který na prvním turnaji sezóny Pro Golf Tour obsadil v Egyptě páté místo, se raduje z umístění v první desítce o týden později další Čech. Michal Pospíšil na turnaji v Egyptě vyrovnanou hrou 70-69-69 uhrál dělené sedmé místo. Cutem prošel také Martin Příhoda.

Finále Q-School o LET: Váňová slaví postup
Finále Q-School o LET: Váňová slaví postup

19.12.2017 | Šideri Váňová si ve finálovém kole Lalla Aicha Tour School zahraje o jednu z karet na Ladies European Tour. V úterním čtvrtém kole si totiž bezpečně pohlídala místa zaručující postup 71 ranami. Lucie Hinnerová naopak v kvalifikační škole končí. ...

Finále Q-School LET: Váňová pokračuje ve vzestupu
Finále Q-School LET: Váňová pokračuje ve vzestupu

18.12.2017 | Finále kvalifikační školy o Ladies European Tour v Maroku se přehouplo do své druhé poloviny. Zatímco Šideri Váňová ve třetím kole zahrála 70 ran a posunula se na 16. místo, Lucie Hinnerová výrazně ztratila a na postup do závěrečného kola ztrácí už pět ran.

Finále Q-school LET: Vstup Češkám příliš nevyšel
Finále Q-school LET: Vstup Češkám příliš nevyšel

16.12.2017 | Jako den a noc. Tak by se dalo nazvat počínání Šideri Váňové na dvou devítkách v úvodu finálové fáze kvalifikační školy o Ladies European Tour. Děsivý vstup do dnešního dne odčinila parádní jízdou ve druhé polovině kola. Lucie Hinnerová měla poklidnější kolo, přesto také zapsala výsledek nad par.

Spilkové 2. kolo v Indii: po rozpačitém vstupu ...
Spilkové 2. kolo v Indii: po rozpačitém vstupu ...

11.11.2017 | První double bogey v turnaji nezastavilo Kláru Spilkovou na cestě za dalším velmi dobrým kolem. Na Hero Women’s Indian Open hráčka Czech Golf Teamu v sobotu zabrala na první devítce - díky čtyřem birdie se udržela v první desítce průběžného pořadí. ...

Klára Spilková na dalším podniku LET v Indii
Klára Spilková na dalším podniku LET v Indii

09.11.2017 | Další zastávkou Ladies European Tour je Indie, kde se od pátku představí také česká reprezentantka Klára Spilková. Posilněna kvalitním třicátým místem, které si přivezla z Abu Zabí, bude chtít znovu vylepšit už tak povedenou sezónu.

Matuš si finálovou fázi Q-school nezahraje
Matuš si finálovou fázi Q-school nezahraje

07.11.2017 | Po Filipu Mrůzkovi, který ztratil naději na postup do finálové fáze letošní kvalifikační školy o European Tour ve Španělsku ve třetím kole druhé fáze, končí v boji o European Tour také Stanislav Matuš. V závěrečném úterním kole zhatilo veškeré šance double bogey v závěru kola.

Reklama
NHGNHG
NHG