Česká golfová federace

Aktuality

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní Africe

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní Africe

Tomáš Přikryl, Sobota 11. března 2023

Česká profesionálka Klára Davidson Spilková vybojovala i v druhém týdnu v Jižní Africe umístění v Top 10 po skvělé šesté příčce na turnaji Investec South African Women’s Open. Také Sára Kousková si drží stoprocentní bilanci úspěšných cutů a odváží si dělené 47. místo.

 Další povedený týden na Ladies European Tour (LET) má za sebou Klára Davidson Spilková, která i v druhém týdnu v Jihoafrické republice prorazila do elitní desítky a na turnaji Investec SA Women’s Open obsadila šestou pozici.

Nejlepší česká profesionálka na hřišti Steenberg Golf Club s parem 72 a délkou 5532 metrů zapisovala 72, 70, 70 a 66 ran a díky skvělému finálovému dni za šest ran pod par se dostala na celkový výsledek -10 po čtyřech kolech.

V pátek jsem končila dvěma bogey, což mě zdravě naštvalo i namotivovalo pro finálové kolo. Nastupovala jsem do něj s větším soustředěním a trpělivostí. Vlastně jsem za celý den neudělala jedinou větší chybu a turnaj zakončila finálovým kolem bez jediného bogey a se šesti birdie. To poslední padlo na závěrečné jamce,“ komentuje hráčka.

Davidson Spilková, která již dvakrát triumfovala na nejvyšším ženském profesionálním okruhu v Evropě, si také v předchozím týdnu na turnaji Joburg Ladies Open uhrála skvělý výsledek díky dělenému čtvrtému místu.

Česká hráčka, která v sobotním finále zapsala nejnižší kolo dne, se opět posunula celoročním žebříčkem Race to Costa del Sol na aktuální 11. pozici a za šesté místo v Kapském Městě vyinkasovala 9.920 euro.

Konzistentní výsledky od začátku sezóny předvádí také nováček na LET Sára Kousková, která na čtvrtém ze čtyř odehraných turnajů prošla do finálových dnů. Po kolech 70, 71, 75 a 72 (even par) brala konečné dělené 47. místo a výdělek 1.536 euro.

Oproti minulému týdnu v Johannesburgu se mi hrálo tady v Kapském Městě lépe. To se promítlo pozitivně i do statistikzasažených fairwayí a greenů. Teď už je jen potřeba přidat k solidní hře i puttování," komentuje Kousková.

V turnaji startovaly také Jana Melichová a Tereza Melecká, ty se však do víkendových hracích dní nepodívaly. Zatímco Melecká s výsledkem +5 po dvou kolech byla za hranicemi první stovky, Melichové se skóre +1 scházela jediná rána na projití cutem.

Z vítězství se raduje místní Ashleigh Buhai, která triumfovala s neskutečným výsledkem -22 po kolech 64, 65, 69 a 68. Vítězka majoru AIG Women’s Open si do svého profesionálního životopisu zapsala již pátý titul.

Okruh Ladies European Tour pokračuje v příštím týdnu prvním ze čtyř týmových turnajů Aramco Team Series Presented By Public Investment Fund, který se odehraje od 16.–18. března v Singapuru na hřišti Laguna National.

Konečné výsledky

FOTO: Tristan Jones/ LET

Datum: Sobota 11. března 2023
Všechny články autora

Související články

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET
Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

18.03.2023 | Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením
LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

07.03.2023 | Okruh Ladies European Tour pokračuje již druhým týdnem v Jihoafrické republice, kde se od středy bude hrát čtyřdenní turnaj Investec South African Women’s Open. Na start se postaví také čtyři české profesionálky – Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...
Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...

04.03.2023 | O další výborný výsledek v podání české hráčky se zajistila Klára Davidson Spilková v turnaji Joburg Ladies Open série Ladies European Tour. Nejlepší česká profesionálka si v Jihoafrické republice připsala dělenou čtvrtou příčku, cutem prošla také Sára Kousková a umístila se dělená 49.

Dva týdny v Jižní Africe i s pěti Češkami na LET
Dva týdny v Jižní Africe i s pěti Češkami na LET

27.02.2023 | Okruh Ladies European Tour (LET) se po osmidenní pauze opět rozjíždí. Dva týdny v Jižní Africe započnou turnajem Joburg Ladies Open, ve kterém budou startovat také Klára Davidson Spilková, Jana Melichová, Sára Kousková, Tereza Melecká a Šideri Váňová.

Češky si v Saúdské Arábii zahrály ve finále
Češky si v Saúdské Arábii zahrály ve finále

19.02.2023 | České profesionálky Klára Davidson Spilková a Jana Melichová startovaly v pětimiliónovém turnaji Aramco Saudi Ladies International presented by Public Investment Fund a obě zvládly projít do finálových kol. Davidson Spilková brala dělené 40. místo, Melichová se umístila na dělené 53.

Jana Melichová a Klára Davidson Spilková na další ...
Jana Melichová a Klára Davidson Spilková na další ...

15.02.2023 | Na turnaji Aramco Saudi Ladies International presented by Public Investment Fund, který se zapsal do historie svými pětimiliónovými dotacemi, budou tento týden po boku světových hvězd startovat také Jana Melichová a Klára Davidson Spilková. ...

Výtečná Melichová na LET: z Maroka veze dělené ...
Výtečná Melichová na LET: z Maroka veze dělené ...

12.02.2023 | O skvělý úspěch se zasloužila Jana Melichová, která se na turnaji Lalla Meryem Cup umístila na děleném pátém místě. V Maroku se dařilo rovněž Sáře Kouskové s dělenou 24. příčkou, cutem prošla i Tereza Melecká a brala dělenou 34. pozici. ...

Sezóna Ladies European Tour pokračuje v Maroku 
Sezóna Ladies European Tour pokračuje v Maroku 

07.02.2023 | Druhým týdnem v řadě pokračuje nová sezóna Ladies European Tour. V marockém turnaji Lalla Meryem Cup budou startovat tři české profesionálky Jana Melichová, Sára Kousková a Tereza Melecká. Bude se hrát po boku slavné PGA TOUR Champions. ...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde