Česká golfová federace

Tiskové zprávy

Bav se golfem spuštěn: Šance pro zájemce všeho věku o rekreační sport

Bav se golfem spuštěn: Šance pro zájemce všeho věku o rekreační sport

redakce, Pondělí 26. března 2018

Golf hrají desítky milionů hráčů bez rozdílu věku, nadání a finančního zázemí. Drtivá většina z nich hraje pouze pro radost ze hry a totéž čeká nové zájemce, kteří objeví cestu na hřiště prostřednictvím platformy Bav se golfem.

Tu dnes spustila v pražském sídle KPMG během tiskové konference Česká golfová federace ve spolupráci s Asociací golfových hřišť. Oslovovat nebude pouze nováčky, ale také ty, kteří kdysi už golf vyzkoušeli, ovšem z různých důvodů u něj nezůstali, či aktivní hráče. Cílit bude na potencionální rekreační golfisty všeho věku.

Co od Bav se golfem mohou zájemci o golf očekávat? Na specializovaném webu bavsegolfem.cz se budou dozvídat na jednom místě o nejnovějších akcích golfových klubů a resortů v jejich nejbližším (i vzdálenějším) okolí – o dnech otevřených dveří, o nových akcích na hřištích, o lákavých nabídkách hry, vhodných turnajích pro ženy, děti, seniory i celé rodiny a mnoho dalších aktivit spojených
s golfem. Každému podle jeho hrací úrovně, kterou si sám v nabídce zvolí.

Celá platforma bude upozorňovat i v negolfovém prostředí, že navštívit areál golfového hřiště může každý, že nejde o uzavřenou společnost. Nezáleží na věku, dovednostech, pohlaví, vzdělání a dávno už ani na financích. Aktivní hráči vědí, že golf má mnoho podob. Bav se golfem ale hodlá tyto informace šířit v široké populaci, která ještě nemá dostatek informací. Třeba i o tom, že golf se neustále vyvíjí
a nabízí novým zájemcům zdravou outdoorovou aktivitu.

Mnoho golfových adeptů se někdy setkalo s klišé o nudné hře pro zbohatlíky, o její nákladnosti,
o uzavřené společnosti. Ovšem golf se už dávno nehraje pouze v soukromých klubech, ostatně celosvětově jde o jeden z nejvíce otevřených sportů a Česká republika tento vývoj stále silněji kopíruje. Na mnohých veřejných hřištích dokonce už není nutné mít složenou základní golfovou zkoušku, jak tomu bývalo v minulosti.

Platforma si nedává za cíl okamžitý hromadný přísun golfistů, i když samozřejmě dlouhodobě má za úkol počty hráčů navyšovat, a to jak registrovaných, tak neregistrovaných. Její základní snahou bude
v nadcházejících letech ukazovat golf jako ideální možnost rodinné a zdravé zábavy. Jako krásný sport v přírodě, s kterým lze začít v každém věku. A pokud ho nevyzkouší noví zájemci okamžitě? Třeba se k němu nějak dostanou v budoucnu a budou už vědět, že z prvních kroků nemusejí mít obavu.

Prezident ČGF Zdeněk Kodejš ani neočekává, že mávnutím kouzelného proutku český golf přiláká na tisíce nových hráčů. „To se mi na Bav se golfem líbí nejvíce. Využijeme zkušenosti z našich dřívějších projektů, začneme kopírovat historický vývoj golfu. Nebude to revoluce, ale spíše evoluce. Budeme vysvětlovat, že golf je krásný, zdravý i dostupný a na základě reakcí veřejnosti budeme platformu upravovat, aby šlo o dlouhodobý proces. Potřebujeme mít možnost, jak lidem představovat golf a ničit v jejich podvědomí všechna ta hloupá klišé, která o něm existují,“ avizuje šéf českého golfu, že jde
o dlouhodobý vývoj.

Jeho názor sdílí i hlavní partneři platformy, kteří chtějí podpořit zdravý životní styl veřejnosti. „Vedle sponzoringu Národního divadla z oblasti kultury, si Raiffeisenbank zvolila golf jako svůj primární
a strategický směr v oblasti sportu. Jsme moc rádi, že jeho obliba neustále roste, o čemž svědčí
i opětovné zařazení mezi olympijské disciplíny. Golfu se věnují především lidé ve věku od 25 do 54 let. Prostřednictvím partnerství v projektu Bav se golfem chceme přiblížit krásy tohoto sportu širší veřejnosti i mladším věkovým skupinám a přispět tak k rozvoji mladých a nadějných talentů,“
uvedla Hana Kovářová, ředitelka marketingu Raiffeisenbank.

Také zástupce KPMG vnímá pozitivní dopad, který může platforma mít na zdravější způsob života. „Díky naší celosvětové působnosti a aktivitám v oblasti golfu vidíme, že golf je skutečně ideálním sportem pro širší populaci. Na lokálním trhu spolupracujeme s Českou golfovou federací a podporujeme myšlenku prezentace golfu jako rodinného sportu.“ vysvětlil ředitel marketingu  a komunikace Roman Maco.

Resortů zapojených do platformy utěšeně přibývá, možností zahrát si golf v nejbližším okolí bude stále více. „Už teď se do Bav se golfem zapojilo 57 hřišť a další přibývají. Na webu již nyní najdete 124 nabídek,“ připomněl projektový manažer ČGF Tomáš Přikryl a dodal, že Bav se golfem bude založen na podobném principu jako například portál kudyznudy.cz a na jednom místě bude shromažďovat veškeré nabídky všech subjektů, které se na webovém portále bavsegolfem.cz registrují. „Jde nám o centralizaci nabídek. Až zájemce přijde na web bavsegolfem.cz, najde na něm všechny informace na jednom místě. Naší snahou bude, aby se postupně zapojila všechna hřiště v Česku,“ dodal Přikryl. 

Další potřebné informace naleznete na bavsegolfem.cz.

Kontakt pro media

Petr Halaburda
Media manažer ČGF
Česká golfová federace | Czech Golf Federation
Erpet Golf Centrum | Strakonická 2860/4 | 150 00 Praha 5 - Smíchov
gsm: +420 602 216 642
e-mail: petr.halaburda@cgf.cz

Autor: redakce 
Datum: Pondělí 26. března 2018
Všechny články autora

Související články

Konference ČGF: Nová kontrolní komise, příprava ...
Konference ČGF: Nová kontrolní komise, příprava ...

17.03.2018 | Sobotní konference České golfové federace v pražském hotelu STEP zvolila novou tříčlennou kontrolní komisi, schválila rozpočet na letošní rok, představila delegátům novou platformu Bav se golfem, ze svých řad vyloučila Nová Amerika Country Club.

Golfisty roku Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Vítězi ankety Golfista roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru na pražském Smíchově ve svých kategoriích Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou turnajů v řadě na americké půdě se XXII.

Plány ČGF na příští rok: Bav se golfem, nový web ...
Plány ČGF na příští rok: Bav se golfem, nový web ...

03.11.2017 | Přilákat nové zájemce o hru, zachovat významné postavení na mezinárodním diplomatickém poli, zvýšit sportovní úroveň české špičky i další úkoly stojí před Českou golfovou federací v příští sezóně. O současném dění uvnitř ČGF na setkání s novináři informovali zástupci výboru.

Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš  ...
Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš  ...

20.10.2017 | Podzimní konference ČGF, která se v pátek odpoledne uskutečnila ve Svachově Lhotce, shrnula končící sezónu a přinesla informace o novinkách včetně chystané změně národního kouče. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že od 1. listopadu nastupuje do funnkce generálního sekretáře Aleš Libecajt.

Víkend s President Goldscheider Trophy uzavřel ...
Víkend s President Goldscheider Trophy uzavřel ...

02.10.2017 | Víkendový souboj mužských výběrů Východ proti Západu, hraný pod názvem President Goldscheider Trophy uzavřel domácí soutěžní sezónu. Na českých hřištích sice turnajových ruch určitě neutichne, ale 20. ročník české obdoby Ryder Cupu završil soutěže pořádané Českou golfovou federací.

Mistrovské tituly pro rok 2017 rozdány
Mistrovské tituly pro rok 2017 rozdány

17.09.2017 | Golfová sezóna ještě zdaleka nekončí, ale golfové mistrovské tituly v České republice byly rozděleny. Posledními šampióny byly vyhlášeny v průběhu minulého týdne vítězového akademického mistrovství republiky. Všechny soutěže týmů i jednotlivců pro rok 2017 tím byly definitivně završeny.

Změny ve složení týmů tréninkového systému ČGF
Změny ve složení týmů tréninkového systému ČGF

09.07.2017 | Personální změny byly provedeny k 1. červenci v Tréninkovém systému ČGF. Nově jsou členy Czech Golf Teamu čtyři profesionálové (Klára Spilková, Karolína Vlčková, Filip Mrůzek a Stanislav Matúš). Ke změnám došlo v Národních týmech mužů i žen, ale také v Regionálních tréninkových skupinách Západ A, Zá...

Český golf se zapojí do celosvětového projektu ...
Český golf se zapojí do celosvětového projektu ...

24.05.2017 | České kluby se připojily k celosvětovému projektu, který má otevřít brány golfových resortů ženám a dívkám každého věku. Chcete strávit se svými přítelkyněmi pěkné odpoledne na golfu? Víte o kamarádce ze svého okolí, která by ráda golf vyzkoušela, ale ještě neměla možnost.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP