Česká golfová federace

Aktuality

Portál Bav se golfem na nové digitální platformě R&A golf.golf

Portál Bav se golfem na nové digitální platformě R&A golf.golf

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 24. srpna 2023

Cílem nové aktivity je změnit vnímání golfové hry a přivést nové hráče tam, kde se tento sport hraje, od driving range přes simulátory až po jednotlivá hřiště. R&A přichází s novou digitální platformou golf.golf. S platformou, která v České republice existuje již od roku 2018.

R&A není pouze správcem světových pravidel golfu. Její aktivity výrazně přesahují hranice dohledu nad regulemi golfové hry. Samostatné oddělení této organizace vytváří příležitosti, jak rozvíjet golf, s cílem oslovení nových hráčů, pro které je sport důležitou součástí každodenního život.

V letošním roce se R&A rozhodla přijít s vlastní platformou, která zájemcům o golf nabídne rozcestník, který jim pomůže si najít nejbližší hřiště ve svém okolí, představí zájemci nabídku golfového hřiště a usnadní mu tak vstup do golfového světa. Novou platformu se rozhodli podpořit také světové hvězdy, které golf milují a chtějí všem potenciální zájemcům ukázat, že golf je sportem každého věku. Pro českého sportovního fanouška je tou nejznámější fotbalista Walsu Gareth Bale.

Jelikož podobné platformy vznikají a nebo existují i v dalších zemích Evropy, rozhodla se R&A pod centrální doménou golf.golf vytvořit rozcestník, který lokalizuje polohu návštěvníka stránek a na základě jeho polohy ho přesměruje na místní platformu, která již existuje v jeho domovině. Ve Španělsku je to například portál holagolf.es (volně přeloženo ahoj golfe), samozřejmostí je domovská stránka věnující se rozvoji golfu ve Skotsku, svoji verzi stránek představuje Francie, Německo, Itálie a například i naši sousedé z Polska.

Česká golfová federace předběhla dobu, a dalo by možná říct, že bohužel. V březnu 2018 ČGF spustila svoji vlastní platformu Bav se golfem. Platforma, která funguje přesně tak, jak ji R&A nyní spustila ve svém domovském Skotsku. Tedy zájemce o golf si na stránkách zadá svoji adresu, portál vyhledá nejbližší hřiště a nabídne zájemci golfovou nabídku určenou začátečníkovi, jak začít s golfem. Jelikož ČGF je partnerem R&A, a je také součástí programu rozvoje golfu, dostali zástupci této organizace veškeré informace o portálu Bav se golfem již dříve. I tu, že největší slabinou celého portálu je zapojení golfových hřišť, které, aby celá platforma byla funkční, musí aktivně vkládat své nabídky pro golfové novice.

Již v roce 2018 společnost KPMG vypracovala studii, která upozornila na možný vývoj celé platformy. V ideálním případě se platforma měla stát skvělým způsobem, jak oslovit nové zájemce. To v případě, že golfová hřiště platformu přijmou a budou ji udržovat aktuální a nabídnout zájemcům zajímavou nabídku. V nejhorším případě KPMG predikovala, že platforma zanikne právě kvůli nezájmu hřišť. Prostřední cesta se však stala realitou. Platforma Bav se golfem stále existuje a v její nabídce zájemce nalezne výhodné balíčky pro začátečníky. Zároveň však konference ČGF rozhodla dále neinvestovat do další komunikace tohoto portálu. Překvapivě i přes nulovou marketingovou podporu portál Bav se golfem navštíví měsíčně přes 6.000 uživatelů.

Může se zdát, že málokterého našince napadne hledat informace, jak začít s golfem na stránkách golf.golf. Ale R&A je teprve na začátku své aktivity a propagaci celého projektu stále připravuje. Je určitě příjemné, že pod adresou cesko.golf.golf již nyní existuje ekvivalent, který nabízí všechny evropské federace. Zda to do budoucna bude portál Bav se golfem, nebo jen jednostránková prezentace s informacemi, jak hrát golf, jako je to například tam, kde podobný projekt chybí, je jen v rukách celého českého golfu.

Datum: Čtvrtek 24. srpna 2023
Všechny články autora

Související články

Martina Fulínová vstupuje v ČGF do čtvrté dekády
Martina Fulínová vstupuje v ČGF do čtvrté dekády

30.11.2023 | 1. prosince 1993 se tehdy třiadvacetiletá jamková mistryně České republiky Martina Dorníková (později provdaná Fulínová) stala první placenou zaměstnankyní České golfové federace. Začínala jako sekretář ČGF a asistentka Hanuše Goldscheidera. V sekretariátu působí již 30 let.

Sportovní manažerkou ČGF se stala Adéla Koukalová
Sportovní manažerkou ČGF se stala Adéla Koukalová

20.11.2023 | Na pozici sportovního manažera byla vybrána Adéla Koukalová. V její gesci bude zejména příprava tréninkových kempů v tuzemsku i v zahraničí, příprava reprezentačních akcí včetně komunikace s vrcholnými evropskými a světovými orgány. Převezme rozsáhlou agendu Tréninkového systému ČGF a reprezentace.

ČGF se stěhuje do Hostivaře
ČGF se stěhuje do Hostivaře

31.10.2023 | Česká golfová federace přestěhovala v říjnu 2019, po 25 letech působení v Erpet Golf Centru, své sídlo do kancelářské budovy Golden Office v Praze 4 v Braníku. Od letošního listopadu bude novým působištěm ČGF zázemí v Galerii Golf Hostivař.

Manažer Sportovního úseku STK ČGF
Manažer Sportovního úseku STK ČGF

15.09.2023 | Česká golfová federace hledá spolupracovníka na pozici Manažer Sportovního úseku STK ČGF. Zájemci se mohou přihlásit nejpozději do 30. září na mailovou adresu secretary@cgf.cz. Podmínkou je zaslání motivačního dopisu a strukturovaného životopisu.

#ThankAGreenkeeper, #ThankASuper
#ThankAGreenkeeper, #ThankASuper

12.09.2023 | Česká golfová federace se připojuje k aktivitě, která má za cíl poděkovat všem greenkeeperům a superintendentům golfových hřišť. Ať jste golfisté, partneři, nebo máte jiné aktivity, které vás spojují s golfem, nezapomínejme na úsilí lidí, kteří připravují golfová hřiště ke hře.

Vývoj a provoz Informačního systému České golfové ...
Vývoj a provoz Informačního systému České golfové ...

11.09.2023 | Česká golfová federace vstupuje do nového projektu, který se bude zabývat vývojem nového informačního systému, který v současné době zajišťuje tzv. Technický server. Všichni zájemci, kteří mají zájem nahlédnout do zadávací dokumentace, se mohou registrovat do 25.

Fanshop národního týmu – Czechia Golf
Fanshop národního týmu – Czechia Golf

08.08.2023 | Česká golfová federace uvádí ve spolupráci se značkou Tony Trevis fanshop pro fanoušky českého golfu. Reprezentační oblečení českého týmu je nyní dostupné všem sportovním nadšencům pod značkou Czechia Golf . ...

Memoriál Hanuše Goldscheidera po 23.
Memoriál Hanuše Goldscheidera po 23.

06.08.2023 | V roce 1993 se Hanuš Goldscheider stal prvním prezidentem České golfové federace. Ještě dříve, v roce 1990, byla z jeho iniciativy založena i PGA České republiky. V roce 2000 se stal členem Síně slávy ČGF. Od roku 2001 se pravidelně pořádá memoriál, který připomíná jeho význam pro český golf.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde