Česká golfová federace

Aktuality

Aramco Team Series na LET začíná v Singapuru

Aramco Team Series na LET začíná v Singapuru

Tomáš Přikryl, Středa 15. března 2023

Inovativní týmová série Aramco Team Series Presented by Public Investment Fund na okruhu Ladies European Tour začíná tento týden v Singapuru. Na turnaji, ve kterém se hraje individuální i týmová soutěž, budou startovat rovněž Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Tereza Melecká a Jana Melichová.

Ve druhé sezóně se vrací úspěšný formát inovativní soutěže Aramco Team Series Presented by Public Investment Fund na okruhu Ladies European Tour (LET), který má od 16.–18. března letošní premiérovou zastávku v Singapuru.

Na jeden z nejlépe dotovaných turnajů s prize money 1.000.000 amerických dolarů přivítá hřiště Laguna National Golf Resort Club v jihovýchodní Asii také 78 profesionálek, z nichž 26 nejlepších dle světového žebříčku Rolex Women‘s Golf Rankings bylo zvoleno týmovými kapitánkami.

Každá kapitánka si k sobě během tzv. Draftu vybrala jednu profesionálku, druhá jim pak byla losem přidělena stejně jako jeden amatér či amatérka.

Během prvních dvou soutěžních kol se všech 26 týmů popere o týmový titul, přičemž se v každém flightu počítají dva nejlepší výsledky na jamce. Turnaj pak pokračuje třetím kolem, kdy se rozhodne o vítězce individuální soutěže.

Výraznější české obsazení na turnajích LET je v letošní sezóně již spíše zvykem, o to příjemnější je vidět dvě naše hráčky v roli týmových kapitánek.

Klára Davidson Spilková je v roli kapitánky a zároveň na turnaji Aramco Team Series již potřetí a do týmu si tentokrát vybrala Němku Sophii Witt, přiřazena jim byla posléze i Finka Tiia Koivisto. Společně se svým přiřazeným amatérským hráčem budou startovat z první jamky v 8:57 místního času (GMT +8).

„Je to fajn změna, zahrát si párkrát za rok za tým a současně individuálně. Jde o takové milé zpestření k zažitému formátu,“ přiznává nejlepší česká profesionálka.

„Jako kapitánka se vždy snažím, aby ve skupině byla dobrá nálada a týmový duch, ale na druhou stranu i na tomto turnaji hraje každý hlavně sám za sebe,“ dodává Davidson Spilková.

Na rozdíl od ní čeká druhou českou kapitánku premiéra jak na turnaji, tak i v této výrazné roli. Sára Kousková si do svého týmu zvolila mladou Francouzku Nastasii Nadaud, v týmu je doplní Maha Haddioui z Maroka. Team Kousková bude startovat v 9:04 z desítky.

„Jsem moc ráda, že jsem si hned při své premiéře mohla vyzkoušet roli kapitánky svého týmu. Draft probíhal navíc v singapurské Národní galerii, takže tím byl celý zážitek umocněn,“ popisuje vítězka loňského žebříčku LET Access Series.

„Bude to pro mě něco nového, ale věřím, že odlehčený formát turnaje se projeví pozitivně také na mé hře. Od příletu z JAR jsme s mým caddiem pracovali primárně na puttování a krátké hře, která mne v posledních turnajích stála lepší umístění. Věřím tomu, že se práce v tréninku a naše spolupráce projeví na výsledku,“ komentuje dále Kousková.

Skvělé zkušenosti z Aramco Team Series má další Češka Tereza Melecká, která loni dosáhla na dvě týmová vítězství. První přišlo ve španělském Sotogrande po boku Američanky s českými kořeny Jessicou Korda, druhé pak na závěrečné zastávce v Džiddě coby členka týmu Jihoafričanky Nicole Garcia.

V Singapuru bude Melecká hrát v týmu talentované teenagerky Němky Chiary Noja společně s nejlepší místní profesionálkou Sock Hwee Koh. Jejich tým turnaj zahájí v 9:33 z první jamky.

"Hřiště je moc pěkné, má krásné výhledy, ale některé jamky jsou dost záludné. Je jiné v tom, že má zvláštní typ trávy v roughu kolem greenů, s tímto typem jsem se ještě nesetkala. Počasí je tady velmi teplé a doufáme, že nepřijdou bouřky, které se tady často objevují," líčí Melecká, která hrála cvičné kolo po boku světové jedničky.

"V úterý jsem hrála s Lydií Ko a neuvěřitelně jsem si to užila, byla velmi milá a měla jsem možnost sledovat, jak hraje a trénuje ta nejlepší hráčka světa. Musím uznat, že to bylo velmi inspirativní," sdílí svůj zážitek čtyřiadvacetiletá profesionálka. 

Na start se postaví také Jana Melichová se svým týmem ve složení Australanky Whitney Hillier a Lydia Hall z Walesu. Team Hillier odstartuje z 10. jamky v 9:28 hodin.

Mezi hvězdami ženského golfu budou v Singapuru také již zmíněná světová jednička Lydia Ko, 14. hráčka světa Danielle Kang či vítězka loňského Race to Costa del Sol Linn Grant.

Startovní listina

Foto: SAKO Golf Team

Datum: Středa 15. března 2023
Všechny články autora

Související články

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET
Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

18.03.2023 | Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...
Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...

11.03.2023 | Česká profesionálka Klára Davidson Spilková vybojovala i v druhém týdnu v Jižní Africe umístění v Top 10 po skvělé šesté příčce na turnaji Investec South African Women’s Open. Také Sára Kousková si drží stoprocentní bilanci úspěšných cutů a odváží si dělené 47.

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením
LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

07.03.2023 | Okruh Ladies European Tour pokračuje již druhým týdnem v Jihoafrické republice, kde se od středy bude hrát čtyřdenní turnaj Investec South African Women’s Open. Na start se postaví také čtyři české profesionálky – Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Dva týdny v Jižní Africe i s pěti Češkami na LET
Dva týdny v Jižní Africe i s pěti Češkami na LET

27.02.2023 | Okruh Ladies European Tour (LET) se po osmidenní pauze opět rozjíždí. Dva týdny v Jižní Africe započnou turnajem Joburg Ladies Open, ve kterém budou startovat také Klára Davidson Spilková, Jana Melichová, Sára Kousková, Tereza Melecká a Šideri Váňová.

Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů ...
Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů ...

22.01.2023 | Nejvyšší ženský evropský okruh Ladies European Tour oznámil kalendář letošní sezóny, který bude mít 30 zastávek na čtyřech různých kontinentech. Čeští fanoušci se mohou těšit na pravidelné zastoupení alespoň pětici hráček, dvě navíc bojují o účast na Letních olympijských hrách v příštím roce.

Výtečná Melichová na LET: z Maroka veze dělené ...
Výtečná Melichová na LET: z Maroka veze dělené ...

12.02.2023 | O skvělý úspěch se zasloužila Jana Melichová, která se na turnaji Lalla Meryem Cup umístila na děleném pátém místě. V Maroku se dařilo rovněž Sáře Kouskové s dělenou 24. příčkou, cutem prošla i Tereza Melecká a brala dělenou 34. pozici. ...

České golfistky čeká náročný závěr roku
České golfistky čeká náročný závěr roku

21.11.2021 | Golfová sezóna v tuzemsku uléhá k zimnímu spánku, ale přední české golfistky mají stále napilno. Sedm hráček totiž čeká v závěru roku ostrá zkouška v podobě startu na kvalifikačních školách v Evropě i za mořem.

LET Beroun, 2. kolo: Finále bude hrát sedm Češek, ...
LET Beroun, 2. kolo: Finále bude hrát sedm Češek, ...

29.08.2020 | Sedm českých golfistek si zahraje finálové kolo Tipsport Czech Ladies Open, které se hraje v Berouně. Dnešní druhé kolo mělo potvrdit neochvějnou pozici české jedničky Kláry Spilkové, ale skvělé výkony dnes předvedly ve stínu nejsledovanějšího flightu i české amatérky.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde