Česká golfová federace

Aktuality

Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na Konopišti!

Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na Konopišti!

redakce, Pátek 2. srpna 2019

Před rokem prošly cutem dvě české hráčky, letos osmnáct - z toho 15 amatérek! Češky se na profesionálním turnaji Amundi Czech Ladies Open v Golf Resortu Konopiště předhánějí, kdo více prožene zahraniční soupeřky. V elitní desítce jsou čtyři tuzemské golfistky, mezi dvaceti devět.

Tak široký počet domácích hráček, které by prošly cutem, je unikátní záležitostí nejen z českého pohledu. Tolik domácích hráček v desetileté historii soutěže do finálového kola ještě neprošlo, navíc jde vesměs o velmi mladé hráčky. Z celkového počtu čtyřiadvaceti amatérek jich pokračuje v turnaji patnáct.

Už dopoledne naznačilo, že na Konopišti to dnes bude především český den. V jednom z dopoledních flightů se sice zformovala vedoucí trojice pro finále, neboť Angličanka Hayley Davies (-6) šla společně s amatérkou Terezou Meleckou (-5), mezi ně se vklínila Chloe Williams (-6) z Walesu.

Dá se ale předpokládat, že o vítězství budou bojovat rovněž Kateřina Vlašínová (-5) a překvapivě i další domácí hráčky Tereza Koželuhová a teprve patnáctiletá Tatiana Boháčové (obě -4), ze hry nemusí být ani Hana Ryšková (-3), Sára Kousková a Jana Melichová (obě -2). Mezi dvaceti nejlepšími hráčkami je tak před sobotou devět domácích.

Největším překvapením byl výsledek Boháčové. "Každé kolo může být ještě lepší, ale takový výsledek jsem tady samozřejmě nečekala," řekla dorostenka, která podle svých slov v posledních dnech před turnajem golf moc nehrála. "Byla jsem na brigádě v tátově firmě," vysvětlovala školačka, zatímco otec šel rychle zajistit prodloužení ubytování na Konopišti o další noc.

Na nejlepší domácí výsledek dlouho aspirovala sedmnáctiletá Jana Csicsayová, která po dvanáct jamkách byla na denním skóre -6, pak však tři rány ztratila, přesto neměla s cutem problém.

Nejvýše je stejně jako před rokem stříbrná Tereza Melecká. "Nedala jsem dva metrové putty, jeden do birdie a jeden do paru. Útočila jsem, přihrávala jsem dobře, ale putty nechtěly padat, i když jsem se cítila líp než včera," řekla Melecká, která měla jediné bogey na tříparové šestnáctce. "Na finále se moc těším, chci si to užít stejně jako loni. S druhým místem jsem loni byla spokojená, nejsem nijak náročná,“ žertovala jedna ze dvou největších českých nadějí juniorská šampiónka z nedávného turnaje na Karlštejně.

Vlašínová zahrála nejlepší skóre za letošní sezonu. „Na jedničce jsem těsně minula putt na eagle, na dvojce jsem dala chip-in - po dlouhé době… Ale několik dalších puttů mi objelo jamku,“ popisovala čtyřiadvacetiletá profesionálka své kolo.

Snový závěr kola měla Tereza Koželuhová: Tři birdie na posledních třech jamkách. „Na puttování si opravdu nemůžu stěžovat, bylo to skvělé kolo,“ řekla třetí hráčka nedávného mezinárodního mistrovství republiky juniorek.

Juniorská vicemistryně Sára Kousková se zlepšila dokonce o šest ran. „Uvolnila jsem se, vyčistila hlavu a hrálo se mi dobře,“ komentovala své kolo studentka University of Texas, dělící se o jedenácté místo na dvě pod par spolu s Janou Melichovou.

LEADERBOARD

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

Autor: redakce 
Datum: Pátek 2. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

29.08.2019 | Hlavní sezóna se převalila do své závěrečné fáze, ale nejlepší čeští hráči na světových žebříčcích se stále nemění. Profesionálům vládnou Klára Spilková s Ondřejem Lieserem, amatérskými jedničkami jsou Sára Kousková s Jiřím Zuskou. České dvojky se naopak ve většině případů během prázdnin změnily.

Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...
Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...

23.08.2019 | Dorostenka Patricie Macková je v úvodu turnaje Tipsport Czech Ladies Open na vrcholu leaderbordu po skvělých 66 ranách. V cutu jsou po prvním kole také Jana Melichová (70), Kateřina Vlašínová (72) a Sára Kousková (73).

V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...
V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...

22.08.2019 | Společný turnaj Ladies European Tour a LET Access Series odstartuje v pátek ráno v Golf Resortu Karlštejn. Na první týčko se postaví 138 hráček, z toho sedmnáct domácích golfistek. Kolik z nich se dokáže protáhnout i do nedělního finále?...

Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...
Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...

20.08.2019 | V prvním srpnovém týdnu turnaj LETAS na Konopišti, v neděli skončily boje European Tour na Albatrossu a měsíc skvělého golfu na českých hřištích vyvrcholí v tomto týdnu na Karlštejně, kam dorazil společný turnaj LET a LETAS. Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát v závěru týdne od 23.

Na Karlštejn dorazí i finská vítězka z Konopiště
Na Karlštejn dorazí i finská vítězka z Konopiště

05.08.2019 | Další skvělou přehlídku ženského golfu slibuje Tipsport Czech Ladies Open 2019, a to jak z hlediska domácích hráček, tak díky přihlášené zahraniční konkurenci. Pořadatelé dnes oznámili, že ve výčtu přihlášených nechybí Sanna Nuutinen, vítězka Amundi Czech Ladies Challenge z Konopiště.

Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...
Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...

03.08.2019 | České úspěšné dny během turnaje Amundi Czech Ladies Challenge v Golf Resortu Konopiště byly potvrzeny druhým místem Terezy Melecké (-6), která se stala současně nejlepší amatérskou hráčkou v soutěži. V nejlepší desítce skončily rovněž Patricie Macková, Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová (-4).

Jak se předvedou Češky na dalším domácím turnaji ...
Jak se předvedou Češky na dalším domácím turnaji ...

31.07.2019 | Potřetí je Česká golfová federace promotérem turnaje ze série LET Access Series. Předchozí dva ročníky ukázaly sílu českého golfu chrlit šikovné golfistky a pomohly jim k zahraničním startům. Jak se ukáže 28 hráček na turnaji Amundi Czech Ladies Challenge, který startuje ve čtvrtek na Konopišti?...

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Reklama
Banner