Česká golfová federace

Aktuality

4. RB CGAT: Zapletal dosprintoval pro jasnou výhru, Harcubová těsně udržela

4. RB CGAT: Zapletal dosprintoval pro jasnou výhru, Harcubová těsně udržela

Petr Halaburda, Neděle 8. září 2019

Vítězství ve 4. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour získali na Kunětické Hoře v obou kategoriích lídři po sobotě: Matyáš Zapletal dalším skvělým výkonem (66) utekl svým soupeřům, Lucie Harcubová těsnou výhru zachraňovala na osmnáctce. Z vítězství v sérii se radují Gabriela R. Vítů a David Benák.

Po sobotě se zdálo, že už je téměř rozhodnuto mezi ženami, kde Lucie Harcubová vedla před Denisou Vodičkovou o šest ran. Jenže po 53 jamkách se už málem schylovalo k play-off, neboť vedoucí turnaje (dnes 76) neměla svůj den a její soupeřky Denisa Vodičková (71) s Kateřinou Čermákovou (70) mocně dotahovaly. Na poslední jamce obě pronásledovatelky sice zapisovaly birdie, ale totéž se povedlo pozdější vítězce a to jí stačilo k uhájení těsného vítězství.

Harcubová vyhrála o ránu (celkem +1), druhá skončila Vodičková (+2), bronz brala Čermáková (+3). Zatímco na prvních třech místech se skóre neměnilo, na dalších pozicích se už výsledková listina částečně přeskupila. Gabriela Roberta Vítů (+12) se díky osmému místu vyhoupla do čela celkových výsledků série za celou sezónu.

Lídr mezi muži Matyáš Zapletal (dnes 66) vstupoval do třetího kola s ránou náskoku, ale dnes svým soupeřům nedal moc šancí ho ohrozit. Po jedničce se na něj sice ještě dotáhl Filip Jakubčík (73), ale pak se hráč domácího klubu dostal do podobné ráže jako v sobotu a s celkovým výsledkem -14 vyhrál s náskokem osmi ran před Jakubčíkem (-6) a třetím Davidem Benákem (-2), který se ale díky bronzu raduje z celkového vítězství v Tour.

Největšími přispěvateli v rámci celosezónního charitativního projektu hlavního partnera "Dobrá rána pomáhá" se stali v turnaji Elizabeth Křenovská (11x birdie) a Matyáš Zapletal (19x birdie, 1x eagle).

Konečné výsledky 4. RB CGAT
Konečné výsledky série

Datum: Neděle 8. září 2019
Všechny články autora

Související články

President Masters Invitational: Přihlášky otevřeny
President Masters Invitational: Přihlášky otevřeny

10.09.2019 | Nedělním finálovým kolem na Kunětické Hoře byla uzavřena letošní sezóna Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Dnes bylo otevřeno přihlášení na turnaj President Masters Invitational – vyvrcholení letošní turnajové sezóny se uskuteční od 27. až 29. září v Prague City Golf.

4. RB CGAT, Kunětická Hora: Matyáš Zapletal hrál ...
4. RB CGAT, Kunětická Hora: Matyáš Zapletal hrál ...

07.09.2019 | V posledním turnaji Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour na Kunětické Hoře jsou v čele Lucie Harcubová (-3) s náskokem šesti ran a Matyáš Zapletal (-8), který se dostal na vrchol leaderboardu po dnešním výsledku 65, přesto má náskok pouhé rány před Filipem Jakubčíkem.

RB CGAT, 1. kolo: Na Kunětické Hoře se výrazně ...
RB CGAT, 1. kolo: Na Kunětické Hoře se výrazně ...

06.09.2019 | Šest výsledků pod parem hřiště a také mnoho vylepšených handicapů. Účastníci 4. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se na úvod zhurta pustili do hřiště na Kunětické Hoře, které letos prošlo novým znormováním. V obou kategoriích je před druhým kolem cut na hranici 79 ran (+7).

Poslední díl RB CGAT se odehraje na Kunětické Hoře
Poslední díl RB CGAT se odehraje na Kunětické Hoře

05.09.2019 | Poslední díl čtyřdílného seriálu nejvyšší tuzemské série Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour startuje v pátek na Kunětické Hoře. V turnaji se představí 140 golfistů a golfistek, kteří si to rozdají body do celkové klasifikace série.

III. RB CGAT, 3. kolo: Vítězství slaví Gabriela ...
III. RB CGAT, 3. kolo: Vítězství slaví Gabriela ...

05.07.2019 | Vítězství v třetím turnaji série Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour pro nejlepší české amatéry získali na hřišti v Hluboké nad Vltavou Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek, oba se shodným celkovým skóre -4.

III. RB CGAT, 2. kolo: V čele Vítů a Mlýnek na ...
III. RB CGAT, 2. kolo: V čele Vítů a Mlýnek na ...

04.07.2019 | V čele třetího turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Hluboké nad Vltavou jsou po druhém kole na shodném skóre (-5) Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek, přesto před finálovým kolem nemají zdaleka vyhráno.

III. RB CGAT, 1. kolo: Velká bitva v mužské kategori ...
III. RB CGAT, 1. kolo: Velká bitva v mužské kategori ...

03.07.2019 | Úvodním kolem odstartoval v Hluboké nad Vltavou třetí díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Nejnižší kolo dne zahrála Dominika Burdová (69) a usadila se v čele pořadí, v mužské kategorii jsou hned čtyři spoluvedoucí hráči na výsledku 71.

Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour
Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour

02.07.2019 | Bez naprosté většiny hráčů nominovaných na mistrovství Evropy týmů se odehraje třetí díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, nejvyšší tuzemské amatérské série. Tříkolový turnaj startuje ve středu ráno v Hluboké nad Vltavou.

Reklama
Banner