Česká golfová federace

Aktuality

Denisa Vodičková na PING Junior Solheim Cup neporažena

Denisa Vodičková na PING Junior Solheim Cup neporažena

Tomáš Přikryl, Úterý 19. září 2023

Ve 12členném výběru Evropy pro juniorský Solheim Cup nastoupila od 18. do 19. září ve španělské La Zagaletě i naše Denisa Vodičková. V prestižním souboji Evropy s USA zůstala Vodičková stoprocentní a zasloužila se o obhajobu titulu evropského týmu.

18letá česká amatérka Denisa Vodičková byla do týmu nominována na přímé pozvání kapitánky Gwladys Nocera a ta musí být po prvním hracím dni se svou volbou spokojena.

Tým Evropy podal v pondělních dopoledních foursomech naprosto dominantní výkon a s vedením 5.5 : 0.5 bodu vstupoval do odpoledních fourballů. Šest zápasů skončilo smírně 3:3, takže do závěrečného dne PING Junior Solheim Cupu si tým Evropy udržel nadějný náskok pěti bodů.

Denisa Vodičková nastupovala v páru stejně jako na předchozím PING Junior Solheim Cupu opět s Francescou Fiorelliniovou z Itálie a obě šampionky z roku 2021 navázaly na svou skvělou společnou bilanci. V dopoledním foursome rozhodly na 17. jamce o vítězství 2:1 nad párem Elizabeth Rudisill & Ryleigh Knaub. V odpoledním fourball si pak poradily o dvě jamky rychleji i s dalším párem Anna Song & Megan Meng poměrem 4:3.

"Naše energie na hřišti se velmi dobře shoduje, takže si myslím, že fungujeme opravdu skvěle," pochvalovala si Denisa Vodičková po vyhraných zápasech. Fiorelliniová, která po boku Vodičkové získala bod i na PING Junior Solheim Cupu 2021 doplnila: " Naposledy jsme spolu hrály před dvěma lety, takže se dobře známe. Odvedly jsme skvělou práci."

Evropa tak i díky bodům, o které se zasloužila Denisa Vodičková, vedla po prvním dni výrazně 8.5:3.5 bodu a domácím tak stačí k obhajobě trofeje získat v úterý pouhé čtyři body.

V úterní závěrečné dvouhře Denisa Vodičková výhrála na sedmnácté jamce proti Anně Song a zůstala tak na juniorském Solheim Cupu neporažena. Evropský tým v singlech získal celkem šest bodů oproti pěti americkým. Porazil tak mladý americký tým 15 : 9 a poprvé v historii dokázal vyhrát dvakrát v řadě za sebou. 

Výsledky závěrečných dvouher i finální skóre PING Junior Solheim Cup 2023 naleznete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Mark Runnacles / LET

Datum: Úterý 19. září 2023
Všechny články autora

Související články

Fanshop národního týmu – ideální dárek pro fanouška ...
Fanshop národního týmu – ideální dárek pro fanouška ...

23.11.2023 | Na začátku srpna spustila ČGF ve spolupráci s českou firmou Tony Trevis fanshop českého národního týmu. Pod hlavičkou Czechia Golf může golfový hráč získat totožné oblečení jako reprezentanti Czech Golf Teamu. Necelý rok před LOH se český golfový fanoušek oblékne do barev české reprezentace.

Ohlédnutí Filipa Jakubčíka za WATC
Ohlédnutí Filipa Jakubčíka za WATC

31.10.2023 | Na amatérském mistrovství světa družstev mužů v Abú Dhabí byl Filip Jakubčík nejlepším hráčem našeho tříčlenného týmu. V silné konkurenci obsadil osmé místo, chvíli figuroval na dělené první pozici. On sám říká: „Mám z toho radost, je to úžasný pocit.

Češky na World Amateur Team Championship neuspěly
Češky na World Amateur Team Championship neuspěly

28.10.2023 | Český reprezentační výběr žen má za sebou vystoupení na amatérském mistrovství světa družstev (WATC). Jubilejní 30. Espirito Santo Trophy Češkám zůstala vzdálená více, než by odpovídalo jejich možnostem. Týmovou soutěž uzavřely na 30. příčce a individuálně figurovaly ve druhé polovině leaderboardu.

Český tým žen s ambicemi na World Amateur Team ...
Český tým žen s ambicemi na World Amateur Team ...

24.10.2023 | Silný reprezentační výběr nejlepších českých amatérských golfistek se pokusí navázat na týden starý historický úspěch mužů na amatérském mistrovství světa družstev (WATC). Boje o jubilejní 30. Espirito Santo Trophy se odehrají ve dnech 25.-28. října v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech.

Česká reprezentace odjíždí z WATC se skvělým osmým ...
Česká reprezentace odjíždí z WATC se skvělým osmým ...

21.10.2023 | Amatérské mistrovství světa družstev mužů v Abú Dhabí skončilo nejlepším umístěním českého týmu v historii šampionátu. Jen sedm týmů zahrálo lépe než Češi, kteří skončili dělení osmí. Během turnaje dokonce figurovali na medialové pozici a Filip Jakubčík na první příčce v individuální soutěži.

Český tým je na WATC dvě rány od medailových pozic
Český tým je na WATC dvě rány od medailových pozic

20.10.2023 | Na amatérském mistrovství světa družstev v Abú Dhabí je reprezentační výběr Čechů třetí den po průběžně skvělých výkonech na páté pozici. Filip Jakubčík, Louis Klein a Petr Hrubý jsou v bojích o Eisenhower Trophy na cestě k historickému úspěchu českého amatérského golfu!...

České výběry míří na World Amateur Team Champ ...
České výběry míří na World Amateur Team Champ ...

16.10.2023 | Na amatérské mistrovství světa družstev do Abú Dhabí v SAE zamíří mužské a ženské reprezentační výběry nejlepších českých amatérských golfistů. Muži se utkají o Eisenhower Trophy ve dnech 18.-21. října, ženy o týden později o Espirito Santo Trophy ve dnech 25.

Denisa Vodičková získala pozvání na turnaj LPGA
Denisa Vodičková získala pozvání na turnaj LPGA

11.10.2023 | Historicky první česká hráčka, která se stala juniorskou mistryní světa – Denisa Vodičková, si díky své výhře v Kanadě zajistila svoji první účast na turnaji LPGA, který se příští rok odehraje v Kanadě. Nové vydání golfových novin přináší s hráčkou rozhovor, který vznikl ihned po přistání v Praze.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde