Česká golfová federace

Aktuality

Pozvánka na 1. ročník Memoriálu Miroslava Brtka

Pozvánka na 1. ročník Memoriálu Miroslava Brtka

Tomáš Přikryl, Sobota 10. června 2023

Golf byl jeho život, hrál ho od svých devíti let, byl jedním z nejlepších golfistů u nás. Stal se třikrát juniorským mistrem republiky. Do Síně slávy ČGF byl uveden in memoriam na konci minulého roku. Miroslav Brtek nás náhle opustil v dubnu minulého roku. Přijďte si na „Míru“ vzpomenout.

Dne 17. června se ve Františkových Lázních – Hazlově koná 1. ročník Memoriálu Miroslava Brtka. Právě ve Františkových Lázních působil jako trenér golfu nejdéle. Jeho mateřským hřištěm byly Karlovy Vary – Olšova Vrata, ale působil i na Darovanském Dvoře, v německém Gelsenkirchenu a hřišti v Klášteře Teplá.

V letech 1973, 1974 a 1975 se stal juniorským mistrem republiky. V roce 1982 dvojnásobným mistrem republiky, a to ve hře na jamky i ve hře na rány. To zopakoval i v roce 1988, kdy v průběhu mezinárodního mistrovství zahrál vynikající kolo za 69 ran. Byl třikrát členem vítězného družstva Poháru národů. Pětkrát obsadil 1. místo na mistrovství republiky družstev.

Miroslav Brtek byl členem reprezentace od roku 1978 a zúčastnil se několika mistrovství Evropy družstev. V roce 1989 skončil na Mezinárodním mistrovství republiky v Mariánských Lázních jako nejlepší československý hráč, takže získal titul národního mistra. Před ním se umístili pouze dva zahraniční hráči, vítěz Axel Krag z Dánska a Markus Brier z Rakouska. O třetí místo se dělil s legendárním Dánem Thomasem Björnem. V stejném roce získal ocenění Mistr sportu.

Své znalosti a bohaté zkušenosti předával dalším generacím a novým golfistům. Pokud byl Miroslav Brtek i vaším trenérem, kamarádem, nebo jen spoluhráčem ve flajtu, přijďte si na něho vzpomenout v průběhu prvního ročníku jeho memoriálu.

Více informací a registraci do turnaje naleznete zde

 

Datum: Sobota 10. června 2023
Všechny články autora

Související články

Martina Fulínová vstupuje v ČGF do čtvrté dekády
Martina Fulínová vstupuje v ČGF do čtvrté dekády

30.11.2023 | 1. prosince 1993 se tehdy třiadvacetiletá jamková mistryně České republiky Martina Dorníková (později provdaná Fulínová) stala první placenou zaměstnankyní České golfové federace. Začínala jako sekretář ČGF a asistentka Hanuše Goldscheidera. V sekretariátu působí již 30 let.

Sportovní manažerkou ČGF se stala Adéla Koukalová
Sportovní manažerkou ČGF se stala Adéla Koukalová

20.11.2023 | Na pozici sportovního manažera byla vybrána Adéla Koukalová. V její gesci bude zejména příprava tréninkových kempů v tuzemsku i v zahraničí, příprava reprezentačních akcí včetně komunikace s vrcholnými evropskými a světovými orgány. Převezme rozsáhlou agendu Tréninkového systému ČGF a reprezentace.

ČGF se stěhuje do Hostivaře
ČGF se stěhuje do Hostivaře

31.10.2023 | Česká golfová federace přestěhovala v říjnu 2019, po 25 letech působení v Erpet Golf Centru, své sídlo do kancelářské budovy Golden Office v Praze 4 v Braníku. Od letošního listopadu bude novým působištěm ČGF zázemí v Galerii Golf Hostivař.

Manažer Sportovního úseku STK ČGF
Manažer Sportovního úseku STK ČGF

15.09.2023 | Česká golfová federace hledá spolupracovníka na pozici Manažer Sportovního úseku STK ČGF. Zájemci se mohou přihlásit nejpozději do 30. září na mailovou adresu secretary@cgf.cz. Podmínkou je zaslání motivačního dopisu a strukturovaného životopisu.

#ThankAGreenkeeper, #ThankASuper
#ThankAGreenkeeper, #ThankASuper

12.09.2023 | Česká golfová federace se připojuje k aktivitě, která má za cíl poděkovat všem greenkeeperům a superintendentům golfových hřišť. Ať jste golfisté, partneři, nebo máte jiné aktivity, které vás spojují s golfem, nezapomínejme na úsilí lidí, kteří připravují golfová hřiště ke hře.

Vývoj a provoz Informačního systému České golfové ...
Vývoj a provoz Informačního systému České golfové ...

11.09.2023 | Česká golfová federace vstupuje do nového projektu, který se bude zabývat vývojem nového informačního systému, který v současné době zajišťuje tzv. Technický server. Všichni zájemci, kteří mají zájem nahlédnout do zadávací dokumentace, se mohou registrovat do 25.

Portál Bav se golfem na nové digitální platformě ...
Portál Bav se golfem na nové digitální platformě ...

24.08.2023 | Cílem nové aktivity je změnit vnímání golfové hry a přivést nové hráče tam, kde se tento sport hraje, od driving range přes simulátory až po jednotlivá hřiště. R&A přichází s novou digitální platformou golf.golf. S platformou, která v České republice existuje již od roku 2018.

Fanshop národního týmu – Czechia Golf
Fanshop národního týmu – Czechia Golf

08.08.2023 | Česká golfová federace uvádí ve spolupráci se značkou Tony Trevis fanshop pro fanoušky českého golfu. Reprezentační oblečení českého týmu je nyní dostupné všem sportovním nadšencům pod značkou Czechia Golf . ...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde