Česká golfová federace

Aktuality

Šimon Zach slaví třetí turnajový titul v USA

Šimon Zach slaví třetí turnajový titul v USA

Petr Halaburda, Úterý 12. března 2019

Třetí turnajový triumf během studijního pobytu v USA zaznamenal český goflový amatér Šimon Zach, který vyhrál turnaj Bash at The Beach v Jižní Karolíně. Dva měsíce před závěrem univerzitních studií protrhl trápení z předchozích turnajů a v následujících dnech se odmění diváckým zážitkem na Players.

Před dvěma týdny v klubových barvách Lousville Cardinals se Šimon Zach trápil.

„Během posledního turnaje College na Floridě mně to moc nešlo. Hráli jsme na úzkém hřišti a já se trápil z týčka, ztratil jsem pár balonů a ačkoli jsem nehrál zcela špatně v poli, výsledek nestál za nic. Nebyl jsem schopen si rány představit, byl jsem z toho docela nesvůj,“ uvedl upřímně po dohrání vítězného turnaj pro náš web golfista, který za měsíc oslaví třiadvacáté narozeniny.

Pomohlo nakonec rozhodnutí týmového kouče, že na další akci nebude hrát týmovou soutěž se svými spoluhráči včetně svého krajana Jiřího Zusky, ale že se vydá na individuální turnaj, který se hrál v uplynulých třech dnech ve vzdálenosti dvacet minut jízdy autem od týmové akce v Jižní Karolíně.

Já mezitím dva týdny poctivě trénoval a dal svoji hru do kupy. A tento týden už to bylo zcela o něčem jiném. Hráli jsme na širším hřišti, které mělo sice hodně složité greeny, ale moje dlouhá hra nebyla pod takovým tlakem,“ popsal vítězný turnaj a radoval se z toho, že se začíná odrážet tvrdá zimní práce. „Ukázalo se, že změny přes zimu měly smysl. Věřím, že se tímto výsledkem vrátím zpět do týmu a přidám ještě jedno vítězství, než to zde v květnu zabalím,“ připomněl Zach, že příliš turnajů ho v Americe už nečeká.

Ve vítězném turnaji byl boj o titul pořádně dramatický. Se Zachem ještě další dva hráči skončili na výsledku -5, ale play-off se přesto nehrálo. „O výhře v individuální soutěži totiž rozhodovala nejlépe zahraná první jamka v posledním kole. Já na jedničce uhrál eagle,“ popsal Zach, kde přišel klíčový okamžik.

Jeho univerzitní tým nakonec obsadil na souběžném turnaji čtvrté místo a Jiří Zuska bral výborné dělené 19. místo. Společně do Lousville však necestují, během jarních prázdnin mají družstva nabitý turnajový program.

Ne tak Šimon Zach. „Kluky čeká další turnaj, zatímco já využiju pár volných dnů, abych navštívil The Players Championship,“ prozradil dnešní vítěz, že ho nyní čeká cesta divácká návštěva významného turnaje na Floridě.

Datum: Úterý 12. března 2019
Všechny články autora

Související články

Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...
Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...

15.10.2018 | Český golfista Šimon Zach vyhrál svůj druhý univerzitní turnaj. S výsledkem -15 triumfoval v Bank of Tennessee Intercollegiate, kde o jednu ránu předčil nejbližšího soupeře. Český golfista je přesvědčen, že poslední vítězství je mimo jiné i vyústěním skvělých tréninkových podmínek v Lousville.

Klára Spilková do finálového víkendu neprošla
Klára Spilková do finálového víkendu neprošla

23.03.2019 | Ani napotřetí se nepodařilo Kláře Spilkové v nováčkovské sezóně na LPGA proniknout do finálového víkendu. V druhém kole Bank of Hope Founders Cup zapisovala 76 ran (+4) a skončila daleko cutu.

Klára Spilková ztrácí dvě rány na hranici cutu
Klára Spilková ztrácí dvě rány na hranici cutu

22.03.2019 | Dvě rány na aktuální hranici cutu ztrácí česká profesionálka Klára Spilková na turnaji LPGA Tour v Arizoně. Během úvodního kola často skórovala, ale nevydařily se jí závěry obou devítek a dnes ji čeká těžká bitva o postup do finálových kol.

Kláře Spilkové začínají turnaje LPGA na americké ...
Kláře Spilkové začínají turnaje LPGA na americké ...

20.03.2019 | Dvojitý australský prolog má Klára Spilková za sebou, ve čtvrtek startují turnaje letošní sezóny na americké půdě. Nadcházející turnaj Bank of Hope Founders Cup v Arizoně bude prvním jejím plnohodnotným startem se statusem členky LPGA v USA.

Reprezentační výběry mají za sebou další přípravný ...
Reprezentační výběry mají za sebou další přípravný ...

19.03.2019 | Pětadvacet hráčů se zúčastnilo dalšího přípravného kempu Národních tréninkových skupin od 9. do 17. března v tureckém Beleku. Pod vedením hlavního trenéra Staffana Johanssona byl program věnován především krátké hře.

Jana Melichová zvládla přechod na univerzitu bez ...
Jana Melichová zvládla přechod na univerzitu bez ...

17.03.2019 | Jana Melichová se po roční studijní pauze vydala na univerzitní studia do USA. Čtyřikrát už dokázala skončit v T0P 12 a aktuálně je nejvýše postavenou českou hráčkou na světovém amatérském žebříčku (100.). Zdá se, že na golfový život na univerzitě Old Dominion si přivykla bez potíží.

Karolína Vlčková: Jistý cut, ale nevyšlo poslední ...
Karolína Vlčková: Jistý cut, ale nevyšlo poslední ...

11.03.2019 | Jistě prošla cutem, ale odjíždí nespokojena s výkonem v závěrečném kole. Karolína Vlčková má za sebou start do letošní sezóny Symetra Tour, druhé nejvyšší ženské série v USA. Na Floridě obsadila dělené 48. místo.

Šideri Váňová odstartovala sezónu cutem na turnaji ...
Šideri Váňová odstartovala sezónu cutem na turnaji ...

10.03.2019 | Dvě dobrá a dvě špatná kola. Tak charakterizovala svoje první vystoupení v nové sezóně česká profesionálka Šideri Váňová, která obsadila dělené 44. místo na turnaji Ladies European Tour v Austrálii. ...

Reklama
Banner