Česká golfová federace

Aktuality

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské dívky do 18 let obhájily titul

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské dívky do 18 let obhájily titul

Tomáš Přikryl, Pondělí 4. září 2023

O víkendu 1.-3. září se ve finálových turnajích rozhodlo o letošních mistrech v mládežnických kategoriích družstev. Novým mistrem smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriálu Hanuše Goldscheidera se stal Golf Club Black Bridge, titul mistra ČR v družstvech dívek do 18 let patří opět GC Brno.

Národní finále Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera na hřišti Golf Clubu Háje svedlo do souboje o titul loňského finalistu Golf Club Hodkovičky a Golf Club Black Bridge. Hráči z Hodkoviček si napřed poradili s Golf Clubem Brno a v semifinále porazili svého rivala z Albatrossu. Obhájce loňského titulu Park Golf Club Ostrava neprošel v semifinále přes hráče z Černého Mostu a po vítězství v souboji o třetí místo odvezli jeho hráči bronzové medaile.  

Finálový souboj dvou pražských celků skončil nerozhodně 2,5:2,5 a o vítězi se rozhodovalo v play-off.  To na první jamce pro sebe rozhodli hráči z Golf Club Black Bridge ve složení Alex Hejlek, Robin Gregoire Pařík, Richard Tejkl jun., Daniel Jaroš a Ema Špičková.

Atmosféru závěrečných dvou dní zachytil svým fotoaparátem Zdeněk Sluka a jeho galerii si můžete prohlédnout zde.

Konečné výsledky Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let - Memoriálu Hanuše Goldscheidera naleznete zde

 

Golf Resort Jezera v Ostrožské Nové Vsi přivítal finálovou osmičku družstev dívek do 18 let z regionálních kvalifikací Západ a Východ. Morava i tentokrát potvrdila svoji převahu nad Čechy a vyřazovacími pavouky všechny tři dny k sobě postupně směřovala družstva loňských finalistů Golf Clubu Brno a Golf Clubu Třinec. I tentokrát zvítězily dívky z Brna poměrem 3,5:1,5 a titul mohla slavit mistrovská sestava: Tereza Fialová, Barbora Vinkler, Tereza Schwarzová, Julie Oplatková a Sofie Hlinomazová.

Kapitán vítězného družstva Milan Mojžíš si pochvaloval náročnost hřiště: „Hřiště i přes absenci bunkerů bylo technické díky mnoha vodním překážkám, autům a modelovaným greenům. Hlavní rozhodčí turnaje Petr Vávrů celé klání kometoval slovy: „Celý turnaj proběhl v příjemné a přátelské atmosféře, což však neznamená, že by některé souboje nebyly sportovně vyhrocené. Řada zápasů, zejména závěrečný den, končila až na 18. jamce. Ani v jednom případě po celé tři dny však utkání nedospělo do rozehrávky."

Bronz patří Golf Clubu Mstětice po vyhraném souboji s RGA Greensgate. Bronzová Štěpánka Dušková si navíc ze souboje o třetí místo odváží z šesté jamky také skvělý pocit ze zahraného hole-in-one. 

Konečné výsledky Mistrovství ČR družstev dívek do 18 let najdete zde

Připravil: -vrk-
Foto: Zdeněk Sluka a Petr Vávrů

Datum: Pondělí 4. září 2023
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...
Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...

03.11.2023 | V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A
Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

27.10.2023 | Regionálními soutěžemi mládeže rozvíjí Česká golfová federace odspodu a od útlého věku hráčskou základnu v ČR. V roce 2023 přišla ČGF se změnou regionálního uspořádání a s pozitivními novinkami vstoupily do sezony čtyři regionální mládežnické okruhy. Dětská Tour Západ A vyhlásila v září své vítěze.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde