Česká golfová federace

Aktuality

Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH

Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH

Tomáš Přikryl, Sobota 18. listopadu 2023

Kristýna Napoleaová vedla působivé české tažení turnajem LET na Mallorce. Po úžasném výkonu ve vítězném 1. kole zakončila turnaj na 6. příčce a přiblížila se startu na LOH. Skvělý turnaj odehrála devátá Jana Melichová i Klára Davidson Spilková, která se finišem ve 3. kole vyhoupla na 13. příčku.

Sedmadvacetiletá bývalá fotbalistka Kristýna Napoleaová na sebe opět poutala pozornost pobytem na vedoucí příčce některého z letošních turnajů Ladies European Tour. Po prvním dni turnaje Mallorca Ladies Golf Open vedla o dvě rány a nechala za sebou celé startovní pole pozvaných elitních hráček LET. V impozantním úvodním kole předvedla na hřišti Golf Son Muntaner sedm birdie a kolo za 66 ran. Napoleaová začínala od desáté jamky, na prvních dvou jamkách zahrála birdie a svou první devítku uzavřela dalšími dvěma birdie na 17. a 18. jamce. Poté, co na krátké druhé jamce opět skórovala, zahrála na páté jamce své jediné bogey dne, ale rychle se vrátila zpět dalšími zisky na šesté a sedmé jamce. Poté přiznala, že se dostavila únava, ale zabojovala a na posledních dvou jamkách, úzké osmičce a devítce předvedla neuvěřitelný par.

„Dnes na mě určitě někdo dohlíží a já jen doufám, že už to nebudu potřebovat,“ řekla na konci 1. kola po šťastně zahrané 8. a 9. jamce Napoleaová. O klíči ke svému skóre 1. dne dodala: „Dnes mě podrželo puttování. Puttovala jsem dvěma různými způsoby, ale ke konci jsem se vrátila ke svému obvyklému stylu, pravou rukou dolů s dvěma prsty v rukojeti.“

Kristýna Napoleaová už další dva dny nedokázala zahrát hřiště pod par, jejím maximem byl par ve 2. kole a tak může být pro ni samotnou trochu zklamáním konečné 6. místo a ztráta 8 ran na první Němku Alexandru Försterling. Nicméně Kristýna Napoleaová udělala svým výsledkem na Mallorce výrazný krok ke splnění svého snu – startovat za ČR na LOH 2024 v Paříži.

Velmi konzistentním výkonem se prezentovala na turnaji Jana Melichová. Ta dokázala všechna tři turnajová kola zahrát hřiště pod par, ani v jednom ale nešla pod par natolik výrazně, aby to vydalo na úplnou špičku žebříčku. Konečné dělené 9. místo je pro Melichovou již třetím umístěním v TOP10 na letošní LET.

„Hrála jsem stabilní golf, měly jsme krásné hřiště i počasí. Jako caddie se mnou byl můj trenér Jiří Němeček a opět mi pomohl k výsledku v Top 10, takže mám velkou radost,“ připomněla Jana Melichová svůj předchozí společný úspěch, dělené 8. místo ze zářijového Lacoste Open de France. „Bylo potřeba trefovat fairwaye a greeny, protože z bermudské trávy se pak těžce zachraňovalo. Dařilo se mi. Ještě jsme s trenérem udělali nějaké menší změny, které fungovaly hlavně první den. Ve druhém kole jsem hrála asi nejhůř, a přitom to byl na rány můj nejlepší výsledek z celého turnaje. Před finále jsem trochu zápasila na drivingu, ale na hřišti se to srovnalo.“

Klára Davidson Spilková během prvních dvou kol nabrala nepříjemnou ztrátu 2 ran nad par a pohybovala se v polovině startovního pole na 35. příčce. Během finálové soboty ale zahrála čtvrtý nejlepší výsledek dne za 68 ran, to jí vylepšilo v konečném účtování skóre na (-2) a vyhoupla se až na 13. příčku. Dvě rány Davidson Spilkové tedy chyběly k tomu, aby turnaj na Mallorce končil se třemi Češkami v TOP10.

Sára Kousková rozehrála turnaj kolem za +2, což byl výsledek, který ještě mohla kompenzovat během zbylých dvou kol. Druhým dnem tuto naději přiživila výsledkem jedné rány pod par. Třetí den se Kouskové bohužel vůbec nedařilo skórovat, naopak zahrála dvě bogey a jeden double a vystoupení na Mallorce uzavřela se skóre (+5) na 46. pozici.

Kompletní výsledky Mallorca Ladies Open v rámci LET najdete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones / LET

 

Datum: Sobota 18. listopadu 2023
Všechny články autora

Související články

Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...
Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...

26.11.2023 | Klára Davidson Spilková uhájila v posledním turnaji sezóny LET TOP 10 v celkovém pořadí žebříčku Race to Costa del Sol. Druhou nejlepší českou hráčkou je na 28. místě Kristýna Napoleaová. V TOP 70, které určuje jistotu plné hrací karty na příští sezónu, jsou 55.

Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále
Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále

22.11.2023 | Letošní sezona Ladies European Tour definitivně končí. Ve španělské Marbelle na turnaji Andalucía Costa del Sol Open de España 23.-26.11. se o poslední body a postavení v žebříčku utkají s nejlepšími hráčkami LET Češky Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová a Jana Melichová.

Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET
Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET

15.11.2023 | Poslední dva turnaje letošní Ladies European Tour zbývá odehrát ve druhé polovině listopadu na španělské půdě čtveřici českých profesionálek. Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová odehrají 16.-18.11. Mallorca Ladies Open na hřišti Golf Son Muntaner.

Sára Kousková vyhrála týmovou trofej Aramco Team ...
Sára Kousková vyhrála týmovou trofej Aramco Team ...

29.10.2023 | V pátém finálovém turnaji Aramco Team Series by PIF v Rijádu pozvedla Sára Kousková trofej vítězů týmové soutěže. Česká profesionálka se podílela na úspěšném tažení týmu kapitánky Carloty Cigandy. V individuální části turnaje Ladies European Tour zazářila v prvním kole Jana Melichová 3.

Tým Napoleaové vyhrál Aramco Team Series v Hongkongu
Tým Napoleaové vyhrál Aramco Team Series v Hongkongu

08.10.2023 | Aramco Team Series v Hong Kongu zkrátil tajfun Koinu na dvě kola, nicméně v plně odehrané soutěži družstev triumfoval tým Kristýny Napoleaové, když po senzačním výkonu v druhém kole vyhrál s celkovým výsledkem -31. V individuální soutěži byla nejlepší z Češek Klára Davidson Spilková na 21.

Pro Kláru Davidson Spilkovou je La Sella Open ...
Pro Kláru Davidson Spilkovou je La Sella Open ...

19.07.2023 | Po chladném Londýně se české hráčky přesunuly do slunného Španělska. Pětici Češek doplnila také Tereza Koželuhová. Klára Davidson Spilková bude ladit formu před major turnajem ve Francii, který je na programu již příští týden.

Ladies European Tour s pěti Češkami na Aramco ...
Ladies European Tour s pěti Češkami na Aramco ...

13.07.2023 | Ladies European Tour se po týdenní přestávce vrací týmovým turnajem Aramco Team Series Presented By PIF – London. 14. až 16. července 2023 zde bude hrát paralelně v individuální i týmové soutěži i pět Češek.

V Berlíně šest českých hráček – poslední zastávka ...
V Berlíně šest českých hráček – poslední zastávka ...

14.06.2023 | Amundi German Masters je posledním turnajem série LET před domácím Tipsport Czech Ladies Open, které se hraje příští týden v Berouně. V Německu se představí šest českých hráček. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká, Tereza Koželuhová a Kristýna Napoleaová.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde