Česká golfová federace

Aktuality

Memoriál Hanuše Goldscheidera po 23. v Karlových Varech

Memoriál Hanuše Goldscheidera po 23. v Karlových Varech

Tomáš Přikryl, Neděle 6. srpna 2023

V roce 1993 se Hanuš Goldscheider stal prvním prezidentem České golfové federace. Ještě dříve, v roce 1990, byla z jeho iniciativy založena i PGA České republiky. V roce 2000 se stal členem Síně slávy ČGF. Od roku 2001 se pravidelně pořádá memoriál, který připomíná jeho význam pro český golf.

Plzeňský rodák Hanuš Goldscheider je pro český golf velice významnou osobností. Mnoho z českých hráčů, kteří se nyní objevují na startovních listinách těch nejvýznamnějších světových turnajů, na něj vzpomíná, hlavně díky turnajům „na dvorečku“ v pražském Erpetu, které organizoval další člen Síně slávy ČGF Karel Vopička. Ze všech talentovaných hráčů můžeme jmenovat hlavně Kláru Davidson Spilkovou, ale i další, jako například Šimona Zacha, Sáru Kouskovou nebo Janu Melichovou.

A právě podpora mládežnického golfu se v roce 2008 stala základní myšlenkou pro založení Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf. V roce 2012 se stal předsedou správní rady významný hudebník a právník JUDr. Ladislav Vostárek. Nadace dostala nový směr, který odkazoval na hlavní myšlenky prvního českého prezidenta ČGF. Díky jeho iniciativě získala nadace od svých přispěvovatelů a dárců finanční prostředky pro nákup dětského golfového vybavení. Nejprve začátečnické sady pro výuku golfu v tělocvičnách škol, následně běžné golfové hole, které se prostřednictvím golfových klubů spolupracujících v projektu ČGF Se školou na golf dostávají do rukou dětem na základních školách.

Za deset let existence projektu Se školou na golf se hlavně díky aktivitám nadace podařilo podpořit české golfové kluby ve spolupráci se základními školami, a to od prvních krůčků při zakládání zájmových golfových kroužků až po vytvoření metodického pokynu, jak na prvním stupni základních škol začít s golfem v rámci Školního výukového programu.

Hanuš Goldscheider byl velice aktivní i na mezinárodním poli. Zasloužil se o obnovení členství Československého golfového svazu v Evropské golfové asociaci, kde od roku 1989 pracoval po dobu čtyř let jako člen Championship Committe, a také o vstup do World Amateur Golf Council. Čtyři roky zastupoval Evropu v Rules Committee a dva roky v Komisi pro amatérský status, obě působící při Royal & Ancient St Andrews (R&A). Projekt Se školou na golf se po deseti letech své existence v tomto roce zapojil do GolfSixes, aktivity, která propojuje stejnou myšlenku napříč 16 zeměmi z různých kontinentů. GolfSixes podporují R&AConfederation of profesional golf (CPG), ale i DP World Tour nebo Ladies European Tour

23. memoriál Hanuše Goldscheidera je proto příležitostí vzpomenout si nejen na významného člověka v českém golfu nebo na již dříve jmenovaný „dvoreček“ v pražském Erpetu. Memoriál je i příležitostí, kde si nejen jeho účastníci mohou připomenout, kam až český golf za 23 let došel. Základní myšlenka je však stále stejná. A hodí se využít slova Ladislava Vostárka: „A co děti, mají si kde hrát?“

Datum: Neděle 6. srpna 2023
Všechny články autora

Související články

Martina Fulínová vstupuje v ČGF do čtvrté dekády
Martina Fulínová vstupuje v ČGF do čtvrté dekády

30.11.2023 | 1. prosince 1993 se tehdy třiadvacetiletá jamková mistryně České republiky Martina Dorníková (později provdaná Fulínová) stala první placenou zaměstnankyní České golfové federace. Začínala jako sekretář ČGF a asistentka Hanuše Goldscheidera. V sekretariátu působí již 30 let.

Sportovní manažerkou ČGF se stala Adéla Koukalová
Sportovní manažerkou ČGF se stala Adéla Koukalová

20.11.2023 | Na pozici sportovního manažera byla vybrána Adéla Koukalová. V její gesci bude zejména příprava tréninkových kempů v tuzemsku i v zahraničí, příprava reprezentačních akcí včetně komunikace s vrcholnými evropskými a světovými orgány. Převezme rozsáhlou agendu Tréninkového systému ČGF a reprezentace.

ČGF se stěhuje do Hostivaře
ČGF se stěhuje do Hostivaře

31.10.2023 | Česká golfová federace přestěhovala v říjnu 2019, po 25 letech působení v Erpet Golf Centru, své sídlo do kancelářské budovy Golden Office v Praze 4 v Braníku. Od letošního listopadu bude novým působištěm ČGF zázemí v Galerii Golf Hostivař.

Manažer Sportovního úseku STK ČGF
Manažer Sportovního úseku STK ČGF

15.09.2023 | Česká golfová federace hledá spolupracovníka na pozici Manažer Sportovního úseku STK ČGF. Zájemci se mohou přihlásit nejpozději do 30. září na mailovou adresu secretary@cgf.cz. Podmínkou je zaslání motivačního dopisu a strukturovaného životopisu.

#ThankAGreenkeeper, #ThankASuper
#ThankAGreenkeeper, #ThankASuper

12.09.2023 | Česká golfová federace se připojuje k aktivitě, která má za cíl poděkovat všem greenkeeperům a superintendentům golfových hřišť. Ať jste golfisté, partneři, nebo máte jiné aktivity, které vás spojují s golfem, nezapomínejme na úsilí lidí, kteří připravují golfová hřiště ke hře.

Vývoj a provoz Informačního systému České golfové ...
Vývoj a provoz Informačního systému České golfové ...

11.09.2023 | Česká golfová federace vstupuje do nového projektu, který se bude zabývat vývojem nového informačního systému, který v současné době zajišťuje tzv. Technický server. Všichni zájemci, kteří mají zájem nahlédnout do zadávací dokumentace, se mohou registrovat do 25.

Portál Bav se golfem na nové digitální platformě ...
Portál Bav se golfem na nové digitální platformě ...

24.08.2023 | Cílem nové aktivity je změnit vnímání golfové hry a přivést nové hráče tam, kde se tento sport hraje, od driving range přes simulátory až po jednotlivá hřiště. R&A přichází s novou digitální platformou golf.golf. S platformou, která v České republice existuje již od roku 2018.

Fanshop národního týmu – Czechia Golf
Fanshop národního týmu – Czechia Golf

08.08.2023 | Česká golfová federace uvádí ve spolupráci se značkou Tony Trevis fanshop pro fanoušky českého golfu. Reprezentační oblečení českého týmu je nyní dostupné všem sportovním nadšencům pod značkou Czechia Golf . ...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde