Česká golfová federace

Aktuality

Celorepublikové STK zrušilo opravný koeficent CBA, kluby mohou nově do soutěží vyslat

Celorepublikové STK zrušilo opravný koeficent CBA, kluby mohou nově do soutěží vyslat "B" družstva

Petr Halaburda, Neděle 18. února 2018

I díky důsledné přípravě na úrovni regionů měla sobotní Celorepubliková schůze regionálních delegátů STK velmi svižný průběh. V pražském Erpetu bylo po dvou letech ukončeno využívání opravného koeficientu CBA, novinkou pro sezónu je možnost zařadit do Krajských soutěží dospělých "B" družstva.

Sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar delegátům shrnul loňskou soutěžní sezónu, připomněl rovněž změny v tréninkovém systému pro letošní rok včetně příchodu nového reprezentačního kouče Staffana Johanssona.

V řízení domácích soutěží dojde po sobotním schválení k několika změnám, které se objeví v nových Řádech ČGF, jejichž vydání se připravuje na přelom 1. čtvrtletí, přičemž s předstihem se objeví na webu ČGF:

  • Od 1. ledna 2018 nebude již používán opravný koeficient CBA. Používán byl v posledních dvou sezónách a často vyvolával řadu bouřlivých diskuzí. „V průběhu loňské sezóny se téma opět mnohokrát přetřásalo, museli jsme opakovaně odpovídat na stejné dotazy. Když pak hendikepová komise jeho využití rozebrala, tak zjistila, že se přitom týká zanedbatelného množství turnajů,“ vysvětlil předseda STK Aleš Libecajt důvody, které vedly ke změně.
  • Kluby mohou vyslat od sezóny 2018 do soutěží i svoje další družstva, která budou startovat výhradně v Krajských soutěžích. „Loni se setkala s kladným ohlasem béčka v mládežnických soutěžích, a proto bude totéž možné i v soutěžích družstev dospělých. Množily se požadavky klubů, které volaly po možnosti, aby se do soutěží mohlo zapojit více hráčů,“ popsal změnu první muž republikové STK.
  • Došlo rovněž k několika změnám v dokumentech soutěží družstev – jde však vesměs o formulační a zpřesňující údaje pro usnadnění práce a rozhodování soutěžních výborů. „Jde o změny, které by měly přispět k hladšímu průběhu turnajů,“ upřesnil Libecajt.

 

Delegáti byli navíc informování, že:

  • od sezóny 2018 již nebude pořádáno Mistrovství České republiky dvojic
  • pro sezónu 2018 zůstává beze změn v platnosti Hard Card ČGF ze sezóny 2017
  • domácí žebříčky budou aktualizovány vždy nově v noci z úterý na středu (dříve z pondělí na úterý)
  • spolupořadatelem šestidílné série pro MID amatéry a seniory se stala společnost GPA Event. „Sportovní část bude nadále řídit federace, organizační složka bude na straně smluvního promotéra,“ doplnil k novince Libecajt

Luboš Klikar seznámil s informacemi ze semináře "Teach The Teachers", kterého se zúčastnil po boku dalších českých rozhodčích Jiřího Kaminského a Dalibora Procházky v St Andrews. Účastníci byli seznámeni s aktuální verzí pravidel, jejichž příprava pro rok 2019 finišuje. „Koncem března bude zveřejněna jeho závěrečná verze,“ připomněl Klikar, že příprava upravených pravidel se blíží ke konci. České trio čerpalo během semináře změny ve výuce, aby mohli změny hladce předat dalším českým rozhodčím. Rozhodčí s mezinárodní licencí na rozdíl od minulosti nebudou cestovat na proškolení do sídla R&A, ale připravuje se pro ně premiérově v historii zkouška prostřednictvím internetu.

Datum: Neděle 18. února 2018
Všechny články autora

Související články

Stručný průvodce Pravidly pro hendikepy
Stručný průvodce Pravidly pro hendikepy

10.04.2020 | Na webu ČGF v sekci DOKUMENTY byl publikován Stručný průvodce Pravidly pro hendikepy. Nový průvodce poskytuje jednoduchá vysvětlení a běžné aplikace Pravidel pro hendikepy, který je součástí Světového hendikepového systému (WHS).

Jak na handicapy v době pandemie?
Jak na handicapy v době pandemie?

08.04.2020 | V souvislosti s otevřením hřišť - byť zatím s omezeními – v situaci, kdy nadále přetrvává epidemická situace v době onemocnění COVID-19, se množí dotazy na zajištění bezpečného průběhu hry za dodržená Pravidel Golfu a Pravidel pro hendikepy.

Jak ovlivnil přechod na WHS handicap u nejlepších ...
Jak ovlivnil přechod na WHS handicap u nejlepších ...

19.03.2020 | Zatímco rekreační golfisté po přechodu ČGF na nový handicapový systém vesměs zjistili, že svůj handicap zhoršili, u předních českých amatérů se stal pravý opak. Nejlepší WHS handicap z amatérských hráčů registrovaných v rámci ČGF má nyní reprezentantka Sára Kousková (+5,9).

Přepočet handicapů byl dokončen, technický server ...
Přepočet handicapů byl dokončen, technický server ...

17.03.2020 | Technický server ČGF je po odstávce, během které se uskutečnila migrace HCP (přepočet podle nových pravidel WHS) znovu v provozu. Přepočet handicapů byl tak dokončen.

WHS – kdy budeme mít nový handicap?
WHS – kdy budeme mít nový handicap?

06.02.2020 | ČGF se přihlásila k používání nového WHS již od roku 2020. Leden je pryč, ale zatím se nic neděje. Jak to tedy vlastně bude? A hlavně kdy? A jak vlastně bude ten přechod vypadat?...

Nový handicapový systém - 9.
Nový handicapový systém - 9.

01.01.2020 | Do nového roku s novým handicapovým systémem! V předchozích článcích jsme se věnovali, historii, genezi, hlavním principům i detailním aspektům nového celosvětového handicapového systému. Dnešní novoroční článek shrnuje to nejdůležitější a může tak sloužit jako takový stručný průvodce.

Vypsány další termíny kurzů rozhodčích
Vypsány další termíny kurzů rozhodčích

18.12.2019 | S ohledem na nutnost přeškolit drtivou většinu stávajících rozhodčích do začátku sezóny 2020 se první kurzy pro rozhodčí uskutečnily už v listopadu a prosinci, další termíny byly vypsány pro začátek roku.

Nový handicapový systém - 8.
Nový handicapový systém - 8.

12.12.2019 | Hlavní principy výpočtu nového handicapu už známe, dnes se podíváme na některé další aspekty WHS. S ohledem na zažitou golfovou praxi to ale rozhodně nebudou okrajové otázky.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP