Česká golfová federace

Aktuality

Jak se předvedou Češky na dalším domácím turnaji LETAS?

Jak se předvedou Češky na dalším domácím turnaji LETAS?

Petr Halaburda, Středa 31. července 2019

Potřetí je Česká golfová federace promotérem turnaje ze série LET Access Series. Předchozí dva ročníky ukázaly sílu českého golfu chrlit šikovné golfistky a pomohly jim k zahraničním startům. Jak se ukáže 28 hráček na turnaji Amundi Czech Ladies Challenge, který startuje ve čtvrtek na Konopišti?

Turnaj plný elegantního ženského golfu odstartoval v Golf Resortu Konopiště již úterní soutěží PRO-Am. Dnes se ve středočeském resortu pilně trénuje a ve čtvrtek ráno se Amundi Czech Ladies Challenge rozjede naplno.

ČGF se snaží prostřednictvím profesionální akce nižšího evropského okruhu dávat mladým hráčkám šanci prosadit se mezi silnou zahraniční konkurencí a získat potřebné zkušenosti. Letos federace navíc přidala coby pořadatel také mužskou profesionální soutěž ze série Pro Golf Tour – turnaj Czech Classic vyhrál na Kaskádě amatér Vítek Novák.

A podobně se očekává, že budou vidět na Konopišti i domácí golfistky, stejně jako v předchozích letech. Ostatně před rokem amatérka Tereza Melecká (na fotografii po boku prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše) sahala po vítězství, ale i když nakonec skončila druhá, diváky svým výkonem bavila. Převzala i trofej pro nejlepší amatérku, protože na rozdíl od profesionálek amatérské hráčky nemohou hrát o finanční bonusy. Vítězka si odveze také letos 5600 eur.

Turnaj na českém území ale není mezi hráčkami populární pouze kvůli odměně. Na Konopišti si pochvalovaly při loňské premiéře nejen skvěle připravené hřiště, ale také možnost ubytování přímo v resortu a dokonalou regeneraci díky místnímu wellness, což není obvyklé.

Na startu se představí vedoucí hráčka Order of Merit sezóny Laura Gomez Ruiz ze Španělska, která už letos vydělání 13.756 eur, ale i další přední hráčky Hayley Davis (12.437), ale třeba také českým hráčkám dobře známá Němka Franziska Friedrich. Loňská vítězka, Španělka Carmen Alonso letos nestartuje.

Češko nasadí s výjimkou v Americe startujících profesionálek Kláry Spilkové, Karolíny Vlčková a Šideri Váňové většinu předních hráček. Hrát budou čtyři profesionálky Kateřina Vlašínová, které se letos na LETAS daří a má vyděláno 5781 eur (32. místo), Lucie Hinnerová, Kateřina Krásová a Eva Koželuhová.

A také 24 amatérek: Sára KouskováJana Melichová, Kristýna Frýdlová, Tereza Melecká, Hana Ryšková, Gabriela Roberta Vítů, Patricie Macková, Tereza Chlostová, Michaela Marková, Tereza Koželuhová, Agáta Vahalová, Lenka Nebeská, Kristýna Abrahámová, Karolína Stará, Natálie Saint Germain, Tatiana Boháčová, Anna Andrýsová, Sofie Dimitrova, Kristýna Napoleaová, Lucie Harcubová, Dominika Burdová, Karolína Krásová, Františka Luňáčková a Jana Csicsayová.

Pokud budete mít chuť, doražte českým nadějím fandit. Vstup na celý program šampionátu je zdarma.

Druhou možnost předvést se na domácí akci dostanou české hráčky v závěru srpna, kdy se bude hrát turnaj Tipsport Czech Ladies Open (23.-25. srpna) na Karlštejně.

LEADERBOARD

Datum: Středa 31. července 2019
Všechny články autora

Související články

Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...
Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...

23.01.2020 | Nový systém světového amatérského žebříčku WAGR výrazně zamíchal s pořadím nejen českých hráčů a hráček. Nejvýraznější změnou je posun Terezy Melecké do čela českých amatérek, Jiří Zuska si post české jedničky s přehledem drží. Ondřej Lieser a Klára Spilková vládnou nadále mezi českými profesionály.

Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích
Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích

05.12.2019 | V závěru roku se už příliš turnajů nehraje ani v zahraničí, ohlédnutí za postavením českých reprezentantů na světových žebříčcích se tak letos už výrazně nezmění. Jména nejlepších amatérů i profesionálů zůstávají sice bez velkých změn, ovšem letošní posun řady z nich si zaslouží velkou pozornost.

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

29.08.2019 | Hlavní sezóna se převalila do své závěrečné fáze, ale nejlepší čeští hráči na světových žebříčcích se stále nemění. Profesionálům vládnou Klára Spilková s Ondřejem Lieserem, amatérskými jedničkami jsou Sára Kousková s Jiřím Zuskou. České dvojky se naopak ve většině případů během prázdnin změnily.

Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...
Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...

23.08.2019 | Dorostenka Patricie Macková je v úvodu turnaje Tipsport Czech Ladies Open na vrcholu leaderbordu po skvělých 66 ranách. V cutu jsou po prvním kole také Jana Melichová (70), Kateřina Vlašínová (72) a Sára Kousková (73).

Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...
Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...

20.08.2019 | V prvním srpnovém týdnu turnaj LETAS na Konopišti, v neděli skončily boje European Tour na Albatrossu a měsíc skvělého golfu na českých hřištích vyvrcholí v tomto týdnu na Karlštejně, kam dorazil společný turnaj LET a LETAS. Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát v závěru týdne od 23.

Na Karlštejn dorazí i finská vítězka z Konopiště
Na Karlštejn dorazí i finská vítězka z Konopiště

05.08.2019 | Další skvělou přehlídku ženského golfu slibuje Tipsport Czech Ladies Open 2019, a to jak z hlediska domácích hráček, tak díky přihlášené zahraniční konkurenci. Pořadatelé dnes oznámili, že ve výčtu přihlášených nechybí Sanna Nuutinen, vítězka Amundi Czech Ladies Challenge z Konopiště.

Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...
Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...

03.08.2019 | České úspěšné dny během turnaje Amundi Czech Ladies Challenge v Golf Resortu Konopiště byly potvrzeny druhým místem Terezy Melecké (-6), která se stala současně nejlepší amatérskou hráčkou v soutěži. V nejlepší desítce skončily rovněž Patricie Macková, Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová (-4).

Reklama
Banner