Česká golfová federace

Aktuality

Mezinárodní mistrovství MID-Amatérů již v červnu na Černém Mostě

Mezinárodní mistrovství MID-Amatérů již v červnu na Černém Mostě

Tomáš Přikryl, Neděle 14. května 2023

1. června odstartuje letošní první mezinárodní mistrovství pořádané Českou golfovou federací – CZECH INTERNATIONAL MID–AMATEUR CHAMPIONSHIP 2023 presented by Pilsner Urquell. Hráči ve věku 25 let a více se tentokrát sejdou v pražském Black Bridge Resortu na Černém Mostě.

Mezinárodní mistroství MID–Amatérů se hraje na tři kola s cutem po druhém kole. Do finálového kola projde 45 nejlepších můžu a 15 žen a všechny „ties“. Soutěž je vypsána pro hráče a hráčky od věku 25 let a starší, tj. pro ročník narození od roku1998. Hendikepové limity pro možnost startu jsou nastaveny velmi vstřícně – 11,0 pro muže a 18,0 pro ženy. Muži startují z bílých a jejich protějšky z modrých odpališť.

Do soutěže bude přijato max. 117 mužů a 39 žen s nejlepším hendikepem v okamžiku uzávěrky přihlášek, včetně cizinců. Přihlášky turnaje se uzavírají v pondělí 29. května ve 12.00. Cvičné kolo je naplánováno 31. května a je součástí vkladu do soutěže.

Hlavním rozhodčím turnaje je Vítězslav Štrouf, který zve všechny MID–Amatéry k dalšímu ryze sportovnímu turnaji pořádanému na našem území: „Mezinárodní turnaj má vždy vynikající atmosféru a kvalitu. Hráči si mohou porovnat své síly na fantasticky připraveném hřišti i se zahraničními hráči v poli. Na rozdíl od ostatních mezinárodních turnajů nebývá bohužel turnaj MID–Amatérů plně obsazen, proto bych rád na turnaj pozval všechny sportovně laděné hráče. Do uzávěrky přihlášek zbývá už jen 14 dní.“

V loňském roce se turnaj odehrál na pražské Zbraslavi, kde triumfovali mladí hráči. Johaně Luňáčkové stačilo k celkovému vítězství 229 ran. Patrik Jeřicha měl cestu za vítězstvím komplikovanější, kdy o jeho vítězství rozhodovalo až nejlépe zvládnuté poslední kolo. Na celkové vítězství Jeřicha potřeboval uhrát 219 ran a od druhého hráče v pořadí ho dělila pouze jedna rána.

Kdo bude novým mezinárodním mistrem MID–Amatérů, se dozvíme již v sobotu 3. června.

Kompletní informace k turnaji, včetně možnosti přihlášení, naleznete zde

Datum: Neděle 14. května 2023
Všechny články autora

Související články

Seniorům vládli zahraniční hráči, ženy uhlídaly ...
Seniorům vládli zahraniční hráči, ženy uhlídaly ...

10.08.2023 | Nebývalá zahraniční účast seniorského mezinárodního mistrovství v Karlových Varech se projevila u mužů také na stupních vítězů, kdy všechny tři medaile putují pryč z České republiky. Naopak ženy mezi sebe na stupně vítězů hráčky ze zahraničí nepustily.

Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

07.08.2023 | Tradičně v Karlových Varech začíná v úterý 8. srpna třídenní mezinárodní šampionát České republiky amatérských golfistů seniorních kategorií a vstupuje tak do čtvrté dekády své historie. XXXI Czech International Senior Amateur Championship 2023 nabídne nebývale silnou zahraniční účast.

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – trofeje ...
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – trofeje ...

05.08.2023 | Mistrovské tituly ČR ve hře na rány zůstávají v roce 2023 doma. V dramatickém finiši přetlačil devatenáctiletý Filip Jakubčík z Golf Clubu Brno o šest let mladšího Louise Kleina z Albatrossu a o jedinou ránu obhájil loňský titul. Novou mistryní ČR je Veronika Kedroňová z Golf Clubu Olomouc.

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány hlásí ...
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány hlásí ...

31.07.2023 | Jeden z vrcholů domácí amatérské golfové sezony, CZECH INTERNATIONAL AMATEUR CHAMPIONSHIP 2023 presented by Raiffeisenbank, odstartuje již ve středu 2. srpna na mistrovském hřišti Prague Golf City Zbraslav. V sobotu 5. srpna pak budeme znát letošní amatérské mistry ve hře na rány.

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – týden ...
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – týden ...

17.07.2023 | Již jen týden zbývá do termínu 25. července do 12 hodin všem sportovně laděným amatérským golfistům a golfistkám, kdy vyprší lhůta pro přihlášky na Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány. Od středy do soboty 2.-5. srpna bude jeho dějištěm mistrovské hřiště Prague Golf City Zbraslav.

Kunětická Hora je připravena na Národní mistrovství ...
Kunětická Hora je připravena na Národní mistrovství ...

12.07.2023 | Přes obavy pesimistů je resort Kunětická Hora perfektně připraveným dějištěm Národního mistrovství ČR žáků a kadetů. Od pátku 14. července do neděle se zde utká 121 českých golfových nadějí o tituly v kategoriích žáci/žákyně a kadeti/kadetky. ...

Czech International Match Play Championship 2023 ...
Czech International Match Play Championship 2023 ...

09.07.2023 | Mezinárodním mistrem jamkové hry se stala v Berouně Dominika Burdová, která ve finále porazila svoji soupeřku Terezu Zavřelovou na 16. jamce. Kategorii Amateurs ovládl Laurenz Kubin z Rakouska, když na 15. jamce skolil Jana Wdówku.

Šampiony Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na ...
Šampiony Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na ...

05.07.2023 | Dalším z vrcholů sezony berounského Royal Golf Clubu přichází ve dnech 6.-9. července s Mezinárodním mistrovstvím ČR ve hře na jamky. Od čtvrtka do neděle zde zabojuje o prvenství na mezinárodním šampionátu 126 českých hráčů a hráček a 15 účastníků ze zahraničí.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde