Česká golfová federace

Aktuality

Matyáš Zapletal v TOP 10 na prestižním turnaji v Andalusii

Petr Halaburda, Neděle 12. ledna 2020

Dělené deváté místo vybojoval Matyáš Zapletal (-8) na prestižním čtyřkolovém Andalusia Open, na kterém startují nejlepší španělští amatéři a vybraní nejlepší hráči ze zahraničí. Ve třetí desítce skončil Kryštof Strýček (-1).

Dva čeští golfisté byli od prvního kola v Malaze (Real Club De Golf Guadalmina) ve velmi silné konkurenci vidět, Matyáš Zapletal se dokonce po prvním kole (66) ocitl v samostatném vedení. K umístění v popředí však bylo nutné hrát velmi nízká skóre i nadále, vítěz vyhrál se skóre -20.

Zapletal přidal další tři kola (72+73+69) a v konečném pořadí skončil na devátém místě.

„V prvním kole jsem dodržel stanovenou strategii, proto se mi tak dařilo. V dalších dvou dnech přišlo pár špatných rozhodnutí, to mě stálo několik ran, které mi dnes chybí na nejlepší tři hráče. Ale celkově jsem se svojí hrou spokojen, cítím pozitivní změny ve své hře,“ uvedl pátý hráč aktuálního českého žebříčku.

V turnaji startoval také Kryštof Strýček a i on prošel bez problémů do čtvrtého finálového kola pro padesát nejlepších, díky vydařené neděli skončil se skóre -1 (73+69+76+69) na děleném 29. místě.

Výsledky

FOTO Zdeněk Sluka/ČGF

Datum: Neděle 12. ledna 2020
Všechny články autora

Související články

Olympiáda se odkládá, Klára Spilková do Tokia ...

24.03.2020 | Letošní Olympijské hry v Tokiu se neuskuteční. Japonský premiér Šinzó Abe se na tom dnes shodl s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem. Hrát se tak nebude ani golfový turnaj, v kterém měla téměř jistý start česká profesionálka Klára Spilková.

Po zmrazení žebříčků profesionálů došlo i na olympij ...

20.03.2020 | Zmrazení profesionálních žebříčků OWGR (muži) i WWGR (ženy) kvůli pandemii COVID-19 bylo oznámeno v předchozích dnech, dnes Mezinárodní golfová federace (IGF) zmrazila olympijský žebříček. Olympijské hry, které se mají uskutečnit na přelomu července a srpna v Tokiu, zatím zrušeny nebyly.

Klára Spilková je doma a čeká na vývoj přerušené ...

19.03.2020 | Také česká profesionální jednička Klára Spilková čeká, jak se bude vyvíjet letošní sezóna. Místo návratu na turnaje okruhu LPGA řeší náhradní program a vrátila se do vlasti.

Profesionálové za mořem nehrají, ale zatím mohou ...

16.03.2020 | Následky šíření koronaviru výrazně poznamenaly také zámořské golfové soutěže včetně nejvyšších profesionálních sérií. Na rozdíl od velké části Evropy zatím mohou hráči ještě trénovat, ale jak připouští česká golfistka Karolína Vlčková, co bude s další částí sezóny se nedá předvídat.

Golfová univerzitní sezóna končí, někteří studenti ...

15.03.2020 | Národní Vysokoškolská Atletická Asociace NCAA oficiálně zrušila veškeré zimní i jarní šampionáty kvůli šíření coronaviru COVID-19. Ruší se turnaje napříč divizemi, konferencemi i dalšími asociacemi. Univerzity zavírají či přechází na online výuku, což se týká i českých studentů.

Jana Melichová se raduje ze svého prvního univerzitn ...

12.03.2020 | Amatérka Jana Melichová si po dvouletém působení v USA došla pro svůj první titul. Na univerzitním turnaji Maryb S. Kauth Invitational v Texasu se po třech kolech a celkovém výsledku -3 radovala z triumfu a dovedla svůj tým Old Dominion University k druhému místu.

Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA

11.03.2020 | Nejlepší česká amatérka podle WAGRu Tereza Melecká v úterý vyhrála svůj třetí turnaj v zámoří. V Severní Karolíně zapisovala tři kola v paru a dělené první místo pro ni znamená čtvrté pódiové umístění na americké půdě. Skvělý výsledek zaznamenala také Kateřina Dolečková, která se umístila v TOP 10.

Cafourek devátý, Váňová v TOP 20

06.03.2020 | Posun ve výsledkové listině zaznamenali ve finálových kolech čeští profesionálové při svých afrických startech. Jan Cafourek bere 9. místo z dalšího turnaje v Maroku, Šideri Váňová skončila na 18. příčce v Jihoafrické republice. Špatně vstoupila do prvního turnaje sezóny Karolína Vlčková.