Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem

Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem

Jonáš Mencl, Pátek 8. února 2019

Letošní premiéra na LPGA Tour Kláře Spilkové nevyšla podle představ. Česká profesionálka v Austrálii na turnaji ISPS Handa Vic Open neprošla cutem o tři rány. Už v příštím týdnu ale bude mít šanci na reparát, ženská profesionální série se přesune do Grange.

Čtyřiadvacetiletá Češka nenašla na ISPS Handa Vic Open recept ani na jedno z hřišť, na nichž se turnaj koná. Ve čtvrtek zapsala na Creek Course 75 ran (+2), v pátek zahrála po třech bogey a dvou birdie 73 ran (+1) na Beach Course.

Se skóre +3 obsadila Klára Spilková dělené 103. místo a cutem neprošla. „Cut mě samozřejmě mrzí, ale jinak jsem ráda, že jsem zpět v turnajovém režimu a že mohu zase hrát,“ uvedla členka globálního týmu KPMG k vystoupení v 13th Beach Golf Clubu v Barwon Heads v Geelongu.

Spilková po obě dvě kola výrazně nechybovala, ale také se jí nedařilo příliš skórovat. „V prvním kole jsem párkrát zahrála drive do bunkerů, které tu jsou hluboké, takže jsem se musela jen vyhrávat. Druhé kolo bylo poklidné, jen jsem bohužel nedala dva kratší putty,“ popsala Klára, která měla podle statistik LPGA v prvním kole 33 puttů a ve druhém o dva méně.

Po dvou kolech vede turnaj Američanka Kim Kaufman se skóre -13. Dvě rány na ni ztrácí Japonka Haru Nomura.

Česká hráčka se nyní přesune do Grange na ISPS Handa Women´s Australian Open, které se hraje 14. do 17. února. „Bylo to dobré rozehrání před příštím týdnem,“ shrnula Klára Spilková své úvodní vystoupení roku.

LEADERBOARD

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Pátek 8. února 2019
Všechny články autora

Související články

Nejlepší kolo Kláry Spilkové: 32. místo na Havaji
Nejlepší kolo Kláry Spilkové: 32. místo na Havaji

21.04.2019 | Nejlepší kolo sezóny přineslo Kláře Spilkové dělené 32. místo a 12.443 dolarů. Česká profesionálka v posledním kole turnaje LOTTE Championship na Havaji zahrála 69 ran (-3) a získala letošní první dotované umístění.

Spilková si na Havaji pohoršila, v čele znovu ...
Spilková si na Havaji pohoršila, v čele znovu ...

20.04.2019 | Tři rány nad par hřiště zahrála Klára Spilková ve třetím kole turnaje LOTTE Championship na Havaji a v průběžném pořadí se propadla na dělené 56. místo.

Klára Spilková má z Havaje první cut v sezóně
Klára Spilková má z Havaje první cut v sezóně

19.04.2019 | První postup do finálových kol v letošní sezóně získala Klára Spilková na turnaji LOTTE Championship ze série LPGA Tour na Havaji. S výsledkem -3 drží dělenou 39. příčku a s hranicí cutu tentokrát neměla problém.

Spilkové se vstup do turnaje na Havaji vydařil
Spilkové se vstup do turnaje na Havaji vydařil

18.04.2019 | Slibný vstup do letošního pátého startu na sérii LPGA Tour má za sebou česká profesionálka Klára Spilková. V prvním kole turnaje LOTTE Championship na Havaji zahrála 70 ran (-2) a dělí průběžné 38. místo.

Klára Spilková: Pátý start v sezóně LPGA
Klára Spilková: Pátý start v sezóně LPGA

16.04.2019 | Popáté vstoupí v letošní sezóně do turnaje LPGA Tour česká profesionálka Klára Spilková. V předchozích čtyřech dílech se jí nepodařilo projít cutem, čtyřkolový turnaj na Havaji s dotací dva milióny dolarů nabízí další možnost v cestě za lepšími výsledky.

Klára Spilková cutem neprošla ani v Kalifornii
Klára Spilková cutem neprošla ani v Kalifornii

30.03.2019 | Ani napočtvrté se nepodařilo Kláře Spilkové projít do finálového víkendu na letošním turnaji LPGA Tour. V Kalifornii se svému základnímu plánu blížila, ale rozhodly ztráty na jamkách druhé devítky druhého kola. (Aktualizováno 31.3.)...

Kláru Spilkovou čeká po výsledku 73 boj o cut
Kláru Spilkovou čeká po výsledku 73 boj o cut

29.03.2019 | Dvěma birdie orámovala úvodní kolo na dalším turnaji LPGA Tour Klára Spilková a s výsledkem 73 ran (+1) figuruje na děleném 74. příčce a čeká ji boj o možnost zahrát si poprvé v sezóně finálová kola.

Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...
Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...

28.03.2019 | Tři české golfistky čeká v následujících dnech vystoupení na profesionálních soutěžích v USA. Klára Spilková již dnes odstartuje do prvního kola čtyřkolového turnaje LPGA, od pátku do neděle se uskuteční akce Symetra Tour za účasti Karolíny Vlčkové a Šideri Váňové.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky