Česká golfová federace

Reprezentace

Aktuální informace

Aktuální informace

Na této stránce naleznete důležité dokumenty, termíny, odkazy a zprávy týkající se aktuálního dění okolo Tréninkového systému ČGF, reprezentace ČR a sportovního golfu obecně.

 

15.1.2019  V České republice budou dva turnaje LETAS

Třetí ročník turnaje Czech Ladies Challenge se bude konat v termínu 1. až 3. srpna opět v Golf Resortu Konopiště. Na českém území se v roce 2019 uskuteční ještě jeden turnaj ženské profesionální série LET Access Series. Premiéru bude mít od 23. do 25. srpna Tipsport Czech Ladies Open. Místem konání bude Golf Resort Karlštejn. 

 

10.1.2019  Silné turnaje ve Francii otevírají přihlášky

Francouzská golfová federace otevřela online přihlášky na svá mezinárodní mistrovství. V úvodu sezóny stojí za pozornost především prestižní turnaje Esmond Trophy (MM Francie juniorek do 21 let), Carlhian Trophy (MM Francie chlapců do 18 let) a Murat Cup (MM Francie mužů na rány). Všechny tři akce se řadí mezi nejkvalitnější a nejsilnější mezinárodní turnaje v Evropě. Nezpomeňte, že Francie vyžaduje spolu s přihláškou dodat také certifikát HCP a potvrzení od lékaře. K tomu slouží formuláře ke stažení. Všechny důležité informace, formuláře i online přihlášky neleznete zde

 

9.1.2019  Irish Girls U18 Open Stroke Play Championship

Základní informace a online přihlášku k mezinárodnímu turnaji Irish Girls U18 Open Stroke Play Championship (Otevřené mistrovství Irska dívek do 18 let na rány) nalzenete zde

 

2.1.2019  Známe kompletní složení NTS ČGF 2018/2019

Sportovní úsek STK ČGF potvrdil konečné složení Národních tréninkových skupin ČGF pro sezónu 2018/2019, a to včetně zařazených profesionálních hráčů. Hlavním trenérem zůstává i nadále Švéd Staffan Johansson. V NTS bude v roce 2019 působit celkem 45 hráčů (včetně 7 profesionálů a 12 hráčů studujících či působících v zahraničí). Někteří hráči jsou zařazeni podmínečně a musí do určeného termínu projít testováním a splnit požadované limity. (PDF se složením skupin)

 

14.12.2018  Změny v Success programu

ČGF dnes publikovala také aktualizovaný Success program pro rok 2019. Největší změnou je, že žádat budou moci pouze hráči zařazení do Tréninkového systému ČGF. Žádosti se pak budou zasílat výhradně skrze Evidenční systém ČGF – sekce žádosti. Kompletní popis nového Success Programu naleznete zde, a to včetně seznamu zahrnutých turnajů pro muže/chlapce a ženy/dívky.

 

10.12.2018  Kam v roce 2019 zavítají reprezentační týmy

ČGF publikovala plán reprezentačních výjezdů na rok 2019. Celkem se jedná o 12 akcí. Úbytek oproti loňskému roku způsobilo několik faktorů. V roce 2019 se nekoná MS družstev (každé dva roky), stejně tak The Junior Open. Pozvánku pak pravděpodobně nedostane dívčí tým na MS juniorek do Kanady, jelikož o startovním poli rozhoduje výsledek týmu žen na posledním MS družstev. Z programu byl letos odstraněn také turnaj European Nations Cup v Sotogrande. Namísto toho klade hlavní kouč ČGF v jarním období větší důraz na přípravu. I proto mají hráči NTS v programu hned 3 tréninkové kempy v zahraničí. Plán reprezentačních výjezdů naleznete zde nebo v sekci Reprezentace - Nominace a nominační kritéria.

 

6.12.2018  Hráči NTS na horách, ale bez běžek

Od čtvrtka 6. do neděle 9. prosince se v Malé Úpě v Krkonoších koná historicky první kondiční soustředění v horách pro hráče Národních tréninkových skupin ČGF. Jelikož aktuálně není na dostatek sněhu na běžkování, bude kemp zaměřen především na team building a sportovní hry. Nebudou samozřejmě chybět ani populární venkovní výběhy. Snad budeme mít příště více štěstí na podmínky.

 

2.12.2018  Regionální výběry byly otestovány v Nymburce

Dnes skončilo kondiční soustředění hráčů Regionálních tréninkových skupin ČGF. Bezmála 60 hráčů do 15 let bylo rozděleno na dvě skupiny podle věku. Každá strávila ve Sportovním Centru Nymburk 3 dny s primárním cílem podstoupit každoroční fyzické testování. Hrály se ale také hry, protahovalo se, regenerovalo a částečně i posilovalo. Výsledky budou hráčům oznámeny na lednových individuálních setkáních s trenéry ČGF, jejichž součástí bude i kondiční příprava.

 

15.11.2018  V RTS ČGF bude příští rok 60 hráčů

Sportovní úsek STK ČGF potvrdil konečné složení Regionálních tréninkových skupin ČGF na sezónu 2018/2019. Ve čtyřech regionech bude působit celkem 60 hráčů. RTS Západ A nominovalo 14 hráčů, RTS Západ B 15 hráčů, RTS Východ A 15 hráčů a RTS Východ B 16 hráčů. Trenérské týmy zůstávají beze změny. Program sezóny bude opět o něco bohatší. Největší změnou bude pořádání prvního zahraničního kempu za účasti hlavního kouče ČGF Staffana Johanssona. Ten se uskuteční koncem února v Beleku. (PDF se složením skupin)

Reklama
NHGNHG
NHG