Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková potřetí na Evian Championship

Klára Spilková potřetí na Evian Championship

Jonáš Mencl, Středa 12. září 2018

Čtvrtý a zároveň poslední start na majoru v letošním roce čeká od 13. září Kláru Spilkovou. Česká profesionálka se představí ve Francii na The Evian Championship, na kterém debutovala v roce 2015 a podruhé si na něm zahrála loni. Rekordně dotovaný turnaj se hraje tradičně na hřišti Évian-les-Bains.

Oproti loňskému ročníku se dotace závěrečného ženského majoru zvedla o 200 tisíc dolarů z 3,650.000 na 3,850.000 dolarů, z nichž si vítězka odkrojí 577.500 dolarů. Hranici čtyř milionů překoná turnaj už v příštím roce, kdy si hráčky zahrají dokonce o 4,1 milionu dolarů v novém termínu od 25. do 28. července. Výše dotace dělá z Evian Championship druhý nejlépe dotovaný ženský major hned po U.S. Women’s Open Championship.

Klára Spilková zamířila do dějiště šampionátu po dohrání Lacoste Ladies Open de France, turnaje Ladies European Tour, kde v minulém týdnu obsadila dělené 40. místo. V pondělí si zahrála cvičné kolo, ve středu ji čeká PRO-Am a od čtvrtka první ostré kolo.

Pětadvacátý ročník turnaje si zahraje 120 hráček, přičemž nejlepších 70 + ties postoupí do víkendových kol. Spilková na turnaji startovala poprvé před třemi lety a obsadila 55. místo. Loni si zahrála podruhé v kariéře, ale neprošla cutem.

I kvůli rozbitému kalendáři Ladies European Tour a turnajovému výpadku se Klára Spilková na předchozích třech letošních majorech, kterých se zúčastnila, výsledkově příliš neprosadila. Cutem neprošla na obou amerických majorech U.S Women’s Open Championship i KPMG Women’s PGA Championship. Do víkendových kol prošla pouze na RICOH Women’s British Open, kde obsadila 50. místo.

Hřiště pro letošní ročník měří 5924 metrů a má par 71. Klára do turnaje vstoupí ve čtvrtek ve 12:37 z odpaliště desáté jamky se Sandrou Gal a Brittany Lang. V roli kedíka se objeví znovu Martin Konečný. 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 12. září 2018
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková na Evian Championship neprošla cutem
Klára Spilková na Evian Championship neprošla cutem

14.09.2018 | Účinkování Kláry Spilkové na závěrečném majoru sezony Evian Championship trvalo jen dvě turnajová kola. Česká hráčka nezlomila nelichotivou bilanci na turnajích kategorie major v letošním roce a cutem neprošla na třetím ze čtyř. Po kolech 73 a 74 jí k postupu chyběly dvě rány.

Klára Spilková zahájila závěrečný major sezony ...
Klára Spilková zahájila závěrečný major sezony ...

13.09.2018 | Česká profesionálka Klára Spilková má za sebou úvodní kolo pátého a zároveň posledního ženského majoru roku. Tak jako ve všech předchozích majorech sezony, vstoupila i do Evian Championship kolem nad par. Po 73 ranách (+2) se pohybuje na hraně předpokládaného cutu.

Spilková zůstává před finálovým kolem v TOP 10
Spilková zůstává před finálovým kolem v TOP 10

22.09.2018 | Další výkon pod par hřiště (69) předvedla v třetím kole turnaje Estrella Damm Ladies Open ve Španělsku Klára Spilková a zůstává stále v elitní desítce průběžného pořadí. Z devátého místa už však na medailové pozice ztrácí čtyři rány.

Spilková ve Španělsku předvedla nejlepší kolo ...
Spilková ve Španělsku předvedla nejlepší kolo ...

21.09.2018 | Skvělý výkon předvedla v druhém kole turnaje Golf Club de Terramar série Ladies European Tour česká golfistka Klára Spilková. Její výsledek 64 (-7) byl nejlepším výkonem dne a posunula se na dělené páté místo. Šideri Váňová slibně rozehraný boj o cut nezvládla.

Vydařený start Češek na turnaji LET ve Španělsku
Vydařený start Češek na turnaji LET ve Španělsku

20.09.2018 | Zdařilé vykročení mají za sebou české golfistky startující na turnaji ze série Ladies European Tour ve Španělsku a obě jsou nad hranicí předpokládané cutu. Šideri Váňová drží po výsledku 68 (-3) dělené 15. místo, Klára Spilková (70) je po prvním kole na 35.

Češi v žebříčcích: Melichová poprvé v TOP 100, ...
Češi v žebříčcích: Melichová poprvé v TOP 100, ...

20.09.2018 | Září je ve výkonnostním golfu měsícem, v němž vrcholí sezóna evropských soutěží, aspiranti na kariérní posun usilují o lepší místo v kvalifikačních školách a nižších sériích, hráčům na univerzitách začíná školní rok a s ním i univerzitní týmový golf. A tyto okolnosti promlouvají do žebříčků.

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship ...
Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship ...

19.09.2018 | Český golf o sobě dal znovu hlasitě vědět. Z prestižního turnaje Evian Championship Junior’s Cup, který navazuje na závěrečný dámský major, vezou čeští hráči a hráčky do 14 let výborné čtvrté místo. Ve druhém kole zahráli v paru a z šestého místa po prvním kole o dvě příčky poskočili vpřed.

Evian Championship Junior‘s Cup, 1.
Evian Championship Junior‘s Cup, 1.

18.09.2018 | Velkou bojovnost předvedli čeští reprezentanti do čtrnácti let v prvním kole juniorského poháru Evian Championship. Po horším začátku kola se v jeho druhé polovině herně zvedli a výsledkem je slibné šesté místo v pořadí družstev. Denisa Vodičková je v individuálním hodnocení sedmá.

Reklama
RBRB
RB