Česká golfová federace

Aktuality

Soutěže družstev mládeže otevřou v neděli ti nejmladší

Soutěže družstev mládeže otevřou v neděli ti nejmladší

Tomáš Přikryl, Pátek 2. června 2023

Kvalifikaci družstev do 14 let rozehrají v neděli na hřišti Čertovo Břemeno žáci z regionů Západ. Celkem 16 týmů ze čtrnácti golfových klubů se v první letošní kvalifikaci utkají o postupové příčky do finálového turnaje.

Soutěže družstev se netýkají pouze dospělých hráčů, kteří bojují v Extralize či jiné další lize o umístění v barvách svého klubu. Naopak právě pro mládežnické kategorie je klubová reprezentace prestižní záležitostí a golfové kluby mají možnost ukázat výsledky svého tréninkového procesu u nastupující generace. V nejmladší kategorii žáků do 14 let je v Memoriálu Hanuše Goldscheidera přihlášeno v regionech Západ 16 týmů ze 14 golfových klubů. Region Východ nabízí ještě silnější obsazení – celkem 29 týmů z 22 golfových klubů. Tři týmy do soutěže družstev nasadí Golf Club Brno a také Golf Club Black Bridge.

První letošní kvalifikace klubů regionu Západ se odehraje tuto neděli 4. června na skvěle připraveném hřišti na Čertově Břemeni. Regiony Východ se do soutěže zapojí až v průběhu července, konkrétně 18. července na Kunětické Hoře. Kvalifikační turnaje se hrají na jedno kolo na rány. Za každý smíšený tým nastoupí čtyři hráči, kterým jsou započítány tři nejlepší výsledky.

Robert Fikar, ředitel hřiště, před turnajem upozorňuje na novinky, a plánované změny, a zve i další hráče, aby si našli cestu na Čertovo Břemeno: „Hráči se mohou těšit na skvěle připravené hřiště i výbornou gastronomii, která je na Břemeni vyhlášená. Hřiště se tu každým rokem posouvá kupředu nejen z hlediska kvality, postupně se redesignují všechny jamky a brzy se budeme moci těšit i na zcela nové jamky včetně ostrovního greenu na horním jezeru“  

Výsledky regionální kvalifikace družstev mládeže smíšených družstev žáků do 14 let – ZÁPAD můžete sledovat zde

Foto: Vojtěch Hodinář

Datum: Pátek 2. června 2023
Všechny články autora

Související články

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...
Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...

15.09.2023 | Národní Golfová Tour Mládeže pořádaná (NGTM) Českou golfovou federací jako soutěž amatérských hráčů a hráček do 16 let odehraje svůj vrcholný turnaj Masters již tento víkend 16.–17. 9. v Golf Clubu Austerlitz ve Slavkově. Vítěze žákovských a kadetských kategorií pro rok 2023 budeme znát v neděli.

Středoškolský pohár družstev a jednotlivců
Středoškolský pohár družstev a jednotlivců

07.09.2023 | V pražské Vinoři se na konci září odehraje již 17. ročník středoškolského poháru družstev a jednotlivců. Hráči se mohou registrovat v rámci školního družstva, ale také se mohou přihlásit jednotlivci do individuální soutěže. Uzavírka přihlášek je 20. září.

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...
O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...

04.09.2023 | O víkendu 1.-3. září se ve finálových turnajích rozhodlo o letošních mistrech v mládežnických kategoriích družstev. Novým mistrem smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriálu Hanuše Goldscheidera se stal Golf Club Black Bridge, titul mistra ČR v družstvech dívek do 18 let patří opět GC Brno.

Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.
Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.

04.09.2023 | Chuť uspořádat skvělý turnaj na vysoké úrovni má česká promotérská společnost Česká 1, která připravuje společně s hřištěm v Kynžvartu v termínu 8. – 10. září podnik pod názvem ALTEPRO Trophy by EXTEC. Tříkolový turnaj pro výkonnostní hráče bude další příležitostí si ověřit své kvality.

Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...
Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...

31.08.2023 | Na dvou hřištích se od 1. do 3. září rozhoduje o letošních mistrech ČR v kategoriích družstev do 14 a 18 let. GC Háje hostí finále smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera, v Golf Resortu Jezera hrají o titul družstva dívek do 18 let.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde