Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková potřetí na Evian Championship

Klára Spilková potřetí na Evian Championship

Jonáš Mencl, Středa 12. září 2018

Čtvrtý a zároveň poslední start na majoru v letošním roce čeká od 13. září Kláru Spilkovou. Česká profesionálka se představí ve Francii na The Evian Championship, na kterém debutovala v roce 2015 a podruhé si na něm zahrála loni. Rekordně dotovaný turnaj se hraje tradičně na hřišti Évian-les-Bains.

Oproti loňskému ročníku se dotace závěrečného ženského majoru zvedla o 200 tisíc dolarů z 3,650.000 na 3,850.000 dolarů, z nichž si vítězka odkrojí 577.500 dolarů. Hranici čtyř milionů překoná turnaj už v příštím roce, kdy si hráčky zahrají dokonce o 4,1 milionu dolarů v novém termínu od 25. do 28. července. Výše dotace dělá z Evian Championship druhý nejlépe dotovaný ženský major hned po U.S. Women’s Open Championship.

Klára Spilková zamířila do dějiště šampionátu po dohrání Lacoste Ladies Open de France, turnaje Ladies European Tour, kde v minulém týdnu obsadila dělené 40. místo. V pondělí si zahrála cvičné kolo, ve středu ji čeká PRO-Am a od čtvrtka první ostré kolo.

Pětadvacátý ročník turnaje si zahraje 120 hráček, přičemž nejlepších 70 + ties postoupí do víkendových kol. Spilková na turnaji startovala poprvé před třemi lety a obsadila 55. místo. Loni si zahrála podruhé v kariéře, ale neprošla cutem.

I kvůli rozbitému kalendáři Ladies European Tour a turnajovému výpadku se Klára Spilková na předchozích třech letošních majorech, kterých se zúčastnila, výsledkově příliš neprosadila. Cutem neprošla na obou amerických majorech U.S Women’s Open Championship i KPMG Women’s PGA Championship. Do víkendových kol prošla pouze na RICOH Women’s British Open, kde obsadila 50. místo.

Hřiště pro letošní ročník měří 5924 metrů a má par 71. Klára do turnaje vstoupí ve čtvrtek ve 12:37 z odpaliště desáté jamky se Sandrou Gal a Brittany Lang. V roli kedíka se objeví znovu Martin Konečný. 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 12. září 2018
Všechny články autora

Související články

Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu.
Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu.

06.11.2018 | Klára Spilková vrátila domů z úspěšné kvalifikace LPGA. Na tiskové konferenci v pražské Hergetově Cihelně shrnula tři uplynulé týdny, na jejich závěr přišla velká radost. Současně ukončila předčasně letošní sezónu a už se začala pomalu svěřovat s plány na příští rok.

Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...
Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...

03.11.2018 | Česko bude mít od příští sezóny zastoupení v nejprestižnější ženské sérii světa. Zásluhou Kláry Spilkové, která v závěrečné kvalifikační části Q-Series obsadila čtvrté místo. Hráčskou kartu si vybojovala s naprostým přehledem, na poslední postupové místo si vytvořila náskok 21 ran.

Sedmé kolo Q-Series se dohrávalo v sobotu, Spilková ...
Sedmé kolo Q-Series se dohrávalo v sobotu, Spilková ...

03.11.2018 | (AKTUALIZOVÁNO) Stejně jako předchozí ani sedmé kolo Q-Series nebylo dokončeno kvůli tmě, dohrávalo se až v sobotu dopoledne. Klára Spilková sice poklesla na čtvrté místo, ale její celkovou pozici to nijak neohrozilo - na postupovou hranici má násko 22 ran.

Spilková kráčí k LPGA, od postupu ji dělí dvě kola
Spilková kráčí k LPGA, od postupu ji dělí dvě kola

01.11.2018 | S každým dalším povedeným kolem je blíž a blíž postupu. Teď už je Klára Spilková LPGA tak blízko, že se nechce věřit, že by měla o kartu přijít. Ani v šestém kole Q-Series neměla žádný vážnější problém, zahrála 71 ran (-1) a stále figuruje na prvním místě pořadí, i když už na čele není sama.

Klára Spilková dál v čele Q-Series, postup na ...
Klára Spilková dál v čele Q-Series, postup na ...

01.11.2018 | Závěrečný kvalifikační část LPGA už míří ke svému závěru, nyní už na hřišti Pinehurst #7. Kláru Spilkovou přechod na druhou osmnáctku zatím nijak nezbrzdila v rozletu a po kole v paru (72) dál drží v Q-Series vedení.

Spilková vstupuje do klíčové části Q-Series z ...
Spilková vstupuje do klíčové části Q-Series z ...

31.10.2018 | První část vyšla Kláře Spilkové skvěle. Česká profesionálka se po první polovině závěrečného kvalifikačního maratónu LPGA s názvem Q-Series usadila na vedoucí příčce, kterou bude chtít v následujících čtyřech kolech na Pinehurst no. 7 přetavit v kartu LPGA.

Spilková nezaváhala: V polovině Q-Series jasně vede
Spilková nezaváhala: V polovině Q-Series jasně vede

29.10.2018 | Úvodní část kvalifikačního maratónu LPGA zvládla Klára Spilková na podtrženou jedničku. Ve všech čtyřech kolech na hřišti Pinehurst číslo 6 zahrála pod par a suverénně vede o čtyři rány před startem druhé části, která se uskuteční na Pinehurst #7. Vyšlo jí i čtvrté kolo, navzdory nervóznímu úvodu.

Spilková k nezastavení: Kartě LPGA je o další ...
Spilková k nezastavení: Kartě LPGA je o další ...

28.10.2018 | Jeden den volna v závěrečné kvalifikační části Q-Series neměl na Kláru Spilkovou negativní vliv. Naopak. Česká hráčka uvítala pauzu v náročném programu, nabrala síly a v sobotu předvedla další bezchybné kolo. Po 69 ranách se jako první hráčka dostala na dvouciferné skóre pod par.

Reklama
NHGNHG
NHG