Česká golfová federace

Aktuality

NGTM na Zbraslavi: První trofeje mají své majitele

NGTM na Zbraslavi: První trofeje mají své majitele

Jonáš Mencl, Neděle 6. května 2018

Mladé naděje českého golfu mají za sebou úvodní turnaj Národní Golfové Tour Mládeže. I přes silnější vítr, který na linksovém hřišti na Zbraslavi v neděli hráčům přidělával starosti, se zrodilo několik parádních výsledků.

Ten vůbec nejlepší má na svědomí starší žákyně Denisa Vodičková, která zvládla v obou dnech hřiště zdolat 70 údery a ve své kategorii si připsala jasné vítězství před druhou Ellou Rintovou a třetí Lucií Váchovou. Ve starších žácích se bojovalo až do poslední jamky. Titul nakonec ukořistil Dan Hlaváček s celkovým skóre -2, jen o ránu horší byl na druhém místě Nikolas Stoulil (-1), třetí Lukáš Kessler dohrál celkově v paru.

Kategorii mladších žáku vyhrál Tobias Munk (76-74) před Jakubem Jandou (75-76), trofej pro třetího hráče turnaje si odvezl Václav Švub díky lepšímu druhému kolu. Mladší žákyně Justýna Šafaříková se radovala po výsledcích 81-85, stříbro brala Annika Kohoutková (82-86) a bronz Amálie Tauer (89-83).

Mezi nejzkušenějšími golfisty v kategorii kadetů zvítězil o jednu ránu Filip Jakubčík (70-71) před Vojtěchem Pavelkou (73-69), třetí Pavel Foubík už byl vzdálen od svých nejlepších soupeřů, přesto si odvezl ze Zbraslavi cenu za třetí místo (79-77). Napínavý boj se odehrál také mezi dívkami, kategorii kadetek vyhrála Tatiana Boháčová (74-77) o ránu před Kamilou Handrychovou (74-78), třetí skončila Anna Andrýsová (76-80).

Vedle výborných výsledků se na Zbraslavi bohužel zrodila také jedna diskvalifikace, když hráč nevyplnil skóre na poslední jamce a u jeho jména se nemohlo objevit nic jiného než zkratka DQ.

Pro některé hráče byl turnaj na Zbraslavi prvním ověřením stavu jejich hry, někteří už naopak prokázali, že už za sebou v nové sezoně mají několik soutěžních kol, především účastníci European Olympic Hopes Trophy.

Každopádně turnaj se nesl ve znamení pohodové atmosféry, kterou potvrdil i ředitel soutěže Jan Šonka. „S průběhem turnaje jsme spokojení, myslím si, že si ho užili i hráči. Vyšlo nám počasí, všechno bylo výborné. Jménem soutěžního výboru bych také rád poděkoval resortu Prague City Golf za výborně připravené hřiště i podmínky pro hráče,“ uzavřel premiérový turnaj Šonka.

Výsledky

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Neděle 6. května 2018
Všechny články autora

Související články

7. EOHT, den první: Dívky kvalifikaci vyhrály, ...
7. EOHT, den první: Dívky kvalifikaci vyhrály, ...

24.04.2019 | Jednokolovou kvalifikací dnes v Moravských Toplicích odstartoval 7. ročník European Olympic Hopes Trophy. Sice o ničem podstatném nerozhodla, ale minimálně ukázala sílu týmů, které se na severu Slovinska soutěže účastní. Jak obstáli mladí Češi? Dívky kvalifikaci vyhrály, chlapci skončili třetí.

Reprezentační sezónu otevře European Olympic Hopes ...
Reprezentační sezónu otevře European Olympic Hopes ...

23.04.2019 | Posedmé se sjeli nejlepší středoevropští golfisté a golfistky do 16 let, aby načali sezónu v European Olympic Hopes Trophy. Po dvou úspěšných ročnících na Kaskádě se soutěž chlapeckých a dívčích družstev stěhuje na slovinské hřiště Golf Livada Moravske Toplice, vzdáleného čtyři hodiny jízdy od Brna.

Absolutním vítězem Faldo Series Czech Championship ...
Absolutním vítězem Faldo Series Czech Championship ...

20.04.2019 | David Mlýnek se stal absolutním vítězem 9. Faldo Series Czech Championship, který dnes v podvečer skončil na hřišti Greensgate Gofl Club v Dýšině u Plzně. Všech pět vítězů jednotlivých kategorií čeká koncem roku start na světovém finále ve Spojených arabských emirátech.

Předsezónní kempy RTS nezastavilo ani chladné počasí
Předsezónní kempy RTS nezastavilo ani chladné počasí

15.04.2019 | Třídenní předsezónní kempy mají za sebou Regionální tréninkové skupiny (RTS) ve všech čtyřech regionech. Všechny provázelo velmi chladné počasí, ale ani to mladé golfisty na Dýšině (Západ A), Zbraslavi (Západ B), Kunětické Hoře (Východ A) a Kaskádě (Východ B) nezastavilo.

Mezinárodní šampionát středoškolských družstev ...
Mezinárodní šampionát středoškolských družstev ...

12.04.2019 | Mezinárodní mistrovství ČR středoškolských družstev se uskuteční v polovině května již potřinácté. Tříčlenné týmy čeká znovu prestižní souboj v ojedinělé jednokolové soutěži, ve hře bude 15. května ve Mstěticích opět 56 centimetrů vysoký putovní pohár.

Od Kotliny po Ropici, mládežnické regionální Tour ...
Od Kotliny po Ropici, mládežnické regionální Tour ...

02.04.2019 | Šestaosmdesát turnajů budou mít v součtu čtyři mládežnické Tour, které se uskuteční ve všech čtyřech regionech v rámci České golfové federace. První dětský turnaj startuje 19. dubna v Kotlině, zcela poslední vítěz bude vyhlášen 6. října v Ropici.

Semináře pro zájemce a stipendia v USA
Semináře pro zájemce a stipendia v USA

15.03.2019 | Pro zájemce o studium na amerických univerzitách a informace o možnosti získat sportovní i akademické stipendium pořádá Agentura Sport&university také letos na jaře tradiční bezplatné semináře.

Na český šampionát Faldo Series letos již v dubnu
Na český šampionát Faldo Series letos již v dubnu

14.03.2019 | Pro zásadní změnu termínu se rozhodli organizátoři letošního ročníku Czech Faldo Series Championship. Oblíbený mládežnický turnaj se v uplynulých sezónách konal v letních měsících, ovšem letos se bude hrát v Greensgate Golf Clubu už v polovině dubna.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky