Česká golfová federace

Tiskové zprávy

EOHT po roce znovu na Kaskádě

EOHT po roce znovu na Kaskádě

redakce, Sobota 31. března 2018

Jedenáct družstev ze šesti zemí, na startovní listině 66 hráčů. Stejně jako před rokem slibuje blížící se soutěž European Olympic Hopes Trophy (EOHT), která se znovu uskuteční na brněnské Kaskádě, velký sportovní zážitek. Nejtalentovanější hráče do 16 let čekají od 18. do 21. dubna dramatické boje.

Myšlenka založit ve středoevropském prostoru tradici týmové soutěže pro mladé hráče a hráčky vznikla před šesti lety ve Vídni. Spoluzakladateli European Olympic Hopes Trophy byli Luboš Klikar (Česká republika), Robert Fiegl (Rakousko), Juraj Spanik (Slovensko) a András Sugár (Maďarsko). První dva ročníky soutěže hostilo Maďarsko - v roce 2013 Old Lake GC v Tatě, v roce 2014 Pannonia G&CCSlovensko se role hostitele poprvé ujalo v roce 2015 v GC Welten v Báči, v roce 2016 byl dějištěm Golf Resort Skalica.

Podle dohody se pořadatelství na roky 2017 a 2018 přestěhovalo do České republiky. Před rokem rovněž na Kaskádě se tak uskutečnilo měření nadějných golfistů již popáté a experti z jednotlivých účastnických zemí se shodli, že úroveň hry neustále stoupá.

Čtyři roky byli pravidelnými účastníky EOHT hráči a hráčky z České republikySlovenska, Maďarska a Slovinska. Střídavě se k nim připojovali Rusové, Srbové, Poláci a Rakušané, loni se přidali Němci. Dlouho vládli výsledkovým listinám Češi – děvčata vyhrála všechny čtyři ročníky, chlapci ve třech případech. Na domácí půdě před rokem se ale musela domácí družstva sklonit před soupeři – dívčí soutěž na Kaskádě ovládly Slovinky (Češky obsadily 2. místo), mezi chlapci kralovali Němci (Češi skončili čtvrtí). Soutěž provázelo velmi proměnlivé počasí včetně mrazu a sněžení.

Letos se uskuteční EOHT od 16. do 21. dubna, přičemž úvodní dva dny jsou vyčleněny tréninku. Následuje jednokolová kvalifikace na rány (18. dubna), tři závěrečné dny se budou hrát play-off ve hře na jamky. V soutěži chlapců se střetnou týmy České republiky, Německa, Maďarska, Polska, Slovenska a Slovinska, s výjimkou Polska jsou přihlášeny stejné národní týmy i v dívčím turnaji. Česká nominace bude oznámena v průběhu příštího týdne.

Stránky EOHT

 

Kontakt pro média
Petr Halaburda
Media manažer ČGF
tel: +420 602 216 642
e-mail: petr.halaburda@cgf.cz

Autor: redakce 
Datum: Sobota 31. března 2018
Všechny články autora

Související články

Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš  ...
Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš  ...

20.10.2017 | Podzimní konference ČGF, která se v pátek odpoledne uskutečnila ve Svachově Lhotce, shrnula končící sezónu a přinesla informace o novinkách včetně chystané změně národního kouče. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že od 1. listopadu nastupuje do funnkce generálního sekretáře Aleš Libecajt.

Změny ve složení týmů tréninkového systému ČGF
Změny ve složení týmů tréninkového systému ČGF

09.07.2017 | Personální změny byly provedeny k 1. červenci v Tréninkovém systému ČGF. Nově jsou členy Czech Golf Teamu čtyři profesionálové (Klára Spilková, Karolína Vlčková, Filip Mrůzek a Stanislav Matúš). Ke změnám došlo v Národních týmech mužů i žen, ale také v Regionálních tréninkových skupinách Západ A, Zá...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP