Česká golfová federace

Aktuality

EUROPEAN SENIOR MEN'S TEAM CHAMPIONSHIP poprvé v ČR

EUROPEAN SENIOR MEN'S TEAM CHAMPIONSHIP poprvé v ČR

Tomáš Přikryl, Neděle 3. září 2023

Evropské mistrovství družstev seniorů se poprvé ve své historii z rozhodnutí Výkonného výboru EGA odehraje v České republice, a to ve dnech 5.-9. září na hřišti Royal Golf Club Mariánské Lázně. Češi tak mají poprvé možnost využít domácího prostředí a vylepšit si statistiky umístění za poslední roky.

Nejstarší golfové hřiště v České republice bude hostit 18. ročník EUROPEAN SENIOR MEN'S TEAM CHAMPIONSHIP a přivítá týmy ze 23 zemí Evropy.

V dosavadní 17leté historii šampionátu si vítězství zatím rozdělilo jen šest zemí, z nichž naposled to bylo loni Švédsko, dále Anglie, Německo, Dánsko, Skotsko a nejúspěšnější zemí je dosud se šesti tituly Irsko.

Realistickým cílem českého týmu by mohlo být umístění v horní polovině startovního pole.  O to se bude snažit šestičlenný tým ve složení: kapitán David Krajný, Petr Chajda, Radek Kohout, Tomáš Růžička, Štěpán Šafařík a Marek Šulc. Oproti loňskému šampionátu, kde Češi skončili po vítězství skupiny C na 17. místě, zaznamenal tým dvě změny v sestavě. Jana Martiníka a Tomáše Kotka nahradili Radek Kohout a Marek Šulc.

Pětidenní program turnaje otevřou v úterý a ve středu první dva dny rozřazovacích kol hraných na rány. Každému týmu se počítá pět nejlepších dosažených výsledků ze šesti v každém dni a jejich součet za obě kola určí pořadí týmů pro rozřazení do tří skupin A, B a C. V nich už jde o celkové umístění, přičemž skupinu A tvoří finálová osmička týmů. Týmy jsou ve skupinách rozděleny do pavouků a hrají jamkovou hru systémem jedna čtyřhra a čtyři dvouhry.

Letošního vítěze EUROPEAN SENIOR MEN'S TEAM CHAMPIONSHIP budeme znát v sobotu 9.9. odpoledne.

Výsledky European Senior Men’s Team Championship 2023 sledujte zde

Připravil: -vrk-

Datum: Neděle 3. září 2023
Všechny články autora

Související články

Fanshop národního týmu – ideální dárek pro fanouška ...
Fanshop národního týmu – ideální dárek pro fanouška ...

23.11.2023 | Na začátku srpna spustila ČGF ve spolupráci s českou firmou Tony Trevis fanshop českého národního týmu. Pod hlavičkou Czechia Golf může golfový hráč získat totožné oblečení jako reprezentanti Czech Golf Teamu. Necelý rok před LOH se český golfový fanoušek oblékne do barev české reprezentace.

Ohlédnutí Filipa Jakubčíka za WATC
Ohlédnutí Filipa Jakubčíka za WATC

31.10.2023 | Na amatérském mistrovství světa družstev mužů v Abú Dhabí byl Filip Jakubčík nejlepším hráčem našeho tříčlenného týmu. V silné konkurenci obsadil osmé místo, chvíli figuroval na dělené první pozici. On sám říká: „Mám z toho radost, je to úžasný pocit.

Češky na World Amateur Team Championship neuspěly
Češky na World Amateur Team Championship neuspěly

28.10.2023 | Český reprezentační výběr žen má za sebou vystoupení na amatérském mistrovství světa družstev (WATC). Jubilejní 30. Espirito Santo Trophy Češkám zůstala vzdálená více, než by odpovídalo jejich možnostem. Týmovou soutěž uzavřely na 30. příčce a individuálně figurovaly ve druhé polovině leaderboardu.

Český tým žen s ambicemi na World Amateur Team ...
Český tým žen s ambicemi na World Amateur Team ...

24.10.2023 | Silný reprezentační výběr nejlepších českých amatérských golfistek se pokusí navázat na týden starý historický úspěch mužů na amatérském mistrovství světa družstev (WATC). Boje o jubilejní 30. Espirito Santo Trophy se odehrají ve dnech 25.-28. října v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech.

Česká reprezentace odjíždí z WATC se skvělým osmým ...
Česká reprezentace odjíždí z WATC se skvělým osmým ...

21.10.2023 | Amatérské mistrovství světa družstev mužů v Abú Dhabí skončilo nejlepším umístěním českého týmu v historii šampionátu. Jen sedm týmů zahrálo lépe než Češi, kteří skončili dělení osmí. Během turnaje dokonce figurovali na medialové pozici a Filip Jakubčík na první příčce v individuální soutěži.

Český tým je na WATC dvě rány od medailových pozic
Český tým je na WATC dvě rány od medailových pozic

20.10.2023 | Na amatérském mistrovství světa družstev v Abú Dhabí je reprezentační výběr Čechů třetí den po průběžně skvělých výkonech na páté pozici. Filip Jakubčík, Louis Klein a Petr Hrubý jsou v bojích o Eisenhower Trophy na cestě k historickému úspěchu českého amatérského golfu!...

České výběry míří na World Amateur Team Champ ...
České výběry míří na World Amateur Team Champ ...

16.10.2023 | Na amatérské mistrovství světa družstev do Abú Dhabí v SAE zamíří mužské a ženské reprezentační výběry nejlepších českých amatérských golfistů. Muži se utkají o Eisenhower Trophy ve dnech 18.-21. října, ženy o týden později o Espirito Santo Trophy ve dnech 25.

Denisa Vodičková získala pozvání na turnaj LPGA
Denisa Vodičková získala pozvání na turnaj LPGA

11.10.2023 | Historicky první česká hráčka, která se stala juniorskou mistryní světa – Denisa Vodičková, si díky své výhře v Kanadě zajistila svoji první účast na turnaji LPGA, který se příští rok odehraje v Kanadě. Nové vydání golfových novin přináší s hráčkou rozhovor, který vznikl ihned po přistání v Praze.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde