Česká golfová federace

Aktuality

Annika Kohoutek sahala v anglickém Enville Golf Club po vítězství

Annika Kohoutek sahala v anglickém Enville Golf Club po vítězství

Tomáš Přikryl, Úterý 9. května 2023

Na R&A British Amateur Championship do 16 let v anglickém Enville Golf Club sahala po svém prvním velkém turnajovém vítězství česká juniorka Annika Kohoutek. V dramatickém rozstřelu s Němkou Steinerovou však jedna rána navíc znamenala i tak skvělé druhé místo a největší úspěch v její kariéře.

Do anglického Enville se 28. – 30. dubna sjelo 90členné pole dívek z rekordních 22 zemí, aby na hřišti The Highgate (par 72) zabojovaly o juniorský titul v kategorii do 16 let. Mezi nimi se rozhodně neztratila jediná Češka Annika Kohoutek, která po každém kole mohla reálně pomýšlet na vítězství.

Po poslední jamce třetího kola a celkově po kolech 73, 70, 75 znamenalo její skóre 218 dělenou první příčku s Němkou Steinerovou a o vítězství musely obě zabojovat v rozstřelu. Bohužel hned na úvodní jamce Annika Kohoutek netrefila 25 stop dlouhé birdie a umožnila Steinerové, aby se stala první německou šampionkou mezi dívkami do 16 let.

„Závěr byl dost vypjatý. Před poslední devítkou jsem ztrácela na první místo, ale podařila se mi 2 birdie po sobě a zahrát druhou devítku v paru. Na poslední jamce par 5 jsem si myslela, že bude stačit par na první místo a podle toho jsem zvolila strategii. Bohužel nestačil. Nakonec jsem velmi ráda i za druhé místo, i když prohra v playoff je vždy smutná,“ komentuje Annika poslední chvíle turnaje.

 „Turnaj byl ze strany R&A skvěle připravený. Organizace byla perfektní. Byl to po delší době můj první turnaj v Evropě,“ dodává Annika Kohoutek. „Herně jsem se cítila velmi dobře, důležité bylo, že se mi dařilo z týčka. Hřiště bylo totiž úzké parkové, fairwaye byly lemovány stromy a každý nepřesný drive byl potrestán. Počasí bylo typicky anglické, chladno, občas déšť a vítr. Podmínky závěrečný den pak velmi obtížné, což se projevilo na skóre.“

Annika Kohoutek v současné době studuje střední školu s golfovým programem v Albany na Bahamách pod vedením trenéra Jona Hearna. Golfu se věnuje už od 5 let. K jejím dosavadním největším úspěchům patří 2. místo na US Kids Venice Open a vítězství na Slovak Amateur Junior Tour.

„Každopádně jsem moc ráda za pěkný výsledek na tak prestižním turnaji a moc se těším na další,“ zakončuje své hodnocení již po návratu na Bahamy.

Výsledky turnaje zde.

Připravil: -vrk-

Datum: Úterý 9. května 2023
Všechny články autora

Související články

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...
Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...

15.09.2023 | Národní Golfová Tour Mládeže pořádaná (NGTM) Českou golfovou federací jako soutěž amatérských hráčů a hráček do 16 let odehraje svůj vrcholný turnaj Masters již tento víkend 16.–17. 9. v Golf Clubu Austerlitz ve Slavkově. Vítěze žákovských a kadetských kategorií pro rok 2023 budeme znát v neděli.

Středoškolský pohár družstev a jednotlivců
Středoškolský pohár družstev a jednotlivců

07.09.2023 | V pražské Vinoři se na konci září odehraje již 17. ročník středoškolského poháru družstev a jednotlivců. Hráči se mohou registrovat v rámci školního družstva, ale také se mohou přihlásit jednotlivci do individuální soutěže. Uzavírka přihlášek je 20. září.

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...
O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...

04.09.2023 | O víkendu 1.-3. září se ve finálových turnajích rozhodlo o letošních mistrech v mládežnických kategoriích družstev. Novým mistrem smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriálu Hanuše Goldscheidera se stal Golf Club Black Bridge, titul mistra ČR v družstvech dívek do 18 let patří opět GC Brno.

Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.
Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.

04.09.2023 | Chuť uspořádat skvělý turnaj na vysoké úrovni má česká promotérská společnost Česká 1, která připravuje společně s hřištěm v Kynžvartu v termínu 8. – 10. září podnik pod názvem ALTEPRO Trophy by EXTEC. Tříkolový turnaj pro výkonnostní hráče bude další příležitostí si ověřit své kvality.

Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...
Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...

31.08.2023 | Na dvou hřištích se od 1. do 3. září rozhoduje o letošních mistrech ČR v kategoriích družstev do 14 a 18 let. GC Háje hostí finále smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera, v Golf Resortu Jezera hrají o titul družstva dívek do 18 let.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde