Česká golfová federace

Aktuality

Česko znovu čeká záplava špičkových turnajů

Česko znovu čeká záplava špičkových turnajů

Petr Halaburda, Pondělí 10. února 2020

Stejně jako v loňské sezóně se mohou čeští golfoví fanoušci těšit na bohatý program (nejen) profesionálních soutěží. Tuzemskou zastávku avizují tři nejvyšší mužské evropské série, dvakrát se zde představí i hráčky dvou dámských evropských sérií.

Tradičním vrcholem sezóny bude další ročník mužského D+D REAL Czech Masters, který se bude hrát pod taktovkou společnosti Relmost v druhé polovině srpna (20. – 23. srpna) na Albatrossu, stejný promotér plánuje opět také dvě soutěže ze série European Challenge Tour: Prague Golf Challenge (7. – 10. května, Zbraslav), D+D REAL Czech Challenge (4. – 7. června, Kaskáda).

Dva turnaje přiveze do Česka znovu i „třetiligová“ Pro Golf Tour, která je stejně jako turnaje Challenge Tour obvykle velkou možností pro přední české mladé profesionály i amatéry. Dějiště se mění jen částečně: od 15. do 17. května se bude hrát na Ypsilonu EXTEC Trophy by Atomic Drinks, jednou z posledních akcí seriálu v sezóně bude Huatech Trophy by EXTEC (28. – 30. srpna), který se bude letos hrát v Kynžvartu a Sokolově.

Programy ženských sérií se objevují kvůli změnám ve vedení Ladies European Tour poněkud zpožděně. Druholigová série LET Access Series dokonce svůj sezónní plán ani ještě nezveřejnila, přesto je jisté, že Česká golfová federace přivede již počtvrté jeden z těchto turnajů – Czech Ladies Challenge se bude hrát opět na Konopišti (30. července – 1. srpna). V rozšířeném jízdním řádu Ladies European Tour je znovu i Tipsport Czech Ladies Open (28. – 30. srpna, Karlštejn).

Pro připomenutí již dříve potvrzené domácí vrcholy amatérských turnajů: MMČR na jamky zavítá poprvé do Kácova (27. – 31. května), MMČR na rány se vrací do Karlštejna (5. – 8. srpna). Stejně jako loni bude největší mezinárodní akcí na českém území prestižní ME hráčů do 16 let s názvem European Young Masters (23. – 25. července, Kunětická Hora).

Kalendář akcí ČGF 2020 k 31. lednu 

 

 

Datum: Pondělí 10. února 2020
Všechny články autora

Související články

Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...
Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...

15.01.2020 | Ondřej Lieser vstoupil výtečně do nové sezóny. Po druhém kole úvodního turnaje Pro Golf Tour v Egyptě je na čtvrtém místě, dvě rány za lídrem. Z dvojice Češek vstoupila do kvalifikace Ladies European Tou ve Španělsku lépe profesionálka Lucie Hinnerová.

V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...
V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...

22.08.2019 | Společný turnaj Ladies European Tour a LET Access Series odstartuje v pátek ráno v Golf Resortu Karlštejn. Na první týčko se postaví 138 hráček, z toho sedmnáct domácích golfistek. Kolik z nich se dokáže protáhnout i do nedělního finále?...

Češky si v kvalifikaci LET polepšily
Češky si v kvalifikaci LET polepšily

23.01.2020 | České golfistky na kvalifikaci LET výrazně lépe zvládly druhé kolo na severním hřišti v resortu La Manga a posunuly se v leaderboardu o tři desítky míst. Ke postupovým pozicím ale mají Šideri Váňová (dnes 70) i Kateřina Vlašínová (71) stále daleko.

PGAC hodnotila uplynulý rok na valné hromadě
PGAC hodnotila uplynulý rok na valné hromadě

19.01.2020 | Uplynulý rok hodnotila na valné hromadě Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR (PGAC). Během slavnostního večera přijala organizace do svých řad osm nových členů.

Matuš: Po špatném začátku se na SA Open loučil parem
Matuš: Po špatném začátku se na SA Open loučil parem

10.01.2020 | Stanislav Matuš neprošel do finálového víkendu turnaje SA Open ze série European Tour. Do druhého soutěžního kola sezóny nevstoupil dobře, po zlepšeném dalším průběhu nakonec zapisoval par (71) a v soutěži končí na celkovém skóre +3.

Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...
Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...

17.12.2019 | Šesté místo na evropském amatérském šampionátu, výborné výsledky za mořem a především skok na světovém žebříčku WAGR. Bylo toho hodně, co přimělo odbornou porotu, aby určila vítězem ankety hledajícího nejlepšího amatérského golfistu roku 2019 dvacetiletého Jiřího Zusku z Podbořánek.

Klára Spilková po první americké sezóně: Byla ...
Klára Spilková po první americké sezóně: Byla ...

16.12.2019 | Česká golfistka Klára Spilková bude hrát i příští sezónu na LPGA Tour. Už nyní se čerstvě pětadvacetiletá hráčka, která převzala v neděli večer cenu pro nejlepší českou profesionálku, nemůže dočkat, až znovu vlétne do turnajů a prodá zkušenosti z prvního „amerického“ roku.

Český golf ocenil nejlepší: Amatérům kralují Zuska ...
Český golf ocenil nejlepší: Amatérům kralují Zuska ...

15.12.2019 | V novém aranžmá se uskutečnil dnes 24. ročník Večera českého golfu, po kterém známe jména nejlepších českých golfistů: Amatérkám kraluje už třetím rokem Sára Kousková, mezi muži usedl na trůn poprvé Jiří Zuska, profesionálům vládnou Klára Spilková a Stanislav Matuš.

Reklama
Banner