Česká golfová federace

Aktuality

Aramco Team Series na LET začíná v Singapuru

Aramco Team Series na LET začíná v Singapuru

Tomáš Přikryl, Středa 15. března 2023

Inovativní týmová série Aramco Team Series Presented by Public Investment Fund na okruhu Ladies European Tour začíná tento týden v Singapuru. Na turnaji, ve kterém se hraje individuální i týmová soutěž, budou startovat rovněž Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Tereza Melecká a Jana Melichová.

Ve druhé sezóně se vrací úspěšný formát inovativní soutěže Aramco Team Series Presented by Public Investment Fund na okruhu Ladies European Tour (LET), který má od 16.–18. března letošní premiérovou zastávku v Singapuru.

Na jeden z nejlépe dotovaných turnajů s prize money 1.000.000 amerických dolarů přivítá hřiště Laguna National Golf Resort Club v jihovýchodní Asii také 78 profesionálek, z nichž 26 nejlepších dle světového žebříčku Rolex Women‘s Golf Rankings bylo zvoleno týmovými kapitánkami.

Každá kapitánka si k sobě během tzv. Draftu vybrala jednu profesionálku, druhá jim pak byla losem přidělena stejně jako jeden amatér či amatérka.

Během prvních dvou soutěžních kol se všech 26 týmů popere o týmový titul, přičemž se v každém flightu počítají dva nejlepší výsledky na jamce. Turnaj pak pokračuje třetím kolem, kdy se rozhodne o vítězce individuální soutěže.

Výraznější české obsazení na turnajích LET je v letošní sezóně již spíše zvykem, o to příjemnější je vidět dvě naše hráčky v roli týmových kapitánek.

Klára Davidson Spilková je v roli kapitánky a zároveň na turnaji Aramco Team Series již potřetí a do týmu si tentokrát vybrala Němku Sophii Witt, přiřazena jim byla posléze i Finka Tiia Koivisto. Společně se svým přiřazeným amatérským hráčem budou startovat z první jamky v 8:57 místního času (GMT +8).

„Je to fajn změna, zahrát si párkrát za rok za tým a současně individuálně. Jde o takové milé zpestření k zažitému formátu,“ přiznává nejlepší česká profesionálka.

„Jako kapitánka se vždy snažím, aby ve skupině byla dobrá nálada a týmový duch, ale na druhou stranu i na tomto turnaji hraje každý hlavně sám za sebe,“ dodává Davidson Spilková.

Na rozdíl od ní čeká druhou českou kapitánku premiéra jak na turnaji, tak i v této výrazné roli. Sára Kousková si do svého týmu zvolila mladou Francouzku Nastasii Nadaud, v týmu je doplní Maha Haddioui z Maroka. Team Kousková bude startovat v 9:04 z desítky.

„Jsem moc ráda, že jsem si hned při své premiéře mohla vyzkoušet roli kapitánky svého týmu. Draft probíhal navíc v singapurské Národní galerii, takže tím byl celý zážitek umocněn,“ popisuje vítězka loňského žebříčku LET Access Series.

„Bude to pro mě něco nového, ale věřím, že odlehčený formát turnaje se projeví pozitivně také na mé hře. Od příletu z JAR jsme s mým caddiem pracovali primárně na puttování a krátké hře, která mne v posledních turnajích stála lepší umístění. Věřím tomu, že se práce v tréninku a naše spolupráce projeví na výsledku,“ komentuje dále Kousková.

Skvělé zkušenosti z Aramco Team Series má další Češka Tereza Melecká, která loni dosáhla na dvě týmová vítězství. První přišlo ve španělském Sotogrande po boku Američanky s českými kořeny Jessicou Korda, druhé pak na závěrečné zastávce v Džiddě coby členka týmu Jihoafričanky Nicole Garcia.

V Singapuru bude Melecká hrát v týmu talentované teenagerky Němky Chiary Noja společně s nejlepší místní profesionálkou Sock Hwee Koh. Jejich tým turnaj zahájí v 9:33 z první jamky.

"Hřiště je moc pěkné, má krásné výhledy, ale některé jamky jsou dost záludné. Je jiné v tom, že má zvláštní typ trávy v roughu kolem greenů, s tímto typem jsem se ještě nesetkala. Počasí je tady velmi teplé a doufáme, že nepřijdou bouřky, které se tady často objevují," líčí Melecká, která hrála cvičné kolo po boku světové jedničky.

"V úterý jsem hrála s Lydií Ko a neuvěřitelně jsem si to užila, byla velmi milá a měla jsem možnost sledovat, jak hraje a trénuje ta nejlepší hráčka světa. Musím uznat, že to bylo velmi inspirativní," sdílí svůj zážitek čtyřiadvacetiletá profesionálka. 

Na start se postaví také Jana Melichová se svým týmem ve složení Australanky Whitney Hillier a Lydia Hall z Walesu. Team Hillier odstartuje z 10. jamky v 9:28 hodin.

Mezi hvězdami ženského golfu budou v Singapuru také již zmíněná světová jednička Lydia Ko, 14. hráčka světa Danielle Kang či vítězka loňského Race to Costa del Sol Linn Grant.

Startovní listina

Foto: SAKO Golf Team

Datum: Středa 15. března 2023
Všechny články autora

Související články

Cut a týmové vítězství Napoleaové v Londýně
Cut a týmové vítězství Napoleaové v Londýně

06.07.2024 | Po druhém dni Aramco Team Series na LET v Londýně se Kristýna Napoleaová radovala z postupu do finále a především z dalšího zážitku týmového triumfu, který si odváží jako členka týmu Nadaud. Individuálně se z Češek nejlépe dařilo dělené 26. Sáře Kouskové, hrající do poslední devítky na dohled TOP10.

Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...
Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...

02.07.2024 | Předposledním turnajem před olympijskou přestávkou Ladies European Tour je na programu od středy do pátku 3.–5.7. Aramco Team Series presented by PIF - London. Do prestižní týmové soutěže na hřišti golfového klubu Centurion v St. Albans na předměstí Londýna nastoupí pětice českých profesionálek.

Několik českých radostí na Tipsport Czech Ladies ...
Několik českých radostí na Tipsport Czech Ladies ...

23.06.2024 | Tereza Melecká a Sára Kousková v TOP20, potvrzené dvě české hráčky na olympijský golfový turnaj, nejlepší umístění Terezy Koželuhové na Ladies European Tour. To jsou kromě perfektně zvládnuté organizace hlavní české radosti na skončeném Tipsport Czech Ladies Open na hřišti Royal Beroun Golf Clubu.

Tipsport Czech Ladies Open: přípravy vystřídá ...
Tipsport Czech Ladies Open: přípravy vystřídá ...

20.06.2024 | V Royal Beroun Golf Clubu po měsících velkých příprav vypukne v pátek 21. června český golfový svátek. V třídenním turnaji Tipsport Czech Ladies Open nejvyšší evropské profesionální ženské soutěže svedou boje o titul a prize money 300 000 eur nejlepší hráčky pěti kontinentů.

Tipsport Czech Ladies Open: Domácí hráčky si věří
Tipsport Czech Ladies Open: Domácí hráčky si věří

18.06.2024 | Turnaj nejvyšší evropské soutěže LET se odehraje už tento víkend, a popáté v Royal Golf Clubu Beroun. Tři profesionálky, které se z celkového počtu čtrnácti českých golfistek zúčastnily v Berouně setkání s médii před startem turnaje, naznačily pro nadcházející vrcholný domácí podnik nejvyšší ambice.

Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...
Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...

07.06.2024 | Jedna ze sportovně nejcennějších událostí roku, turnaj Tipsport Czech Ladies Open hraný od 21. do 23. června 2024 v Royal Beroun Golf Clubu, má letos opět také jedinečnou finanční hodnotu. ...

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde