Česká golfová federace

Aktuality

4. RB CGAT: Zapletal dosprintoval pro jasnou výhru, Harcubová těsně udržela

4. RB CGAT: Zapletal dosprintoval pro jasnou výhru, Harcubová těsně udržela

Petr Halaburda, Neděle 8. září 2019

Vítězství ve 4. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour získali na Kunětické Hoře v obou kategoriích lídři po sobotě: Matyáš Zapletal dalším skvělým výkonem (66) utekl svým soupeřům, Lucie Harcubová těsnou výhru zachraňovala na osmnáctce. Z vítězství v sérii se radují Gabriela R. Vítů a David Benák.

Po sobotě se zdálo, že už je téměř rozhodnuto mezi ženami, kde Lucie Harcubová vedla před Denisou Vodičkovou o šest ran. Jenže po 53 jamkách se už málem schylovalo k play-off, neboť vedoucí turnaje (dnes 76) neměla svůj den a její soupeřky Denisa Vodičková (71) s Kateřinou Čermákovou (70) mocně dotahovaly. Na poslední jamce obě pronásledovatelky sice zapisovaly birdie, ale totéž se povedlo pozdější vítězce a to jí stačilo k uhájení těsného vítězství.

Harcubová vyhrála o ránu (celkem +1), druhá skončila Vodičková (+2), bronz brala Čermáková (+3). Zatímco na prvních třech místech se skóre neměnilo, na dalších pozicích se už výsledková listina částečně přeskupila. Gabriela Roberta Vítů (+12) se díky osmému místu vyhoupla do čela celkových výsledků série za celou sezónu.

Lídr mezi muži Matyáš Zapletal (dnes 66) vstupoval do třetího kola s ránou náskoku, ale dnes svým soupeřům nedal moc šancí ho ohrozit. Po jedničce se na něj sice ještě dotáhl Filip Jakubčík (73), ale pak se hráč domácího klubu dostal do podobné ráže jako v sobotu a s celkovým výsledkem -14 vyhrál s náskokem osmi ran před Jakubčíkem (-6) a třetím Davidem Benákem (-2), který se ale díky bronzu raduje z celkového vítězství v Tour.

Největšími přispěvateli v rámci celosezónního charitativního projektu hlavního partnera "Dobrá rána pomáhá" se stali v turnaji Elizabeth Křenovská (11x birdie) a Matyáš Zapletal (19x birdie, 1x eagle).

Konečné výsledky 4. RB CGAT
Konečné výsledky série

Datum: Neděle 8. září 2019
Všechny články autora

Související články

V neděli budeme znát nejlepší české golfisty, ...
V neděli budeme znát nejlepší české golfisty, ...

13.12.2019 | Čtyřiadvacátý ročník Večera českého golfu se uskuteční v neděli 15. prosince poprvé ve Slovanském domě v Praze. Na něm se dozvíme jména nejlepších českých golfistů, ceny převezmou vítězové domácích sérií. ...

President Masters Invitational vyhráli Zapletal ...
President Masters Invitational vyhráli Zapletal ...

29.09.2019 | Závěrečný turnaj domácí sezóny výkonnostních hráčů AUTOCONT President Masters Invitational vyhráli na Zbraslavi Matyáš Zapletal a Nátálie Saint Germain, která titul vybojovala až na třetí jamce play-off s Patricii Mackovou.

Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...
Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...

28.09.2019 | Na AUTOCONT President Masters Invitational v Prague City Golf se dá očekávat dramatické nedělní finále. Poslední soutěž výkonnostního golfu v sezóně má po dnešku nové lídry, ale Matyáš Zapletal ani Natálie Saint Germain nejdou do posledního kola s velkým náskokem.

Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům
Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům

27.09.2019 | Sedm ran pod par zahrál Kryštof Strýček na úvod AUTOCONT President Masters Invitational na Zbraslavi a vypracoval si výrazný náskok před svými soupeři. V dámské kategorii odstartovala třídenní závěrečný turnaj domácí výkonnostní sezóny nejlépe Tereza Chlostová.

President Masters Invitational stáhne oponu za ...
President Masters Invitational stáhne oponu za ...

26.09.2019 | Golfová sezóna na tuzemských hřištích ani zdaleka nekončí, ale domácích soutěže výkonnostních golfistů o víkendu budou symbolicky uzavřeny třídenním turnajem AUTOCONT President Masters Invitational na pražské Zbraslavi.

President Masters Invitational: Přihlášky otevřeny
President Masters Invitational: Přihlášky otevřeny

10.09.2019 | Nedělním finálovým kolem na Kunětické Hoře byla uzavřena letošní sezóna Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Dnes bylo otevřeno přihlášení na turnaj President Masters Invitational – vyvrcholení letošní turnajové sezóny se uskuteční od 27. až 29. září v Prague City Golf.

4. RB CGAT, Kunětická Hora: Matyáš Zapletal hrál ...
4. RB CGAT, Kunětická Hora: Matyáš Zapletal hrál ...

07.09.2019 | V posledním turnaji Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour na Kunětické Hoře jsou v čele Lucie Harcubová (-3) s náskokem šesti ran a Matyáš Zapletal (-8), který se dostal na vrchol leaderboardu po dnešním výsledku 65, přesto má náskok pouhé rány před Filipem Jakubčíkem.

RB CGAT, 1. kolo: Na Kunětické Hoře se výrazně ...
RB CGAT, 1. kolo: Na Kunětické Hoře se výrazně ...

06.09.2019 | Šest výsledků pod parem hřiště a také mnoho vylepšených handicapů. Účastníci 4. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se na úvod zhurta pustili do hřiště na Kunětické Hoře, které letos prošlo novým znormováním. V obou kategoriích je před druhým kolem cut na hranici 79 ran (+7).

Reklama
Banner