Česká golfová federace

Aktuality

Šestý ročník turnaje WGM Czech Open se hraje v prvním srpnovém týdnu

Šestý ročník turnaje WGM Czech Open se hraje v prvním srpnovém týdnu

redakce, Úterý 14. května 2019

WGM Czech Open se letos uskuteční již pošesté. Turnaj s dotací 600 tisíc korun, který prioritně cílí především na české golfisty, profesionály i amatéry, se letos odehraje už na počátku srpna (1. - 4. srpna) znovu na hřišti Beroun Golf Clubu.

„Těší nás, že se nám stále daří držet vzestupnou tendenci úrovně turnaje – hráčskou i organizační. Loňský pátý ročník byl v mnoha ohledech zase o kus kvalitnější než ročníky uplynulé,“ konstatoval na dnešní tiskové konferenci Pavel Suchánek, promotér turnaje a majitel pořádající společnosti WGM.

Drobnou změnou je termín, který se posunul na přelom prázdninových měsíců. V Berouně se letos bude hrát už na začátku srpna, ve středu 31. července je na programu PRO-Am. „Jsme rádi, že je náš turnaj opět součástí kalendáře České golfové federace. Termín jsme posunuli na začátek srpna i proto, aby si v Berouně zahráli i amatéři, kteří posléze zamíří za studiem do Ameriky,“ vysvětlil jasný záměr ke zkvalitnění startovního pole promotér.

Loňský titul obhajuje Filip Mrůzek, který o svém vítězství s rekordním skóre (-22) rozhodl až na poslední osmnácté jamce v duelu s Portugalcem Tiagem Cruzem. Mrůzek ve třetím kole vytvořil navíc i nový rekord hřiště, který má dnes hodnotu 62 ran. A český profesionál se navíc stal prvním hráčem, který dokázal WGM Czech Open vyhrát dvakrát.

Plaketu pro nejlepšího amatéra získal Gordan Brixi (viz. foto).

„I letos počítáme s účastí nejlepších českých profesionálů i amatérů. Loni jsme měli na týčku 140 hráčů, věříme, že letos budeme mít plné startovní pole. Na berounském turnaji by se měl premiérově v roli profesionála představit Šimon Zach. Slibujeme si od jeho startu další posun v hráčské kvalitě turnaje,“ poznamenal Pavel Suchánek na adresu hráče, který v tomto týdnu ukončil vysokoškolské studium v USA a uprostřed léta chystá uzavřít amatérskou kariéru.

Právě propojenou soutěž amatérů s profesionály kvituje i ČGF. „Po loňské rozšířené spolupráci jsme se rozhodli pokračovat. Otevřený formát turnaje, který svede dohromady českou profesionální a amatérskou špičku, dává smysl. Navíc již šestý ročník ukazuje, že akce si buduje zajímavou tradici,“ uvedl generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Oproti předchozímu ročníku prošlo lehkou změnou i berounské hřiště, tedy přesněji řečeno green jamky č. 12. „Kompletně jsme vyměnili podloží, takže jsme vlastně založili nový green. Trochu jsme ho i zvětšili a naopak snížili jeho převýšení. Aktuálně už se zelená, naším cílem je, aby byl green připravený pro turnaj WGM Czech Open,“ objasnil novinky kolem jamkoviště na dvanáctce berounský greenkeeper Martin Šindler, podle kterého jen do materiálu k renovaci bylo nutné investovat 300 tisíc korun.

Osvědčené speciality turnaje se měnit nebudou ani letos, a tak se na tříparové jamce č. 6 bude opět hrát o nákladní vůz Tatra. Jen pro zajímavost: šestka je dosud jedinou tříparovou jamkou na berounském hřišti, na níž během předchozích pěti ročníků turnaje ještě hole-in-one nikdo neslavil. Novinkou na ryze pánském turnaji bude, že premiérově se v týmu rozhodčích objeví žena, Martina Kodejšová.

Přihlášení pro hráče

FOTO WGM Open/Jaroslav Legner

Autor: redakce 
Datum: Úterý 14. května 2019
Všechny články autora

Související články

Vstup do turnaje se Spilkové nevydařil
Vstup do turnaje se Spilkové nevydařil

24.05.2019 | Klára Spilková zaznamenala nevydařené první kolo na turnaji ze série LPGA Tour ve Virginii. V úvodu turnaje hrála 75 ran (+4) a na děleném 122. místě ztrácí čtyři rány na předpokládanou hranici cutu. ...

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...
Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...

23.05.2019 | Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

České profesionálky pokračují na třech turnajích ...
České profesionálky pokračují na třech turnajích ...

22.05.2019 | Tři akce ženských profesionálních sérií startují ve čtvrtek a na všech budou k vidění jména českých profesionálek. Klára Spilková se představí na LPGA ve Virginii, Karolína Vlčková na Symetra Tour v Alabamě a Kateřina Vlašínová se Šideri Váňovou na spojeném turnaji LET a LETAS ve Francii.

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...
Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...

22.05.2019 | Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Mistrem mezi učícími profesionály je Jiří Janda
Mistrem mezi učícími profesionály je Jiří Janda

21.05.2019 | Novým českým mistrem ve hře na rány mezi profesionálními trenéry se stal zkušený Jiří Janda. Jednapadesátiletý hráč dokázal vyhrát dvoudenní Mistrovství Czech Pro Am Teaching, které dnes skončilo v Berouně.

Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45.
Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45.

18.05.2019 | AKTUALIZOVÁNO: Složité podmínky provázely další turnaj LETAS hraný ve Švýcarsku s dvěma českými amatérkami, cutem prošla Gabriela Roberta Vítů (45. místo). Na Ladies Europen Tour prošla do finálových kol Šideri Váňová, konečné osmé místo veze Hana Ryšková z MM Slovinska.

O vítězství Pospíšila na úvod profisérie se rozhodov ...
O vítězství Pospíšila na úvod profisérie se rozhodov ...

17.05.2019 | O vítězství Michala Pospíšila v úvodním turnaji z domácí profesionální série Moneta Czech PGA Tour se rozhodovalo až na poslední 36. jamce dvoudenních bojů na hřišti Austerlitz Golf Resortu. Pospíšilův putt do birdie mu přinesl nejen první profesionální triumf, ale také šek na 50 tisíc korun.

Czech Pro-Am Teaching Tour chystá šampionát
Czech Pro-Am Teaching Tour chystá šampionát

15.05.2019 | Mistrovství Czech Pro-Am Teaching Tour se uskuteční 20. a 21. května tradičně v Berouně. Dvoudenní turnaj stejně jako celá série zažívají rostoucí prestiž, letos se hraje již 8. ročník. Na startu šampionátu se očekává 90 účastníků z řad učících profesionálů, kategorie apprentice a amatérů.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky