Česká golfová federace

Aktuality

Mladí golfisté a golfistky míří do zahraničí za skvělým vzděláním i golfovou kariérou

Mladí golfisté a golfistky míří do zahraničí za skvělým vzděláním i golfovou kariérou

redakce, Úterý 2. května 2023

Není žádným tajemstvím, že USA jsou centrem golfových nadšenců, špičkových greenů i nejlepších golfistů světa. Jaké benefity studium na americké internátní škole golfistům přináší na sportovní, akademické a osobní úrovni? Jak mladé hráče a hráčky podpořit, aby se jejich sen stal skutečností?

Studium na americké internátní škole studentům a studentkám poskytne jedinečnou zkušenost, ze které budou čerpat celý život. Tyto školy nabízejí studentům prostředí se zaměřením na akademické vzdělání, rozvoj charakteru a sportovní úspěchy. 

Studium na americké internátní škole s golfovým programem

Mnoho internátních škol má partnerství s místními golfovými kluby a akademiemi, které studentům a studentkám umožňují přístup k zařízením světové úrovně. Díky školním týmům si studenti a studentky mohou zasoutěžit v regionálních a národních turnajích. Sport je na internátních školách součástí studia a je podporován, stejně jako akademické předměty.

Ze strany školy tam byla velká podpora. Výuku jsme měli do jedné nebo druhé hodiny a potom nás převezli na hřiště, kde jsme měli tréninky s trenéry,“ vzpomíná v podcastu Za hranice student a golfista David Jízdný, člen nejúspěšnějšího golfového klubu v ČR a vítěz extraligy mužů, který studoval a hrál golf na střední i vysoké škole v USA.

Jednotlivé golfové programy na internátních školách v zahraničí se od sebe liší, ale obecně platí, že některé školy nabízí celoroční golfový program, zatímco jinde se golf hraje jen sezónně. Obě možnosti mají svá pro a proti, které je dobré zvážit a prokonzultovat s odborníky.

WAGR a studium na zahraniční střední škole 

Střední školy mohou při rozhodování o přijetí zvažovat hodnocení WAGR, ale není to rozhodně jediný faktor, který rozhoduje o přijetí nebo nepřijetí. Vysoké hodnocení WAGR však může pomoci studentovým šancím na přijetí či zisk finanční podpory.

I v případě, že student či studentka nemá vysoké hodnocení WAGR, může stále studovat a hrát golf na kvalitní americké střední škole. Trenéři a hodnotitelé přihlášek hledají u potenciálních studentů řadu kvalit, včetně akademických úspěchů, mimoškolních aktivit a osobního charakteru. 

Výhodu mají hráči a hráčky, kteří přihlášky začnou řešit již v zimě, nebo na začátku roku. Šanci ale mají i ti jenž se rozhodnou pro studium na střední škole v zahraničí třeba až v květnu. Kvalitní agentura s osobními vztahy se školami má přehled o tom, na kterých kvalitních školách s golfovým programem jsou ještě volná místa. 

Golf jako první krok k úspěšné budoucnosti 

Mnoho univerzit má golfové týmy a nabízí talentovaným golfistům a golfistkám stipendia. To jim poskytuje příležitost dále hrát golf na vysoké úrovni a zároveň sledovat své akademické cíle. Golf také poskytuje příležitosti k vytváření důležitých osobních i profesních vztahů s lidmi z celého světa.

Pro soutěživé hráče a hráčky golfu z České republiky může studium na americké internátní škole poskytnout jedinečné příležitosti pro akademický a sportovní růst. I když se může zdát  proces výběru a podání žádosti náročný, se správnou přípravou a podporou Education.cz je možné zahájit cestu, která mladým golfistům a golfistkám bez nadsázky změní život. 

Text a foto: Education.cz

Autor: redakce 
Datum: Úterý 2. května 2023
Všechny články autora

Související články

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...
Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...

15.09.2023 | Národní Golfová Tour Mládeže pořádaná (NGTM) Českou golfovou federací jako soutěž amatérských hráčů a hráček do 16 let odehraje svůj vrcholný turnaj Masters již tento víkend 16.–17. 9. v Golf Clubu Austerlitz ve Slavkově. Vítěze žákovských a kadetských kategorií pro rok 2023 budeme znát v neděli.

Středoškolský pohár družstev a jednotlivců
Středoškolský pohár družstev a jednotlivců

07.09.2023 | V pražské Vinoři se na konci září odehraje již 17. ročník středoškolského poháru družstev a jednotlivců. Hráči se mohou registrovat v rámci školního družstva, ale také se mohou přihlásit jednotlivci do individuální soutěže. Uzavírka přihlášek je 20. září.

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...
O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...

04.09.2023 | O víkendu 1.-3. září se ve finálových turnajích rozhodlo o letošních mistrech v mládežnických kategoriích družstev. Novým mistrem smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriálu Hanuše Goldscheidera se stal Golf Club Black Bridge, titul mistra ČR v družstvech dívek do 18 let patří opět GC Brno.

Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.
Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.

04.09.2023 | Chuť uspořádat skvělý turnaj na vysoké úrovni má česká promotérská společnost Česká 1, která připravuje společně s hřištěm v Kynžvartu v termínu 8. – 10. září podnik pod názvem ALTEPRO Trophy by EXTEC. Tříkolový turnaj pro výkonnostní hráče bude další příležitostí si ověřit své kvality.

Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...
Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...

31.08.2023 | Na dvou hřištích se od 1. do 3. září rozhoduje o letošních mistrech ČR v kategoriích družstev do 14 a 18 let. GC Háje hostí finále smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera, v Golf Resortu Jezera hrají o titul družstva dívek do 18 let.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde