Česká golfová federace

Aktuality

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

Klára Kuchařová, Středa 25. září 2019

O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Již předpověď na dnešní den hrozila horším počasím, na rozdíl od úterý se předpovědi také vyplnily. Dnes mladé hráče na šampionátu The Evian Juniors Cup potrápil vítr a silné přeháňky, některým i dnes hru znepříjemňovala pomalá hra spoluhráčů ve flightu.

Český tým si pohoršil o dvě příčky, když dnes zahrál o sedm úderů více než v kole prvním, tedy +18. Do finálového dne budou Češi vstupovat z šesté pozice a součtem +29 za dvě kola. Na bronz momentálně ztrácejí osm ran.

Také dnes hrála nejlépe Denisa Vodičková, které sice oproti prvnímu kolu nepadala birdie, ale i přes to dělí s výsledkem +5 (71, 76) pátou příčku mezi dívkami. 

Těsně za TOP 10 je mezi chlapci Jakub Janda s výsledkem +10 za dvě kola (75, 77), po dnešku dělí dvanáctou příčku. Na šestnáctém místě přenocuje Maximillian Jelínek, který má za sebou dvě vyrovnaná kola za 78 (celkem +14).

O tři rány více oproti úvodnímu kolu zahrála Tereza Schwarzová (79, 82), jejíž výsledek se i dnes škrtal. Se skóre +19 je na 21. místě dívčího leaderboardu.

"Dnes to byl náročný den, přeháňky byly opravdu silné a déšť studený," popisuje dnešní počasí kapitán týmu Svatopluk Býma"V Maxově flightu byl i dnes problém s tempem hry a rozhodčí s nimi jezdili několik jamek, bylo to nepříjemné."

"Hráči dnes bojovali a šesté místo není špatné. Na třetí Japonsko a Španělsko ztrácíme osm ran, které se dají dohnat. Zítra bude cílem držet se taktiky, kterou jsme si pro celý turnaj nastavili," doplňuje plány pro finálové kolo kapitán.

Ve vedení je i po druhém kole tým USA s celkovým skóre -3.

LEADERBOARD

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Středa 25. září 2019
Všechny články autora

Související články

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...
EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...

29.08.2020 | Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...
EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...

27.08.2020 | Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18.

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi
European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

26.08.2020 | Podruhé za sebou se evropský šampionát do 16 let koná v České republice. Epidemie koronaviru letošní ročník European Young Masters odsunula z července na závěr srpna a muselo se změnit i hřiště - hrát se bude od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna v Mladé Boleslavi za účasti 70 hráčů a hráček z 21 zemí.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...
European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...

06.03.2020 | Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...
Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě
Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

24.09.2019 | Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP