Česká golfová federace

Aktuality

Změny v ČGF od 1. července: technickým ředitelem Luboš Klikar, sportovním Petr Šavrda

Změny v ČGF od 1. července: technickým ředitelem Luboš Klikar, sportovním Petr Šavrda

Petr Halaburda, Středa 1. července 2020

K personálním změnám, na které během konference ČGF upozornil prezident Zdeněk Kodejš, dochází v řízení technického a sportovního úseku STK ČGF. Funkce technického ředitele se dnešním dnem ujal Luboš Klikar, sportovním ředitelem je nově Petr Šavrda.

Co změny obnášejí, vysvětluje generální sekretář Aleš Libecajt, který je současně předseda STK ČGF: „Od samého počátku mého fungování v pozici předsedy STK jsem byl přesvědčen, že je potřeba oddělit tuzemský golf (turnaje, soutěže, mezinárodní akce na našem území) od golfu vrcholového (reprezentace, tréninkový systém). Bez sebemenších pochyb se v mnoha ohledech tato problematika prolíná, ale každý z těchto úseků potřebuje své vedení. To se s nástupem Jana Šonky do funkce manažera STK v březnu 2019 podařilo vyřešit.“

Sportovní ředitel Luboš Klikar tehdy dostal oba nově vzniklé úseky na povel. Petr Šavrda byl manažer sportovního a Jan Šonka technického úseku.

„Bylo mi však víc než jasné, že plné pracovní vytížení Jana Šonky pro ČGF nebude dlouhodobě možné. Je velmi úzce spjat s dynamicky se rozvíjející Hostivaří a dříve či později bude chtít svou pracovní kariéru naplňovat tam. Přišlo to však dřív, než jsme čekali. Výsledkem je nový model a nové výzvy. Luboš Klikar bude řídit tuzemský golf se vším, co k tomu patří. Petr Šavrda přebírá vlak s názvem výkonnostní golf – tréninkový systém – reprezentace. O své hlavní výzvy se s vámi podělí už sami,“ říká Aleš Libecajt.

Připomněl současně, že Jan Šonka jeho tým neopouští. „Jan zůstává členem technického úseku STK, regionální STK Západ B a budete se s ním nadále vídat zejména při mládežnických turnajích. Přeji všem kolegům v nových funkcích pevné nervy, správná rozhodnutí a tolik potřebný úsměv na tváři.“

Luboš Klikar se po letech vrací k tomu, co mu sedí nejvíc. „Poté, co jsem od roku 2009 pro ČGF postupně pracoval jako manažer STK, generální sekretář a sportovní ředitel, se „na stará kolena“ vracím k tomu, co mám určitě nejraději – vymýšlení a organizování turnajů pro nejlepší hráče a hlavně potkávání se s nimi,“ svěřil se.

A poodhalil, jaké spřádá plány. „Moc se na novou roli i dva hlavní úkoly s ní spojené těším. První úkol spočívá ve změně formátu soutěží družstev mládeže do 14, 16 a 18 let, aby byly ještě atraktivnější. Chtěl bych posílit význam čtyř golfových regionů v mládežnickém golfu, aby byly samy schopny do podzimních finále v každé věkové kategorii vyslat dva své nejlepší týmy. Osmičlenná finále by se pak hrála už jen ve hře na jamky na čtyřech různých hřištích včetně devítijamkových. Rád bych takto hráčům a hráčkám do 18 let prodloužil jejich každoroční soutěžní sezónu až do začátku či poloviny října a současně si uvolnil termíny v kalendáři hlavních akcí ČGF,“ vysvětlil Luboš Klikar.

„Druhý úkol je ještě ambicióznější a spočívá ve spuštění a řízení nové série až osmi turnajů ročně pro nejlepší české hráče bez ohledu na jejich status profesionála či amatéra. Tzv. Czech Open Golf Tour je podle mě jediná cesta, jak podpořit další výkonnostní růst naší špičky směrem k pravidelným startům v hlavních profesionálních túrách v Evropě a ve světě. Chystám se v nejbližších dnech o tomto konceptu jednat s vedením PGA C, několika potenciálními partnery a také manažery předních hřišť, abychom „open túru“ mohli spustit už v roce 2021, resp. 2022,“ řekl Luboš Klikar.

Sportovní a výkonnostní golf včetně reprezentačních výběrů bude plně řídit Petr Šavrda. „Z pracovního hlediska se toho pro mě zase až tolik nemění. Jako manažer reprezentace a tréninkového systému jsem měl na starost totožnou agendu. Hlavní změnou tak je převzetí odpovědnosti za tento úsek. Součástí mé práce bude tvorba dlouhodobé koncepce výkonnostního golfu, výběr a vedení realizačního týmu a jisté rozhodovací pravomoci. Věřím, že mi v úspěšnému působení v pozici sportovního ředitele pomohou nasbírané zkušenosti z předešlých sedmi let v pozici manažera a že se mi bude dařit posouvat český výkonnostní golf stále kupředu,“ svěřil se nový sportovní ředitel Petr Šavrda.

 

Datum: Středa 1. července 2020
Všechny články autora

Související články

ČGF hledá budoucího hlavního kouče, nástupce Staffan ...
ČGF hledá budoucího hlavního kouče, nástupce Staffan ...

31.07.2020 | Česká golfová federace hledá budoucího hlavního kouče ČGF, který nastoupí do sezony 2020/2021 v tandemu se stávajícím hlavním koučem Staffanem Johanssonem a od sezony 2021/2022 se stane hlavním koučem ČGF. ...

Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge mění termín ...
Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge mění termín ...

10.06.2020 | Dámský profesionální turnaj AMUNDI Czech Ladies Challenge z evropské série LET Access Series se letos uskuteční od 16. do 18. září v Prague City Golf na Zbraslavi. Původně se mělo hrát již potřetí v řadě na Konopišti v termínu od 30. července do 1. srpna.

European Young Masters má nový termín i dějiště
European Young Masters má nový termín i dějiště

10.05.2020 | Nejvýznamnější letošní amatérská soutěž na českém území má nový termín i dějiště. Kvůli pandemii COVID-19 se European Young Masters (EYM) uskuteční o měsíc později, v termínu od 27. do 29. srpna v Golf Mladá Boleslav. Původně se mělo hrát ve dnech 23.

Výkonnostní amatéři v pilné přípravě (4.)
Výkonnostní amatéři v pilné přípravě (4.)

22.04.2020 | Tento týden měla turnajem 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour odstartovat naplno tuzemská sezóna, ale její premiéra se kvůli pandemii nekoná. Přední čeští amatéři přesto pokračují v pilné přípravě, aby byli připraveni na to, až se turnajový kolotoč znovu rozjede.

Kondiční soustředění na horách odstartovalo reprezen ...
Kondiční soustředění na horách odstartovalo reprezen ...

06.01.2020 | Šestidenní horské kondiční soustředění odstartovalo sérii letošních přípravných kempů pro členy Národních tréninkových skupin ČGF. Společného kempu se v Malé Úpě v Krkonoších zúčastnilo 17 hráčů a hráček. ...

Startuje příprava reprezentačních výběrů, na hory ...
Startuje příprava reprezentačních výběrů, na hory ...

30.12.2019 | Vzhůru do práce bude platit pro přední české golfisty hned zkraje nového roku. Ve středu začne hráčům reprezentačních výběrů společná příprava na kondičním kempu v Krkonoších. Chybět nebudou ani hráči z amerických univerzit včetně Sáry Kouskové, nejlepší amatérce roku 2019.

Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...
Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...

17.12.2019 | Šesté místo na evropském amatérském šampionátu, výborné výsledky za mořem a především skok na světovém žebříčku WAGR. Bylo toho hodně, co přimělo odbornou porotu, aby určila vítězem ankety hledajícího nejlepšího amatérského golfistu roku 2019 dvacetiletého Jiřího Zusku z Podbořánek.

Klára Spilková po první americké sezóně: Byla ...
Klára Spilková po první americké sezóně: Byla ...

16.12.2019 | Česká golfistka Klára Spilková bude hrát i příští sezónu na LPGA Tour. Už nyní se čerstvě pětadvacetiletá hráčka, která převzala v neděli večer cenu pro nejlepší českou profesionálku, nemůže dočkat, až znovu vlétne do turnajů a prodá zkušenosti z prvního „amerického“ roku.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP