Další české TOP 10 na Pro Golf Tour: Pospíšil skončil v Egyptě sedmý

Jonáš Mencl, Středa 24. ledna 2018

Po Filipu Mrůzkovi, který na prvním turnaji sezóny Pro Golf Tour obsadil v Egyptě páté místo, se raduje z umístění v první desítce o týden později další Čech. Michal Pospíšil na turnaji v Egyptě vyrovnanou hrou 70-69-69 uhrál dělené sedmé místo. Cutem prošel také Martin Příhoda.

Úvod sezóny českým hráčům hrajícím na satelitní sérii Pro Golf Tour vychází. Z druhého turnaje v Egyptě v krátkém sledu si odváží cenné sedmé místo Michal Pospíšil, jemuž kombinace devítek B+C na hřišti Sokhna Golf Clubu seděla perfektně.

S konečným skóre -8 za tři kola obsadil dělenou sedmou příčku, přičemž na zisk bodů do světového žebříčku ztratil pouze tři rány a na vítěze turnaje Němce Paula pět. „Už před týdnem jsem cítil dobrou formu, proto mě dost mrzelo, že mi o ránu utekl cut. Teď jsem ovšem nepanikařil, hrál stejný golf a výsledek se dostavil,“ hodnotil krátce po dohrání Pospíšil.

Společně s Filipem Mrůzkem se na egyptské turné připravoval týden před začátkem prvního turnaje, a proto se na turnajový výpadek způsobený zimní přestávkou nechtěl vymlouvat. „Na prvních jamkách jsem možná byl trochu nervózní, ale herně jsem byl připravený dostatečně,“ netají se.

V turnaji dokázal využívat šance na snazší druhé devítce, což byl i případ závěrečného kola. Na závěrečných devíti jamkách zahrál hned pět birdie a jen jediné bogey. Z pohody ho nevyvedl ani nepříjemný vítr, který ale hráčům komplikoval hru především ve druhém kole.

Člen Czech Golf Teamu má letos před sebou první kompletní sezónu mezi profesionály, kterou stráví právě na Pro Golf Tour, kde ho čeká seznamování se s atmosférou profesionálních turnajů. V plánu pětadvacetiletého golfisty je odehrát takřka kompletní sezónu této série. Za týden odletí na další dva turnaje do Maroka.

Tam by se měl potkat hned s pěti krajany. Letošní debut na Pro Golf Tour by na Open Prestiga měli zažít Stanislav Matuš, Jan Cafourek i Daniel Suchan. Už třetího turnaje by se měli zúčastnit kromě Pospíšila také Martin Příhoda a Cyril Suk.

Oba dva startovali i na druhém turnaji v Egyptě. Příhoda prošel cutem, ale závěrečné kolo turnaje pokazil a dělil 40. místo. Suk neprošel podruhé za sebou cutem a první zklamání zažil také Filip Mrůzek, který po pátém místě z minulého týdne nepostoupil do finálového kola.