Česká golfová federace

Aktuality

Šimon Zach slaví třetí turnajový titul v USA

Šimon Zach slaví třetí turnajový titul v USA

Petr Halaburda, Úterý 12. března 2019

Třetí turnajový triumf během studijního pobytu v USA zaznamenal český goflový amatér Šimon Zach, který vyhrál turnaj Bash at The Beach v Jižní Karolíně. Dva měsíce před závěrem univerzitních studií protrhl trápení z předchozích turnajů a v následujících dnech se odmění diváckým zážitkem na Players.

Před dvěma týdny v klubových barvách Lousville Cardinals se Šimon Zach trápil.

„Během posledního turnaje College na Floridě mně to moc nešlo. Hráli jsme na úzkém hřišti a já se trápil z týčka, ztratil jsem pár balonů a ačkoli jsem nehrál zcela špatně v poli, výsledek nestál za nic. Nebyl jsem schopen si rány představit, byl jsem z toho docela nesvůj,“ uvedl upřímně po dohrání vítězného turnaj pro náš web golfista, který za měsíc oslaví třiadvacáté narozeniny.

Pomohlo nakonec rozhodnutí týmového kouče, že na další akci nebude hrát týmovou soutěž se svými spoluhráči včetně svého krajana Jiřího Zusky, ale že se vydá na individuální turnaj, který se hrál v uplynulých třech dnech ve vzdálenosti dvacet minut jízdy autem od týmové akce v Jižní Karolíně.

Já mezitím dva týdny poctivě trénoval a dal svoji hru do kupy. A tento týden už to bylo zcela o něčem jiném. Hráli jsme na širším hřišti, které mělo sice hodně složité greeny, ale moje dlouhá hra nebyla pod takovým tlakem,“ popsal vítězný turnaj a radoval se z toho, že se začíná odrážet tvrdá zimní práce. „Ukázalo se, že změny přes zimu měly smysl. Věřím, že se tímto výsledkem vrátím zpět do týmu a přidám ještě jedno vítězství, než to zde v květnu zabalím,“ připomněl Zach, že příliš turnajů ho v Americe už nečeká.

Ve vítězném turnaji byl boj o titul pořádně dramatický. Se Zachem ještě další dva hráči skončili na výsledku -5, ale play-off se přesto nehrálo. „O výhře v individuální soutěži totiž rozhodovala nejlépe zahraná první jamka v posledním kole. Já na jedničce uhrál eagle,“ popsal Zach, kde přišel klíčový okamžik.

Jeho univerzitní tým nakonec obsadil na souběžném turnaji čtvrté místo a Jiří Zuska bral výborné dělené 19. místo. Společně do Lousville však necestují, během jarních prázdnin mají družstva nabitý turnajový program.

Ne tak Šimon Zach. „Kluky čeká další turnaj, zatímco já využiju pár volných dnů, abych navštívil The Players Championship,“ prozradil dnešní vítěz, že ho nyní čeká cesta divácká návštěva významného turnaje na Floridě.

Datum: Úterý 12. března 2019
Všechny články autora

Související články

Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...
Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...

15.10.2018 | Český golfista Šimon Zach vyhrál svůj druhý univerzitní turnaj. S výsledkem -15 triumfoval v Bank of Tennessee Intercollegiate, kde o jednu ránu předčil nejbližšího soupeře. Český golfista je přesvědčen, že poslední vítězství je mimo jiné i vyústěním skvělých tréninkových podmínek v Lousville.

Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45.
Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45.

18.05.2019 | AKTUALIZOVÁNO: Složité podmínky provázely další turnaj LETAS hraný ve Švýcarsku s dvěma českými amatérkami, cutem prošla Gabriela Roberta Vítů (45. místo). Na Ladies Europen Tour prošla do finálových kol Šideri Váňová, konečné osmé místo veze Hana Ryšková z MM Slovinska.

Ženské profesionální série pokračují s českou účastí
Ženské profesionální série pokračují s českou účastí

14.05.2019 | Mužské série mají tento týden s výjimkou PGA Championship volno, ale ženské mimo LPGA pokračují a české hráčky chybět nebudou. Na Symetra Tour je přihlášena Karolína Vlčková, na LET vyráží Šideri Váňová, na LETAS budeme mít dvojí zastoupení, hrají se také šampionáty Německa a Slovinska.

Vlčková bojovala se zraněním, ale bude znovu na ...
Vlčková bojovala se zraněním, ale bude znovu na ...

09.05.2019 | Minulý turnaj Symetra Tour nedokončila kvůli zraněnému zápěstí a další dva týdny do startu dalšího turnaje se Karolína Vlčková snažila zdravotní potíže doléčit. Zdá se, že úspěšně – v následujících třech dnech bude startovat na další akci.

Závěr Spilkové nevyšel, obsadila 55. místo
Závěr Spilkové nevyšel, obsadila 55. místo

06.05.2019 | Závěrečné kolo turnaje LPGA Mediheal Championship české golfistce Kláře Spilkové nevyšlo. Zahrála 77 (+5) ran a propadla se na 55. místo konečného pořadí.

Na turnaji LETAS prošly do jamkovky Váňová s  ...
Na turnaji LETAS prošly do jamkovky Váňová s  ...

05.05.2019 | S rozpaky odjížděly české golfistky z turnaje LET Access Series ve švýcarském Gamsu. Soutěž, která se hrála premiérově v novém formátu, provázelo extrémně špatné počasí a druhé kolo se dohrávalo v neděli. Do jamkové hry postoupily ze sedmi Češek pouze Šideri Váňová a Kateřina Vlašínová.

Challenge Tour ve Španělsku: Skvělý český rozjezd, ...
Challenge Tour ve Španělsku: Skvělý český rozjezd, ...

05.05.2019 | Skvělý rozjezd měli čeští golfisté na turnaji European Challenge Tour ve Španělsku. Po úvodním kole Jan Cafourek i Filip Mrůzek sahali po nejvyšších umístěních. Cafourek však nezvládl druhé kolo a neprošel cutem, jeho krajan klesal pořadím každým kolem, nakonec obsadil dělené 38.

Divoké kolo Kláry Spilkové, do finiše jde z 20.
Divoké kolo Kláry Spilkové, do finiše jde z 20.

05.05.2019 | Pořádně divoké kolo má za sebou Klára Spilková na turnaji LPGA Tour poblíž San Francisca. Nejdříve se propadla až pod 50. místo, ale čtyři birdie v druhé polovině hřiště ji vrátily do horních pater. Se skóre Even par (72, 71, 73) je na děleném 20. místě.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky