Česká golfová federace

Aktuality

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské dívky do 18 let obhájily titul

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské dívky do 18 let obhájily titul

Tomáš Přikryl, Pondělí 4. září 2023

O víkendu 1.-3. září se ve finálových turnajích rozhodlo o letošních mistrech v mládežnických kategoriích družstev. Novým mistrem smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriálu Hanuše Goldscheidera se stal Golf Club Black Bridge, titul mistra ČR v družstvech dívek do 18 let patří opět GC Brno.

Národní finále Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera na hřišti Golf Clubu Háje svedlo do souboje o titul loňského finalistu Golf Club Hodkovičky a Golf Club Black Bridge. Hráči z Hodkoviček si napřed poradili s Golf Clubem Brno a v semifinále porazili svého rivala z Albatrossu. Obhájce loňského titulu Park Golf Club Ostrava neprošel v semifinále přes hráče z Černého Mostu a po vítězství v souboji o třetí místo odvezli jeho hráči bronzové medaile.  

Finálový souboj dvou pražských celků skončil nerozhodně 2,5:2,5 a o vítězi se rozhodovalo v play-off.  To na první jamce pro sebe rozhodli hráči z Golf Club Black Bridge ve složení Alex Hejlek, Robin Gregoire Pařík, Richard Tejkl jun., Daniel Jaroš a Ema Špičková.

Atmosféru závěrečných dvou dní zachytil svým fotoaparátem Zdeněk Sluka a jeho galerii si můžete prohlédnout zde.

Konečné výsledky Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let - Memoriálu Hanuše Goldscheidera naleznete zde

 

Golf Resort Jezera v Ostrožské Nové Vsi přivítal finálovou osmičku družstev dívek do 18 let z regionálních kvalifikací Západ a Východ. Morava i tentokrát potvrdila svoji převahu nad Čechy a vyřazovacími pavouky všechny tři dny k sobě postupně směřovala družstva loňských finalistů Golf Clubu Brno a Golf Clubu Třinec. I tentokrát zvítězily dívky z Brna poměrem 3,5:1,5 a titul mohla slavit mistrovská sestava: Tereza Fialová, Barbora Vinkler, Tereza Schwarzová, Julie Oplatková a Sofie Hlinomazová.

Kapitán vítězného družstva Milan Mojžíš si pochvaloval náročnost hřiště: „Hřiště i přes absenci bunkerů bylo technické díky mnoha vodním překážkám, autům a modelovaným greenům. Hlavní rozhodčí turnaje Petr Vávrů celé klání kometoval slovy: „Celý turnaj proběhl v příjemné a přátelské atmosféře, což však neznamená, že by některé souboje nebyly sportovně vyhrocené. Řada zápasů, zejména závěrečný den, končila až na 18. jamce. Ani v jednom případě po celé tři dny však utkání nedospělo do rozehrávky."

Bronz patří Golf Clubu Mstětice po vyhraném souboji s RGA Greensgate. Bronzová Štěpánka Dušková si navíc ze souboje o třetí místo odváží z šesté jamky také skvělý pocit ze zahraného hole-in-one. 

Konečné výsledky Mistrovství ČR družstev dívek do 18 let najdete zde

Připravil: -vrk-
Foto: Zdeněk Sluka a Petr Vávrů

Datum: Pondělí 4. září 2023
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov

01.07.2024 | O letošní individuální tituly národních mistrů ve hře na rány se mladí golfisté a golfistky z kategorií žáci a kadeti (U14 a U16) utkají od středy 3. července do pátku 5. července na hřišti Austerlitz Golf Resortu ve Slavkově. ...

Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...
Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...

29.05.2024 | 20. ročník German International Amateur Championship Boys & Girls 2024 se letos bude konat od 30. května do 1. června pod novým názvem German Boys & Girls a poprvé na hřišti Golf Clubu Hardenberg. Z Česka zamířily do dějiště mistrovství dvojice mladých golfistů a trojice dívek.

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem
Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

20.04.2024 | V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku
Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku

09.04.2024 | Postavení českých amatérských golfistů na světovém žebříčku WAGR si udržuje za poslední rok vzestupnou tendenci. Stále více českých golfových nadějí, ať už se připravují v podmínkách českých klubových zázemí nebo na univerzitách v zámoří, prokazují výkonnost na úrovni minimálně širší světové špičky.

Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play
Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play

29.03.2024 | Český klub fair play a Český olympijský výbor ocenil v pražské Písecké věži mladého golfového hráče Petra Juráše z Golf Clubu Hořehledy cenou fair play. Cenu mu předal dvojnásobný olympijský vítěz, kanoista Martin Doktor.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde