Česká golfová federace

Aktuality

Manažerem STK bude od 1. března Jan Šonka

Manažerem STK bude od 1. března Jan Šonka

Petr Halaburda, Pátek 4. ledna 2019

Prvním březnovým dnem nastoupí do nově zřízené funkce manažera STK ČGF Jan Šonka. Muž, kterého dosud golfová veřejnost znala jako rozhodčího národních soutěží amatérů i profesionálů, činovníka v Hostivaři a v posledních letech také coby šéfa komise mládeže regionu Západ B a ředitele NGTM.

Nově zřízenou pozici začala hledat Česká golfová federace v druhé polovině loňského roku. Volba nakonec padla na šestadvacetiletého Jana Šonku, který v řadě funkcí působí uvnitř českého golfu již řadu let a má řadu zkušeností s pořádáním a vedením turnajů. Ostatně právě organizace turnajové sezóny, příprava kalendářů, správa vedení soutěží, nominace ředitelů i rozhodčích, příslušná logistika, vedení související administrace a mnoho dalších úkolů bude mít právě nový manažer STK ve své působnosti.

„S Honzou úzce spolupracujeme už dlouho a víme co od sebe očekávat. Ví to i sportovní ředitel Luboš Klikar, který bude jeho přímým nadřízeným. Osobně mám z tohoto kroku velkou radost a těším se, že bude agenda tuzemského golfu pod jedním vedením. Zároveň bych chtěl zdůraznit, že je nyní aparát ČGF kompletně profesionalizován,“ uvedl ke jmenování generální sekretář Aleš Libecajt, který je současně předsedou STK a se Šonkou bude velmi úzce spolupracovat.

Jan Šonka postřehl golf poprvé v dětském věku v jihočeské Bechyni, od roku 2004 začal hrát v Hostivaři, kde začal jako brigádník, později cvičitel dětských kurzů a maršál. Dodnes je jedním z těch, kteří pomáhají se školením maršálů. V Hostivaři se stal předsedou STK, v posledních pěti letech strávil jako rozhodčí na českých hřištích přes 500 dnů.

„Aktivním rozhodčím jsem od roku 2011. Bylo nutné upozadit vlastní hru, ale nevadí mi to. Rád si zajdu zahrát mimo turnaj, nemám potřebu se nutné hnát za soutěžními výsledky. Nikde jinde než na golfu nedokážu tak vypnout a tak relaxovat,“ svěřil se Šonka, který to dotáhl k HCP 13,4. V posledních letech působil jako rozhodčí pro českou PGA, je rozhodčím na Casa Sereně a letos začne pátou sezónu jako turnajový ředitel Národní Golfové Tour Mládeže.

Nový manažer STK studoval odborné poradenství a poté andragogiku, je lektorem první pomoci, byl technickým režisérem divadelních představení, sedm sezón působil v oblasti gastronomie v Krkonoších, spolupořádá dětské tábory.

Jak vidí nastupující českou golfovou generaci? „Mládeži často chybí pokora. Soutěživost a pracovitost našich mladých talentů je však obrovská,“ říká muž, který sám bude píli ve své nové životní profesi rovněž potřebovat. „Práce manažera představuje poměrně velký balík práce, který byl dříve rozdělen mezi další funkcionáře. Mám ale rád nové výzvy,“ dodal Jan Šonka.

Datum: Pátek 4. ledna 2019
Všechny články autora

Související články

Kurz golfových maršálů v Bitozevsi
Kurz golfových maršálů v Bitozevsi

05.04.2019 | Podvanácté uspořádala Česká Asociace Golfových Maršálů kurz maršálů tuzemských resortů. Víkendového semináře se v Bitozevsi zúčastnilo sedmnáct účastníků jak zkušených, tak i úplných začátečníků.

Kurz maršálů podvanácté
Kurz maršálů podvanácté

16.01.2019 | Již podvanácté se uskuteční kurz maršálů golfových resortů. Seminář určený jak pro začátečníky tak pokročilé v Golf Resortu Bitozeves uspořádá ve dnech 3.- 4. dubna Česká asociace golfových maršálů.

Kurz maršálů golfových resortů se uskuteční v dubnu
Kurz maršálů golfových resortů se uskuteční v dubnu

05.02.2018 | Jedenáctý kurz dovedností a znalostí golfového maršála uspořádá Česká asociace golfových maršálů ve dnech 4. - 5. dubna 2018 v Golf & Ski Resortu Kořenec.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Aleš Libecajt završil svoje působení v pravidlové ...
Aleš Libecajt završil svoje působení v pravidlové ...

13.11.2017 | Čtyři roky zajímavé práce v komisi, kde se tvoří golfová budoucnost. Od svého jmenování v roce 2013 byl členem pravidlové komise Aleš Libecajt a měl štěstí, že mohl být u toho, když se rodila pravidlová evoluce. Generální sekretář ČGF svoje působení v odborné komisi R&A ukončil počátkem listopadu.

NEPSANÁ PRAVIDLA GOLFU: Co ještě lze a co už nelze ...
NEPSANÁ PRAVIDLA GOLFU: Co ještě lze a co už nelze ...

03.11.2017 | Určitě to zažil nebo řešil každý z nás – to dilema, jak si hru zpříjemnit a dobře se pobavit, ale ještě přitom nepřekročit mez toho, co pravidla povolují či naopak zapovídají.

Těšte se na rok 2019 a pravidlové změny!
Těšte se na rok 2019 a pravidlové změny!

05.10.2017 | Už jste přemýšleli, co nového je kolem pravidlových úprav, ke kterým má dojít od roku 2019? Připomeňme si některé z nich, jak je popsal ve svých poznámkách v aktuálním vydání magazínu Golf Digest (10/2017) pravidlový expert Aleš Libecajt.

Dvě sezóny s CBA: Co ukázala praxe?
Dvě sezóny s CBA: Co ukázala praxe?

21.09.2017 | Po téměř dvou sezónách se zavedeným opravným koeficientem CBA pro hendikepové úpravy je na čase ohlédnutí a bilancování, zda - a popřípadě jak - se zvolené řešení osvědčilo v praxi. Za tím se ve svém textu podrobně ohlíží Dalibor Procházka, předseda Hendikepové a normovací komise ČGF:...

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge