Česká golfová federace

Aktuality

Bareš obhájil titul jamkového mistra, ženám vládla Melichová

Bareš obhájil titul jamkového mistra, ženám vládla Melichová

Jonáš Mencl, Neděle 20. května 2018

Jakub Bareš znovu potvrdil, že v jamkové hře je těžko k poražení. V neděli obhájil na Ypsilonu loňský titul mezinárodního šampiona, celkově však šlo o jeho už čtvrtý triumf. Vítězkou v kategorii žen se stala Jana Melichová, která je letos k nezastavení: po vítězství na Karlštejně slaví i u Liberce.

V neděli byla na programu semifinálová utkání v obou kategoriích, finále i souboje o bronz. Dopoledne slavily postup do finále Jana Melichová a Marie Luňáčková. Melichová porazila loňskou vítězku mistrovství Terezu Meleckou 3/2, Luňáčková si poradila s Michaelou Kulhánkovou 6/5.

Zápasy mužů dospěly až na osmnáctou jamku, kde o nejtěsnějších výhrách rozhodli ve svůj prospěch Jakub Bareš, který porazil Davida Soukupa o jednu jamku a uzavřel mistrovský hattrick (2016-18). Ondřej Lisý udolal stejný výsledkem Jana Jedličku.

Ve finálovém zápasu žen se tak proti sobě postavily Jana Melichová a Marie Luňáčková. Vyrovnaný duel skončil na šestnácté jamce. Melichová vyhrála 3/2.

„Že vyhraju, jsem věděla na patnáctém greenu, kde jsem proměnila důležitý putt do birdie. Jinak byl ale zápas s Marií velmi náročný. Byla jsem už hodně unavená, nervózní a chybovala jsem, ale Marii se taky moc nedařilo,“ popisovala Melichová, pro kterou je vítězství na MM České republiky ve hře na jamky dalším v řadě úspěchů v letošní sezóně.

Už na profesionální sérii LETAS ve Francii začátkem dubna hrála skvěle a výsledkem bylo páté místo. Minulý týden zase ovládla druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour na Karlštejně. „Dobré výsledky vyplývají z lépe vedeného tréninku. Výrazně mi pomohly zimní kempy a taky to, že letos nemám školu a můžu se naplno věnovat golfu,“ dodala nová šampiónka.

Závěrečný boj o titul mezi Jakubem Barešem a Ondřejem Lisým dopadl lépe pro Bareše. Jamkový specialista se vrátil teprve před týdnem z univerzity ve Spojených státech, ale na jeho hru to nemělo vliv. Golfový maratón na Ypsilonu zvládl a připsal si už čtvrtý titul na domácím mistrovství republiky v kariéře.

„Jamkovku mám rád, je to můj oblíbený formát hry,“ říká. V semifinále mu dlouho kladl odpor David Soukup a Bareš ho porazil až berdíkem na poslední jamce. Ve finále už hrála roli velká únava. „Ondra říkal, že už byl hodně unavený. Já v Americe hraju 36 jamek za den celkem pravidelně a teď se mi to hodilo. Byl to hlavní faktor zápasu,“ hodnotil po vítězství 4/3.

Bareš teď může vynikající formu předvést na D+D Real Czech Challenge na Kunětické Hoře, kde si zahraje společně s dalšími českými amatéry i profesionály vedle evropských profesionálů.

V soubojích o bronz byli úspěšní Tereza Melecká a Jan Jedlička.

Výsledky

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Neděle 20. května 2018
Všechny články autora
Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP