Česká golfová federace

Aktuality

Češi sedmí na The Amundi Evian Juniors Cup

Češi sedmí na The Amundi Evian Juniors Cup

Pátek 22. září 2023

Česká reprezentace hráčů a hráček do 14 let úspěšně odehrála 16. ročník The Amundi Evian Juniors Cup. V termínu 19.-21.9. ve francouzském EVIAN RESORT nastoupili v konkurenci 17 zemí a odvážejí 7. místo.

Pořadatelé 16. ročníku Amundi Evian Juniors Cup přivítali v Évian-les-Bains 17 národních týmů z Česka, Slovenska, Belgie, Lucemburska, Dánska, Španělska, Francie, Itálie, Portugalska, Rakouska, Švýcarska, Maroka, Kolumbie, Mexika, USA, Japonska a Jižní Koreje. Jednalo se tak o jednu z největších národních účastí v historii tohoto prestižního světového juniorského poháru.

Česká reprezentace, vedená koučem Zuzanou Mašínovou a kapitánem Milanem Kotrbou, se třídenního turnaje na rány účastnila v sestavě Ondřej Doležal (2009) HCP 0,6, Marek Šmerda (2010) HCP 1,5, Kristýna Květoňová (2009) HCP +2,2, Tereza Kamradková (2009) HCP +0,1.

Během tří náročných dnů hraných bez cutu se každý z nich snažil o co nejlepší výsledek na 18 jamkách hřiště Evian s parem 71. Týmům se započítávaly každé kolo jen tři nejlepší výsledky a o ně se celý čtyřčlenný český tým rovnoměrně podělil. První den patřil Kristýně Květoňové, která jako jediná z týmu zahrála hřiště v paru. Výborně se vedlo i Marku Šmerdovi (+3) a Tereze Kamradkové (+6). Nakonec nejúspěšnější den Češi končili skórem (+9). Druhý den naši hráči zapisovali výsledky trojice Marek Šmerda (+4), Kristýna Květoňová (+6) a Ondřej Doležal (+7). Poslední třetí den zahrál nejlépe pro změnu Ondřej Doležal (+2), Marek Šmerda donesl výsledek (+4) a Kristýna Květoňová (+7).

Tereza Kamradková se podělila o své zážitky ze svého prvního reprezentačního výjezdu: „Je to pro mě velká zkušenost, že jsem mohla porovnat svůj golf se zahraničními hráčkami. Zjistila jsem, že v určitých aspektech hry se nejlepším hráčkám vyrovnám. Největší rezervu ve své hře vidím v puttování, protože takto zvlněné a rychlé greeny se u nás na českých hřištích nevyskytují. Alespoň na těch, na kterých jsem mohla letos hrát. Co mě překvapilo je, že i na takto prestižním turnaji jsou hráči, kteří nejsou obeznámeni se základními pravidly hry a jejich myšlenky směřují spíše k jejich obcházení než k jejich dodržování.“

 V celkovém součtu za všechna tři kola (+9, +17, +13) dosáhli Češi skóre (+39), loňský výsledek na The Amundi Evian Juniors Cup tím vylepšili o 3 rány a obsadili konečné 7. místo. Nechali tak za sebou např. Itálii, Rakousko, Slovensko nebo Belgii.

Na prvních dvou příčkách si po loňském turnaji vyměnili pozice USA s Francií. Tým USA se jako jediný ze sedmnácti účastnických zemí dokázal alespoň v jednom kole dostat pod par hřiště, když odehrál tři kola s výsledkem 0, -2, +6 (+4) a turnaj zaslouženě vyhrál převahou desíti ran na druhou Francií (+14) a třetím Švýcarskem (+23).

Svoji hru okomentovala další česká reprezentantka Kristýna Květoňová„Hodnotit hru lze vždy na základě pocitů a odehraných výsledků, které si často protiřečí. První den jsem hrála svůj nejhorší golf, ale s nejlepším výsledkem, kdy jsem v určitou dobu hry dokonce vedla celý turnaj. To mi dávalo naději k lepším zítřkům. Druhý den se můj celkový pocit ze hry už při rozehrání zlepšil, avšak už na prvních jamkách jsem se rychle nechala vyvést z omylu. Zahrála jsem několik nepřesných ran v krátké hře a namísto ubírání ran jsem si jich brzy pár připsala a dohrála den s celkovým výsledkem +6. Třetí den jsem se snažila navázat na dobrý výsledek z prvního kola a pocit z druhého, avšak ani poslední den jsem nebyla z výsledku spokojená. Celý turnaj však hodnotím velice pozitivně. Perfektní hráčský servis, neomezené zajištění pitného režimu jednou z nejkvalitnějších vod na světě, forcaddies a catering, za který by se nestyděli ani v nejlepších restauracích u nás. Všechny tyto zkušenosti mě motivují na sobě pracovat tak, abych se sem mohla jednou vrátit, nejen na juniorský pohár, ale i na ten hlavní turnaj v kategorii major.“

Konečné pořadí a výsledky The Amundi Evian Juniors Cup 2023 najdete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Milan Kotrba

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

 
Datum: Pátek 22. září 2023
Všechny články autora

Související články

Fanshop národního týmu – ideální dárek pro fanouška ...
Fanshop národního týmu – ideální dárek pro fanouška ...

23.11.2023 | Na začátku srpna spustila ČGF ve spolupráci s českou firmou Tony Trevis fanshop českého národního týmu. Pod hlavičkou Czechia Golf může golfový hráč získat totožné oblečení jako reprezentanti Czech Golf Teamu. Necelý rok před LOH se český golfový fanoušek oblékne do barev české reprezentace.

Ohlédnutí Filipa Jakubčíka za WATC
Ohlédnutí Filipa Jakubčíka za WATC

31.10.2023 | Na amatérském mistrovství světa družstev mužů v Abú Dhabí byl Filip Jakubčík nejlepším hráčem našeho tříčlenného týmu. V silné konkurenci obsadil osmé místo, chvíli figuroval na dělené první pozici. On sám říká: „Mám z toho radost, je to úžasný pocit.

Češky na World Amateur Team Championship neuspěly
Češky na World Amateur Team Championship neuspěly

28.10.2023 | Český reprezentační výběr žen má za sebou vystoupení na amatérském mistrovství světa družstev (WATC). Jubilejní 30. Espirito Santo Trophy Češkám zůstala vzdálená více, než by odpovídalo jejich možnostem. Týmovou soutěž uzavřely na 30. příčce a individuálně figurovaly ve druhé polovině leaderboardu.

Český tým žen s ambicemi na World Amateur Team ...
Český tým žen s ambicemi na World Amateur Team ...

24.10.2023 | Silný reprezentační výběr nejlepších českých amatérských golfistek se pokusí navázat na týden starý historický úspěch mužů na amatérském mistrovství světa družstev (WATC). Boje o jubilejní 30. Espirito Santo Trophy se odehrají ve dnech 25.-28. října v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech.

Česká reprezentace odjíždí z WATC se skvělým osmým ...
Česká reprezentace odjíždí z WATC se skvělým osmým ...

21.10.2023 | Amatérské mistrovství světa družstev mužů v Abú Dhabí skončilo nejlepším umístěním českého týmu v historii šampionátu. Jen sedm týmů zahrálo lépe než Češi, kteří skončili dělení osmí. Během turnaje dokonce figurovali na medialové pozici a Filip Jakubčík na první příčce v individuální soutěži.

Český tým je na WATC dvě rány od medailových pozic
Český tým je na WATC dvě rány od medailových pozic

20.10.2023 | Na amatérském mistrovství světa družstev v Abú Dhabí je reprezentační výběr Čechů třetí den po průběžně skvělých výkonech na páté pozici. Filip Jakubčík, Louis Klein a Petr Hrubý jsou v bojích o Eisenhower Trophy na cestě k historickému úspěchu českého amatérského golfu!...

České výběry míří na World Amateur Team Champ ...
České výběry míří na World Amateur Team Champ ...

16.10.2023 | Na amatérské mistrovství světa družstev do Abú Dhabí v SAE zamíří mužské a ženské reprezentační výběry nejlepších českých amatérských golfistů. Muži se utkají o Eisenhower Trophy ve dnech 18.-21. října, ženy o týden později o Espirito Santo Trophy ve dnech 25.

Denisa Vodičková získala pozvání na turnaj LPGA
Denisa Vodičková získala pozvání na turnaj LPGA

11.10.2023 | Historicky první česká hráčka, která se stala juniorskou mistryní světa – Denisa Vodičková, si díky své výhře v Kanadě zajistila svoji první účast na turnaji LPGA, který se příští rok odehraje v Kanadě. Nové vydání golfových novin přináší s hráčkou rozhovor, který vznikl ihned po přistání v Praze.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde