Česká golfová federace

Aktuality

Soutěže družstev mládeže otevřou v neděli ti nejmladší

Soutěže družstev mládeže otevřou v neděli ti nejmladší

Tomáš Přikryl, Pátek 2. června 2023

Kvalifikaci družstev do 14 let rozehrají v neděli na hřišti Čertovo Břemeno žáci z regionů Západ. Celkem 16 týmů ze čtrnácti golfových klubů se v první letošní kvalifikaci utkají o postupové příčky do finálového turnaje.

Soutěže družstev se netýkají pouze dospělých hráčů, kteří bojují v Extralize či jiné další lize o umístění v barvách svého klubu. Naopak právě pro mládežnické kategorie je klubová reprezentace prestižní záležitostí a golfové kluby mají možnost ukázat výsledky svého tréninkového procesu u nastupující generace. V nejmladší kategorii žáků do 14 let je v Memoriálu Hanuše Goldscheidera přihlášeno v regionech Západ 16 týmů ze 14 golfových klubů. Region Východ nabízí ještě silnější obsazení – celkem 29 týmů z 22 golfových klubů. Tři týmy do soutěže družstev nasadí Golf Club Brno a také Golf Club Black Bridge.

První letošní kvalifikace klubů regionu Západ se odehraje tuto neděli 4. června na skvěle připraveném hřišti na Čertově Břemeni. Regiony Východ se do soutěže zapojí až v průběhu července, konkrétně 18. července na Kunětické Hoře. Kvalifikační turnaje se hrají na jedno kolo na rány. Za každý smíšený tým nastoupí čtyři hráči, kterým jsou započítány tři nejlepší výsledky.

Robert Fikar, ředitel hřiště, před turnajem upozorňuje na novinky, a plánované změny, a zve i další hráče, aby si našli cestu na Čertovo Břemeno: „Hráči se mohou těšit na skvěle připravené hřiště i výbornou gastronomii, která je na Břemeni vyhlášená. Hřiště se tu každým rokem posouvá kupředu nejen z hlediska kvality, postupně se redesignují všechny jamky a brzy se budeme moci těšit i na zcela nové jamky včetně ostrovního greenu na horním jezeru“  

Výsledky regionální kvalifikace družstev mládeže smíšených družstev žáků do 14 let – ZÁPAD můžete sledovat zde

Foto: Vojtěch Hodinář

Datum: Pátek 2. června 2023
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov

01.07.2024 | O letošní individuální tituly národních mistrů ve hře na rány se mladí golfisté a golfistky z kategorií žáci a kadeti (U14 a U16) utkají od středy 3. července do pátku 5. července na hřišti Austerlitz Golf Resortu ve Slavkově. ...

Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...
Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...

29.05.2024 | 20. ročník German International Amateur Championship Boys & Girls 2024 se letos bude konat od 30. května do 1. června pod novým názvem German Boys & Girls a poprvé na hřišti Golf Clubu Hardenberg. Z Česka zamířily do dějiště mistrovství dvojice mladých golfistů a trojice dívek.

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem
Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

20.04.2024 | V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku
Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku

09.04.2024 | Postavení českých amatérských golfistů na světovém žebříčku WAGR si udržuje za poslední rok vzestupnou tendenci. Stále více českých golfových nadějí, ať už se připravují v podmínkách českých klubových zázemí nebo na univerzitách v zámoří, prokazují výkonnost na úrovni minimálně širší světové špičky.

Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play
Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play

29.03.2024 | Český klub fair play a Český olympijský výbor ocenil v pražské Písecké věži mladého golfového hráče Petra Juráše z Golf Clubu Hořehledy cenou fair play. Cenu mu předal dvojnásobný olympijský vítěz, kanoista Martin Doktor.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde