Česká golfová federace

Aktuality

Celorepublikové STK zrušilo opravný koeficent CBA, kluby mohou nově do soutěží vyslat

Celorepublikové STK zrušilo opravný koeficent CBA, kluby mohou nově do soutěží vyslat "B" družstva

Petr Halaburda, Neděle 18. února 2018

I díky důsledné přípravě na úrovni regionů měla sobotní Celorepubliková schůze regionálních delegátů STK velmi svižný průběh. V pražském Erpetu bylo po dvou letech ukončeno využívání opravného koeficientu CBA, novinkou pro sezónu je možnost zařadit do Krajských soutěží dospělých "B" družstva.

Sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar delegátům shrnul loňskou soutěžní sezónu, připomněl rovněž změny v tréninkovém systému pro letošní rok včetně příchodu nového reprezentačního kouče Staffana Johanssona.

V řízení domácích soutěží dojde po sobotním schválení k několika změnám, které se objeví v nových Řádech ČGF, jejichž vydání se připravuje na přelom 1. čtvrtletí, přičemž s předstihem se objeví na webu ČGF:

  • Od 1. ledna 2018 nebude již používán opravný koeficient CBA. Používán byl v posledních dvou sezónách a často vyvolával řadu bouřlivých diskuzí. „V průběhu loňské sezóny se téma opět mnohokrát přetřásalo, museli jsme opakovaně odpovídat na stejné dotazy. Když pak hendikepová komise jeho využití rozebrala, tak zjistila, že se přitom týká zanedbatelného množství turnajů,“ vysvětlil předseda STK Aleš Libecajt důvody, které vedly ke změně.
  • Kluby mohou vyslat od sezóny 2018 do soutěží i svoje další družstva, která budou startovat výhradně v Krajských soutěžích. „Loni se setkala s kladným ohlasem béčka v mládežnických soutěžích, a proto bude totéž možné i v soutěžích družstev dospělých. Množily se požadavky klubů, které volaly po možnosti, aby se do soutěží mohlo zapojit více hráčů,“ popsal změnu první muž republikové STK.
  • Došlo rovněž k několika změnám v dokumentech soutěží družstev – jde však vesměs o formulační a zpřesňující údaje pro usnadnění práce a rozhodování soutěžních výborů. „Jde o změny, které by měly přispět k hladšímu průběhu turnajů,“ upřesnil Libecajt.

 

Delegáti byli navíc informování, že:

  • od sezóny 2018 již nebude pořádáno Mistrovství České republiky dvojic
  • pro sezónu 2018 zůstává beze změn v platnosti Hard Card ČGF ze sezóny 2017
  • domácí žebříčky budou aktualizovány vždy nově v noci z úterý na středu (dříve z pondělí na úterý)
  • spolupořadatelem šestidílné série pro MID amatéry a seniory se stala společnost GPA Event. „Sportovní část bude nadále řídit federace, organizační složka bude na straně smluvního promotéra,“ doplnil k novince Libecajt

Luboš Klikar seznámil s informacemi ze semináře "Teach The Teachers", kterého se zúčastnil po boku dalších českých rozhodčích Jiřího Kaminského a Dalibora Procházky v St Andrews. Účastníci byli seznámeni s aktuální verzí pravidel, jejichž příprava pro rok 2019 finišuje. „Koncem března bude zveřejněna jeho závěrečná verze,“ připomněl Klikar, že příprava upravených pravidel se blíží ke konci. České trio čerpalo během semináře změny ve výuce, aby mohli změny hladce předat dalším českým rozhodčím. Rozhodčí s mezinárodní licencí na rozdíl od minulosti nebudou cestovat na proškolení do sídla R&A, ale připravuje se pro ně premiérově v historii zkouška prostřednictvím internetu.

Datum: Neděle 18. února 2018
Všechny články autora

Související články

EGA potvrdila: Nový HCP systém lze spustit po 1.
EGA potvrdila: Nový HCP systém lze spustit po 1.

19.06.2019 | Prezident ČGF Zdeněk Kodejš s generálním sekretářem Alešem Libecajtem se dnes v Amsterdamu zúčastnili mimořádné valné hromady Evropské golfové asociace (EGA). Jediným bodem programu bylo přijetí Světového handicapového systému (WHS) - federace k němu mohou přistoupit kdykoliv po 1.

Aktualizované verze pravidlových publikacích se ...
Aktualizované verze pravidlových publikacích se ...

09.04.2019 | Publikovány byly aktualizované verze všech pravidlových publikací (Plné znění, Hráčská edice, Stručný průvodce). Tyto verze obsahují opravy všech nalezených nedostatků.

TAP.IN: Golfová pravidla v praxi
TAP.IN: Golfová pravidla v praxi

21.03.2019 | Další možnost jak si vylepšit znalost nových Pravidel golfu připravila Česká golfová federace ve spolupráci s Golf Channel. Videa z praktických ukázek máte možnost sledovat během přenosů specializovaného golfového kanálu ale také prostřednictvím sociálních sítí ČGF.

Mobilní aplikace ČGF – rozšířená verze nabízí ...
Mobilní aplikace ČGF – rozšířená verze nabízí ...

01.03.2019 | Další možností a nejmobilnějším způsobem, jak můžete vyhledávat v Pravidlech golfu, je aplikace ČGF. Aplikace dosud hojně využívaná především k přihlášení do turnajů byla rozšířena a nově zde lze nalézt i aktualizované kalendáře a další informace. ...

Stručný průvodce pravidel byl vydán
Stručný průvodce pravidel byl vydán

24.02.2019 | Edice českých tištěných pravidlových publikací je kompletní. Po vydání Pravidel golfu a Hráčské edice zamíří ke golfistům také Stručný průvodce, který na 32 stranách přináší všechna základní golfová pravidla.

R&A a USGA upřesňují pravidlový výklad
R&A a USGA upřesňují pravidlový výklad

07.02.2019 | Od 1. ledna hrajeme podle nových Pravidel. Rozjela se většina profesionálních sérií a už během ledna a února došlo k celé řadě pravidlových incidentů, které vyvolaly rozruch a polemiku. V reakci na to přicházejí R&A a USGA se společným prohlášením upřesňujícím výklad příslušných ustanovení.

Kde všude hledat nová pravidla? Přinášíme kompletní ...
Kde všude hledat nová pravidla? Přinášíme kompletní ...

26.01.2019 | Nová pravidla platí od 1. ledna a s přibývajícím časem přibývají možnosti, kde začít s jejich seznámením. Česká golfová federace připravuje aktuálně třetí tištěnou publikaci, ovšem velmi brzy bude možné v češtině vyhledávat v pravidlech rovněž v mobilních aplikacích R&A a ČGF.

Kurzy rozhodčích a pravidlová osvěta
Kurzy rozhodčích a pravidlová osvěta

10.01.2019 | Letošní rok je prvním rokem platnosti nové modernizované edice Pravidel golfu. Souhrn změn jsme představili v závěru podzimu 2018, v současné době je již možné objednávat tiskovou podobu českého překladu samotných Pravidel.

Reklama
Banner