Česká golfová federace

Aktuality

Mladí golfisté a golfistky míří do zahraničí za skvělým vzděláním i golfovou kariérou

Mladí golfisté a golfistky míří do zahraničí za skvělým vzděláním i golfovou kariérou

redakce, Úterý 2. května 2023

Není žádným tajemstvím, že USA jsou centrem golfových nadšenců, špičkových greenů i nejlepších golfistů světa. Jaké benefity studium na americké internátní škole golfistům přináší na sportovní, akademické a osobní úrovni? Jak mladé hráče a hráčky podpořit, aby se jejich sen stal skutečností?

Studium na americké internátní škole studentům a studentkám poskytne jedinečnou zkušenost, ze které budou čerpat celý život. Tyto školy nabízejí studentům prostředí se zaměřením na akademické vzdělání, rozvoj charakteru a sportovní úspěchy. 

Studium na americké internátní škole s golfovým programem

Mnoho internátních škol má partnerství s místními golfovými kluby a akademiemi, které studentům a studentkám umožňují přístup k zařízením světové úrovně. Díky školním týmům si studenti a studentky mohou zasoutěžit v regionálních a národních turnajích. Sport je na internátních školách součástí studia a je podporován, stejně jako akademické předměty.

Ze strany školy tam byla velká podpora. Výuku jsme měli do jedné nebo druhé hodiny a potom nás převezli na hřiště, kde jsme měli tréninky s trenéry,“ vzpomíná v podcastu Za hranice student a golfista David Jízdný, člen nejúspěšnějšího golfového klubu v ČR a vítěz extraligy mužů, který studoval a hrál golf na střední i vysoké škole v USA.

Jednotlivé golfové programy na internátních školách v zahraničí se od sebe liší, ale obecně platí, že některé školy nabízí celoroční golfový program, zatímco jinde se golf hraje jen sezónně. Obě možnosti mají svá pro a proti, které je dobré zvážit a prokonzultovat s odborníky.

WAGR a studium na zahraniční střední škole 

Střední školy mohou při rozhodování o přijetí zvažovat hodnocení WAGR, ale není to rozhodně jediný faktor, který rozhoduje o přijetí nebo nepřijetí. Vysoké hodnocení WAGR však může pomoci studentovým šancím na přijetí či zisk finanční podpory.

I v případě, že student či studentka nemá vysoké hodnocení WAGR, může stále studovat a hrát golf na kvalitní americké střední škole. Trenéři a hodnotitelé přihlášek hledají u potenciálních studentů řadu kvalit, včetně akademických úspěchů, mimoškolních aktivit a osobního charakteru. 

Výhodu mají hráči a hráčky, kteří přihlášky začnou řešit již v zimě, nebo na začátku roku. Šanci ale mají i ti jenž se rozhodnou pro studium na střední škole v zahraničí třeba až v květnu. Kvalitní agentura s osobními vztahy se školami má přehled o tom, na kterých kvalitních školách s golfovým programem jsou ještě volná místa. 

Golf jako první krok k úspěšné budoucnosti 

Mnoho univerzit má golfové týmy a nabízí talentovaným golfistům a golfistkám stipendia. To jim poskytuje příležitost dále hrát golf na vysoké úrovni a zároveň sledovat své akademické cíle. Golf také poskytuje příležitosti k vytváření důležitých osobních i profesních vztahů s lidmi z celého světa.

Pro soutěživé hráče a hráčky golfu z České republiky může studium na americké internátní škole poskytnout jedinečné příležitosti pro akademický a sportovní růst. I když se může zdát  proces výběru a podání žádosti náročný, se správnou přípravou a podporou Education.cz je možné zahájit cestu, která mladým golfistům a golfistkám bez nadsázky změní život. 

Text a foto: Education.cz

Autor: redakce 
Datum: Úterý 2. května 2023
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov

01.07.2024 | O letošní individuální tituly národních mistrů ve hře na rány se mladí golfisté a golfistky z kategorií žáci a kadeti (U14 a U16) utkají od středy 3. července do pátku 5. července na hřišti Austerlitz Golf Resortu ve Slavkově. ...

Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...
Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...

29.05.2024 | 20. ročník German International Amateur Championship Boys & Girls 2024 se letos bude konat od 30. května do 1. června pod novým názvem German Boys & Girls a poprvé na hřišti Golf Clubu Hardenberg. Z Česka zamířily do dějiště mistrovství dvojice mladých golfistů a trojice dívek.

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem
Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

20.04.2024 | V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku
Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku

09.04.2024 | Postavení českých amatérských golfistů na světovém žebříčku WAGR si udržuje za poslední rok vzestupnou tendenci. Stále více českých golfových nadějí, ať už se připravují v podmínkách českých klubových zázemí nebo na univerzitách v zámoří, prokazují výkonnost na úrovni minimálně širší světové špičky.

Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play
Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play

29.03.2024 | Český klub fair play a Český olympijský výbor ocenil v pražské Písecké věži mladého golfového hráče Petra Juráše z Golf Clubu Hořehledy cenou fair play. Cenu mu předal dvojnásobný olympijský vítěz, kanoista Martin Doktor.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde