Česká golfová federace

Aktuality

Šestý ročník turnaje WGM Czech Open se hraje v prvním srpnovém týdnu

Šestý ročník turnaje WGM Czech Open se hraje v prvním srpnovém týdnu

redakce, Úterý 14. května 2019

WGM Czech Open se letos uskuteční již pošesté. Turnaj s dotací 600 tisíc korun, který prioritně cílí především na české golfisty, profesionály i amatéry, se letos odehraje už na počátku srpna (1. - 4. srpna) znovu na hřišti Beroun Golf Clubu.

„Těší nás, že se nám stále daří držet vzestupnou tendenci úrovně turnaje – hráčskou i organizační. Loňský pátý ročník byl v mnoha ohledech zase o kus kvalitnější než ročníky uplynulé,“ konstatoval na dnešní tiskové konferenci Pavel Suchánek, promotér turnaje a majitel pořádající společnosti WGM.

Drobnou změnou je termín, který se posunul na přelom prázdninových měsíců. V Berouně se letos bude hrát už na začátku srpna, ve středu 31. července je na programu PRO-Am. „Jsme rádi, že je náš turnaj opět součástí kalendáře České golfové federace. Termín jsme posunuli na začátek srpna i proto, aby si v Berouně zahráli i amatéři, kteří posléze zamíří za studiem do Ameriky,“ vysvětlil jasný záměr ke zkvalitnění startovního pole promotér.

Loňský titul obhajuje Filip Mrůzek, který o svém vítězství s rekordním skóre (-22) rozhodl až na poslední osmnácté jamce v duelu s Portugalcem Tiagem Cruzem. Mrůzek ve třetím kole vytvořil navíc i nový rekord hřiště, který má dnes hodnotu 62 ran. A český profesionál se navíc stal prvním hráčem, který dokázal WGM Czech Open vyhrát dvakrát.

Plaketu pro nejlepšího amatéra získal Gordan Brixi (viz. foto).

„I letos počítáme s účastí nejlepších českých profesionálů i amatérů. Loni jsme měli na týčku 140 hráčů, věříme, že letos budeme mít plné startovní pole. Na berounském turnaji by se měl premiérově v roli profesionála představit Šimon Zach. Slibujeme si od jeho startu další posun v hráčské kvalitě turnaje,“ poznamenal Pavel Suchánek na adresu hráče, který v tomto týdnu ukončil vysokoškolské studium v USA a uprostřed léta chystá uzavřít amatérskou kariéru.

Právě propojenou soutěž amatérů s profesionály kvituje i ČGF. „Po loňské rozšířené spolupráci jsme se rozhodli pokračovat. Otevřený formát turnaje, který svede dohromady českou profesionální a amatérskou špičku, dává smysl. Navíc již šestý ročník ukazuje, že akce si buduje zajímavou tradici,“ uvedl generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Oproti předchozímu ročníku prošlo lehkou změnou i berounské hřiště, tedy přesněji řečeno green jamky č. 12. „Kompletně jsme vyměnili podloží, takže jsme vlastně založili nový green. Trochu jsme ho i zvětšili a naopak snížili jeho převýšení. Aktuálně už se zelená, naším cílem je, aby byl green připravený pro turnaj WGM Czech Open,“ objasnil novinky kolem jamkoviště na dvanáctce berounský greenkeeper Martin Šindler, podle kterého jen do materiálu k renovaci bylo nutné investovat 300 tisíc korun.

Osvědčené speciality turnaje se měnit nebudou ani letos, a tak se na tříparové jamce č. 6 bude opět hrát o nákladní vůz Tatra. Jen pro zajímavost: šestka je dosud jedinou tříparovou jamkou na berounském hřišti, na níž během předchozích pěti ročníků turnaje ještě hole-in-one nikdo neslavil. Novinkou na ryze pánském turnaji bude, že premiérově se v týmu rozhodčích objeví žena, Martina Kodejšová.

Přihlášení pro hráče

FOTO WGM Open/Jaroslav Legner

Autor: redakce 
Datum: Úterý 14. května 2019
Všechny články autora

Související články

Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na ...
Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na ...

02.08.2019 | Před rokem prošly cutem dvě české hráčky, letos osmnáct - z toho 15 amatérek! Češky se na profesionálním turnaji Amundi Czech Ladies Open v Golf Resortu Konopiště předhánějí, kdo více prožene zahraniční soupeřky. V elitní desítce jsou čtyři tuzemské golfistky, mezi dvaceti devět.

Na Konopišti se už hrálo, PRO-Am vyhrál tým Kateřiny ...
Na Konopišti se už hrálo, PRO-Am vyhrál tým Kateřiny ...

30.07.2019 | Oficiálně sice začíná Amundi Czech Ladies Challenge až ve čtvrtek ráno, ale na Konopišti padaly skvělé údery již dnes. Třetí ročník turnaje, jehož promotérem je Česká golfová federace, byl zahájen turnajem PRO-Am. K radosti českých barev vítězstvím týmu vedeného domácí Kateřinou Vlašínovou.

WGM Czech Open pošesté: V Berouně bude titul obhajov ...
WGM Czech Open pošesté: V Berouně bude titul obhajov ...

30.07.2019 | Ve středu Pro-AM, poté čtyři soutěžní kola pro 144 hráčů. Šestý ročník WGM Czech Open, profesionálního mužského turnaje za účasti plejády předních amatérů, startuje v Berouně. Soutěž bude profesionální premiérou pro Šimona Zacha. Hraje se o 600 tisíc Kč, vítěz-profesionál si odveze 200 tisíc.

6. ročník WGM Czech Open: Profesionální debut ...
6. ročník WGM Czech Open: Profesionální debut ...

08.07.2019 | Široké startovní pole s nejlepšími tuzemskými profesionály i amatéry, ale také bohatou zahraniční účast slibuje již šestý ročník WGM Czech Open, který se bude hrát znovu na hřišti Beroun Golf Club od 1. do 4. srpna.

Lieser dál stoupá v žebříčku Pro Golf Tour, z ...
Lieser dál stoupá v žebříčku Pro Golf Tour, z ...

03.07.2019 | Další výborné umístění veze český profesionál Ondřej Lieser z turnaje série Pro Golf Tour. Potřetí v řadě skončil v elitní desítce – po devátém místě na Kaskádě a výhře v Polsku obsadil dělené páté místo v Lipsku.

Tipsport Czech Ladies Open: Jednička od šéfa Ladies ...
Tipsport Czech Ladies Open: Jednička od šéfa Ladies ...

03.07.2019 | Turnaj Tipsport Czech Ladies Open na Karlštejně by mohl začít. Tak shrnul svoji úterní inspekční cestu v dějišti ředitel soutěže Joao Pinta. Portugalský šéf přiletěl na inspekci hřiště, kde se odehraje turnaj LET/LETAS ve dnech 23. –25. srpna 2019.

Češky na LETAS v Belgii přes vylepšené 2.
Češky na LETAS v Belgii přes vylepšené 2.

28.06.2019 | Sedm českých profesionálek a amatérek vstoupilo ve čtvrtek do dalšího z turnajů série LET Access Series, tentokrát v Belgii. Ani jedna však neprošla do finálových kol, i když většina z nich v druhém kole svoje výsledky vylepšila.

Klára Spilková má zdravotní přestávku, odkládá ...
Klára Spilková má zdravotní přestávku, odkládá ...

28.06.2019 | Dvoutýdenní pauzu ze zdravotních důvodů si musí dát nuceně česká profesionálka Klára Spilková. Lékaři doporučili hráčce naprostý dvoutýdenní odpočinek, než dojde k dalším zdravotním testům. Informaci oznámil realizační tým české golfové jedničky.

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters