Česká golfová federace

Aktuality

Kondiční soustředění na horách odstartovalo reprezentační rok

Kondiční soustředění na horách odstartovalo reprezentační rok

Petr Halaburda, Pondělí 6. ledna 2020

Šestidenní horské kondiční soustředění odstartovalo sérii letošních přípravných kempů pro členy Národních tréninkových skupin ČGF. Společného kempu se v Malé Úpě v Krkonoších zúčastnilo 17 hráčů a hráček.

Kondiční soustředění na horách se uskutečnilo podruhé, talentovaní golfisté a golfistky vyrazili znovu do resortu SKIMU, který nabízí pro tyto účely výborné zázemí – velkokapacitní apartmány a multifunkční halu propojenou s ubytovací částí. Proto je zde ideální možnost skloubit venkovní aktivity s tréninkem v hale.

Soustředění se (2. – 7. ledna) zúčastnilo 17 golfistek a golfistů včetně některých hráčů studujících na amerických univerzitách, kteří stačili horskou přípravu před návratem do týmové přípravy za oceánem.

 „Bohužel jsme trochu bojovali s nedostatkem sněhu, ale v průběhu pobytu se podmínky zlepšily a všichni účastníci tak mohli projít základním běžkařským výcvikem pod vedením kondičních trenérů Milana Mojžíše a Svatopluka Býmy,“ popsal součást přípravy reprezentační manažer Petr Šavrda. V neděli všichni společně zvládli osmikilometrový výjezd v těžkých podmínkách.

Vedle běžecké stopy došlo samozřejmě i na kondiční tréninky, sportovní hry a týmové soutěže. „Únava účastníků byla zřejmá, ale soustředění splnilo svůj účel. A nyní se již těšíme na první golfový kemp, který nás čeká v polovině ledna ve Španělsku,“ připomněl Šavrda, že v druhé polovině ledna čeká chlapecký výběr příprava i účast na turnaji Octagonal Match ve Španělsku, v únoru do stejného místa v Costa Balena vyrazí na turnaj Quadrangular Match také dívčí výběr.

Datum: Pondělí 6. ledna 2020
Všechny články autora

Související články

Startuje příprava reprezentačních výběrů, na hory ...
Startuje příprava reprezentačních výběrů, na hory ...

30.12.2019 | Vzhůru do práce bude platit pro přední české golfisty hned zkraje nového roku. Ve středu začne hráčům reprezentačních výběrů společná příprava na kondičním kempu v Krkonoších. Chybět nebudou ani hráči z amerických univerzit včetně Sáry Kouskové, nejlepší amatérce roku 2019.

Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...
Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...

17.12.2019 | Šesté místo na evropském amatérském šampionátu, výborné výsledky za mořem a především skok na světovém žebříčku WAGR. Bylo toho hodně, co přimělo odbornou porotu, aby určila vítězem ankety hledajícího nejlepšího amatérského golfistu roku 2019 dvacetiletého Jiřího Zusku z Podbořánek.

Klára Spilková po první americké sezóně: Byla ...
Klára Spilková po první americké sezóně: Byla ...

16.12.2019 | Česká golfistka Klára Spilková bude hrát i příští sezónu na LPGA Tour. Už nyní se čerstvě pětadvacetiletá hráčka, která převzala v neděli večer cenu pro nejlepší českou profesionálku, nemůže dočkat, až znovu vlétne do turnajů a prodá zkušenosti z prvního „amerického“ roku.

WAGR změní podstatným způsobem svoji tvář
WAGR změní podstatným způsobem svoji tvář

22.11.2019 | World Amateur Golf Ranking (WAGR) je Světový amatérský golfový žebříček, který je jednotným způsobem sestavován na základě výsledků dosažených na vybraných započítávaných turnajích. Princip jeho sestavování se od příštího roku změní. Co to bude znamenat pro samotné hráče?...

Nominace hráčů do Tréninkového systému ČGF pro ...
Nominace hráčů do Tréninkového systému ČGF pro ...

06.11.2019 | Třicet hráčů je na seznamu Národních tréninkových skupin ČGF (NTS) na sezónu 2019/2020. Čtyři golfisté a golfistky Czech Golf Teamu a po třinácti v Národním týmu mužů a chlapců a Národním týmu žen a dívek. Regionální tréninkové skupiny ČGF (RTS) čítají padesát hráčů.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...
Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...

20.11.2017 | Klára Spilková dnes předala symbolický šek na 72.000 Kč Dětskému domovu Racek u Benešova. Finance pro projekt získal partner nejlepší české golfistky, společnost B. Braun, věcné dárky přidaly CzechTourism a Axa, další partneři hráčky Czech Golf Teamu ČGF.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP