Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková potřetí na Evian Championship

Klára Spilková potřetí na Evian Championship

Jonáš Mencl, Středa 12. září 2018

Čtvrtý a zároveň poslední start na majoru v letošním roce čeká od 13. září Kláru Spilkovou. Česká profesionálka se představí ve Francii na The Evian Championship, na kterém debutovala v roce 2015 a podruhé si na něm zahrála loni. Rekordně dotovaný turnaj se hraje tradičně na hřišti Évian-les-Bains.

Oproti loňskému ročníku se dotace závěrečného ženského majoru zvedla o 200 tisíc dolarů z 3,650.000 na 3,850.000 dolarů, z nichž si vítězka odkrojí 577.500 dolarů. Hranici čtyř milionů překoná turnaj už v příštím roce, kdy si hráčky zahrají dokonce o 4,1 milionu dolarů v novém termínu od 25. do 28. července. Výše dotace dělá z Evian Championship druhý nejlépe dotovaný ženský major hned po U.S. Women’s Open Championship.

Klára Spilková zamířila do dějiště šampionátu po dohrání Lacoste Ladies Open de France, turnaje Ladies European Tour, kde v minulém týdnu obsadila dělené 40. místo. V pondělí si zahrála cvičné kolo, ve středu ji čeká PRO-Am a od čtvrtka první ostré kolo.

Pětadvacátý ročník turnaje si zahraje 120 hráček, přičemž nejlepších 70 + ties postoupí do víkendových kol. Spilková na turnaji startovala poprvé před třemi lety a obsadila 55. místo. Loni si zahrála podruhé v kariéře, ale neprošla cutem.

I kvůli rozbitému kalendáři Ladies European Tour a turnajovému výpadku se Klára Spilková na předchozích třech letošních majorech, kterých se zúčastnila, výsledkově příliš neprosadila. Cutem neprošla na obou amerických majorech U.S Women’s Open Championship i KPMG Women’s PGA Championship. Do víkendových kol prošla pouze na RICOH Women’s British Open, kde obsadila 50. místo.

Hřiště pro letošní ročník měří 5924 metrů a má par 71. Klára do turnaje vstoupí ve čtvrtek ve 12:37 z odpaliště desáté jamky se Sandrou Gal a Brittany Lang. V roli kedíka se objeví znovu Martin Konečný. 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 12. září 2018
Všechny články autora

Související články

Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...
Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...

13.02.2019 | Druhý australský turnaj LPGA čeká od čtvrtka 14. února Kláru Spilkovou. Českou profesionálku čeká návrat na známé místo, v Grange hrála jako amatérka mistrovství světa už v roce 2008. Teď by na ISPS Handa Women´s Australian Open ráda odčinila minutý cut z minulého týdne.

Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem
Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem

08.02.2019 | Letošní premiéra na LPGA Tour Kláře Spilkové nevyšla podle představ. Česká profesionálka v Austrálii na turnaji ISPS Handa Vic Open neprošla cutem o tři rány. Už v příštím týdnu ale bude mít šanci na reparát, ženská profesionální série se přesune do Grange.

Očekávaný první start Spilkové je tu.
Očekávaný první start Spilkové je tu.

06.02.2019 | V australské Victorii si připíše Klára Spilková první start letošní sezóny. A půjde rovněž o její premiérový start na LPGA Tour, coby členky nejprestižnějšího ženského profesionálního okruhu. Turnaj ISPS Handa Vic Open si zahrají i muži v rámci European Tour.

Golf Channel bude vysílat LPGA Tour s Klárou Spilkov ...
Golf Channel bude vysílat LPGA Tour s Klárou Spilkov ...

05.02.2019 | Ve čtvrtek vstoupí česká golfová jednička Klára Spilková do prestižní série LPGA Tour na turnaji v Austrálii. Letošní premiéru s českou účastí, ale i všechny turnaje série v nadcházejících dvou sezónách bude vysílat český Golf Channel.

Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...
Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...

30.12.2018 | Klára Spilková v posledních dvou letech výrazně vynáší český golf vzhůru. Loni premiérovým vítězstvím na LET, letos postupem do elitní soutěže LPGA. Není už však sama, kdo má podíl na vzestupu českého golfu. Výtečnou sezónu mezi profesionály zažil i Filip Mrůzek, ani další hráči nezůstali pozadu.

Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu.
Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu.

06.11.2018 | Klára Spilková vrátila domů z úspěšné kvalifikace LPGA. Na tiskové konferenci v pražské Hergetově Cihelně shrnula tři uplynulé týdny, na jejich závěr přišla velká radost. Současně ukončila předčasně letošní sezónu a už se začala pomalu svěřovat s plány na příští rok.

Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...
Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...

03.11.2018 | Česko bude mít od příští sezóny zastoupení v nejprestižnější ženské sérii světa. Zásluhou Kláry Spilkové, která v závěrečné kvalifikační části Q-Series obsadila čtvrté místo. Hráčskou kartu si vybojovala s naprostým přehledem, na poslední postupové místo si vytvořila náskok 21 ran.

Sedmé kolo Q-Series se dohrávalo v sobotu, Spilková ...
Sedmé kolo Q-Series se dohrávalo v sobotu, Spilková ...

03.11.2018 | (AKTUALIZOVÁNO) Stejně jako předchozí ani sedmé kolo Q-Series nebylo dokončeno kvůli tmě, dohrávalo se až v sobotu dopoledne. Klára Spilková sice poklesla na čtvrté místo, ale její celkovou pozici to nijak neohrozilo - na postupovou hranici má násko 22 ran.

Reklama
ThajskeThajske
Thajske