Česká golfová federace

Aktuality

Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH

Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH

Tomáš Přikryl, Sobota 18. listopadu 2023

Kristýna Napoleaová vedla působivé české tažení turnajem LET na Mallorce. Po úžasném výkonu ve vítězném 1. kole zakončila turnaj na 6. příčce a přiblížila se startu na LOH. Skvělý turnaj odehrála devátá Jana Melichová i Klára Davidson Spilková, která se finišem ve 3. kole vyhoupla na 13. příčku.

Sedmadvacetiletá bývalá fotbalistka Kristýna Napoleaová na sebe opět poutala pozornost pobytem na vedoucí příčce některého z letošních turnajů Ladies European Tour. Po prvním dni turnaje Mallorca Ladies Golf Open vedla o dvě rány a nechala za sebou celé startovní pole pozvaných elitních hráček LET. V impozantním úvodním kole předvedla na hřišti Golf Son Muntaner sedm birdie a kolo za 66 ran. Napoleaová začínala od desáté jamky, na prvních dvou jamkách zahrála birdie a svou první devítku uzavřela dalšími dvěma birdie na 17. a 18. jamce. Poté, co na krátké druhé jamce opět skórovala, zahrála na páté jamce své jediné bogey dne, ale rychle se vrátila zpět dalšími zisky na šesté a sedmé jamce. Poté přiznala, že se dostavila únava, ale zabojovala a na posledních dvou jamkách, úzké osmičce a devítce předvedla neuvěřitelný par.

„Dnes na mě určitě někdo dohlíží a já jen doufám, že už to nebudu potřebovat,“ řekla na konci 1. kola po šťastně zahrané 8. a 9. jamce Napoleaová. O klíči ke svému skóre 1. dne dodala: „Dnes mě podrželo puttování. Puttovala jsem dvěma různými způsoby, ale ke konci jsem se vrátila ke svému obvyklému stylu, pravou rukou dolů s dvěma prsty v rukojeti.“

Kristýna Napoleaová už další dva dny nedokázala zahrát hřiště pod par, jejím maximem byl par ve 2. kole a tak může být pro ni samotnou trochu zklamáním konečné 6. místo a ztráta 8 ran na první Němku Alexandru Försterling. Nicméně Kristýna Napoleaová udělala svým výsledkem na Mallorce výrazný krok ke splnění svého snu – startovat za ČR na LOH 2024 v Paříži.

Velmi konzistentním výkonem se prezentovala na turnaji Jana Melichová. Ta dokázala všechna tři turnajová kola zahrát hřiště pod par, ani v jednom ale nešla pod par natolik výrazně, aby to vydalo na úplnou špičku žebříčku. Konečné dělené 9. místo je pro Melichovou již třetím umístěním v TOP10 na letošní LET.

„Hrála jsem stabilní golf, měly jsme krásné hřiště i počasí. Jako caddie se mnou byl můj trenér Jiří Němeček a opět mi pomohl k výsledku v Top 10, takže mám velkou radost,“ připomněla Jana Melichová svůj předchozí společný úspěch, dělené 8. místo ze zářijového Lacoste Open de France. „Bylo potřeba trefovat fairwaye a greeny, protože z bermudské trávy se pak těžce zachraňovalo. Dařilo se mi. Ještě jsme s trenérem udělali nějaké menší změny, které fungovaly hlavně první den. Ve druhém kole jsem hrála asi nejhůř, a přitom to byl na rány můj nejlepší výsledek z celého turnaje. Před finále jsem trochu zápasila na drivingu, ale na hřišti se to srovnalo.“

Klára Davidson Spilková během prvních dvou kol nabrala nepříjemnou ztrátu 2 ran nad par a pohybovala se v polovině startovního pole na 35. příčce. Během finálové soboty ale zahrála čtvrtý nejlepší výsledek dne za 68 ran, to jí vylepšilo v konečném účtování skóre na (-2) a vyhoupla se až na 13. příčku. Dvě rány Davidson Spilkové tedy chyběly k tomu, aby turnaj na Mallorce končil se třemi Češkami v TOP10.

Sára Kousková rozehrála turnaj kolem za +2, což byl výsledek, který ještě mohla kompenzovat během zbylých dvou kol. Druhým dnem tuto naději přiživila výsledkem jedné rány pod par. Třetí den se Kouskové bohužel vůbec nedařilo skórovat, naopak zahrála dvě bogey a jeden double a vystoupení na Mallorce uzavřela se skóre (+5) na 46. pozici.

Kompletní výsledky Mallorca Ladies Open v rámci LET najdete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones / LET

 

Datum: Sobota 18. listopadu 2023
Všechny články autora

Související články

Cut a týmové vítězství Napoleaové v Londýně
Cut a týmové vítězství Napoleaové v Londýně

06.07.2024 | Po druhém dni Aramco Team Series na LET v Londýně se Kristýna Napoleaová radovala z postupu do finále a především z dalšího zážitku týmového triumfu, který si odváží jako členka týmu Nadaud. Individuálně se z Češek nejlépe dařilo dělené 26. Sáře Kouskové, hrající do poslední devítky na dohled TOP10.

Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...
Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...

02.07.2024 | Předposledním turnajem před olympijskou přestávkou Ladies European Tour je na programu od středy do pátku 3.–5.7. Aramco Team Series presented by PIF - London. Do prestižní týmové soutěže na hřišti golfového klubu Centurion v St. Albans na předměstí Londýna nastoupí pětice českých profesionálek.

Několik českých radostí na Tipsport Czech Ladies ...
Několik českých radostí na Tipsport Czech Ladies ...

23.06.2024 | Tereza Melecká a Sára Kousková v TOP20, potvrzené dvě české hráčky na olympijský golfový turnaj, nejlepší umístění Terezy Koželuhové na Ladies European Tour. To jsou kromě perfektně zvládnuté organizace hlavní české radosti na skončeném Tipsport Czech Ladies Open na hřišti Royal Beroun Golf Clubu.

Tipsport Czech Ladies Open: přípravy vystřídá ...
Tipsport Czech Ladies Open: přípravy vystřídá ...

20.06.2024 | V Royal Beroun Golf Clubu po měsících velkých příprav vypukne v pátek 21. června český golfový svátek. V třídenním turnaji Tipsport Czech Ladies Open nejvyšší evropské profesionální ženské soutěže svedou boje o titul a prize money 300 000 eur nejlepší hráčky pěti kontinentů.

Tipsport Czech Ladies Open: Domácí hráčky si věří
Tipsport Czech Ladies Open: Domácí hráčky si věří

18.06.2024 | Turnaj nejvyšší evropské soutěže LET se odehraje už tento víkend, a popáté v Royal Golf Clubu Beroun. Tři profesionálky, které se z celkového počtu čtrnácti českých golfistek zúčastnily v Berouně setkání s médii před startem turnaje, naznačily pro nadcházející vrcholný domácí podnik nejvyšší ambice.

Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...
Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...

07.06.2024 | Jedna ze sportovně nejcennějších událostí roku, turnaj Tipsport Czech Ladies Open hraný od 21. do 23. června 2024 v Royal Beroun Golf Clubu, má letos opět také jedinečnou finanční hodnotu. ...

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii
Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

25.05.2024 | České hráčky okupovaly od čtvrtka až do soboty nejvyšší příčky na Jabra Ladies Open (LET) odehrávajícím se na hřišti Evian Resort Golf Clubu. Dva dny držela Jana Melichová dělenou 3. příčku, v sobotu ji v TOP5 vystřídala Klára Davidson Spilková, když po skvělém výkonu skončila dělená pátá.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde