Česká golfová federace

Tiskové zprávy

 Konference ČGF: Nová kontrolní komise, příprava Bav se golfem

Konference ČGF: Nová kontrolní komise, příprava Bav se golfem

Petr Halaburda, Sobota 17. března 2018

Sobotní konference České golfové federace v pražském hotelu STEP zvolila novou tříčlennou kontrolní komisi, schválila rozpočet na letošní rok, představila delegátům novou platformu Bav se golfem, ze svých řad vyloučila Nová Amerika Country Club.

V úvodu konference prezident ČGF Zdeněk Kodejš zhodnotil první rok svého druhého funkčního období. „Podařilo se nám profesionalizovat aparát obsazením generálního sekretáře Aleše Libecajta, dobře se zapracovala nová mediální komise,“ připomněl v rámci své zprávy Kodejš, který vyzdvihnul i největší sportovní úspěchy minulého roku včetně angažování švédského kouče Staffana Johanssona. „První reakce s jeho prací od hráčů i jejich trenérů jsou zatím velmi pozitivní,“ prozradil prezident federace.

Připomněl i potíže, které má obecně celý český sport s financováním ze státního rozpočtu. „Byl to zmatek a chaos, uvidíme co přinese vznik vládní agentury pro sport. Musíme však počítat s tím, že ještě nějaký čas problémy budou přetrvávat. O to více mě těší, jak máme naše financování nastaveno, i letos plánujeme o něco vyšší příjmy,“ prohlásil Kodejš a připomněl, že ČGF je pátým největším sportovním svazem v zemi, navíc s přesně prokazatelným počtem členů.

Připomněl také největší úkoly letošního roku, který hodlá ČGF věnovat golfové osvětě a rozjezdu platformy Bav se golfem. „Vyzkoušeli jsme v minulosti několik projektů, nyní se snažíme vyhnout tomu co se nepovedlo i využít pozitivních zkušeností, a společně začít pozitivně působit na negolfové prostředí,“ uvedl první muž českého golfu.

Kontrolní komise před rokem nebyla zvolena kvůli nedostatečnému počtu kandidátů, dnes už ale uspěla. V příštích třech letech bude komise pracovat ve složení Petr Uhlík (předseda), Vlastimil Štefl, Jiří Holec.

Generální sekretář Aleš Libecajt v nepřítomnosti sportovního ředitele Luboše Klikara, který dnes s reprezentačními výběry odletěl na soustředění do Turecka, shrnul všechny podstatné události v oblasti Tréninkového systému ČGF v minulém roce, a připomněl krátkodobé i dlouhodobé cíle jak v týmových tak individuálních soutěžích. Letos by si český golf přál dvě umístění na evropských šampionátech družstev do osmého místa. 

Zprávu o hospodaření i plán financování činnosti federace přednesla a okomentovala hospodářka Maria Stilerová, navrhovaný rozpočet na letošní rok byl konferencí schválen. Předseda komise pro rozvoj Dominik Maršík přiblížil realizaci projektů nových golfových hřišť na území České republiky, viceprezident Juraj Werner seznámil s činností Komise pro média a marketing.

Projektový manažer ČGF Tomáš Přikryl zhodnotil stále úspěšnější projekt Se školou na golf, který je založen na spolupráci golfových klubů se základními školami. Letos už v některých školách dokonce rozdávali vysvědčení s hodnocením za golf. Následně delegátům přiblížil také jakým způsobem bude fungovat Bav se golfem, které odstartuje 26. března. „Aby byla úspěšná a mohla v dalších letech pomáhat přivést další hráče, potřebuje nutně spolupráci nás všech,“ obrátil se na účastníky konference.

Na návrh Jiřího Novosada (Loreta GC Pyšely) byl zařazen na program konference bod týkající se budoucnosti technického serveru ČGF. Delegáti po diskuzi odsouhlasili úkol pro výbor, aby "ve spolupráci s externími IT odborníky vypracoval analýzu provozních nákladů serveru a navrhnul podmínky pro jednání se stávajícími a případnými novými dodavateli."

Delegáti rozhodli o vyloučení jednoho ze svých dosavadních členů. Nová Amerika Country Club neplnila svoje závazky vůči federaci, a tak východočeský klub už není členem ČGF, která má nyní 128 klubů s hlasovacími právy.

Zástupci klubů dnes obdrželi základní informace od předsedy právní komise Karla Čelikovského o přípravě na chystané změny v rámci opatření „Obecného nařízení o ochraně osobních údajů“ (GDPR), což je legislativní norma EU, která vstoupí v platnost 25. května. ČGF je na opatření připravena, nyní očekává, aby mohla reagovat na konkrétní legislativní úpravy.

Kontakt pro média
Petr Halaburda
Media manažer ČGF
tel: +420 602 216 642
e-mail: petr.halaburda@cgf.cz

 

Datum: Sobota 17. března 2018
Všechny články autora

Související články

Bav se golfem spuštěn: Šance pro zájemce všeho ...
Bav se golfem spuštěn: Šance pro zájemce všeho ...

26.03.2018 | Golf hrají desítky milionů hráčů bez rozdílu věku, nadání a finančního zázemí. Drtivá většina z nich hraje pouze pro radost ze hry a totéž čeká nové zájemce, kteří objeví cestu na hřiště prostřednictvím platformy Bav se golfem.

Golfisty roku Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Vítězi ankety Golfista roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru na pražském Smíchově ve svých kategoriích Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou turnajů v řadě na americké půdě se XXII.

Plány ČGF na příští rok: Bav se golfem, nový web ...
Plány ČGF na příští rok: Bav se golfem, nový web ...

03.11.2017 | Přilákat nové zájemce o hru, zachovat významné postavení na mezinárodním diplomatickém poli, zvýšit sportovní úroveň české špičky i další úkoly stojí před Českou golfovou federací v příští sezóně. O současném dění uvnitř ČGF na setkání s novináři informovali zástupci výboru.

Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš  ...
Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš  ...

20.10.2017 | Podzimní konference ČGF, která se v pátek odpoledne uskutečnila ve Svachově Lhotce, shrnula končící sezónu a přinesla informace o novinkách včetně chystané změně národního kouče. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že od 1. listopadu nastupuje do funnkce generálního sekretáře Aleš Libecajt.

Víkend s President Goldscheider Trophy uzavřel ...
Víkend s President Goldscheider Trophy uzavřel ...

02.10.2017 | Víkendový souboj mužských výběrů Východ proti Západu, hraný pod názvem President Goldscheider Trophy uzavřel domácí soutěžní sezónu. Na českých hřištích sice turnajových ruch určitě neutichne, ale 20. ročník české obdoby Ryder Cupu završil soutěže pořádané Českou golfovou federací.

Mistrovské tituly pro rok 2017 rozdány
Mistrovské tituly pro rok 2017 rozdány

17.09.2017 | Golfová sezóna ještě zdaleka nekončí, ale golfové mistrovské tituly v České republice byly rozděleny. Posledními šampióny byly vyhlášeny v průběhu minulého týdne vítězového akademického mistrovství republiky. Všechny soutěže týmů i jednotlivců pro rok 2017 tím byly definitivně završeny.

Změny ve složení týmů tréninkového systému ČGF
Změny ve složení týmů tréninkového systému ČGF

09.07.2017 | Personální změny byly provedeny k 1. červenci v Tréninkovém systému ČGF. Nově jsou členy Czech Golf Teamu čtyři profesionálové (Klára Spilková, Karolína Vlčková, Filip Mrůzek a Stanislav Matúš). Ke změnám došlo v Národních týmech mužů i žen, ale také v Regionálních tréninkových skupinách Západ A, Zá...

Český golf se zapojí do celosvětového projektu ...
Český golf se zapojí do celosvětového projektu ...

24.05.2017 | České kluby se připojily k celosvětovému projektu, který má otevřít brány golfových resortů ženám a dívkám každého věku. Chcete strávit se svými přítelkyněmi pěkné odpoledne na golfu? Víte o kamarádce ze svého okolí, která by ráda golf vyzkoušela, ale ještě neměla možnost.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP