Česká golfová federace

Aktuality

Česká premiéra Mackové v roli profesionálky na LETAS v Kácově

Česká premiéra Mackové v roli profesionálky na LETAS v Kácově

Tomáš Přikryl, Středa 12. června 2024

Panorama Golf Resort Kácov bude od 14. do 16. června dějištěm Amundi Czech Ladies Challenge, na které se sjede 132 hráček. Ve druhé nejvyšší evropské soutěži LET Access Series dostane příležitost 29 českých hráček. Jako čerstvá profesionálka se v nové roli představí poprvé v ČR Patricie Macková.

Díky rozhodnutí České golfové federace stát se pořadatelem Amundi Czech Ladies Challenge, může se letos o vítězství na turnaji LET Access Series na domácí půdě ucházet celkem 29 českých hráček. Vedle třech profesionálně hrajících českých golfistek Šideri Váňové, Terezy Koželuhové a Kateřiny Vlašínové se na Amundi Czech Ladies Challenge v české premiéře představí s novým statusem také Patricie Macková. Dvojnásobná nejlepší amatérka na Amundi Czech Ladies Challenge 2022 a 2023 a loňská dělená třetí hráčka celkového pořadí se na turnaj vrací už jako profesionálka. Podle jejích slov si potvrdila, že na LETAS dokáže držet krok s nejlepšími a k jejímu rozhodnutí převzít za svůj golfový život mnohem větší odpovědnost v roli profesionálky přispěly i efektivní trénink a práce na fyzické i mentální přípravě na Univerzity of Maryland. Skutečnou profesionální premiéru si Patricie Macková odbyla už ve Francii na turnaji Montauban Ladies Open (LET Access Series), kde skončila na 21. místě. „Byl to můj první turnaj, který jsem hrála jako profesionál, takže jsem cítila určitou nervozitu. Jsem ráda, že jsem ji dokázala překonat a uhrála solidní výsledek. Určitě je ještě na čem pracovat, ale turnaj beru jako dobré zahřátí před Kácovem (Amundi Czech Ladies Challenge),“ hodnotila turnaj ve Francii čerstvá profesionálka.

Patricie Macková a v nedávné minulosti třeba Sára Kousková jsou pro ostatní české amatérky živými důkazy, že herní zkušenost z takovýchto vrcholných akcí je může v blízké budoucnosti výkonnostně posunout až k úspěšným profesionálním kariérám.

Při masivním zájmu domácích hráček o účast na Amundi Czech Ladies Challenge musela ČGF poprvé nastavit nezvykle tvrdá nominační kritéria, ale projevilo se to na vysoké výkonnostní úrovni české části startovního pole a právem se dá očekávat, že se to pozitivně projeví na jejich výsledcích a umístění.

Start má po finálních nominacích ČGF před sebou dvacet pět mladých amatérských nadějí v čele s žebříčkově nejvýše postavenou českou amatérkou Denisou Vodičkovou. „Start na Amundi Ladies Czech Challenge má pro mě velký význam – je pro mě důležitým srovnáním s výbornými amatérskými i profesionálními hráčkami. Letos jsem maturovala a musela jsem přípravu podřídit škole, takže se jedná v této sezóně teprve o můj druhý turnaj. Proto také úplně nedokážu odhadnout svoji aktuální formu. Nemám na začátek sezóny nijak velká očekávání, ale hřiště mi vyhovuje. Je výborně připravené během celého roku, což je také důvod, proč tady často trénuju. Dobře ho znám, a to by mohlo být výhodou.“

Panorama Golf Resort se v rámci LET Access Series těší pověsti ideálního dějiště turnaje. Hráčky čeká náročné hřiště s parem 72 o délce 5730 m s dlouhodobě skvělým stavem hracích i tréninkových ploch a také zázemí, které si loni hráčky okamžitě oblíbily. V sedmadvacetijamkovém resortu Panorama Golf se bude hrát kombinace devítek Forrest / Meadows. Na nastavení hřiště bude mít vliv skutečnost, že letošnímu ročníku nepředchází turnaj mužské Challenge Tour – díky tomu bude i zdejší rough poněkud přívětivější. Dá se tak očekávat, že budou potřeba nižší skóre pro průchod cutem i následný boj o titul.

Výsledky Amundi Czech Ladies Challenge série LET Access Series najdete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Patricie Macková - archiv

Datum: Středa 12. června 2024
Všechny články autora

Související články

Trofej Amundi Czech Ladies Challenge putuje z ...
Trofej Amundi Czech Ladies Challenge putuje z ...

16.06.2024 | Na hřišti Panorama Golf Resortu vyvrcholil v neděli 16.6. domácí turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series. Z dvanáctky českých hráček, které si zahrály nedělní finále, skvěle zafinišovala Lucie Váchová až do TOP 10 na 8. místo. Do dvacítky nejlepších se vešlo i dalších pět Češek.

Na Amundi Czech Ladies Challenge po cutu dvě Češky ...
Na Amundi Czech Ladies Challenge po cutu dvě Češky ...

15.06.2024 | Turnaj LET Access Series pokračoval 2. dnem na Kácově. Hranice cutu byla zároveň hranicí úspěchu či nevyužité šance i pro dvacet devět Češek. Dvanáct jich prošlo cutem a dvě jsou v TOP 10. Amálie Tauer na poslední jamce ztratila 3. pozici, nejlepší Češkou je po 2.

LETAS Amundi Czech Ladies Challenge přivítá opět ...
LETAS Amundi Czech Ladies Challenge přivítá opět ...

05.06.2024 | Panorama Golf Resort v Kácově ve dnech 14. - 16. června opět přivítá prestižní turnaj Amundi Czech Ladies Challenge 2024. Ten je součástí druhé nejvyšší evropské ženské profesionální soutěže LET Access Series a opět nabídne srovnání české amatérské špičky s kvalitní mezinárodní účastí.

Patricie Macková skončila na Kácově třetí
Patricie Macková skončila na Kácově třetí

19.06.2023 | Nejlepší českou hráčkou a zároveň nejlepší amatérkou v turnaji Amundi Czech Ladies Challenge na Kácově, patřící do druhé nejvyšší evropské ženské profesionální série LET Access Series, se stala favorizovaná Patricie Macková, která splnila předpoklady české světové jedničky v žebříčku WAGR.

Na Kácově se dohrává druhé kolo
Na Kácově se dohrává druhé kolo

18.06.2023 | Bouřky doprovázené nárazy větru a kroupami avizoval na sobotní odpoledne a večer Český hydrometeorologický zejména pro střední Čechy a Vysočinu. Nepříznivé počasí dorazilo i do dějiště turnaje a zásadním způsobem ovlivnilo jeho průběh. Druhé kolo se dohrává od nedělního rána.

Kácov nabídl ženám tvrdý test
Kácov nabídl ženám tvrdý test

16.06.2023 | První hrací den turnaje Amundi Czech Ladies Challenge přinesl hráčkám jedny z nejrychlejších greenů v celé sérii LETAS. O náročnosti nastavení hřiště vypovídá i fakt, že pouze prvních pět hráček se po úvodním kole může pochlubit výsledkem pod par. Nejlepší z českých hráček je Patricie Macková.

LETAS po roce v ČR turnajem AMUNDI Czech Ladies ...
LETAS po roce v ČR turnajem AMUNDI Czech Ladies ...

13.06.2023 | Druhá nejvyšší evropská golfová soutěž Ladies European Tour Access Series se odehraje svým jediným letošním tunajem v Česku již tento víkend 16.-18.6. Na AMUNDI Czech Ladies Challenge na Kácově uvidíme 26 českých hráček včetně profesionálek Kateřiny Vlašínové, Šideri Váňové a Evy Koželuhové.

Enormní zájem hráček o AMUNDI Czech Ladies Challenge
Enormní zájem hráček o AMUNDI Czech Ladies Challenge

06.06.2023 | Na pondělní tiskové konferenci v sídle Amundi mohl zástupce pořádající agentury GM Pro Petr Žák oznámit enormní zájem hráček o nadcházející turnaj série LETAS 16.-18.6. v Kácově. Sára Kousková vysvětlovala neúčast svoji a některých dalších hráček z české špičky.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde