Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková potřetí na Evian Championship

Klára Spilková potřetí na Evian Championship

Jonáš Mencl, Středa 12. září 2018

Čtvrtý a zároveň poslední start na majoru v letošním roce čeká od 13. září Kláru Spilkovou. Česká profesionálka se představí ve Francii na The Evian Championship, na kterém debutovala v roce 2015 a podruhé si na něm zahrála loni. Rekordně dotovaný turnaj se hraje tradičně na hřišti Évian-les-Bains.

Oproti loňskému ročníku se dotace závěrečného ženského majoru zvedla o 200 tisíc dolarů z 3,650.000 na 3,850.000 dolarů, z nichž si vítězka odkrojí 577.500 dolarů. Hranici čtyř milionů překoná turnaj už v příštím roce, kdy si hráčky zahrají dokonce o 4,1 milionu dolarů v novém termínu od 25. do 28. července. Výše dotace dělá z Evian Championship druhý nejlépe dotovaný ženský major hned po U.S. Women’s Open Championship.

Klára Spilková zamířila do dějiště šampionátu po dohrání Lacoste Ladies Open de France, turnaje Ladies European Tour, kde v minulém týdnu obsadila dělené 40. místo. V pondělí si zahrála cvičné kolo, ve středu ji čeká PRO-Am a od čtvrtka první ostré kolo.

Pětadvacátý ročník turnaje si zahraje 120 hráček, přičemž nejlepších 70 + ties postoupí do víkendových kol. Spilková na turnaji startovala poprvé před třemi lety a obsadila 55. místo. Loni si zahrála podruhé v kariéře, ale neprošla cutem.

I kvůli rozbitému kalendáři Ladies European Tour a turnajovému výpadku se Klára Spilková na předchozích třech letošních majorech, kterých se zúčastnila, výsledkově příliš neprosadila. Cutem neprošla na obou amerických majorech U.S Women’s Open Championship i KPMG Women’s PGA Championship. Do víkendových kol prošla pouze na RICOH Women’s British Open, kde obsadila 50. místo.

Hřiště pro letošní ročník měří 5924 metrů a má par 71. Klára do turnaje vstoupí ve čtvrtek ve 12:37 z odpaliště desáté jamky se Sandrou Gal a Brittany Lang. V roli kedíka se objeví znovu Martin Konečný. 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 12. září 2018
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková se na LPGA vrátí v druhé polovině ...
Klára Spilková se na LPGA vrátí v druhé polovině ...

18.07.2019 | Nejlepší česká golfistka se po dlouhodobých zdravotních komplikacích vrací ke golfu a v druhé polovině srpna ji uvidíme zpět na okruhu LPGA.

Šest českých zástupců startuje na čtyřech profesioná ...
Šest českých zástupců startuje na čtyřech profesioná ...

10.07.2019 | Tři české hráčky a tři hráči budou v druhé polovině týdne startovat na turnajích ze sérií LETAS, Symetra Tour, Challenge Tour a Pro Golf Tour. Klára Spilková se na americkou LPGA prozatím nevrací.

Klára Spilková má zdravotní přestávku, odkládá ...
Klára Spilková má zdravotní přestávku, odkládá ...

28.06.2019 | Dvoutýdenní pauzu ze zdravotních důvodů si musí dát nuceně česká profesionálka Klára Spilková. Lékaři doporučili hráčce naprostý dvoutýdenní odpočinek, než dojde k dalším zdravotním testům. Informaci oznámil realizační tým české golfové jedničky.

Klára Spilková před 2. kolem PGA Champoinship ...
Klára Spilková před 2. kolem PGA Champoinship ...

21.06.2019 | Klára Spilková ukončila svoji účast na KPMG PGA Women's Championship předčasně. Před druhým kolem ze soutěže odstoupila kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům, které nastaly už během prvního hracího dne.

Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship
Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship

19.06.2019 | První letošní dámský major s účastí Kláry Spilkové, dva hráči na Challenge Tour a po dvou hráčkách na turnajích LETAS i Symetra Tour. Ke dvaatřiceti hráčům hrajícím na Kaskádě se přidá v závěru týdne dalších sedm českých golfistů a golfistek hrajících na dalších profesionálních turnajích.

Klára Spilková neprošla na LPGA cutem o jednu ránu
Klára Spilková neprošla na LPGA cutem o jednu ránu

15.06.2019 | Na dalším skvěle obsazeném turnaji ze série LPGA Tour neprošla nejlepší česká hráčka cutem. V prvním kole zahrála 71 ran (-1) a ve druhém zapisovala 73 úderů (+1). S celkovým skóre Even par ztratila na cut jedinou ránu. ...

Klára Spilková je po prvním kole v Michiganu nad ...
Klára Spilková je po prvním kole v Michiganu nad ...

14.06.2019 | Další turnaj ze série LPGA Tour se hraje v Michiganu na hřišti Blythefield Country Club. Start prvního kola byl kvůli silným dešťům posunut o sedm hodin, Spilková ale stihla dohrát ještě před soumrakem. S výsledkem 71 (-1) si drží dělené 67. místo, těsně nad hranicí cutu.

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...
Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...

12.06.2019 | Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge