Česká golfová federace

Aktuality

NGTM na Zbraslavi: První trofeje mají své majitele

Jonáš Mencl, Neděle 6. května 2018

Mladé naděje českého golfu mají za sebou úvodní turnaj Národní Golfové Tour Mládeže. I přes silnější vítr, který na linksovém hřišti na Zbraslavi v neděli hráčům přidělával starosti, se zrodilo několik parádních výsledků.

Ten vůbec nejlepší má na svědomí starší žákyně Denisa Vodičková, která zvládla v obou dnech hřiště zdolat 70 údery a ve své kategorii si připsala jasné vítězství před druhou Ellou Rintovou a třetí Lucií Váchovou. Ve starších žácích se bojovalo až do poslední jamky. Titul nakonec ukořistil Dan Hlaváček s celkovým skóre -2, jen o ránu horší byl na druhém místě Nikolas Stoulil (-1), třetí Lukáš Kessler dohrál celkově v paru.

Kategorii mladších žáku vyhrál Tobias Munk (76-74) před Jakubem Jandou (75-76), trofej pro třetího hráče turnaje si odvezl Václav Švub díky lepšímu druhému kolu. Mladší žákyně Justýna Šafaříková se radovala po výsledcích 81-85, stříbro brala Annika Kohoutková (82-86) a bronz Amálie Tauer (89-83).

Mezi nejzkušenějšími golfisty v kategorii kadetů zvítězil o jednu ránu Filip Jakubčík (70-71) před Vojtěchem Pavelkou (73-69), třetí Pavel Foubík už byl vzdálen od svých nejlepších soupeřů, přesto si odvezl ze Zbraslavi cenu za třetí místo (79-77). Napínavý boj se odehrál také mezi dívkami, kategorii kadetek vyhrála Tatiana Boháčová (74-77) o ránu před Kamilou Handrychovou (74-78), třetí skončila Anna Andrýsová (76-80).

Vedle výborných výsledků se na Zbraslavi bohužel zrodila také jedna diskvalifikace, když hráč nevyplnil skóre na poslední jamce a u jeho jména se nemohlo objevit nic jiného než zkratka DQ.

Pro některé hráče byl turnaj na Zbraslavi prvním ověřením stavu jejich hry, někteří už naopak prokázali, že už za sebou v nové sezoně mají několik soutěžních kol, především účastníci European Olympic Hopes Trophy.

Každopádně turnaj se nesl ve znamení pohodové atmosféry, kterou potvrdil i ředitel soutěže Jan Šonka. „S průběhem turnaje jsme spokojení, myslím si, že si ho užili i hráči. Vyšlo nám počasí, všechno bylo výborné. Jménem soutěžního výboru bych také rád poděkoval resortu Prague City Golf za výborně připravené hřiště i podmínky pro hráče,“ uzavřel premiérový turnaj Šonka.