Česká golfová federace

Aktuality

Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na Konopišti!

Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na Konopišti!

redakce, Pátek 2. srpna 2019

Před rokem prošly cutem dvě české hráčky, letos osmnáct - z toho 15 amatérek! Češky se na profesionálním turnaji Amundi Czech Ladies Open v Golf Resortu Konopiště předhánějí, kdo více prožene zahraniční soupeřky. V elitní desítce jsou čtyři tuzemské golfistky, mezi dvaceti devět.

Tak široký počet domácích hráček, které by prošly cutem, je unikátní záležitostí nejen z českého pohledu. Tolik domácích hráček v desetileté historii soutěže do finálového kola ještě neprošlo, navíc jde vesměs o velmi mladé hráčky. Z celkového počtu čtyřiadvaceti amatérek jich pokračuje v turnaji patnáct.

Už dopoledne naznačilo, že na Konopišti to dnes bude především český den. V jednom z dopoledních flightů se sice zformovala vedoucí trojice pro finále, neboť Angličanka Hayley Davies (-6) šla společně s amatérkou Terezou Meleckou (-5), mezi ně se vklínila Chloe Williams (-6) z Walesu.

Dá se ale předpokládat, že o vítězství budou bojovat rovněž Kateřina Vlašínová (-5) a překvapivě i další domácí hráčky Tereza Koželuhová a teprve patnáctiletá Tatiana Boháčové (obě -4), ze hry nemusí být ani Hana Ryšková (-3), Sára Kousková a Jana Melichová (obě -2). Mezi dvaceti nejlepšími hráčkami je tak před sobotou devět domácích.

Největším překvapením byl výsledek Boháčové. "Každé kolo může být ještě lepší, ale takový výsledek jsem tady samozřejmě nečekala," řekla dorostenka, která podle svých slov v posledních dnech před turnajem golf moc nehrála. "Byla jsem na brigádě v tátově firmě," vysvětlovala školačka, zatímco otec šel rychle zajistit prodloužení ubytování na Konopišti o další noc.

Na nejlepší domácí výsledek dlouho aspirovala sedmnáctiletá Jana Csicsayová, která po dvanáct jamkách byla na denním skóre -6, pak však tři rány ztratila, přesto neměla s cutem problém.

Nejvýše je stejně jako před rokem stříbrná Tereza Melecká. "Nedala jsem dva metrové putty, jeden do birdie a jeden do paru. Útočila jsem, přihrávala jsem dobře, ale putty nechtěly padat, i když jsem se cítila líp než včera," řekla Melecká, která měla jediné bogey na tříparové šestnáctce. "Na finále se moc těším, chci si to užít stejně jako loni. S druhým místem jsem loni byla spokojená, nejsem nijak náročná,“ žertovala jedna ze dvou největších českých nadějí juniorská šampiónka z nedávného turnaje na Karlštejně.

Vlašínová zahrála nejlepší skóre za letošní sezonu. „Na jedničce jsem těsně minula putt na eagle, na dvojce jsem dala chip-in - po dlouhé době… Ale několik dalších puttů mi objelo jamku,“ popisovala čtyřiadvacetiletá profesionálka své kolo.

Snový závěr kola měla Tereza Koželuhová: Tři birdie na posledních třech jamkách. „Na puttování si opravdu nemůžu stěžovat, bylo to skvělé kolo,“ řekla třetí hráčka nedávného mezinárodního mistrovství republiky juniorek.

Juniorská vicemistryně Sára Kousková se zlepšila dokonce o šest ran. „Uvolnila jsem se, vyčistila hlavu a hrálo se mi dobře,“ komentovala své kolo studentka University of Texas, dělící se o jedenácté místo na dvě pod par spolu s Janou Melichovou.

LEADERBOARD

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

Autor: redakce 
Datum: Pátek 2. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...
Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...

23.01.2020 | Nový systém světového amatérského žebříčku WAGR výrazně zamíchal s pořadím nejen českých hráčů a hráček. Nejvýraznější změnou je posun Terezy Melecké do čela českých amatérek, Jiří Zuska si post české jedničky s přehledem drží. Ondřej Lieser a Klára Spilková vládnou nadále mezi českými profesionály.

Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích
Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích

05.12.2019 | V závěru roku se už příliš turnajů nehraje ani v zahraničí, ohlédnutí za postavením českých reprezentantů na světových žebříčcích se tak letos už výrazně nezmění. Jména nejlepších amatérů i profesionálů zůstávají sice bez velkých změn, ovšem letošní posun řady z nich si zaslouží velkou pozornost.

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

29.08.2019 | Hlavní sezóna se převalila do své závěrečné fáze, ale nejlepší čeští hráči na světových žebříčcích se stále nemění. Profesionálům vládnou Klára Spilková s Ondřejem Lieserem, amatérskými jedničkami jsou Sára Kousková s Jiřím Zuskou. České dvojky se naopak ve většině případů během prázdnin změnily.

Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...
Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...

23.08.2019 | Dorostenka Patricie Macková je v úvodu turnaje Tipsport Czech Ladies Open na vrcholu leaderbordu po skvělých 66 ranách. V cutu jsou po prvním kole také Jana Melichová (70), Kateřina Vlašínová (72) a Sára Kousková (73).

V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...
V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...

22.08.2019 | Společný turnaj Ladies European Tour a LET Access Series odstartuje v pátek ráno v Golf Resortu Karlštejn. Na první týčko se postaví 138 hráček, z toho sedmnáct domácích golfistek. Kolik z nich se dokáže protáhnout i do nedělního finále?...

Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...
Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...

20.08.2019 | V prvním srpnovém týdnu turnaj LETAS na Konopišti, v neděli skončily boje European Tour na Albatrossu a měsíc skvělého golfu na českých hřištích vyvrcholí v tomto týdnu na Karlštejně, kam dorazil společný turnaj LET a LETAS. Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát v závěru týdne od 23.

Na Karlštejn dorazí i finská vítězka z Konopiště
Na Karlštejn dorazí i finská vítězka z Konopiště

05.08.2019 | Další skvělou přehlídku ženského golfu slibuje Tipsport Czech Ladies Open 2019, a to jak z hlediska domácích hráček, tak díky přihlášené zahraniční konkurenci. Pořadatelé dnes oznámili, že ve výčtu přihlášených nechybí Sanna Nuutinen, vítězka Amundi Czech Ladies Challenge z Konopiště.

Reklama
Banner