Česká golfová federace

Aktuality

NGTM na Zbraslavi: První trofeje mají své majitele

NGTM na Zbraslavi: První trofeje mají své majitele

Jonáš Mencl, Neděle 6. května 2018

Mladé naděje českého golfu mají za sebou úvodní turnaj Národní Golfové Tour Mládeže. I přes silnější vítr, který na linksovém hřišti na Zbraslavi v neděli hráčům přidělával starosti, se zrodilo několik parádních výsledků.

Ten vůbec nejlepší má na svědomí starší žákyně Denisa Vodičková, která zvládla v obou dnech hřiště zdolat 70 údery a ve své kategorii si připsala jasné vítězství před druhou Ellou Rintovou a třetí Lucií Váchovou. Ve starších žácích se bojovalo až do poslední jamky. Titul nakonec ukořistil Dan Hlaváček s celkovým skóre -2, jen o ránu horší byl na druhém místě Nikolas Stoulil (-1), třetí Lukáš Kessler dohrál celkově v paru.

Kategorii mladších žáku vyhrál Tobias Munk (76-74) před Jakubem Jandou (75-76), trofej pro třetího hráče turnaje si odvezl Václav Švub díky lepšímu druhému kolu. Mladší žákyně Justýna Šafaříková se radovala po výsledcích 81-85, stříbro brala Annika Kohoutková (82-86) a bronz Amálie Tauer (89-83).

Mezi nejzkušenějšími golfisty v kategorii kadetů zvítězil o jednu ránu Filip Jakubčík (70-71) před Vojtěchem Pavelkou (73-69), třetí Pavel Foubík už byl vzdálen od svých nejlepších soupeřů, přesto si odvezl ze Zbraslavi cenu za třetí místo (79-77). Napínavý boj se odehrál také mezi dívkami, kategorii kadetek vyhrála Tatiana Boháčová (74-77) o ránu před Kamilou Handrychovou (74-78), třetí skončila Anna Andrýsová (76-80).

Vedle výborných výsledků se na Zbraslavi bohužel zrodila také jedna diskvalifikace, když hráč nevyplnil skóre na poslední jamce a u jeho jména se nemohlo objevit nic jiného než zkratka DQ.

Pro některé hráče byl turnaj na Zbraslavi prvním ověřením stavu jejich hry, někteří už naopak prokázali, že už za sebou v nové sezoně mají několik soutěžních kol, především účastníci European Olympic Hopes Trophy.

Každopádně turnaj se nesl ve znamení pohodové atmosféry, kterou potvrdil i ředitel soutěže Jan Šonka. „S průběhem turnaje jsme spokojení, myslím si, že si ho užili i hráči. Vyšlo nám počasí, všechno bylo výborné. Jménem soutěžního výboru bych také rád poděkoval resortu Prague City Golf za výborně připravené hřiště i podmínky pro hráče,“ uzavřel premiérový turnaj Šonka.

Výsledky

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Neděle 6. května 2018
Všechny články autora

Související články

Sezóna mládeže bude bohatá, vrcholem European ...
Sezóna mládeže bude bohatá, vrcholem European ...

03.01.2019 | Od 14. dubna do 29. září potrvá letošní sezóna mládežnických soutěží. Bohatý program nabízí čtyři regionální série, tradiční pětidílná bude také Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV (NGTM). Vrcholnou mezinárodní akcí na českém území je European Young Masters.

Podzimní kolo soutěže školních družstev ovládla ...
Podzimní kolo soutěže školních družstev ovládla ...

18.12.2018 | Do podzimního klání všech základních škol, golfových klubů a kroužků se letos zapojilo celkem 36 družstev. Koncem listopadu tak školní tělocvičny obsadily děti ve věku 6-14 let zapojené do projektu Se školou na golf, aby poměřily své síly v dovednostních soutěžích.

Tréninkové skupiny měly premiérové soustředění ...
Tréninkové skupiny měly premiérové soustředění ...

13.12.2018 | Za okny přituhuje, golfová hřiště pomalu zavírají své brány a golfisté čím dál častěji mění trávník za tvrdý povrch tělocvičen. Hráči Národních a regionálních tréninkových skupin rovněž. V prosinci se sešly reprezentační naděje v Horní Malé Úpě, kde se uskutečnilo první horské soustředění.

Nadace nadělovala po celý rok
Nadace nadělovala po celý rok

10.12.2018 | Hlavní myšlenkou Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf je podpora dětského a mládežnického golfu a jeho zpřístupnění dětem. Zásluhou projektu Se školou na golf se navíc podařilo rozšířit počet škol, které se pustily do spolupráce s golfovými kluby.

Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění ...
Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění ...

28.11.2018 | Sedm českých golfistů a golfistek se zúčastnilo 22. finále juniorské soutěže Faldo Series v Al-Ainu v Emirátech. V absolutním pořadí si vedl nejlépe na děleném desátém místě Hynek Groh, ve své kategorii do 16 let byla hodnocena na děleném třetím místě Tereza Chlostová.

Statistiky NGTM: Série mladých hráčů do 16 let ...
Statistiky NGTM: Série mladých hráčů do 16 let ...

25.11.2018 | Neobvyklý počet čtyř hole-in-one byl zaznamenaný v letošní sezoně v Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV. Dvě esa zahráli hráči v dýšinském Greensgate Golf Clubu, další dvě přidali v Brně na Kaskádě. Nouze nebyla o kvalitní výsledky.

Kempy vybíraly hráče RTS pro novou sezónu
Kempy vybíraly hráče RTS pro novou sezónu

02.11.2018 | Dva poslední víkendy byly ve znamení výběrových kempů pro Regionální Tréninkové Skupiny (RTS). Východní regiony se sešly na Kunětické Hoře, západní regiony v Dýšině u Plzně. Ve čtvrtek 1. listopadu pak bylo potvrzeno složení jednotlivých RTS.

Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...
Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...

23.10.2018 | V sobotu se vrátila česká výprava, jejíž součástí byl i golfový tandem Sarah Hricíková a Václav Tichý, z Olympijských her mládeže v Argentině. Jak silný dojem hry v talentovaných hráčích zanechaly? Které sporty navštívili, z čeho byli překvapení a jak si užívali život v olympijské vesnici?...

Reklama
ThajskeThajske
Thajske