Česká golfová federace

Aktuality

Spilková prošla cutem, Vlčkové nestačilo na postup ani eso

Spilková prošla cutem, Vlčkové nestačilo na postup ani eso

Petr Halaburda, Sobota 5. října 2019

Klára Spilková si zahraje obě víkendová kola turnaje LPGA v Texasu, protože po 2. kole a výsledku 69 dělí 45. místo. Cutem naopak neprošla na finálovém turnaji sezóny Symetra Tour Karolína Vlčková, byť zaznamenala svoje první hole-in-one na americké sérii.

Klára Spilková výrazně zvedla v druhém kole Volunteers of America Classic svoje šance na výborný výsledek – čtyřikrát birdie a dvě bogey znamenaly výsledné skóre 69 ran a skok nad hranici postupu do dalších kol. Nyní figuruje na děleném 45. místě po výsledcích 73+69 (par hřiště 71).

Větší smůlu měla Karolína Vlčková na závěrečném turnaji sezóny Symetra Tour Championship na Floridě. Už v průběhu kola sice zvěstovaly sociální sítě série radostnou zprávu, že česká hráčka na tříparové čtrnáctce (138y – 9 železo) zaznamenala svůj první hole-in-one na Symetra Tour, kde působí druhým rokem, ale ani výsledek 71 (celkem -1) jí nakonec nestačil, aby prošla do finálových kol.

"Poslední turnaj na Symetra Tour v této sezoně skončil dříve, než jsem chtěla. Bojovala jsem až do konce, hrála dobrý golf, ale nestačilo to. Na druhou stranu, dala jsem HOLE IN ONE na čtrnáctce, moje první během soutěžních kol," okomentovala následně šťastný okamžik na facebooku.

Tam se neobjeví na turnaji série Ladies European Tour v Indii ani Šideri Váňová, která po dvou kolech (79+79) měla na hranici cutu příliš daleko.

Výsledky

LPGA Tour
Symetra Tour
LET

Datum: Sobota 5. října 2019
Všechny články autora

Související články

České profesionálky pokračují na třech turnajích ...
České profesionálky pokračují na třech turnajích ...

22.05.2019 | Tři akce ženských profesionálních sérií startují ve čtvrtek a na všech budou k vidění jména českých profesionálek. Klára Spilková se představí na LPGA ve Virginii, Karolína Vlčková na Symetra Tour v Alabamě a Kateřina Vlašínová se Šideri Váňovou na spojeném turnaji LET a LETAS ve Francii.

Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...
Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...

28.03.2019 | Tři české golfistky čeká v následujících dnech vystoupení na profesionálních soutěžích v USA. Klára Spilková již dnes odstartuje do prvního kola čtyřkolového turnaje LPGA, od pátku do neděle se uskuteční akce Symetra Tour za účasti Karolíny Vlčkové a Šideri Váňové.

Kláře Spilkové se cesta na LPGA komplikuje
Kláře Spilkové se cesta na LPGA komplikuje

02.11.2019 | Dvě nevydařená kola Kláry Spilkové na Q-Series komplikují pojištění jejího návratu na LPGA Tour. V předposledním sedmém kole zahrála 77 ran a po dalším propadu leaderboardem má už minimální náskok na postupovou hranici.

Dvě kola před koncem Q-Series drží Spilková postupov ...
Dvě kola před koncem Q-Series drží Spilková postupov ...

01.11.2019 | Přes horší šesté kolo drží v závěrečné kvalifikaci Q-Series Klára Spilková nadějnou pozici pro potvrzení karty na LPGA Tour v příští sezóně. Se skóre -1 je na dělené 30. pozici, na hranici postupu má rezervu tří ran.

Spilková je tři kola od plné karty na LPGA Tour
Spilková je tři kola od plné karty na LPGA Tour

31.10.2019 | Již pouze tři kola zbývají Kláře Spilkové, aby naplnila své přání obhájit plnou kartu na LPGA Tour. Po pátém kole finálové kvalifikace Q-Series je na skóre -4, aktuálně by přitom na postup stačil výsledek o šest ran horší. Karolína Vlčková zůstává v deváté desítce pořadí.

Q-Series pokračuje, Spilková je na dobré cestě
Q-Series pokračuje, Spilková je na dobré cestě

29.10.2019 | Klára Spilková je na dobré cestě za plnou kartou pro LPGA Tour 2020. Ve středu startuje na hřišti Pinehurst No. 9 druhá část finálové Q-Series, na jejímž konci se bude radovat nejméně 45 golfistek. Česká profesionálka je na dělené sedmé příčce s náskokem sedmi ran na postupovou hranici.

Klára Spilková se na Q-Series dál neohroženě drží ...
Klára Spilková se na Q-Series dál neohroženě drží ...

27.10.2019 | Sedm ran náskoku na postupovou hranici znamenající zisk plné karty na LPGA Tour má v polovině osmikolové kvalifikace česká profesionálka Klára Spilková. Její krajanka Karolína Vlčková prožila nejhorší kolo turnaje a je již prakticky bez šancí.

Spilková spěchá za obhajobou plné karty pro LPGA
Spilková spěchá za obhajobou plné karty pro LPGA

26.10.2019 | Klára Spilková je na nejlepší cestě obhájit plnou kartu pro příští ročník LPGA Tour. Po třetím kole osmikolového turnaje Q-Series v Severní Kalifornii je už na sedmém místě s náskokem šesti ran na hranici postupu. Méně se stále daří Karolíně Vlčkové.

Reklama
Banner