Česká golfová federace

Aktuality

Sokolovské drama skončilo vítězstvím Hricíkové a Groha

Sokolovské drama skončilo vítězstvím Hricíkové a Groha

Petr Halaburda, Pondělí 23. dubna 2018

Vítězství v prvním turnaji Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour 2018 slavili dnes v Sokolově mladí hráči: ženskou kategorii ovládla Sarah Hricíková s výkonem 218 ran (+2), mezi muži se radoval Hynek Groh - 220 (+4). Pět ze šesti míst na stupních vítězů obsadili hráči pražských klubů.

V Sokolově o víkendu vládlo dokonalé golfové počasí, ale poslední den připravil finalistům novou zkoušku v podobě dvouhodinového přerušení kvůli silné bouřce, která se přihnala na hřiště jen krátce poté, co všech 18 jamek stačilo absolvovat pouze devět golfistek.

Počasí po první dva dny bylo vpravdě letní, třetí den bylo příjemněji, ovšem začalo více foukat a pak navíc přišlo bouřkové intermezzo, při kterém během 45 minut spadlo 35 mm srážek. I po obnovení hry bylo sice hřiště silně podmáčené, ale greeny všechno ustály,“ okomentoval narušení finálového kola ředitel soutěže Dalibor Procházka.

Do finálového kola vstupovala po skvělém druhém kole v nejlepší pozici Sarah Hricíková a vítězství se jí podařilo těsně uhájit před výborně finišující Patricií Mackovou, která na rozdíl od vítězky a třetí Terezy Koželuhové tolik neztrácela. Především Koželuhová přitom měla cestu za premiérovým triumfem umetenu velmi dobře, neboť po devíti jamkách byl v její skórkartě zapsán průběžný výsledek -1; jenže tři ztráty v druhé polovině hřiště ji odsunuly na bronzový stupeň.

Podobně se vyvíjela kategorie mužů, kde nakonec druhý Milan Kotrba dokázal v závěru dvakrát skórovat, ale Hynek Groh už těsný náskok v dramatickém závěru uhájil pro sebe. I proto, že jako jediný se během 54 jamek vyhnul double-bogey a horšímu výsledku. Po dvou kolech se dral za výhrou Ondřej Lisý, ale dnes zahrál pouze 80 ran a propadl se na deváté místo. Na třetí příčku nakonec vystoupal Grohův klubový spoluhráč z Hodkoviček Václav Tichý.

Na konto nadace Dobrý Anděl poputuje 25.650 Kč za 465 birdies a osm eaglů.

Hráči se velmi dobře vyrovnali s prvním jarním turnajem série. „Hřiště sice bylo ještě v jarním stavu, ale greeny bezvadné a zbytek vyřešilo povolené stavění na fairwayi. Celý turnaj se odehrál až na bouřkové přerušení zcela bez problémů, jak je ostatně v Sokolově zvykem - hostitelskému resortu patří velké poděkování, zejména pak greenkeeperovi Martinu Holzknechtovi a jeho týmu za obětavou přípravu,“ dodal Procházka

Konečné výsledky
FOTOGALERIE

 

Datum: Pondělí 23. dubna 2018
Všechny články autora
Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde