
Změny v přijímání nových členů české a slovenské PGA se statusem Teaching Professional
Tomáš Gryc, Úterý 11. února 2025
Status Teaching Professional v PGA CZ a PGA SK lze nově získat jen po úspěšném absolvování tříletého studia Vzdělávacího systému PGA CZ. Novinkou ve vzdělávání pak je mimo jiné systém garantů pro individuální mentoring studentů. Cílem je vyšší odbornost trenérů a kvalitnější vzdělávání.
V rámci profesního golfového světa dochází k důležité změně v přijímání nových členů do PGA CZ a PGA SK, která se dotýká zejména těch, kteří chtějí získat status Teaching Professional/Vyučující profesionál. Zatímco dříve bylo možné stát se členem PGA CZ nebo PGA SK již při nástupu do Vzdělávacího systému PGA CZ (VS PGA CZ) a získat status Apprentice, nově je možné vstoupit se statusem Teaching Professional pouze po úspěšném dokončení celého tříletého studia Vzdělávacího systému PGA CZ. Podmínky pro vstup do PGA CZ a PGA SK ve statusu Playing Professional zůstávají v obou asociacích beze změny.
Cílem uvedené změny je zvýšit odbornou úroveň našich členů, zajistit jejich plnou připravenost na samostatnou trenérskou činnost a současně posílit kvalitu vzdělávání v rámci PGA CZ a PGA SK. Studenti tak zůstávají v průběhu absolvování Vzdělávacího systému PGA CZ amatéry a mají možnost účastnit se vrcholových amatérských soutěží a zároveň turnajů pořádaných PGA CZ a PGA SK, kde si v průběhu studia plní požadavek herní výkonnosti (tzv. Playing Ability) jako jednu z podmínek dokončení studia.
Vzdělávací systém PGA CZ získal před dvěma lety nejvyšší úroveň hodnocení ze strany Konfederace profesionálního golfu (Confederation of Professional Golf, dříve Evropskou profesionální golfovou asociací - PGAE) a splňuje všechny legislativní požadavky pro získání vázané živnosti v oblasti golfové výuky. Program se zaměřuje na kombinaci teoretických znalostí, praktických dovedností a odborného mentorování pod vedením zkušených lektorů, což absolventům poskytuje široké spektrum znalostí potřebných pro trenérskou praxi. Novinkou ve Vzdělávacím systému PGA CZ je od letošního roku zavedení systému garantů – mentorů, kteří budou studenty provázet jednotlivými ročníky, poskytovat odbornou zpětnou vazbu a pomáhat jim rozvíjet potřebné kompetence. Zároveň jejich činnost hodnotí a doporučují jednotlivým studentům, ve které oblasti je potřeba získat vyšší kompetence.
Pro všechny, kteří plánují stát se profesionálními trenéry golfu, je tedy právě teď nejlepší čas k nástupu do studia ve Vzdělávacím systému PGA CZ. Do nového ročníku studia je již přihlášeno 15 zájemců a zbývá jen omezený počet míst. Vzdělávací a metodická komise PGA CZ si proto vyhrazuje právo vybrat mezi uchazeči tak, aby byla zachována vysoká úroveň studia a individuální přístup k jednotlivým studentům. S projevením zájmu o studium neváhejte, první semináře jsou naplánovány již od 21. do 23. 2. 2025!
V případě zájmu o studium ve VS PGA CZ nebo jakýchkoli dotazů se mohou zájemci obrátit na Tomáše Gryce (tomas.gryc@pga.cz).